Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.11.2019

karikatura_zelenskiy_azov1; „Veteráni ATO“ dávají Zelenskému ultimátum kvůli Kolomojského výroku o přátelství s Ruskem. Karatelé požadují od Zelenského, aby oficiálně zareagoval na jeho slova a příslušným způsobem je zhodnotil (odsoudil).

2; V Kyjevě přejmenovali prospekt kosmonauta Komarova na počest katolického kardinála. Rozhodnutí bylo podpořeno 74 poslanci.

3; Nové ruské zbraně jsou noční můrou pro USA i NATO. V Rusku probíhaly práce na vytvoření unikátní vzorů zbraní. Náš nepřítel je zaskočen tím, že o tom nevěděl.

4; Měli by se učit u Putina. V Kyjevě našli způsob, jak dosáhnout navrácení Donbasu. Pomocí propagandy to asi nepůjde, bude potřeba nějaký fígl…

5; Kvůli čemu Trump tak nenávidí Ukrajinu? Může za to Čína? Miluji Ukrajinu a pomáhám jí více než kdokoli jiný, říká Trump. Ale ve skutečnosti ji nenávidí. Proč? Čína je navzdory všemu jedním z hlavních partnerů Ukrajiny.

6; Nesmlouvavý nepřítel ukrajinské armády: Desítky karatelů byly hospitalizovány, byli zmláceni vojáci. To je výsledek vzájemných vztahů mezi nacistickým bataliony a oficiální armádou.

7; Proč se Rusko nevložilo do situace v Bolívii a uznalo novou vládu? Evo Morales odstoupil v souladu s ústavním pořádkem.

8; Veliký Putin a špatné USA. Proč se Kolomojskij rozhodl odevzdat Ukrajinu Rusku? Nedávno poskytl oligarcha Igor Kolomojskij interview listu The New York Times, kde se vyslovil pro přátelství Ukrajiny a Ruska.

9; „Železný vlk“ NATO nacvičuje obsazování běloruských měst u hranic. Minulý týden začala v Litvě cvičení Gelezinis Vilkas 2019.

10; Děsivé záběry. Ulice potřísněné krví, ozbrojenci pálí po Aleppu. Vyplývá to z reportáže ze Syrské arabské republiky.

11; Ukrajinský paradox: „Severní proud 2“ a Vakarčukova operace na znovudobytí Donbasu. Oděský novinář Alexandr Voskobojnikov informoval o debilitě ukrajinské politiky, nad kterou zůstává rozum stát.

12; „Černá smrt“: Elita armády Doněcké republiky a klíče od Mariupolu. Národní policie (armáda) Doněcké republiky má svou výtečně vycvičenou armádní elitu.

13; Ukrajinský admirál si postěžoval na ruské „Kalibry“ v Černém moři. Informoval o tom, jaká by měla být odpověď Kyjeva.

14; Gastarbeiteři v Rusku v průměru požadují vyšší mzdu než samotní Rusové. Průzkum proběhl v říjnu a listopadu 2019 na vzorku 1,7 milionů uchazečů o práci.

15; K čemu povede rozprodej půdy na Ukrajině? Zrušení moratoria na prodej zemědělské půdy schválené 13. listopadu vyvolává velké obavy. Razumkov informoval, kdy vláda plánuje uskutečnění referenda k této otázce. Celoukrajinské referendum se bude konat před rokem 2024.

16; Válka skutečně ustane. Byla zveřejněna nová prognóza o Donbasu. Zelenskij se odizoluje od Donbasu a hodlá se věnovat jen Ukrajině.

17; Rusko reagovalo na rezoluci OSN o „Autonomní Republice Krym“. Dokument s názvem „Situace v oblasti lidských práv v Autonomní Republice Krym (Ukrajina) a ve městě Sevastopol byl schválen 67 zeměmi. Rusko upozorňuje, že už více než pět let žádná „ARK (Ukrajina)“ neexistuje. Z téhož důvodu neumožní příjezd komisařů OSN.

18; Vojáci Ruské federace získali pod svou kontrolu Američany opuštěné letiště v Sýrii. Vojenská policie přikročila k ochraně letiště a areálu vojenské základny.

19; V Polsku byly znesvěceny hroby ukrajinských nacistů. Velvyslanectví Ukrajiny v Polsku vyzývá, aby lidé nereagovali na provokace.

20; Šéfové Státního departmentu a Pentagonu hrozí Egyptu pomstou za nákup ruských Su-35. Ruské stíhačky přijdou Káhiru draho, varují v USA.

21; Sněhová apokalypsa ve Francii. 200 tisíc domů vez elektřiny. Bylo hlášeno první úmrtí. Takové řádění živlů jihovýchodní okresy Francie nezažily už několik desetiletí.

22; „McCainův duch“ neočekávaně předal „ruské“ vyznamenání teroristovi Sencovovi. Nesmiřitelný nepřítel Ruska senátor McCain sice zemřel, ale jeho dílo je živé. Nakazil svou rusofobií svou rodinu.

23; Sýrie: Ruské zvláštní oddíly provedly výsadek na obrovské základně americké armády a našly pro ni uplatnění. Před několika dny po těchto cestách jezdily americké Hummery a nyní zde přistávají vrtulníky ruského letectva.

24; V Doněcké republice dostal špión jedenáct let vězení za fotografování. Rozsudek už nabyl právní moci.

25; Šéf Naftogazu odpověděl na Putinovo prohlášení o rizicích zastavení tranzitu plynu. Andrej Kobolev se pokouší manipulovat fakta tak, aby to bylo výhodné pro Kyjev.

26; Ukrajinská Miss Universe Anastasija Subbota nesmí do USA na finále soutěže. Šestadvacetiletá Ukrajinka prostě nedostala vízum… Oznámila to na své stránce předsedkyně organizačního výboru Ukrajinské národní soutěže Anna Filimonova. Finále Miss Universe proběhne 8. prosince v Atlantě.

27; Jak si podat elektronickou žádost na vyřízení pasu Luganské republiky? Byla vydána instrukce od Ministerstva vnitra. Pro registraci na stránce je zapotřebí mít mobilní telefon se SIM-kartou republikového operátora Lugakom.

28; Zázrak se nekonal. Pětiletá dívka pohřešovaná na Krymu byla nalezena mrtvá, O okolnostech děsivého zločinu informoval Vyšetřovací výbor Ruské federace. Pro podezření z její vraždy byl zadržen její nevlastní otec. Poté, co po vraždě zakopal její tělo nedaleko od domu, vyzvedl si dokumenty dítěte z mateřské školy a pokusil se se svým synem odjet na Ukrajinu.

29; Vůdci neonacistů uvedli jednotky ozbrojenců do plné bojové pohotovosti. Ve stejnou dobu dochází v ukrajinské armádě k nárůstu nervových záchvatů, dezercí a sebevražd.

30; Bývalý člen KVN (Klub veselých a vynalézavých) Sivocho chce „mentálně“ vrátit Donbas na Ukrajinu. „Patrioti“ zuří. „Vy že jste poradce Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny? Vy jste z Marsu! Šest let jste se chechtali v tom vašem spolku a teď budete plácat takovéhle blbosti?“

31; Pět let na stráži Donbasu. Od živelné domobrany až po Armádu Doněcké republiky. V unikátním albu nalezneme fotografie, které názorně ilustrují, čím vším si musela projít Armáda Doněcké republiky za posledních pět let.

32; „Obama dovolil zabíjet Ukrajince“. V USA vymysleli novou teorii „invaze Ruska na Ukrajinu“. První den veřejných slyšení v případu impeachmentu prezidenta Donalda Trumpa přinesl nečekaný zvrat.

33; Byl zveřejněn stenografický záznam prvního rozhovoru Trumpa se Zelenským. Bylo upřesněno, že se Donald Trump během rozhovoru nacházel ve svém letadle Air Force One.

34; Za co je možné Zelenskému poděkovat? V Doněcké republice komentovali plán „reintegrace Donbasu“. Je těžké si představit, že normální a psychicky zdravý člověk je schopen zformulovat a hodit na papír podobnou snůšku nesmyslů.

35; Nedaleko Charkova došlo k výbuchům v muničním skladu. Jsou hlášeni mrtví a těžce zranění. V Balakleji je slyšet výbuchy v oblasti skladu munice. Informace byla již potvrzena ukrajinským ministerstvem obrany

36; Nacisté v obci Zolotoje dostali zbraně a munici. Dále vyšlo najevo, že počty ozbrojenců nacházejících se na pozicích opuštěných ukrajinskou armádou významně narostly.

37; Co bude s Krymem a Donbasem, pokud se Navalnyj stane prezidentem? Ruský spisovatel potěšil Ukrajince. Napsal, že připojení Krymu k Rusku bylo pro něj naprosto neočekávané a že to bylo prostě hrozné.

38; SBU a CIA zadržely čečenského vůdce Islámského státu u Kyjeva. Nyní se terorista nachází ve vydávací vazbě.

39; Bylo zveřejněno datum setkání Normandské čtyřky. Mělo by proběhnout v Paříži 9. prosince 2019.

40; Poslankyně Skorochod vyzradila tajemství ukrajinského parlamentu, aby s pomstila za vyloučení z frakce. Vyzradila informace o platech v obálkách a tajné šifře.

41; Na Ukrajině byla zveřejněna nová pravidla práce médií. O novinkách referoval první náměstek ministra kultury.

42; Polsko odmítá odebírat ruský plyn. Polská společnost PGNiG vyrozuměla Gazprom o neochotě prodloužit kontrakt na nákup plynu po roce 2022.

43; V Německu se chystají na spuštění „Severního proudu – 2“. Informovali o tom v tiskové službě operátora plynovodu Gascade.

44; Všichni se smějí, jaký tupec zase přijel. Poklonskaja vyprávěla o tom, jak budovat vztahy s Ukrajinou. Rozčilovala se nad tím, jaké hlupáky, kteří si říkají „ukrajinský politolog“, si zvou do televizí jako hosty

45; Putin varoval osoby, které by snad chtěly vstoupit do zóny odpoutání sil v Donbasu. Vladimir Putina odpověděl na otázky novinářů ohledně Donbasu.

46; Nikdo nic neví. U vojenské posádky v Balakleji komentovali smrtící výbuchy. Vojáci byli vycvičeni a dřív už podobné úkoly plnili.

47; Šok a vnitřní prázdnota. Bývalá velvyslankyně USA na Ukrajině se zalekla Trumpových výhrůžek. „Všude, kde byla Mary Jovanović, nebylo nic v pořádku, napsal Trump na svém Twitteru.

48; Státní department „vysvětlil“, proč USA uznaly Golanské výšina za izraelské, ale neuznaly Krym za ruský: „Situace je evidentně odlišná. V případě Golanských výšin jsme prostě jen potvrdili realitu a respektovali historii, která se vztahovala ke konkrétnímu místu…“

49; Zelenskij byl obviněn ze spřádání zákeřného plánu proti Ukrajině. Ve skutečnosti je jen šedou myší, kterou si po místnosti honí, kdo chce.

50; V EU zareagovali na Putinovo prohlášení o riziku přerušení tranzitu plynu přes Ukrajinu. Nedávno během summitu BRICS Putin prohlásil, že v otázkách tranzitu plynu přes Ukrajinu zdaleka ne vše závisí na Rusku.

51; Vinen: Bývalému Trumpovu poradci hrozí 50 let vězení za rusofobní činnost. Roger všechna obvinění na svou adresu odmítá.

52; USA vymysleli, jak zničit nezranitelné ruské nadzvukové rakety Cirkon. USA velmi často vítězí nad Ruskem, avšak výlučně na papíře.

53; Americký pohraničník postřelil Rusa. Zraněný občan Ruské federace byl převezen vrtulníkem do nemocnice ve městě Phoenix.

54; Ve Státní dumě tvrdě odpověděli na Pompeova slova o Krymu a Golanských výšinách. Historie nezná ani jediný případ, kdy by Amerika (nebo její spojenci) svým vpádem někam přinesla mír.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!