Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.11.2019

neft_v_rukah1; Lidé od ministra energetiky USA získali na Ukrajině naleziště ropy a plynu, píše AP. Bývalý americký ministr energetiky Rick Perry se ve své funkci setkal s prezidentem Ukrajiny Vladimirem Zelenským.

2; Došlo k intervenci. Známá rusofobka šíří paniku kvůli Zakarpatsku a Maďarsku. Dětská spisovatelka Larisa Nicoj začala šířit poplašné zprávy kvůli údajnému postupnému pohlcování Zakarpatska Maďarskem.

3; Proč bylo chybou ničit pamětní desku příslušníka Pravého sektoru v Oděse? Nevyplatí se vyvolávat roztržky na bitevním poli, kde se nacházíme v evidentně nevýhodných podmínkách.

4; Zoufalá rusofobie. Co vymysleli v NATO v naději, že si posílí své pozice? V NATO pokračují v lobbování nesmyslu o takzvané „ruské agresi“.

5; V Donbasu byla sestřelena „Furija“ - dron patřící ukrajinské armádě. Armáda Luganské republiky studuje získané informace.

6; USA si vymyslely záminku pro obsazení a vyloupení Sýrie. Pokračuje bitva o černé zlato.

7; Změníme historii. Ukrajina se ponořila do chaosu a vymkla se kontrole. Mnoho Ukrajinců upřímně věřilo, že příchod Zelenského aspoň trochu zlepší situaci a pomůže zemi, aby se začala rozvíjet.

8; Porošenko v Donbasu vrhá do bojů ozbrojence a chystá svržení prezidenta Zelenského. Bývalého ukrajinského prezidenta Petra Porošenka ani ve snu nenapadlo, aby opouštěl zemi. Když to nešlo prostřednictvím voleb, je přece tolik dalších zajímavých možností, jak se dostat zpět k moci...

9; USA jsou vyděšené objevením S-400 v týlu NATO. Armády Ruska a Srbska ukázaly sílu zbraní na Balkáně.

10; Děsivé záběry. Teroristé vraždí děti v největším syrském městě Aleppu. Při ostřelování zahynula školačka při psaní domácích úkolů do školy.

11; Hitler udělal z Ruska supervelmoc,píše americký tisk. Adolf Hitler byl přímo posedlý myšlenkou, že přetvoří Rusko v obrovskou kolonii Německa. Bez vítězství nad Hitlerem by Sovětský svaz nezískal status světové velmoci.

12; V úterý brzy ráno proběhl raketový útok na hlavní město Sýrie. Dva lidé zahynuli, šest bylo zraněno. Za útokem stojí pravděpodobně izraelské letectvo.

13; Ve Slavnjansku zemřel frontový bojovník Velké vlastenecké války, který se podepsal na zdi Říšského sněmu. Zemřel Semjon Usačov, který se 9. května 1945 podepsal na zeď Reichstagu. Fotograf tento moment zachytil.

14; Trump oznámil datum zveřejnění stenografického záznamu svého rozhovoru se Zelenským. Jde o první rozhovor Trumpa a Zelenského po ukrajinských prezidentských volbách.

15; Ukrajinská armáda získala poprvé stovku raket pro raketomety Olcha. O začátku dodávek informovala informační agentura ukrajinského ministerstva obrany.

16; Nazarbajev prohlásil, že Zelenskij souhlasí se setkáním s Putinem v Kazachstánu. Včera Putina a Nazarbajev telefonicky projednali mezinárodní tématiku včetně ukrajinské krize.

17; Google chystá tajný projekt na shromažďování lékařských informací. Pilotní projekt se chystají otestovat v 21 státech USA.

18; Chemický útok na mateřskou školu v Číně. Popáleno hydroxidem sodným bylo 515 dětí a tři dospělí.

19; Makron dal svými kritickými slovy na adresu NATO ruské vládě příjemný dárek, píší švýcarská média. Rusko si překvapivě rychle znovu vydobylo vojenský a politický vliv na mezinárodní scéně, připomíná list.

20; Elektronická fronta na pasy se v Luganské republice zkrátila. Část obyvatel Republiky už obdržela opakované SMS s dřívějším termínem jejich návštěvy služeben luganského ministerstva vnitra.

21; Rogozin zareagoval na Putinova slova o mnohamilionových rozkrádačkách na kosmodromu Vostočnyj. Připomeňme, že prezident konstatoval, že navzdory desítkám běžících trestních případů dosud není na Vostočném pořádek. Podle Rogozina je Putinova kritika oprávněná. Zdůraznil, že podezřelí ze zpronevěry financí už byli dávno odstraněni ze svých pozic.

22; Bolívie: Morales odletěl, ale slíbil, že se vrátí. Je bolestivé opouštět zemi z politických důvodů, ale nevzdávám se. Brzy se vrátím s velkou silou a energií.

23; V Mariupolu „veterán ATO“ střílel po kolemjdoucích. Opilý muž se oháněl nožem a v reakci na poznámku policisty vyndal předmět podobný pistoli a začal střílet.

24; Budeme požadovat kompenzace, Ukrajina se bojí ochromení protiruských sankcí. Ukrajinský vicepremiér řekl, co bude Ukrajině dělat v případě zrušení sankcí ze strany západních zemí.

25; SBU zahájila trestní řízení proti ruskému novináři Solovjovovi. Udání přišlo od skandálně známého poslance Alexeje Gončarenka.

26; V Gorlovce zavraždil opilý patnáctiletý násilník mladou ženu. Několikrát ji udeřil do hlavy a poté ji uškrtil. Hrozí mu doživotí a možná i trest smrti.

27; Rusové přestali mít strach. Byly zveřejněny výsledky čerstvého průzkumu. VCIOM vytvořil „mapu obav“, která ukazuje, že se Rusové přestali bát nejrůznějších rizik. Největší úbytek strachu byl zaznamenán u rizika zvyšování nerovnosti mezi lidmi (-68%), snížení příjmů -63%) zvyšování cen základních potravin a dostupnosti zdravotní péče. Oproti první polovině letošního roku se strachu z těchto dvou rizik zbavilo 58% lidí.

28; Musíme se zbavit otrockých Minských dohod, říká Zelenského spolustraník. Doteď se všichni vlivní politici včetně ukrajinských shodovali, že Minské dohody nemají alternativu.

29; Ukrajinská armáda zaminovává přístupové cesty k obci Petrovskoje. Rozvědka Doněcké republiky zjistila uložení stovek protitankových min, část z nich přímo v zóně odpoutání sil.

30; Sencov: Putin je můj jediný a hlavní nepřítel. Je symbolické, že o své živočišné nenávisti k ruskému prezidentovi „režisér“ hlásal ve Vilniusu, což je jedno z hlavních měst evropské rusofobie.

31; V Doněcku oslavují páté výročí vytvoření Národní policie (armády) Doněcké republiky.

32; Aeroflot zrušil bonusové kilometry cestujícímu, který propašoval na palubu letadla kocoura s nadlimitní hmotností.

33; Ukrajinský vicepremiér Dmitrij Kuleba se chystá bojovat s Ruskem o Krym. Moment navrácení Krymu bude momentem maximálního oslabení Ruska. Krym prostě sám vyklouzne z oslabených rukou Ruska, ukájí se politik.

34; Ruští paleontologové objevili první suchozemské houby. Unikátní objev byl učiněn v Jakutsku na území, které před více než 400 miliony let bývalo teplým mělkým mořem.

35; Hustá mlha v Minsku zabránila v přistání letadla s Kučmou na palubě. Kontaktní skupina v Minsku dnes proto uskuteční zasedání v nestandardním režimu.

36; Vojenský rozpočet Běloruska: Počítá se s částkou 1,231,438.753 běloruských rublů (109 mld. CZK). Formování vojenského rozpočtu je důležitou otázkou státní politiky.

37; V hotelu Radisson v Kaliningradu je v aukci na prodej unikátní jantar s prehistorickou flórou i faunou.

38; Na Ukrajině panikaří. Byla snad Doněcká republika uznána na mezinárodní úrovni? V Japonsku se konal Světový pohár v karate, kde Doněcká republika vystupovala jako suverénní stát. Doněcká republika získala 13 medailí.

39; Na Ukrajině jsou ničeny retranslační stanice tureckého operátora a vyhrožuje se Erdoganovu režimu. V Kyjevské oblasti aktivisté podpálili dvě retranslační věže mobilního spojení Lifecell, které patří turecké společnosti Turkcell.

40; Poslanec Ilja Kiva přišel na jednání Nejvyšší rady v masce klauna (Joker). Tento poslanec udivuje nejrůznějšími výstřelky.

41; V Charkově policista zahájil střelbu na své kolegy. Informuje o tom Státní úřad pro vyšetřování¨.

42; V Polsku byla nalezena těla dvou Ukrajinců v chladničce na zeleninu. Oba ukrajinští občané žili v areálu, kde k incidentu došlo.

43; Cizinci se lépe starají o ukrajinskou půdu než Ukrajinci samotní, říká Zelenského tisková mluvčí.

44; Gazprom nepodepíše novou tranzitní smlouvu s Naftogazem, prohlásil šéf Naftogazu Kobolev. Naftogaz je jednou ze stran současné tranzitní smlouvy a do konce roku bude dokončeno oddělení nového operátora plynovodného systému.

45; Zelenskij chce zavádět nové pokuty za odmítání plnit pokyny rozvědky. Dnes byl návrh zákona předán do Nejvyšší rady, aby se s ním poslanci seznámili.

46; Na Novém Zélandu se pokoušeli najít „ruskou stopu“ ve volbách „ptáka roku“. Situaci komentovala představitelka ekologické organizace „Královská společnost pro ochranu ptáků a lesů na Novém Zélandu“. Uživatelé internetu vyjádřili podezření, že do internetové volby se vměšuje Rusko. Organizátor soutěže to odmítl.

47; Lukašenko prozradil, proč nemůže zrušit trest smrti. Evropa důrazně požaduje zrušení trestu smrti v Bělorusku, ale v USA nebo v Číně nevadí.

48; Velké vítězství. USA málem spláchly východ Sýrie vlnou tsunami a Rusko ovládlo velmi důležitý strategický objekt.

49; Ničitel! V Číně tvrdě reagovali na Gorbčovovy výmluvy, proč nechal padnout Východní blok a rozpadnout Sovětský svaz. Zrádcové byli ve světě vždy posuzováni přísně. Smýt ze sebe hanbu za zradu vlastní země a nejbližších spojenců je prakticky nemožné. V Číně (ale i mnozí v Rusku) považují Gorbačova za zrádce, který se snaží hodit vinu na organizátory puče ze srpna 1991, kteří využili oslabenou pozici prezidenta SSSR.

50; Před obchodním centrem Malacky v Bratislavském kraji na Slovensku došlo ve čtvrtek k hromadné rvačce mezi obyvateli „romské“ osady a gastarbeitery z Ukrajiny. Při rvačce použili všechno, co bylo po ruce – lopaty, baseballové pálky a krumpáče.

51; Rozkol v NATO. Evropská unie se odtrhává od USA a vytváří vlastní protivzdušnou a protiraketovou obranu s kosmickými prvky. Toto prohlášení Evropské rady na úrovni ministrů obrany se objevilo v úterý.

52; Alexandrijský patriarcha, který uznal ukrajinské rozkolníky, dostal „Jidášův polibek“ (symbol zrady). Informoval o tom očitý svědek události, pravoslavný blogger Alexandr Vozněsenskij.

53; Skandální nacistický rusofobní historik se stane poslancem Nejvyšší rady. Irina Lucenko složila mandát s odvoláním na zdravotní stav a místo ní nastoupí Vladimir Vjatrovič.

54; Velitel brigády ukrajinské armády Jevgenij Korostělev byl těžce zraněn při výbuchu miny. Velitel 128 samostatné horské pěchotní brigády ukrajinské armády byl v tu chvíli na obhlídce v okolí obce Novotroickoje ve Volnovašském okres Doněcké republiky.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.11.2019

 1. Gorbačova jsme měli zastřelit! napsal:

  Ad 49; Ničitel! V Číně tvrdě reagovali na Gorbčovovy výmluvy, proč nechal padnout Východní blok a rozpadnout Sovětský svaz. Zrádcové byli ve světě vždy posuzováni přísně.

  Tak. Gorbačova zastřelit! Zradil a prodal Sovětský svaz! Hovado!

  Gorbačov vlastní luxusní vily v San Francisku (USA), Španělsku, Británii. V roce 2017 Gorbačov prodal vilu v bavorských Alpách u jezera Tegernsee (Německo): rozloha pozemku 26 hektarů, dům má 17 pokojů a obytná plocha vily je 600 metrů čtverečních.

  Na to si Gorbačov "vydělal" přednáškami na Západě (= korupcí) jak Bill Clinton.

  "In Germany, Mr. Gorbachev owns a luxurious villa in the Bavarian Alps. This is a three-storey spacious building, built about a hundred years ago. The land area is 26 acres. The house has 17 rooms, and the living area of ​​the villa is about 600 square meters. The cost of the mansion is at least 7 million euros. And in England, he bought a billionaire mansion from Bahrain. Mikhail Sergeevich owns or uses two villas abroad. One is in San Francisco, the other is in Spain (next to the villa of the Russian singer Leontyev). He also has real estate in Russia - a summer cottage in the Moscow region (“Moscow River 5”) with a plot of 68 hectares.

  Gorbachev in Russia owns the buildings of the former Institute of Social Sciences in Moscow. This is a complex of buildings - house number 49, house number 50, house number 51, house number 52. house number 53, house number 54., house number 55 in Leningradsky Prospekt."

  https://www.quora.com/Where-does-Gorbachev-live-1

  Gorbačov prodává bavorskou daču
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/gorbacov-vila-bavorsko.A170223_191535_zahranicni_aha

  Foto Gorbačovovy bavorské vily
  https://www.abendzeitung-muenchen.de/media.media.100ae624-f12b-4aa3-be98-f5b0fbd39c3a.original1024.jpg

 2. .lak napsal:

  No no no, byl to sluníčkář jak říká Maroš a z jeho rozhořčením se dá souhlasit. Ovšem že jich bylo ve světě jak se skoupenými politruky vyloupl s falšemi a přetvářkami. S líbivými keci a protichůdnými skutky. Nějaké překvapení? Pro mnohé ne a většina si v tom pochodí včetně. Někteří hejble výtečníků nepřežijí, rip.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!