Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.11.2019

aresty1; Na Ukrajině uvěznili poslance Jaroslava Dubněviče. Vzali ho do vazby v soudní místnosti.

2; Zelenskij se chystal veřejně vyhlásit vyšetřování proti Bidenovi výměnou za vojenskou pomoc, píší New York Times. Zelenského tým plánoval, že prohlášení bude zveřejněno 13. září v interview s Farídem Zakaríjou.

3; Macron vyjmenoval tři možné scénáře vývoje v Rusku: Stane se světovou velmocí vlastními silami – na to je ale ekonomicky slabé a má málo obyvatel. Druhou variantou je eurasijský model, ale tam je na překážku Čína. Za třetí možnost označil vyvážené vztahy s Evropou.

4; Krvavá soukromá armáda Blackwater chce získat ukrajinský státní podnik Motor Sič. Na Ukrajině probíhá důležitá hra: Číňané a Američané si brousí zuby na Motor Sič. Kdo vyhraje?

5; Boje v Idlíbu. Lid povstal proti ozbrojencům. Bandy posílají do měst trestní výpravy. V souvislosti s operací Zdroj míru na severu Sýrie Turecko prudce snížilo dodávky paliva do Idlíbu.

6; Alkoholoví turisté si zvolili Lotyšsko. V Estonsku jsou zaváděny nové zákazy. Alkohol je téměř poslední, čím se trpasličí země Pobaltí ještě mohou pochlubit.

7; Na Ukrajině se čeká vlna protestů a stávek. Nespokojenost Ukrajinců se stane odpovědí na krajně neúspěšnou hospodářskou politiku prezidenta země Vladimira Zelenského.

8; USA vydali příkaz útočit na srbského prezidenta. Nenechavé pazoury amerických „demokratů“ nadále nenechávají na pokoji Balkán a doufají, že si podřídí Srbsko.

9; Klimkin prohlásil, že do kotle v Děbalcevu se dostali Rusové. Přitom skutečnost je taková, že v roce 2015 se ukrajinská armáda dostala do Děbalcevského kotle, byla vojensky poražena a musela s ostudou odtáhnout.

10; Velitel OOS (ATO) přijel na Donbas kvůli nárůstu ztrát. Ukrajinská armáda střílí do vlastních řad a schovává obrněnou techniku u místa odpoutání vojsk.

11; Francie se rozhodla pozvat Rusko, aby se zúčastnilo obnovy Notre Damu. Francie potvrdila úmysl poslat Rusku oficiální pozvání k účasti na obnově chrámu.

12; Bundestagu se nepovedlo hlasování o „Severním proudu – 2“. Německý parlament nedokázal schválit zákon, který upravuje použití změn v plynové direktivě EU v Německu.

13; V USA došli výzkumníci k závěru, že generace narozená v letech 1981 až 1996 ztrácí své zdraví rychleji než generace narozená v letech 1961 až 1981. Vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, těžké deprese, vysoká míra sebevražednosti, časté předávkování drogami. Jejich pracovní výkonnost bude o poznání slabší a naopak vyšší budou nároky na zdravotnictví. Budou daleko více ohroženi nezaměstnaností.

14; Otec sedmiletého Američana obhájil u soudu právo svého syna nezměnit si pohlaví. Iniciátorem změny pohlaví chlapce na dívku byla proti jeho vůli jeho matka.

15; K plánovanému a slibovanému odpoutání sil v Donbasu dnes nedošlo. Ještě včera Kyjev halasně sliboval odpoutání sil a prostředků u obce Petrovskoje. OBSE prohlásila, že operace začne 9. listopadu ve 12:00 hod. kyjevského času.

16; Začal prodej železničních jízdenek na Krym. Očekává se, že první souprava z Petrohradu vyjede 23. prosince ve 14:00 hod. a z Moskvy 24. prosince v 23:45. hod.

17; Pušilin informoval, jak Doněcká republika odpoví na proniknutí ukrajinské policie a národní gardy do zóny odpoutání sil. Připomněl, že v této zóně se smí nacházet pouze důstojníci Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří.

18; Pohřeb nanečisto. V Jižní Koreji vznikla úchylná móda „pohřbívat“ živé lidi. Nevšední zážitek si objednávají jak mladí, tak i staří lidé.

19; Nejvyšší představitel Luganské republiky Leonid Pasečnik reagoval na prohlášení dočasného pověřence USA pro Ukrajinu, že do zóny odpoutání mohou vstoupit ukrajinská policie a národní garda. Pasečnik prohlásil, že v takovém případě do demilitarizované zónu vstoupí i silové jednotky Luganské republiky, (jednotky ministerstva vnitra a státní bezpečnosti).

20; Donutit je mluvit ukrajinsky a ty, kteří nebudou souhlasit, poslat do Ruska. Tak zní plán „reintegrace“ Donbasu. Dále bude možné omezit věkovou kategorii těch, kteří budou mít volební právo. Jsem pro to, aby důchodci nesměli hlasovat, prohlašuje „patriot“ Ruslan Jarmoljuk.

21; Letadlo spadlo na obytný dům v USA. V domě, který začal hořet po dopadu letadla, se nacházel otec se dvěma dětmi, kterým se podařilo z domu dostat.

22; Rusko přistoupí k vývoji raket středního a krátkého doletu, oznámil Lavrov. Práce v tomto směru jsou zrcadlovou odpovědí na kroky USA, zdůraznil ruský ministr zahraničí.

23; Ukrajinští karatelé vykřikují nesmysly o „podlé provokaci na linii fronty“. Ruská raketa prý zasáhla nákladní automobil Ural s vojáky.

24; Letadlo Tu-160 schopné nést rakety pohodlně uletělo stíhačkám F-35A Lightning II. Autoři článku poznamenávají, že ve vzniklé situaci americké stíhačky vypadaly politováníhodně. Tu-160 je schopné letět 2.200 km/h, zatímco F-35A má nejvyšší rychlost 1.930 km/h, přičemž takto rychle nemůže letět příliš dlouho.

25; „Severní proud – 2“: Polská vláda schválila „historicky nejvyšší pokutu“ francouzské společnosti Engie Energy. Polský protimonopolní regulátor v dubnu 2018 inicioval vyšetřování vůči „Severnímu proudu – 2“. Oficiální důvod je údajné odmítnutí spolupráce s polským antimonopolním úřadem.

26; Speciální operace FSB v Dagestánu. Byly dopadeny ženy pomáhající Islámskému státu. Členky radikální buňky z místních obyvatel sebraly pro teroristy více než 10 milionů rublů.

27; V Sýrii zaujímá pozice nová síla místo Islámského státu. Oddíly Syrské národní armády (podřízené tureckému generálnímu štábu) a Turecká armáda obsadily kurdské město Tell-Abjád v rámci operace Zdroj míru.

28; Spory s Gazpromem nejsou překážkou pro uzavření kontraktu, říká šéf Naftogazu. Existence sporů mezi Gazpromem a Naftogazem jsou pro uzavření nového kontraktu na tranzit plynu umělým problémem.

29; Rusové nás nadále zabíjejí a vláda referuje o úspěšném stažení vojsk, stěžuje si „veterán ATO“. „Veterán ATO“ s výmluvným příjmením Prozapas kritizuje Zelenského po smrti třiadvacetiletého ukrajinského vojáka.

30; Dohody mezi Luganskou/Doněckou republikou a Ukrajinou jsou už mezinárodní, říká štáb OOS (ATO).

31; „Centr“: V Rusku byl vytvořen superpočítač pro vývoj a testování superzbraní. Jeho výkon činí přes 50 bilionů operací za sekundu, což jej řadí mezi superpočítače, hlásí Centrální vědeckovýzkumný ústav přesného strojírenství (v rámci státního podniku Rostech).

32; Ukrajina je rejdiště zahraničních tajných služeb. Bývalý příslušník námořní pěchoty a pracovník „Zvláštního oddílu rychlého nasazení“ (SOBR) prožil několik měsíců v Pravém sektoru a rok v pluku Azov, a zásoboval doněckou domobranu výzvědnými informacemi.

33; Ukrajinští karatelé si vypalují své vlastní bunkry. Jen za uplynulý týden činily nebojové ztráty nepřítele 9 mrtvých a 18 zraněných.

34; Ukrajinská nacistka a rusofobka Irina Farion označila účastníky ATO za „Rusáky“ (moskaly).

35; Kdo vám v tom brání, vy šašci? V Doněcké republice komentovali Vakarčukovo prohlášení o Krymu a Donbasu, že je nutné okamžitě vypovědět Minské dohody a zmrazit současnou situaci do okamžiku posílení ukrajinských pozic. V Doněcké republice poznamenali, že Ukrajina jako stát existuje jen díky dobré vůli Ruska.

36; Hrdina z okupované části Luganské republiky, který upřímně a pravdivě odpověděl mladému ukrajinskému „novináři“ televizní stanice ICTV, byl za svou odpověď uvězněn, hlásí vojenský expert Andrej Maročko z Luganské republiky. Obyvatel města Rubežnoje (přes 60 tisíc obyv.), který na žádost novináře řekl pravdu o názorech a náladách obyvatel Donbasu, byl na jeho udání zatčen a uvězněn. Novinář se vás zeptá na váš názor, vy mu ho řeknete – a on vás za to dá zavřít... Tohle je možné jen v tvrdé fašistické diktatuře.

37; Podivné podzemní záchvěvy. Vedení Doněcké republiky podniká bezprecedentní opatření. Obyvatelé „Sovětského obvodu“ města Makejevky už několik měsíců upozorňují na silné podzemní záchvěvy.

38; Státní department USA hrozí Srbsku sankcemi za spolupráci s Ruskem. Washington to opakovaně zmiňoval dokonce i před svými strategickými partnery.

39; Mezinárodní soud OSN se prohlásil za kompetentní pro projednání žaloby Ukrajiny proti Rusku. Rozhodnutí ve prospěch Ukrajiny podpořilo 113 soudců, tři byli proti.

40; Válka „Páté kolony“ proti Rusku. Je evidentní, že nové rozložení sil na politické mapě světa nevyhovuje ani zdaleka všem. Nejen v zahraničí, ale také v samotném Rusku. Opoziční proliberální média, která se označují za „baštu demokracie“ nebo za „bojovníky s tyranským režimem“, jsou často financovány zahraničními organizacemi a zabývají se výhradně lživou propagandou, jejímž hlavním cílem je destabilizovat a vnitropoliticky oslabit Rusko a učinit ho tak zranitelným.

41; „Za co se máme omlouvat? Za uřezané hlavy?“ Kyjevský propagandista se vyjádřil k usmíření s Donbasem. Otevřená výpověď o tom, co se ve skutečnosti děje dnes v Donbasu, ukrajinskou veřejnost šokuje.

42; Budu stát za plotem a budu na vše koukat zpovzdáli. Babčenko informoval, proč opustil Ukrajinu. „To není otázka mé osobní bezpečnosti, ale bezpečnosti země“.

43; Ukrajinská „Doktorka Smrt“ (bývalá ministryně zdravotnictví) prohrála soud s poslancem Dubinským, kterého zažalovala pro urážku na cti. Bývalá ministryně zdravotnictví bude podávat dovolání.

44; Státní tajemník USA Mike Pompeo označil Ukrajinu za „projekt, na kterém USA pracují mnoho let“. Podle jeho slov jsou USA hrdé na to, že předaly Ukrajině vojenskou pomoc.

45; Trump si přeje přijet do Moskvy na přehlídku Vítězství. Donald Trump prohlásil, že by nebyl proti své účasti na přehlídce Vítězství 9. května příštího roku.

46; V Gruzii se rozhořely masové nepokoje kvůli filmu o homosexuálech. Protestující jsou převážně členové radikální organizace „Gruzínský pochod“.

47; Zelenskij učinil nabídku šéfovi společnosti Alibaba. Zelenskij se setkal se zakladatelem společnosti Alibaba Group Jackem Ma. Navrhl mu, aby byl na Ukrajině otevřeno centrum R&D (výzkumné centrum).

48; V Polsku označili Macrona za „užitečného idiota Kremlu“. Novinář polského listu Wprost Jakub Melnik kritizoval prohlášení prezidenta Francie Emmanuela Macrona o mozkové smrti NATO.

49; Proč Ukrajina opět podléhá elektrické závislosti na Rusku? Známý blogger Jurij Podoljaka (Jurasumy) shrnul téma energetické závislosti Ukrajiny na Rusku.

50; Evropa by se měla naučit mluvit jazykem síly, říká šéfka Evropské komise. Ursula von Leyen učinila toto prohlášení na konferenci v Berlíně.

51; Studentky byly v Německu (!) odsouzeny k pokutě 225 euro (5733,-Kč) za „krádež“ potravin z odpadového kontejneru. Dívky se obrátily na Nejvyšší soud s dovoláním. K „incidentu“ došlo v červnu 2018. Tehdy dívky v noci vzaly z odpadového kontejneru supermarketu Edeka poživatelné ovoce, zeleninu a jogurt. Řetězec tvrdí, že obsah kontejnerů je jeho majetkem. Dívky se brání, že pomáhají společnosti snižovat množství potravinových odpadků.

52; V mém životě se nestalo nic odpornějšího. Čubajs označil sovětské občany za „lenochy a idioty“. Šéf „Rosnano“ Anatolij Čubajs se tvrdě vyjádřil o obyvatelích a vedení Sovětského svazu. Sám se patrně za obyvatele někdejšího SSSR nepovažuje...

53; Byly zveřejněny první fotografie interiéru vlaků na Krym. 8. listopadu odstartoval v Rusku prodej železničních jízdenek na Krym.

54; Německý velvyslanec v Rusku informoval o tom, za co bude Německo navždy vděčné Sovětskému svazu. Německo si 9. listopadu připomíná třicet let od pádu Berlínské zdi. Německo bude Sovětskému svazu vděčné za to, že nebránil mírumilovné revoluci v roce 1989. O vděku za rozhodující podíl Sovětského svazu na porážce fašismu o 44 let dříve ale už nemluvil...

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.11.2019

  1. proud napsal:

    "4; Krvavá soukromá armáda Blackwater chce získat ukrajinský státní podnik Motor Sič. Na Ukrajině probíhá důležitá hra: Číňané a Američané si brousí zuby na Motor Sič. Kdo vyhraje?"..........a o tom je kazda "revoluce",kazdej nepokoj i kazdy nabozenstvi a vzdycky bylo,jen si to uvedomit,kdo a proc taha za nitky a vodi loutky,posila nas se navzajem vyvrazdovat................vsechno ostatni jsou jenom akce a vejmluvy k odvadeni pozornosti!

    • proud napsal:

      A neni to na nich,tech kdo na tom vydelavaj(jen nas vyuzivaji),ale na nas(nechavame se pitome vyuzivat),a taky vzdycky bylo,jen si to uvedomit a lehce to zmenit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!