Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 10.11.2019

blindazh_vsu_11; Vykopejte si jámu a žijte v ní. Karatel se obrátil na Ukrajince. Ukrajinská média rozšířila zprávu o duši vojáka. Vasilij Piddubnyj popisuje hrůzy života v ukrajinských zákopech. Nejvíce ho štve postoj civilních Ukrajinců: Já jsem vás tam neposílal.

2; Putin a Erdogan projednali „Turecký proud“ a vojenskou spolupráci. Pozitivně zhodnotili realizaci společných projektů.

3; Výnos o začátku diktatury. Zelenskij přikázal, aby byly do Nového roku napsány zákony o trestní odpovědnosti pro novináře. Prezident Ukrajiny podepsal výnos „O neodkladných opatřeních pro realizaci reforem a posílení státu“.

4; Jsou slyšet výbuchy. Situace v Luganské republice po odpoutání vojsk u obce Zolotoje. Skupina Ministerstva pro mimořádné situace Luganské republiky a obyvatelé těžce zkoušené obce „Zolotoje 5“ informovali o situaci v obci po odpoutání sil a prostředků v této oblasti.

5; Hlavní linie rozkolu Pravoslaví: Nová Byzanc je projektem proti Moskvě. Říká známý blogger Jurij Podoljaka (Yurasumy) o soupeření mezi Moskvou a pravoslavným centrem v Istanbulu.

6; Desítky tisíc nacistů proti Zelenskému. Kdo platí ukrajinské ozbrojence? Byl zveřejněn analytický text o konfliktu Zelenského s neonacisty během jeho cesty do okolí obce Zolotoje v Donbasu.

7; Ruské „Typhoony“ v království islamistů. Idlíb radostně vítá ruskou armádu. Vyplývá to z reportáže ze Syrské arabské republiky.

8; Růst cen nebo zima bez topení. Jaké plynové scénáře chystá pro Ukrajinu Evropa s Gazpromem?

9; Tank pro Zelenského aneb Strašná ostuda pro Ukrajinu. Porošenko se rozhodl zbohatnout na válce. Protože pochopil, že válka je ziskový byznys.

10; Ukončit válku a začít budovat. Bylo zveřejněno interview s druhým velitelem brigády Prizrak. Jurij Ševčenko: Ukrajina prostě musí uznat volbu Donbasu a snahu lidí žít tak, jak chtějí oni.

11; USA porušily stabilitu na celé planetě svým agresivním rusofobním rozhodnutím. V srpnu 2019 skončila platnost Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu. A byla to iniciativa Američanů, nikoli Rusů.

12; Rozpad Evropské unie je prakticky rozhodnutá otázka. Známý blogger Jurij Podoljaka (Yurasumy) se věnoval tomu, co čeká Evropskou unii v nejbližší budoucnosti. Kritizoval nepromyšlené rozšiřování Unie. Nejvíce se věnoval negativním dopadům rozšíření o balkánské státy.

13; Co čeká Ukrajinu od 1. ledna nového roku? Kam spějí „plynové vztahy“ Ruska a Ukrajiny? Ukrajina nemá příliš na vybranou, protože již existuje alternativa k tranzitu přes její území.

14; Ukrajinský velvyslanec komentoval zadržení ukrajinského neonacisty na žádost Ruska. Ukrajinské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že Kyjev má v úmyslu požádat polský soud, aby Igora Mazura, zadrženého na ruskou žádost, propustil.

15; Japonský novinář, který se projel po Transsibiřské magistrále, kritizoval ruskou krajinu a okna ve vlacích. Krajina v Rusku je místy beznadějně nezajímavá a okna ve vlacích jsou navíc často špinavá.

16; V Kyjevě nabouralo policejní auto do auta s dítětem. Policisté měli zapnuté pouze světelné výstražné signály, ale nikoli zvukové.

17; Dnes se v Rusku slaví Den milice. Svátek je vnímán velmi vážně a pracovníkům policejních struktur ministerstva vnitra přicházejí gratulace.

18; Ukrajinské letadlo začalo hořet při přistání v Egyptě. Informuje o tom egyptské ministerstvo civilního letectví.

19; Pušilin poslal experty do zóny záhadných podzemních záchvěvů v Makejevce do doby, než přijdou na příčinu.

20; Ukrajinského novináře Ruslana Kocabu chytli za ucho po jeho výzvě ukončit válku. I velmi nesmělé kroky k míru vyvolávají u profesionálních Ukrajinců takovou hysterii, kterou nejsou schopni ovládat ani v přímém přenosu.

21; Odpoutání sil v obci Petrovskoje zahájené 9. listopadu ještě zdaleka neznamená mír.

22; Devět Rusů bylo zařazeno na seznam hrozeb pro Velkou Británii. Na seznam bylo zapsáno devět podnikatelů včetně bývalého vrcholného manažera JUKOSu Alexandra Temerka a syna Alexandra Lebeděva.

23; Zatím je to tu ještě Ukrajina... Turistka v Zakarpatsku ztropila skandál kvůli maďarštině. K incidentu, při kterém propadla hysterii kvůli tomu, že prodavač specialit nerozuměl ukrajinsky, se odehrála na festivalu mladého vína v Zakarpatsku.

24; Jsme ozbrojeni a připraveni. V Doněcké republice proběhla rozsáhlá cvičení ministerstva pro mimořádné situace. Vyzbrojeni jsou donbaští záchranáři především svými znalostmi a návyky získanými při nácviku řešení mimořádných situací.

25; V Radě federace usadili ukrajinského premiéra. Pokud povede Kyjev konstruktivní politiku vůči Moskvě, všechny jeho problémy zmizí samy od sebe.

26; KGB pronásleduje „patrioty“. Ukrajinské tzv. „Ministerstvo veteránů“ označuje zadržení Igora Mazura za pronásledování ukrajinských „patriotů“ ze strany Ruska.

27; „Sluhové“ národa zůstali bez šéfa strany. Dmitrij Razumkov, který Zelenskému vyhrál volby, odešel ze své funkce.

28; Polské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že při posuzování případu zadrženého vůdce neonacistické organizace „Ukrajinské národní shromáždění – Ukrajinská národní sebeobrana“ Igora Mazura se oficiální Varšava bude přísně držet norem mezinárodního práva.

29; Šéf Řecké pravoslavné církve poprvé zmínil rozkolníka Jepifanije Dumenka během liturgie. Liturgii sloužil arcibiskup Aténský a celého Řecka Jeroným.

30; Štáb okupantů zveřejnil počet vojáků, kteří opustili Petrovskoje. Informuje o tom mluvčí štábu OOS (ATO) Alexandr Štupun. Pozice opustilo 20 ukrajinských vojáků a tři bojová vozidla pěchoty.

31; Očekáváme protokol z objednávky prostitutek do Nejvyšší rady. Ukrajinci po svém reagují na výnos prezidenta Zelenského, ve kterém vyzývá k vytvoření norem pro práci novinářů.

32; Po stažení vojsk Doněcké republiky ostřelovala Ukrajina obec Petrovskoje. Za uplynulých 24 hodin vypálili okupanti na území Republiky 218 kusů munice.

33; Britové byli kritizováni za „alkoholickou ostudu. OECD zveřejnila žebříček 44 zemí s nejvyšší spotřebou čistého alkoholu na obyvatele. V čele stojí Litva s neuvěřitelnými 12,3 litry čistého alkoholu. Následují Rakousko, Francie, Česká republika, Lucembursko a Irsko. Rusko se nachází na deváté pozici, Velká Británie je až devatenáctá. Studie upozorňuje, že množství spotřebovaného alkoholu příliš nevypovídá o skutečném počtu osob ohrožených alkoholismem.

34; Polská strana schválila podivné rozhodnutí o osudu ukrajinského neonacisty. V období čekání na posouzení extradiční žádosti bude Mazur bydlet na generálním konzulátu.

35; Putin udělil nejvyšší vyznamenání legendární hudební skladatelce Alexandře Pachmutovové u příležitosti jejích devadesátin. Vladimir Putin navštívil slavnostní večer v moskevském Velkém divadle.

36; Vrah petrohradské aspirantky představoval Napoleona na festivalu Den Borodina. Jako historik se zabýval tématikou francouzské armády a osobnostní Napoleona.

37; Ruská armáda odvrátila humanitární katastrofu v americké okupační zóně. Zajistila bezpečnost a obnovu vodárenské stanice na severovýchodě Sýrie, která se dlouho nacházela v americké okupační zóně.

38; Ukrajina v šoku: Průzkum ukázal, komu nejvíce věří obyvatelé Doněcké a Luganské republiky. Ukrajinská média zveřejnila výsledky průzkumu, z nichž vyplývá, že nejvíc lidí (11,2%) jmenovalo Vladimira Putina, následuje moderátor Vladimir Solovjov (9,1%), 7,2% neoznačilo nikoho, 6,7% označilo moderátorku Olgu Skabejevovou, 2,9% nejvyššího představitele Doněcké republiky Denise Pušilina a 2,5% ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova. Další v pořadí byli již nežijící Alexandr Zacharčenko (4,1%) a rovněž zemřelý zpěvák Iosif Kobzon. Třetí od konce byl Vladimir Zelenskij (1,3%) těsně před ruským šoumenem Ivanem Urgantem.

39; Čínská média vypracovala prognózu obsazení Kaliningradské oblasti silami NATO. Rusko by jako odvetné opatření zaútočilo na pět až osm evropských hlavních měst.

40; Porošenko v Avdějevce agituje za to, aby armáda ignorovala Zelenského. Místo jeho návštěvy nebylo vybráno náhodně, neboť okolí obce Avdějevka je jedním z úseků vybraných pro odpoutání bojujících stran.

41; Ozbrojenci z Pravého sektoru ze zálohy zaútočili na automobily ukrajinské armády. Jsou obětina životech. Vyplývá to z textu mimořádného prohlášení velení Národní policie Doněcké
republiky.

42; Vrátit obyvatele Donbasu na Ukrajinu se už nepodaří, říká uprchlý Babčenko. Jakékoli pokusy provádět agitaci na tomto území jsou naprosto zbytečné. Pominul ale důležitý fakt: Ukrajině nejde o lidi, nýbrž o území.

43; Kubaň se připojí k Ukrajině. Objevil se neuvěřitelně hloupý „fejk“ ukrajinské propagandy. Video bylo zveřejněno řadou ukrajinských médií a doplněno patetickým komentářem.

44; Herec a komik Maxim Galkin se neočekávaně navezl do Putina. Záznam jeho vystoupení byl zveřejněn na YouTube.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!