Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 9.11.2019

zelenskiy_611; V Doněcké republice prohlásili, že Zelenskij má nejvyšší čas opustit funkci a vysvětlit svůj krok slovy: „Jsem unaven, odcházím“.

2; Ukrajina byla vždy nepředvídatelná. Ministryně financí informovala, jak země splatí státní dluh. Během dvou let chce vláda snížit Státní dluh Ukrajiny na 40% HDP.

3; V Oděse postaví pomník „Nebeské setniny“. Podoba pomníku je děsivá. Někdo v tom vidí symboly Ku-klux-klanu, jiní varují, že z toho děti budou mít doživotní traumata. Další srovnávají podobu pomníku s polním strašákem.

4; Karatelů je v Donbasu čím dál méně. Nacisté si podřizují ukrajinskou nacionální gardu. Byla zveřejněna zpráva o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý týden.

5; Opilý voják ukrajinské armády si to drsně vyřídil se svým kolegou. Informuje o tom vojenská prokuratura Západního regionu Ukrajiny. Pachatel způsobil své oběti deseti údery množství těžkých zranění, v jejichž důsledku oběť zemřela. Voják byl odsouzen k osmi letům odnětí svobody.

6; Rozprodají celou zemi? Ukrajina přijde o obrovské zdroje. Neexistuje univerzální recept na to, jak si počínat v případě prodeje půdy. Každá země má svou vlastní logiku a politiku.

7; Budou pykat za vše. Moskva chystá tribunál pro Ukrajinu ohledně všech krymských provokací. V Rusku plánují vytvoření veřejného tribunálu v souvislosti s vyšetřováním provokací, jejichž vrcholem byla provokace v Kerčském průlivu.

8; Strašlivá ostuda. Pouze dvě země v OSN se vyslovily proti rezoluci navržené Ruskem ohledně boje s nacismem: USA a Ukrajina. 121 zemí světa rezoluci podpořilo. Ostatní země Západu a Turecko se „jen“ zdržely. Radikální uskupení možná budou mít velké problémy.

9; Kyjevští „experti“ našli Putinovo „slabé místo“. Největší strach má Putin prý z „ukrajinského národního ducha“. Ten musí hrát největší roli v boji proti „agresorovi“, uzavřel ředitel Centra armádních studií Valentin Badrak.

10; Co dělá „Zakarpatská 128. samostatná horská útočná brigáda Ukrajinské armády“ v rovinách Donbasu? Možná kvůli tomuto logickému rozporu stíhá tuto jednotku jeden neúspěch za druhým.

11; Proč se Rusko rozhodlo zjednodušit vydávání pasů Ukrajincům? Známý blogger Jurij Podolaka (Yurasumy) věnoval své vystoupení právě vydávání ruských pasů. Je známo, že byla zrušena podmínka vzdání se občanství původní země.

12; Válka v Donbasu dorazila už do Kyjeva. Pokud dříve radikálové a špinaví zločinci řádili pouze v Donbasu, dnes už páchají stejná svinstva i v Kyjevě.

13; Vypadni k tomu svému podělanému Obamovi! Obyvatelé Avdějevky odpověděli Porošenkovi, který se rozhodl připomenout, kdo je ostřeloval v roce 2014. Obyvatelé sami nejlépe vědí, kdo a proč je ostřeloval. Na Porošenkovy lži nejsou zvědaví.

14; Babčenko si zaslouží kulku do hlavy, říká kyjevský expert. Ukrajinský politolog Nikolaj Spiridonov uvažuje, proč má být naživu člověk, kterého přece už jednou zabili...

15; Ceny energií pro domácnosti se v Rusku budou snižovat, říká šéf federální antimonopolní služby. „Hostina“ z 90. let a počátku století končí.

16; Zelenskij se ukázal jako nevydařená karikatura na Porošenka, říká poslanec Národní rady Doněcké republiky. Nové tanky jsou pro Ukrajinu a její oligarchy důležitější než plnění Minských dohod.

17; Nikdo se zdravým rozumem do toho nepůjde. USA ruší pozici zvláštního představitele pro Ukrajinu. Po zahájení Trumpova impeachmentu kvůli Ukrajině je těžké najít kohokoli, kdo by se třeba jen třímetrovým bidlem dotkl této funkce.

18; Ukrajina se může stát mozkem Evropy, říká velvyslanec EU. V Německu a Francii se po tomto výroku už začínají bát...

19; Japonskou turistku překvapilo na Sachalinu, že všechny nápisy jsou v ruštině a ne v japonštině. Když jsem přiletěla, byli kolem sami Rusové... Ze své cesty na Sachalin si ale jinak odnesla jen ty nejlepší dojmy.

20; Zelenskij prohlásil, že Ukrajinci vynalezli sputnik, vrtulník a rentgen. Ukrajinci dali podle něj lidstvu první vrtulník, raketový motor, umělou družici Země, předobraz rentgenu a mnoho dalšího. V Rusku na toto nepodložené chvástání reagovali slovy, že pokud Ukrajina něco v minulosti dokázala a dala světu, pak jen díky tomu, že byla součástí SSSR. Sputnik samostatné Ukrajiny by doletěl nejspíš jen na „Samotu u Dikaňky“, smějí se v narážce na Gogolův cyklus povídek.

21; V Rostporebnadzoru varovali před nečistotami v kuchyních. Mycí houbička na nádobí obsahuje prý dvěstětisíckrát více nečistot než záchodová mísa. Nejvíce nečistot se prý nachází v umyvadlech, na kuchyňských linkách, v ledničkách a na dalším kuchyňském náčiní.

22; Dokončení „historického vyšetřování“. Bylo zveřejněno datum vrcholného hlasování o Trumpově impeachmentu. Demokraté ve Sněmovně reprezentantů se zoufale snaží dotáhnout své historické vyšetřování proti prezidentu Trumpovi. Vše by prý mělo kulminovat do Vánoc.

23; Devět poničených aut a nezdařený útěk. V Kyjevě opilý „Rom“ (autocenzura překladatele) způsobil obrovskou dopravní nehodu. V jeho autě našli balík marihuany a místní obyvatelé informovali, že v minulosti se dotyčný zabýval kuplířstvím.

24; Doněcká republika i Ukrajina stahují vojska z fronty. Objevily se záběry, jak bojovníci Doněcké republiky nastupují na KamAZy a opouštějí své pozice u obce Petrovskoje.

25; Cenný dáreček. Rusko si připomíná padesát let od zajímavé události. 9. listopadu 1969 tajný dron USA přiletěl přes čínské území do SSSR. Čínská protivzdušná obrana tenkrát nezaregistrovala narušení svých hranic, protože D-21 letěl rychlostí 3,3 Mach ve výšce 27 km.

26; Váleční zločinci z ukrajinské armády zabili bojovníka Luganské republiky. Síly protivzdušné obrany sestřelily ukrajinský dron Fénix. Byla zveřejněna komplexní zpráva o vojenské situaci v Luganské republice.

27; Lavrov učinil prohlášení o velkých změnách v Sýrii. Nedílnou součástí má být návrat Sýrie do „arabské rodiny“.

28; Zahraniční válečná plavidla vplula do hlavního města ruského Přímoří. Ve Vladivostoku byla vyvěšena vlajka Jižní Koreje. Hostitelem této vzácné návštěvy je ruská korveta „Soveršennyj“.

29; Byl zatčen důstojník ukrajinské armády. Voják ze žárlivosti střelil velitele do břicha. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice.

30; Mužem zadrženým v Petrohradě s uřezanýma ženskýma rukama a odříznutou hlavou je docent a kandidát historických věd Oleg Sokolov. Byl zatčen v okamžiku, kdy se snažil zbavit hlavy a rukou své oběti vhozením do vodního kanálu. Pytel s děsivým obsahem se však nadouval vzduchem a nechtěl se potopit. Proto pachatel vstoupil do vody a „pral se“ s pytlem, což vzbudilo pozornost kolemjdoucích, kteří zavolali policii.

31; Premiér Ukrajiny popřel vliv Kolomojského na Zelenského. Vyjádřil přesvědčení, že prezident je samostatný člověk a není řízen esemeskami oligarchů.

32; V Polsku byl na žádost Ruska zadržen ukrajinský neonacista a účastník ATO Igor Mazur. Jeho zadržení potvrdil ukrajinský poslanec Nejvyšší rady Igor Mosijčuk. Dotyčný byl hledán pro svou účast na bojích v Čečně v minulém desetiletí. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov okamžitě reagoval obviněním, že Rusko zneužívá Interpol pro pronásledování politických odpůrců.

33; Skutečné cíle pobytu amerických vojáků v Sýrii. Trump se svou typickou otevřeností prohlásil, že USA na Blízkém Východě zajímá pouze ropa. S terorismem a následky války ať se perou jiní. My budeme čerpat a prodávat ropu, které se teroristé zmocnili. Kdyby byl ale poctivý důsledně, musel by přiznat, že okupuje teritorium nezávislého státu a drze krade cizí ropu.

34; Zelenskij vyzval k úpravě zákonů ohledně transplantace orgánů.

35; Zatčený petrohradský vědec Oleg Sokolov sdělil podrobnosti vraždy a porcování své studentky. Vyšlo najevo, že jeho chování bylo podivné už dlouho. Jeho sklon k alkoholismu se ale nepotvrdil.

36; Na ruském ministerstvu zdravotnictví zveřejnili skutečné příčiny úbytku obyvatel. Pro současnou mládež je daleko důležitější pořídit si auto než založit rodinu. V poslední době nevychováváme lidi, ale pouhé bezduché spotřebitele. A tady máte výsledek: Dnešní mládež není ochotna převzít na sebe odpovědnost za jiného člověka – manželku, dítě.

37; Putin: Rusko se může stát jedním z globálních lídrů v oblasti umělé inteligence. Šéf Sberbanky German Gref prohlásil, že o udělování úvěrů fyzickým osobám už dnes rozhoduje ze 99% umělá inteligence, u právnických osob je to 35%.

38; Trump poblahopřál Němcům k třicátému výročí pádu Berlínské zdi. Kritizoval socialismus a poté citoval Goetha: Svobodu si zaslouží pouze ten, kdo za ni každý den bojuje.

39; V Charkově policista napadl muže a oloupil ho. Bylo zahájeno trestní a služební vyšetřování.

40; Rozpadáme se. Bývalý ministr dopravy a spojů Jevgenij Červoněnko předpovídá Ukrajině osud Jugoslávie. Podle něj je třeba obnovit výlučné právo státu na použití síly a vypořádat se se vzpurnými „dobrovolníky“.

41; Trump slibuje zveřejnění velmi důležitého druhého stenografického záznamu rozhovorů se Zelenským.

42; Odpoutání sil v Donbasu. V Doněcké republice poradili západním politikům, aby si pozorně přečetli Minské dohody. Vyplývá to z textu prohlášení šéfa zastoupení Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří generálmajora Ruslana Jakubova.

43; V Polsku prohlásili, že zadrženého účastníka ATO do Ruska nevydají. Informoval o tom předseda polského Sejmu.

44; Pachatel hrůzostrašné vraždy čtyřiadvacetileté studentky Oleg Sokolov učinil plné doznání. Informoval o tom jeho advokát Alexandr Počujev.

45; Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na rozhodnutí soudu OSN ohledně žaloby Ukrajiny. V Moskvě si myslí, že soud se postavil na stranu Ruska. Mezinárodní soud OSN v Haagu zamítl jeden z klíčových požadavků Ukrajiny, že Rusko je povinno nést mezinárodně-právní odpovědnost jako stát sponzorující terorismus na Ukrajině.

46; Zelenskij přikázal, aby byl připraven nový Zákoník práce, který by usnadnil propouštění zaměstnanců.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!