Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.11.2019

vzryv_1391; Nový velitel brigády Ukrajinské armády byl těžce zraněn v Donbasu v důsledku výbuchu miny při obhlídce frontových pozic. Nového velitele brigády údajně zlikvidovali nacističtí ozbrojenci.

2; Filaretovi stoupenci zaútočili na soud a zlámali ruku příslušníkovi Národní gardy. Skupina agresivních Filaretových stoupenců s kříži a korouhvemi se pokoušela dostat do budovy soudu.

3; Lukašenko se vyslovil proti Brexitu a byrokracii EU. Lukašenko zdůraznil, že je stoupencem jednotné Evropské unie bez Brexitu.

4; Ukrajinští vojáci letecky zaútočili na ozbrojence. Po útoku vrtulníku Mi-24 přerušili palbu a ustoupili.

5; Jak zvítězit nad ukrajinským integrálním nacismem? Leckdo si myslí, že ukrajinský jazyk vymysleli v Rakousku-Uhersku navzdory Rusku. Skutečnost je ale jiná.

6; Spojení Bidena a ukrajinské společnosti Burisma je prokázáno. Vyhrál Trump v tomto sporu? Příběh o Trumpově záměru vyšetřit Bidenův případ nabírá obrátky.

7; Nová barevná revoluce v Jižní Americe. Krvavé vítězství USA a jeho příčiny. Zafungovaly informační a provokační kampaně iniciované za peníze západních sponzorů.

8; Situace se vyostřuje. Ukrajinská armáda vymyslela taktický manévr. Na Donbas přijela velká média ze Západu.

9; V USA učinili neočekávané prohlášení o Rusku a jeho zásluhách na stabilizaci situace v Sýrii. V západním segmentu internetu se to hemží „zvěrstvy“ Ruska páchanými po celém světě, ale čas od času proskočí i drobečky zdravého rozumu. Americký analytik Scott Ritter z portálu Truthdig zdůraznil, že zásluhy Ruska na stabilizaci v Sýrii a na celém Blízkém Východě jsou nesporné.

10; Ukrajina se dostala v oblasti dodávek plynu do situace vynuceného tahu. Dříve Kobolev oznámil ukončení prací na kompresorové stanici, která bude údajně přijímat americký tranzitní plyn přes Polsko.

11; Nechají Donbasu volný průběh? Na Ukrajině se chystají na setkání v normandském formátu. Na Ukrajině tvrdí, že odpoutání sil se podařilo.

12; Nevinný byl odsouzen. Soud odsoudil ruského bojovníka s drogovou mafií a Turčinovovou sektou. Soudce Proletářského soudu v Rostově na Donu Alexej Popov poslal Nikolaje Kakljugina do věznice s přísnou ostrahou.

13; Trump se pokusil koupit Erdogana za 100 miliard dolarů. Washington se nehodlá smířit s tím, že Ankara opouští zónu jeho vlivu.

14; Vláda a parlament Ukrajiny budou v létě rozehnány. Tři Zelenského chyby a nesplnění slibů vyslovených před volbami: Neposlal do vězení korupčníky, nevracejí se lidi z emigrace a nezačal fungovat zákon Jeden pro všechny. Podle komentátora Dmitrije Spivaka už na podzim příštího roku budou předčasné volby.

15; V Nejvyšší radě se odehrála další show. Tentokrát označil poslanec Rabinovič iniciativu na zrušení moratoria na prodej půdy za „kreativní chaos“ nové vlády.

16; Zastavím „ruský svět“! Triumfální návrat rusofoba Vjatroviče. Podle slov nacistického historika jde do politiky proto, aby budoval ukrajinský svět a zastavil ten ruský.

17; V ukrajinské vládě informovali, kolik bude stát hektar ukrajinské půdy. Na Ukrajině se už vážně připravují na rozprodej půdy. Hektar ukrajinské půdy nebude stát méně než 1.500 dolarů.

18; Rusko vyjádřilo protest kvůli vydání Rusa Alexeje Burkova podezřelého z kybernetických zločinů z Izraele do Spojených států.

19; V Charkově začal policista střílet v metru. Jeho kolegové tvrdí, že se nacházel pod vlivem drog.

20; Bývalý plukovník ruského ministerstva vnitra Dmitrij Zacharčenko dostal status osoby nebezpečné pro okolí. Advokát si myslí, že zvláštní status mu byl udělen, protože dostali od FSB nějakou operativní informaci.

21; Ruský hydrometeorologický ústav slíbil Rusům abnormální mrazy. V nejbližších dnech čekají několik ruských regionů silné mrazy a sněhové vánice.

22; Noční můra Západu. Nejnovější ruské nadzvukové zbraně dokáží srovnat se zemí celé státy. Strategický komplex mezikontinentální rakety Sarmat začne fungovat podle harmonogramu už v lednu 2020.

23; Obyvatel Luganska si vyslechl drsný rozsudek (dvanáct let odnětí svobody) za vlastizradu. Devětatřicetiletý muž byl naverbován ukrajinskými tajnými službami při překročení ukrajinského hraničního přechodu Stanica Luganskaja.

24; Před budovu Nejvyšší rady přinesli zemědělci rakev s mrtvým prasetem. V ruštině frazeologismus „podstrčit prase“ znamená „způsobit nepříjemnosti“.

25; Rakouský prezident prohlásil, že na Ukrajině je všechno špatně „i bez ruské intervence“. Výrok zazněl během setkání rakouského prezidenta s jeho běloruským kolegou.

26; FSB zaútočila na jeden z největších internetových obchodů s drogami. Speciální operace probíhala současně v několika ruských regionech. Celková cena zabavených drog činí zhruba 650 milionů rublů.

27; Ve Sberbance oznámili podmínku pro prodej ukrajinské dceřiné společnosti. Předtím se Sberbanka snažila prodat ukrajinskou dceru několika zájemcům, ale ukrajinská národní banka ani jednu dohodu neschválila.

28; Benátky se noří do vody. Byly zveřejněny působivé záběry z města. Hladina vody se zvýšila až na značku 183 cm. Pod vodou je více než 80% města.

29; Vyřídíme si to s maniakem Leninem a lidožroutem Stalinem. Poslanec za stranu Sluha národa si počínal jako posedlý ďáblem. Za výkřiků „Hanba!“ z tribuny Nejvyšší rady řval, že otevřením trhu s půdou se Ukrajina loučí s komunistickým dědictvím.

30; Drzý blogger urazil ruský lid a draze za to zaplatil. Připomeňme, že v roce 2016 byl odsouzen ke dvěma letům odnětí svobody za zveřejnění urážlivých výmyslů o ruské armádě v Sýrii.

31; Smrt důstojníka britské rozvědky a zakladatele Bílých přileb. Turecká média informují o první výsledcích soudních lékařských expertiz těla Jamese Le Mesuriera. Nebylo zjištěno cizí zavinění. Veškerá zranění vznikla v důsledku pádu z velké výšky.

32; Ukrajinský šok. Kolomojskij oznámil Američanům, že Kyjev by se měl rozloučit se Západem a začít zase kamarádit s Moskvou. Rusko je v každém případě silnější. Musíme zlepšit naše vztahy, říká strašlivé věci nechvalně známý ukrajinský oligarcha.

33; Bylo zveřejněno, kolik obyvatel Luganské republiky dostalo pasy Ruské federace. Čerstvá čísla poskytl zástupce náčelníka správy migrační služby Ministerstva vnitra Luganské republiky. Pas Luganské republiky dostalo zhruba 300 tisíc lidí, ruský pas kolem 40 tisíc. Dalších více než 60 tisíc žádostí o ruský pas čeká na vyřízení.

34; Vrcholový úředník MMF informoval, čím Ukrajina zklamala Západ. Ve čtvrtek 14. listopadu přijede na Ukrajinu další mise Mezinárodního měnového fondu. Výhrady jsou k nedostatečnému pokroku v boji s korupcí a vůči kvalitě řízení státu.

35; U Zelenského tvrdě reagovali na Kolomojského prohlášení o Rusku a MMF.

36; FSB kritizovala návrh zákona o vytvoření digitálních profilů Rusů. FSB varuje před narůstajícím rizikem úniků dat z vytvářené jednotné databáze osobních dat.

37; Nejvyšší rada schválila v prvním čtení zákon o trhu se zemědělskou půdou.

38; Operace na likvidaci velitele brigády ukrajinské armády. Útok ze zálohy, granátometčíci a nástražné miny. Pro případ neúspěchu práce granátometčíků byly na trase pohybu automobilu nastraženy radiem řízené miny.

39; Na Krymu informovali, kolik Ukrajinců přijelo na poloostrov. Čeká se, že do konce roku 2019 navštíví poloostrov přes jeden milion turistů z Ukrajiny.

40; To není těžký cíl. Generál ukrajinské armády řekl, jak je možné zničit Krymský most. Bývalý zástupce náčelníka Generálního štábu ukrajinské armády prohlásil, že Krymský most není příliš složitým cílem pro ukrajinské rakety.

41; Dlužník zahájil palbu na pracovníky banky v Kyjevě. Zástupci banky přišli ke Kyjevanovi s cílem prověřit majetek, který se stal majetkem banky kvůli nesplácení úvěru.

42; Trump byl užitečným idiotem Moskvy a stal se jejím agentem, říká bývalý americký rozvědčík. Donald Trump se už dávno stal „užitečným idiotem Moskvy, protože měl v Rusku své ekonomické zájmy.

43; Trump má v úmyslu propustit vrcholného úředníka kvůli výrokům o Ukrajině, píše Washington Post. Trump se neustále vyptává pracovníků, co si myslí o Johnu Micku Mulvaneym.

44; Za výhrůžky na Zelenského adresu hrozí „patriotkám“ vězení, říká SBU. Trestní zákoník v tomto případě hovoří zcela jasně.

45; Ukrajinská armáda zaútočila na nacisty v Donbasu. Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky.

46; Nehodláme opakovat chyby Ukrajiny, prohlašuje běloruské ministerstvo zahraničí. Ministr prohlásil, že chápe snahu Ukrajiny být blíže k Evropě, ale Bělorusko nehodlá fungovat ve stejné logice.

47; Pokud č. 2? Babčenko utekl a Ukrajina hrála roli organizátora jeho vraždy. Soud vyhověl jeho odvolací žalobě a zprostil ho dalšího výkonu trestu v souvislosti se jeho zdravotním stavem.

48; Byly zveřejněny fotografie a videa ukazující strašlivý raketový útok na syrské hlavní město a jeho následky.

49; V důsledku útoku na pásmo Gazy byl zabit velitel Islámského džihádu Bacháa Abú al-Ata.

50; Německo schválilo návrh zákona, který chrání „Severní proud – 2“. Projekt „Severního proudu – 2“ předpokládá výstavbu dvou větví plynovodu s celkovou kapacitou 55 miliard kubických metrů plynu za rok.

51; U budovy Nejvyšší rady došlo k útoku na černošského poslance za stranu Sluha národa. Lidé strkali do poslance a křičeli „Hanba, hanba!“.

52; V EU zveřejnili podmínky, při kterých je možné projednání možnosti členství Ukrajiny. Informoval o tom spolupředseda Parlamentního výboru asociace „Ukrajina – EU“, europoslanec za Polsko Witold Wasczykowski.

53; Stažení pomoci by bylo šílenstvím. Americký velvyslanec vysvětlil roli Ukrajiny v soupeření Ruska a Ameriky. Ukrajina má strategický význam pro bezpečnost USA, prohlásil úřadující velvyslanec USA na Ukrajině. Jistě si přitom uvědomuje, že podobný „strategický význam“ má naopak pro Rusko například Mexiko...

54; Moskva zaslala Londýnu protestní nótu kvůli slovům šéfa Generálního štábu o Rusku. Šéf britského generálního štábu Nicolas Carter se vyjádřil o ozbrojené konfrontaci s Ruskem.

55; Zvrhlá představa o skutečnosti. V Radě federace komentovali reakci Kyjeva na zahájení vlakového provozu z Ruska na Krym. Prodej jízdenek odstartoval 8. listopadu.

56; Zjevně dezorientovaný Zelenskij poděkoval poslancům za hlasování o trhu se zemědělskou půdou. Zelenskij zveřejnil video, na kterém děkuje poslancům za stranu Sluha národa za hlasování ohledně trhu se zemědělskou půdou.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!