Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.11.2019

sobchak_131; Výroky Ksenie Sobčak o Krymu budou prověřeny na extremismus. Sobčak poskytla interview známému ukrajinskému novináři Kiseljovovi.

2; Tu-22 útočil na Oděsu a hned vedle byl obrněný vlak. Šílené vyprávění velitele ukrajinské námořní flotily. Na Ukrajině je opravdu hodně žebráků, ale země je přeplněna i jinými druhy žebráků o peníze.

3; Michail Gorbačov označil za viníky ukončení perestrojky a rozpadu Sovětského svazu pučisty ze srpna 1991.

4; Ukrajina si vymyslela nový způsob kontroly hranice mezi Donbasem a Ruskem. Ukrajinský ministr zahraničí se domnívá, že během rozhovorů bude možné dosáhnout dohody o společné kontrole hranic ze strany Ukrajiny a OBSE.

5; Jak se na Ukrajině vyvíjí otázka topení? Ukrajina chtěla žít po evropsku a dopadlo to poněkud jinak...

6; To vaše NATO si nadělá do kalhot až uvidí ruskou armádu před Varšavou... Proč Kolomojskij začal vydírat USA a vychvalovat Rusko? Jeho pohnutky rozebírá ve svém pravidelném videu známý blogger Jurij Podoljaka (Yurasumy).

7; By vytvořen materiál,který činí předměty neviditelnými. Konstruktéři počítají s tím, že v Budoucnu oblečení z takovéhoto materiálu budou využívat vojáci a policie.

8; Střelba na hranicích. Americký pohraničník během rvačky vystřelil na Rusa. Občan Ruska byl vrtulníkem dopraven do nemocnice v Phoenixu.

9; Efekt explodující bomby, třetí majdan a „planeta opic“. Ukrajina zešílela a vykazuje zjevné příznaky „duševní choroby“. Byl zveřejněn zajímavý názor na roli nacistických batalionů v procesu odpoutávání bojujících stran v obci Zolotoje i jinde.

10; Ukrajinština proti ruštině. Za svůj mateřský jazyk považuje ukrajinštinu na Ukrajině 63% obyvatel, ale doma mluví čistou ukrajinštinou jen 46%. Naopak 38% obyvatel Ukrajiny považuje za svou mateřštinu ruštinu a v běžném životě ji používá 28% lidí. Zhruba čtvrtina obyvatel mluví jazykem suržyk, který je svéráznou směsí ruštiny, běloruštiny a ukrajinštiny. Kdo chce vykonávat státní funkci, musí ovládat „státní jazyk“ (ukrajinštinu). Ale proč kvůli tomu omezovat výuku ruštiny na školách? Naopak člověka ovládajícího na slušné úrovni oba jazyky je možné považovat za vzdělanějšího a jeho mají podstatně širší možnosti než ti, kdo se omezí pouze na ukrajinštinu, říká bývalý poslanec Jevgenij Popov.

11; Hrůzy v řadách karatelů. Velké ztráty, souboje na nože i střelnými zbraněmi. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

12; Nová pozemková reforma rozvrátí Ukrajinu, Do měst se vrhne proud chudých lidí, další emigrují.

13; Sýrie: Ozbrojenci zapojují ruské letectvo a pohledné dívky do likvidace bandy, která nahradila Islámský stát. Skupiny ozbrojenců nejsou jednotné a často bojují proti sobě navzájem. Jedním ze způsobu boje je pak spolupráce s oficiální vládou.

14; FSB odtajnila materiály o řádění estonských zabijácích za druhé světové války v Pskovské oblasti. V koncentračních táborech, jimž veleli Estonci se používaly snad ještě horší metody než v německých lágrech. Vraždy novorozených dětí před očima zoufalých a bolestí pološílených matek nebyly výjimkou. Vězni si museli často kopat vlastní hroby.

15; Premiérem jsem tu já! Gončaruk ve sporu s členy strany Sluha národa. Bývalá ministryně spravedlnosti zajímavým způsobem zhodnotila nového premiéra Ukrajiny.

16; „Ruská povětrnostní bomba“ paralyzovala USA. V důsledku nepřízně počasí se ruší tisíce letů, bourají auta, zavírají se podniky.

17; Chováme se k lidem jako k dobytku. Zelenskij prožil šok,když se seznámil s návrhem státního rozpočtu. Jaký je vlastně ukrajinský rozpočet a pro koho bude „rozpočtem rozvoje“?

18; Na šéfku odboru Zelenského prezidentské administrativy byla uvalena vazba. Byla použita řada procesních omezení, mimo jiné nošení elektronického náramku.

19; Bílý dům od samého začátku lhal o Zelenském. Svědčí o tom včera zveřejněný stenografický zápis z prvního rozhovoru prezidentů USA a Ukrajiny. Tisk prohlašoval, že oba státníci mluvili o reformách boji s korupcí a územní celistvosti Ukrajiny, ale v záznamu rozhovoru nic takového není.

20; Vdova po Litviněnkovi pohrozila Johnsonovi soudem, pokud nezveřejní parlamentní zprávu o domnělém vměšování Ruska do britské politiky.

21; Rusko brzy vrátí Ukrajině lodě, které byly zadrženy během provokace v Kerčském zálivu. Dohody již bylo dosaženo a k předání dojde ještě před termínem konání rozhovorů normandské čtyřky.

22; V Rusku byl odtajněn rozkaz o vytvoření první rakety s plochou dráhou letu. Dokument ukládal Zkušební konstrukční kanceláři č. 52 vyvinout na zakázku ministerstva obrany „experimentální rakety systému“ P-5. Tenkrát se nazývaly „náboje letadlového typu“.

23; USA mě chtěli podvodem odvézt na Guantánamo, říká bývalý prezident Bolívie Morales. Vláda USA nabízela Mexiku pomoc při přepravě Evo Moralese z Bolívie.

24; Srbský prezident byl kvůli problémům se srdcem převezen do nemocnice. O hospitalizaci hlavy státu informuje administrativa Alexandra Vučiče.

25; Ve Velké Británii budou mít chlapci povoleno nosit dívčí šaty do školy. Pohlavně neutrální uniforma prý učiní školáky šťastnými a zlepší jejich prospěch.

26; Donbas musí být proměněn v pustinu (divoké pole). Z Ukrajiny přicházejí nové zrůdné nápady. Ukrajina musí evakuovat z regionu své stoupence a nachystat se k tomu, že konflikt, který se potáhne celá desetiletí, zcela zničí krajinu.

27; Imaginární nebezpečí, V NATO chtějí změnit politiku Aliance kvůli „hybridním hrozbám“. Po rozpadu SSSR v NATO nadále hledají hrozby tam, kde neexistují, aby obhájili další existenci vojenského bloku.

28; Do Státní dumy byl předložen návrh zákona o vyšší minimální laťce platů ve státní sféře. Peníze by měly přicházet z příjmů dosažených v důsledku zlepšení vnitroekonomické situace.

29; Vojáci USA otestovali ruský tank. Na cvičení v Jižní Koreji mohli Američané testovat tank T-80U, který je například ve výzbroji Jižní Koreje, Kypru a samozřejmě Ruska (od roku 1985).

30; Nikoli slovy, ale činy. V Luganské republice byl schválen důležitý dokument o podpoře rodin padlých obránců Republiky.

31; Honička se střelbou na jihu Ruska. Posádka dopravní policie zadržela bandu. Při zatýkání zločinci kladli policistům odpor.

32; Generální štáb ukrajinské armády tají skutečné ztráty. Byly zveřejněny podrobnosti z mimořádné události v muničním skladu v Balakleji a o dopravní nehodách vojáků. Při výbuchu v muničním skladu přišlo o život pět osob a devět vojáků bylo zraněno. Při dopravní nehodě automobilu KRAZ zahynuli dva vojáci a čtyři byli zraněni. Obě skutečnosti jsou před ukrajinskou veřejností utajovány.

33; Církevní rozkolníci obviňují jiné církevní rozkolníky z obsazení Filaretovy rezidence. Rozkolnická „Ukrajinská církev Kyjevského patriarchátu“ se obrátila na prezidenta Zelenského, SBU a policii se stížností na počínání dalšího rozkolníka – „Pravoslavné církve Ukrajiny“.

34; Plná bojeschopnost na extrémně nízké úrovni. Pentagon má nové problémy se stíhačkou F-35. Informuje o tom zpráva Účetní komory USA.

35; Rodina na ukrajinském státu vysoudila milion za muže zabitého v únoru 2015 na vlastním pozemku v důsledku bojů probíhajících v obci Širokino. Která strana vypálila ránu, která byla pro muže smrtelná, se zjistit nepodařilo.

36; Majdan zmrzlíků. Kyjevané zablokovali silnici kvůli studeným radiátorům. Několik desítek občanů protestovalo proti nevytápění svých bytů.

37; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo zprávy o předání zadržených plavidel zpět Ukrajině. Ministerstvo nijak nespojuje předání zadržovaných lodí s nadcházejícím summitem Normandské čtyřky. Ukrajina už vypravila remorkéry pro Ruskem zadržované lodě.

38; Vždyť ona lže! Lucenko tvrdě obvinil někdejší americkou velvyslankyni na Ukrajině ze lži. Ta (mimochodem pod přísahou) mluvila o korupčních praktikách na ukrajinské generální prokuratuře vedené Lucenkem.

39; V Donbasu byl zlikvidován okupant z brigády „knížete Romana Velikého“. O smrti okupanta informuje 14. samostatná mechanizovaná brigáda ukrajinské armády.

40; Na Ukrajině byla vybrána kandidátka na funkci „dohlížitele nad jazykovou čistotou“. Ukrajinské ministerstvo kultury navrhlo kandidaturu Taťjany Monachovové na funkci zplnomocněnce pro ochranu státního jazyka.

41; „Únos“ šéfa banky v Kyjevě. Před očima dítěte byl zatčen šéf jedné z kyjevských bank. První zprávy médií mluvily o únosu, při kterém neznámé osoby před očima jeho dítěte nacpali funkcionáře do autobusu.

42; Středověké metody. V Luganské republice odpověděli na slova bývalého ukrajinského diplomata Romana Bessmertného o „divokém poli“ v Donbasu. Myšlení některých ukrajinských politiků si v ničem nezadá se středověkou metodou spálené země.

43; Polsko chce Ukrajinu připravit o výhody v dodávkách kukuřice do EU. Zhruba 60% kukuřice na evropském trhu pochází z Ukrajiny.

44; Nezávislost na NATO. Francie chce zvýšit vojenskou sílu EU. Roli „koordinačního centra bude plnit Evropská služba zahraničních expedic (Evropská služba pro vnější činnost).

45; Na Slovensku byli zadržení Ukrajinci se stovkami kilogramů jantaru. Okresní soud v Košicích schválil zadržení čtyři ukrajinských občanů.

46; Indie otestovala raketu schopnou nést jadernou nálož. Informuje o tom Velení strategických sil země.

47; Pokud číslo 2. Rus postřelený na hranicích USA už pronikl na území Spojených států a neskončilo to dobře. Podle informací státu Arizona byl muž už jednou zadržen na mexické hranici, a to před rokem.

48; Bílý dům si vystřelil z Obamy za jeho pomoc Ukrajině. Je zajímavé, že příspěvek komentovali hlavně nepřátelé současného šéfa B9lého domu a začali Obamu chválit.

49; Na zimu jsme připraveni. Ukrajinská vláda zrušila cenový strop na teplo a vodu. Informuje o tom tisková služba ministerstva energetiky a životního prostředí.

50; U Oděsy začalo za jízdy hořet policejní vozidlo. Služební Renault Duster vezoucí operativní vyšetřovací skupinu vyjel na žádost svých kolegů – hlídkových policistů.

51; V Nejvyšší radě zveřejnili termín přijetí zákona o zvláštním statusu Donbasu. Vlnu protestních akcí proti Steinmeierovu vzorci vysvětluje Razumkov „problémy v komunikaci s veřejností“.

52; Ukrajinský ministr zemědělství Timofej Milovanov prohlásil, že bral drogy, když psal disertaci.

53; Proces vrácení ukrajinských plavidel z Ruska se nachází v závěrečné fázi, říká Zelenského poradce.

54; V ukrajinské armádě oznámili, nakolik nebezpečným zůstává muniční sklad v Balakleji. Informoval o tom velitel logistických sil ukrajinské armády generálporučík Oleg Višňovskij.

55; V Kyjevě došlo k výbuchu, je hlášena jedna oběť. Na místě zasahuje policie a několik posádek sanitek a záchranářů.

56; Byly zveřejněny záběry z tajného setkání Zelenského asistenta s bývalým Trumpovým poradcem. Ukrajinské ministerstvo zahraničí setkání odmítá komentovat.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 16.11.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!