Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.11.2019

sbu_831; Podřízení vyhlásili válku novému šéfovi SBU – řediteli společnosti „Studio Kvartal 95“. Pracovníci SBU sabotovali rozkazy a rozhodnutí nového šéfa Ivana Bakanova.

2; „Veterána ATO“ zadrženého v Polsku vrátili na Ukrajinu. Informoval o tom náměstek ministra vnitra Ukrajiny Anton Geraščenko.

3; Profesor Vysoké ekonomické školy Gasan Gusejnov urazil ruský jazyk. Pokud bude nadále vyučovat, bylo by to plivnutí do tváře všem Rusům.

4; Prase v rakvi. Mrtvola zvířete před budovou parlamentu Ukrajiny. Organizátoři akce označili podivnou instalaci za „pohřební průvod ukrajinské živočišné výroby“.

5; Ukrajinská propaganda působí na Krym přesně opačně než chce Kyjev. Podpora setrvání Krymu v rámci Ruské federace se blíží sto procentům. Porošenko se bude muset smířit s tím, že Krym se na Ukrajinu rozhodně nevrátí.

6; Kolomojskij proti Sorosovi. Kdo s koho? Známý blogger Jurij Podoljaka (Yurasumy) se vyjádřil k situaci uvnitř ukrajinské prezidentské strany „Sluha národa“.

7; Řady karatelů řídnou před očima. Čerstvé ztráty a věznění vojáků ukrajinské armády v Donbasu.

8; Křížový pochod proti turecké okupaci Sýrie,. Arménské duchovenstvo učinilo prohlášení. V poslední době proturecké síly obhajují z propagandistických pohnutek vojenskou operaci Turecka na území Sýrie.

9; Po převratu v Bolívii nastínil Trump nové cíle dalších úderů. V Latinské Americe se počet revolucí, válek a konfliktů za účasti USA blíží ke dvěma desítkám.

10; Ukrajina propustila „krvavého agenta FSB-GRU“. Soud vyhověl jeho odvolací žádosti a zprostil ho dalšího výkonu trestu v souvislosti s jeho zdravotním stavem.

11; Kocour, ale ne ten pravý. Chlupatého drogového kurýra u Novomoskevského soudu zaměnili, Obhajoba trvá na tom, že věcný důkaz není možné zaměňovat, a to ani když jde o kočku.

12; Kam mizejí lidé v Idlíbu? Únosci narazili na někoho, koho nečekali, a draze za to zaplatili. Podrobnosti sdělil armádní zdroj.

13; Zelenského „páníček“ vyvolal rozruch na internetu. Je známo, že Kolomojskij je jeden z loutkovodičů Zelenského. Pokud Kolomojskij vyzývá k přátelství s Ruskem, dá se něco podobného očekávat od Zelenského týmu?

14; Kyjev vyhrožuje Moskvě „důkazy“ o vině na sestřelení Boeingu MH17. Je zajímavé pozorovat, jak potápějící se Ukrajina zrazená svými holandskými partnery nadále doufá v předem naplánovaný výsledek vyšetřování.

15; Útok na internátní školu v Blagoveščensku. Jsou hlášeni mrtví a zranění. Na místě zasahovala záchranka a policie.

16; Dvě ulice v Kyjevě přejmenovali na počest vrahů a policistů z oddílů SS. Šéf Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinskij je rozhořčen tímto rozhodnutím.

17; Rusko je strategickým problémem Evropy, říká Tusk. Myslí si, že jeho tvrdý postoj vůči Rusku se ukázal jako správný, když mluví o „užitku ze zavedených sankcí“.

18; Ruská palivová společnost vyplatila „Ukrtransnaftě“ 4,2 milionu euro za znečištěnou ropu v potrubí. Informovala o tom tisková služba společnosti.

19; Erdogan vrátil Trumpovi jeho dopis s výzvou, aby ze sebe přestal dělat hlupáka. V současné době probíhá ve Washingtonu americko-turecké setkání na nejvyšší úrovni.

20; Velení Doněcké republiky zakázalo novinářům cesty na linii fronty. Od 13. listopadu 2019 je zástupcům médií zakázáno cestovat na předsunuté pozice Národní policie Doněcké republiky.

21; V USA ohodnotili šance v případě srážky s ruskými vojáky v Sýrii. Ve středu se objevily zprávy, že kolona amerických vojáků překročila syrsko-iráckou hranici směrem do Sýrie.

22; USA zvýší bojeschopnost a Korejském poloostrově „kvůli diplomacii“. Informoval o tom americký ministr obrany Mrk Esper.

23; Vojenský sklad 59. samostatné motopěchotní brigády vyhořel u města Vinnica. Příčiny požáru se vyšetřují.

24; „Defender Europe 2020“. NATO připravuje Evropu na válku s Ruskem. Manévry se protáhnou na pět měsíců a stanou se největší operací za posledních 25 let po přesunu amerických vojsk do Evropy.

25; „Higly likely“ (s největší pravděpodobností) ho zabilo Rusko? Ruské ministerstvo se vyjádřilo k smrti zakladatele „Bílých přileb“. Britský list Daly Mail zveřejnil materiál s provokativním titulkem „Proč se nepřátelé Ruska vrhají z balkónů“.

26; V Moskvě zastřelili bývalého mistra světa v thajském boxu. Čtyřicetiletý Ašot Bojan stál v čele Odboru sportu při Světovém arménském kongresu a Světové asociaci arménských sportovních federací.

27; Vyšetřovací výbor zveřejnil záběry z místa střelby v internátní škole v Blagoveščensku. Průběh vyšetřování trestního případu dozoruje centrální aparát Vyšetřovacího výboru Ruské federace.

28; Co bude s Donbasem? Bylo vydáno velké interview s Alexandrem Borodajem. Šéf Svazu dobrovolníků promluvil o situaci v regionu a na Ukrajině, ale také o tom, jak se budou vyvíjet události v Sýrii.

29; Historický okamžik. Ruské letectvo přesouvá skupinu vrtulníků ze základny Hmeimim na sever Sýrie. Nyní na letišti města Kámyšlí bude fungovat ruská letecká skupina.

30; Ukrajina může vypovědět Minské dohody, říká ukrajinský ministr zahraničí. Pro nás není Minsk žádnou svátostí. Tou je naše přežití jako národ.

31; Požár ve vojenském skladu u Vinnice: 1.100 kevlarových přileb, 800 neprůstřelných vest, 1.500 spacích pytlů, 100 polních stanů – to vše je v nenávratnu.

32; Putin informoval o tom, že politicky motivované sankce a protekcionismus nejvíce dusí světovou ekonomiku. Ruský prezident zdůraznil, že navzdory tom země BRICS pokračují v podpoře růstu světové ekonomiky.

33; Bělorusko chce změnit dohodu o ochraně hranice s Ruskem. Termín dalšího prodloužení dohody nastane už v listopadu.

34; V OSN označili konflikt v Donbasu za „nejstarší na světě“. Humanitární zločin Kyjeva proti statisícům obyvatel Donbasu označila OSN za „byrokratické překážky“.

35; Korupční skandál v administrativa ukrajinského prezidenta. V Zelenského administrativě dosti suše reagovali na probíhající události a prohlásili, že hlava státu nerozlišuje mezi svými a cizími.

36; Schovávejte své karty. Podvodníci v Rusku nalezli nový způsob vybírání peněz z cizích účtů. Kybernetičtí podvodníci kradou peníze z bankovních účtů za pomoci sociálního inženýrství.

37; Horníci v Donbasu jsou ochotni se nechat pohřbít zaživa. Dluhy Ukrajinského státu vůči horníkům už přesáhly miliardu. Více než 60 horníků ze tří šachet odmítají vyfárat na povrch, dokud jim nezaplatí dlužné mzdy.

38; Asad informoval o tom, kdo zavraždil britského rozvědčíka – zakladatele „Bílých přileb“. Syrský prezident informoval o tom, jak jsou vzájemně propojeny vraždy zakladatele Bílých přileb a vůdce Al-Káidy. Byli zavražděni západními tajnými službami, protože něco věděli. Tajné služby všech zemí Blízkého Východu jsou jen odnožemi CIA.

39; Donbas si letos připomíná páté výročí osvobození Děbalceva, Uglegorska a boje o Saur Mohylu. Slavný oddíl námořní pěchoty při obraně jižných hranic Doněcké republiky. Byl vydán pozoruhodný klip o obráncích Donbasu.

40; Téměř půl roku tenhle zelený klaun vymýval mozky. V Luganské republice komentovali projekt na reintegraci Donbasu. Nyní tento prezident bez mozku otevřeně potvrzuje, že potřebují jen půdu a vypálenou zemi bez obyvatelstva, prohlásil Karjakin.

41; Manžel je prý agent Ruska. Poslance označovaného za plačku chtějí vyhnat ze strany Sluha národa. V prezidentské straně probíhá velmi zajímavý kvas.

42; Teroristickým činem proti veliteli brigády nacisté rozpoutali válku proti ukrajinské armádě. Ztráty jsou již na obou stranách.

43; Ať už zavře tu svou nevymáchanou hubu! Při obnově Notre Damu se rozhořel skandál kvůli věžičce. Restaurátor a architekt se nemohou shodnout v otázce charakteru rekonstrukce zborcené věže.

44; Hrozba likvidace Ukrajiny. Těrnopolská oblast se bouří proti Kyjevu. Podle názoru místních poslanců prodeje půdy ohrožují stabilitu ekonomiky. Za řešení ale považují hlavně zvýšení ceny pozemků.

45; Zachraňte izraelského bezdomovce! Z ukrajinského účtu Arkadije Babčenka byly ukradeny veškeré peníze. Dnes ráno jsem se probudil a zjistil jsem, že mi ukradli nejen všechny peníze, ale i neexistující peníze.

46; Útok na školu v USA. Dítě zahájilo palbu na ostatní děti. Informuje o tom televizní stanice NBC.

47; Z Ruska přišel do USA „sibiřský zlý sen“. Byly zrušeny lety, uzavřeny školy a podniky. V mnoha amerických městech klesla teplota vzduchu hluboko pod dlouhodobé teplotní rekordy.

48; Ve Státní dumě informovali o rozsáhlém vměšování cizinců do vnitřních záležitostí Ruska. Informaci zveřejnil šéf komise Státní dumy pro vyšetřování vměšování do vnitřních věcí Ruské federace Vasilij Piskarjov.

49; Erdogan učinil prohlášení o Rusku a S-400. Jeho slova cituje agentura Bloomberg. Turecko se nechystá vzdát protivzdušných raket S-400 Triumf ve prospěch amerických protiraketových komplexů Patriot.

50; Ukrajina 21. století: Na školních záchodech v Kyjevské oblasti byl zakázán toaletní papír. Důvodem zákazu je fakt, že děti toaletním papírem ucpávaly odpad. Děti si nosí z domova ubrousky nebo svůj vlastní toaletní papír.

51; Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyzvalo USA, aby se vrátily ke vztahům, jaké panovaly za Victorie Nuland. Na ministerstvu prohlásili, že Washington musí vytvořit struktury, které budou odpovědné za vztahy s Kyjevem.

52; Putin informoval, nakolik je Rusko ochotno snížit cenu planu pro Ukrajinu. Prohlášení učinil ruský prezident během summitu BRICS v Brazílii.

53; Moskva zareagovala na probíhající nové rozhovory „členů domobrany Doněcké republiky“ v případu Boeing MH17. Jde o informace, které Spojená vyšetřovací skupina JIT zveřejnila dnes, 14. listopadu 2019. „Došlo ke zveřejnění jakýchsi materiálů, z nichž část je od samého začátku podvrh a část naprosto nepotvrzená. Už jsme něčím takovým párkrát prošli. Rozsudek nad Ruskem byl vynesen okamžitě po události a všechno ostatní je pouze snaha vyrobit „důkazy“.

54; Syrská armáda se spolu s ruskými vojenskými speciálními silami chystá zničit nepřítele. Vyplývá to z nové reportáže ze Syrské arabské republiky.

55; To je nějakej blábol. Putin komentoval novou žalobu Naftogazu proti Rusku. Když ruský prezident mluvil o plynové otázce s Ukrajinou, znovu připomněl ochotu Ruska se domluvit.

56; Zelenskij podal hlášení velvyslancům G7 o průběhu reforem na Ukrajině. Informuje o tom tisková služba ukrajinského prezidenta.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!