Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 11.11.2019

oleg_carev_01; O osudu Ukrajiny bude rozhodnuto do konce tohoto roku. Byl zveřejněn rozhovor s Olegem Carjovem o budoucnosti Porošenka, Achmetova a Avakova.

2; Podplukovník ukrajinské armády vylíčil v jasných barvách, jak Rusko bude drtit ukrajinskou armádu. Jako první přijde dávka „Kalibrů“ na systém vojenského a státního řízení, objekty protivzdušné obrany, odpalovací zařízení a sklady s palivy a municí.

3; Americká média přece jen nakonec začala mluvit o ruských vítězstvích v Sýrii. Novinář Scott Ritter vyjadřuje v západních médiích velmi vzácnou vděčnost Rusku za jeho roli v syrském urovnání.

4; Vojenský převrat v Bolívii. Armád převzala moc do svých rukou. Prezident Bolívie podal demisi a bolívijská armáda vyhlásila začátek operace na neutralizaci ozbrojených skupin. Evo Morales dostal nabídku pracovat v Rusku. Vyjádřil naději, že nepokoje skončí už dnes večer.

5; Známému účastníkovi ATO a jeho ženě prorazili lebku v průjezdu jejich vlastního domu. V Kyjevě v noci na 10. listopadu u vchodu do jejich vlastního domu drsně zmlátili karatele Igora Panova. Pachatelé (mezi nimi i byl Panovův nevlastní syn) byli již zadrženi.

6; Rozpad NATO na kusy není sice upraven po právní stránce, ale v podstatě už k němu téměř došlo. Známý blogger Jurij Podoljaka (Yurasumy) upozorňuje na rozdílné strategické zájmy USA, Turecka a Evropy.

7; V Meteorologickém centru oznámili, kdy nastane skuteční zima. Předpovídají nadprůměrně teplou zimu.

8; Publicista Alexej Kurakin píše o totální degradaci Ukrajiny, která v rámci SSSR představovala svébytnou entitu vyjádřenou v symbolech typu „Sputnik“, „Mrija“, „Buran“. Před těmito pojmy měli respekt i na Západě. Dnes Ukrajinu kromě pojmů spojených s občanskou válkou charakterizují pojmy jako „boršč“, „pirohy“ nebo „hopák“. Z průmyslové velmoci se stal nestabilní, provinční a zaostalý agrární venkov.

9; Karatelé utrpěli podivné „bojové ztráty“. Vyla zadržena dodávky zbraní určených pro nacisty. Vyplývá to z komplexní zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.

10; Zajímavé místo v Berlíně. V této kavárně fandí Donbasu, Rusku a Putinovi. Majitel „Protiválečné kavárny“ v Berlíně informoval o tom, proč podporuje Republiky Donbasu. Na druhou stranu varuje Rusko před přátelstvím s Alternativou pro Německo, která prý podporuje NATO.

11; Nákupy na internetu. Rospotrebnadzor se připojil k Evropskému týdnu kvality a připomíná spotřebitelům zvláštnosti „distančního obchodování“.

12; Běloruský „Pravý sektor“ se vydal ukrajinskou cestou. Kdo jsou tito chuligáni tak podobní ukrajinskému Pravému sektoru, kteří si dovolili vyhrožovat běloruskému soudu?

13; Medializovaný soud s ruským bojovníkem proti drogové mafii. Právníci našli v případu lékaře, kterému podstrčili drogy, mnoho hrubých chyb. Případ rostovského lékaře Nikolaje Kakljugina, který je obviněn z obchodu s drogami, se blíží do finále.

14; Přijel jsem na frontu do Luganské republiky a podíval se, zdali Zelenskij je nebo není loutka. Poslanec Státní dumy vyvolal v Kyjevě hysterii. Alexej Žuravljov se diví, proč jeho návštěva vyvolává tolik křiku, když Ukrajinská moc kvůli účasti Krymu neuznává výsledky ruských voleb. Pro vás bych přece měl být běžným řadovým občanem...

15; Jak se rozpadá Ukrajina: Deset skutečností o cestě do propasti. Globální procesy jsou dobře patrné v průběhu doby. Jaká byla Ukrajina v roce 1991 po nabytí nezávislosti? A jaká je teď? Kam zmizelo nejméně 10 milionů obyvatel? Rusko vzalo na sebe a zaplatilo ukrajinskou část sovětského dluhu. Ukrajina byla v roce 1991 naprosto nezadluženou zemí. A nyní? V roce 1991 měla Ukrajina ambici se srovnávat s Německem či Francií. Počtem obyvatel se může srovnávat už jen s Polskem a objem její ekonomiky je srovnatelný nanejvýš tak se čtyřikrát menší (dle počtu obyvatel) Českou republikou.

16; Bylo zveřejněno, jaké podmínky kladl Washington nové ukrajinské moci. Partner Rudyho Giulianiho, osobního advokáta amerického prezidenta, Lev Parnas jel do Kyjeva těsně před inaugurací ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského.

17; Běluhu, která si hrála s námořníky, považovali na Západě za „ruského bojového kytovce“.

18; Rusko neplánuje vypovězení Smlouvy o otevřeném nebi kvůli odchodu USA. Ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo připravenost projednat a posoudit různé scénáře odvetných akcí, pokud USA přece jen uskuteční tento krok.

19; V Oděse byla zneuctěna další pamětní deska maršála Žukova. O této skutečnosti beze studu referovali na sociálních sítích sami neonacisté.

20; Ukrajina prohrála, ale svým způsobem prohrálo i Rusko. Byl zveřejněn zajímavý názor člena Doněcké domobrany a velitele doněcké „Alfy“ Alexandra Chodakovského, který komentuje perspektivy Ukrajiny za vlády Zelenského. Politická smrt současného prezidenta by pohřbila poslední naděje na rozumné vyřešení dlouholetého konfliktu. Většina voličů naivně vnímala Zelenského jako Spasitele.

21; Gorbačov odpověděl na obvinění ze zrady Východní Evropy. Alibisticky se hájí tím, že dal národům Východní Evropy svobodu a možnost výběru. Škoda, že slovo „alibismus“ v ruštině neexistuje...

22; Plete si světové strany... Polský premiér vyčetl Macronovi jeho kritiku USA a NATO. USA vždy podporovaly Evropu. Kdyby nebylo pomoci USA, Evropa by se nikdy neosvobodila od německé fašistické Evropy.

23; Země Donbasu vydává ostatky vojáků z Velké vlastenecké války. Tam, kde se nyní nacházejí frontové pozice obránců Republik Donbasu, byly v době Velké vlastenecké války jednotky Rudé Armády.

24; Trump navrhl Íránu na výběr dobrý a velmi špatný krok.Teherán redukuje své závazky vyplývající z jaderné dohody a obnovuje obohacování uranu.

25; Na Ukrajině byl zastřelen advokát, který hájil podezřelého z vraždy bývalého poslance Státní dumy Voroněnkova. Okolnosti advokátovy smrti jsou velmi nestandardní. Prý zahynul při lovu rukama pytláků.

26; O Sýrii, USA a Evropě. Bylo zveřejněno interview Bašára Asada pro RT. Lidé na Západě už pochopili, že jejich oficiální představitelé příliš mnoho lhali o tom, co se děje na Blízkém Východě a v Sýrii.

27; Zdroje na Ukrajině zveřejnily datum setkání lídrů normandské čtyřky. Pokud se setkání neuskuteční 24 nebo 26. listopadu, nedokáží se sejít ani do konce roku. Pak ale velmi prudce klesá pravděpodobnost, že se vůbec ještě někdy sejdou.

28; Blížíme se ke standardům NATO. Ukrajinský ministr obrany chce zrušit povinnou vojenskou službu v ukrajinské armádě. Je můj cíl, říká ministr Andrej Zagorodňuk.

29; U Šuljavského mostu v Kyjevě byl zabaven velký arzenál munice. Munice byla objevena během výměny inženýrských sítí. Zabaveno bylo 101 dělostřeleckých granátů.

30; Nákladní automobil ukrajinské armády byl zasažen řízenou protitankovou raketou. Zranění ukrajinští vojáci se nacházejí v nemocnici. Ukrajinská strana obviňuje Armádu Doněcké republiky.

31; Ukrajinský film o Donbasu bez života získal Velkou cenu na festivalu v Minsku. Film Atlantida představuje vylhanou nacionalistickou fantazii na téma „Jak dobudeme zpět Donbas“.

32; Cizinci budou moci nakupovat ukrajinskou půdu po referendu. Zelenskij se obrátil k národu. Prezident Ukrajiny se snaží občany přesvědčit, že je obrovské štěstí, když budou moci prodávat svou půdu cizincům.

33; Putin se rozohnil na setkání s vládou. Stokrát se mluvilo o tom, že je třeba fungovat transparentně. Nic platné – krade se po stamilionech. Už je několik desítek trestních případů, někteří už sedí ve vězení...

34; Důstojník britské rozvědky MI-6 a zakladatel Bílých přileb James Le Mesurier byl v Istanbulu nalezen mrtev. Vyšlo najevo, že před svou smrtí bral antidepresiva.

35; Státní převrat v Bolívii. Co se děje a jak reaguje Moskva? Ruské ministerstvo zahraničí s obavami sleduje dramatický vývoj události v Bolívii, kde vlna násilí rozpoutaná opozicí znemožnila dokončení mandátu demokraticky zvoleného prezidenta.

36; Kdepak by se na Ukrajině vzal nacismus... Ostuda před celým světem. Rasistický skandál při zápasu Šachťor – Dynamo v Charkově. Povykování z tribun bylo takové, že kapitán Šachťoru brazilec Tyson, který na Ukrajině hraje už devět let, nevydržel s nervy. Ukázal směrem na tribuny prostředníček a rozplakal se přímo na hřišti.

37; „Zemědělská velmoc“ Ukrajina dovezla rekordní množství brambor z Ruska. Od začátku sezóny bylo na Ukrajinu dovezeno přes 142 tisíc tun brambor, což je 529-krát více než za stejné období loňského roku.

38; Ruští novináři se dostali do palby ukrajinské armády a neozývají se. Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky.

39; Odhodili mě jako štěně na ulici. Nemocný účastník ATO původem z Krymu vyhrožoval sebeupálením před budovou prezidentské administrativy. Ozbrojenec si postěžoval, jak ho stát hodil přes palubu.

40; Docent Petrohradské univerzity, který zavraždil a rozporcoval svou aspirantku, dostal u soudu hysterický záchvat. Policista mu nabídl sklenici vody a soudce ho musel napomenout, aby se začal ovládat.

41; Na Západě je považují za teroristy. Finský analytik prezentoval album o obráncích Donbasu. Své tváře prý skrývají za maskami. Ale ve skutečnosti všichni obránci Doněcké i Luganské republiky bojují s odkrytou tváří, poznamenal Janus Putkonen.

42; Opilé příslušnice ukrajinské armády ze 128. brigády vypálily štáb i s dokumenty. Při pokusu uhasit požár utrpělo několik vojáků popáleniny různého stupně.

43; Savčenková se obrátila na Zelenského s výzvou. Bývalá poslankyně Naděžda Savčenko se obrátila na prezidenta Ukrajiny s důrazným poselstvím. Nepopleť to a nenech se podvést! Pokud podvedou tebe, podvedou tak všechny Ukrajince a celou Ukrajinu!

44; Lidé ve vojenské uniformě nedaleko Kyjeva zbili a oloupili rodinu advokáta. Informuje o tom Národní asociace advokátů Ukrajiny.

45; To nejsou jen peníze a zařízení, Ukrajina počítá s nárůstem vojenské pomoci od USA. Informoval o tom ukrajinský ministr obrany Andrej Zagorodňuk.

46; Vyšetřovací výbor Ruské federace zveřejnil videa, jak pachatel hrůzného činu Oleg Sokolov kupuje pilu, kterou později rozřezal tělo své oběti, a jak vyhazuje části těla do řeky.

47; Státní department: Za Obamy USA dávaly Ukrajině deky, ale my už jim dodáváme zbraně, aby bojovali proti Rusům. Trumpova administrativa poskytla Ukrajině obranné zbraně, aby mohli bojovat proti Rusům.

48; Zase v tom mají prsty Rusové? Neočekávaný obrat v případu smrti důstojníka britské rozvědky a zakladatele Bílých přileb. Velká Británie se snaží napasovat případ do dlouhé série svých obvinění Ruska ze smrti nejrůznějších osobností, počínaje Litviněnkem, přes Berezovského až po Skripalovy a nyní Jamese Le Mesuriera.

49; V Oděse byla zničena pamětní deska ozbrojence Pravého sektoru, který zahynul 2. května 2014. V centru Oděsy neznámí pachatelé rozbili pamětní desku ukrajinského nacisty.

50; Putin projednal s Merkelovou Donbas a tranzit plynu přes Ukrajinu. Oba státníci zdůraznili důležitost dodržení minského Komplexu opatření z roku 2015 a dalších dohod.

51; Připraveni na zimu. Ukrajinské železnice hermeticky odizolovaly některé dveře vagónů izolační pěnovou hmotou proti mrazu. Na internetu se baví nestandardním řešením nedostatečného vytápění vagónů na ukrajinské železnici.

52; USA doufají v dialog s Ruskem, ale budou dále proti němu působit na Ukrajině a v Sýrii, prohlásil státní tajemník USA Mike Pompeo.

53; Boj s památníky. Oděští nacisté zneuctili památník padlých na Kulikově poli. Akce se zúčastnilo pět radikálů.

54; Trump: Všichni naši nepřátelé v hrůze prchají. Toto prohlásil americký prezident na ceremoniálu v Madison Square v New Yorku u příležitosti Dne veteránů v USA.

55; V Kuvajtu byla odsouzena ruská podnikatelka k patnácti letům odnětí svobody a vysokému peněžnímu trestu (vrácení částky 2,4 milionu dolarů a pokutě 7 milionů dolarů) za zpronevěru peněz Správy přístavů Kuvajtu. Kromě toho bude Marija Lazareva povinna vykonávat nucené práce. Po odpykání trestu bude vyhoštěna ze země. Proti rozsudku bude podáno dovolání v zákonné lhůtě 90 dnů. Obhajoba Lazarevové dokládá, že v únoru 2019 se údajně zpronevěřené peníze vrátily na účty investorů se zhruba stoprocentním zhodnocením.

56; V Radě federace komentovali Pompeova slova o zbraních pro boj s Rusy. USA dodaly zbraně Ukrajině jen proto, že potřebovali válečný požár uprostřed Evropy.

57; Na Ukrajině byl dopaden Alexandr Pisaruk,který rozkradl jednu miliardu a 200 milionů patřící ukrajinské národní bance. Národnímu protikorupčnímu úřadu Ukrajiny se podařilo zadržet prvního náměstka předsedy Národní banky v rámci případu Olega Bachmaťuka.

58; Dvanáctiletý chlapec spadl v pátek večer ze střechy čtyřpatrového domu v obci Kostomuška a přežil.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!