Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.11.2019

evo_moralesa1; Kdo se ujal prezidenta Bolívie? Dříve se psalo o tom, že prezident Bolívie Evo Morales oznámil odchod z funkce.

2; To je neskutečná ostuda! Proč ve skutečnosti ukrajinská moc chce zrušit moratorium na prodej půdy? Protože na tom poslanci a další ústavní činitelé hodlají osobně vydělat.

3; Pod ochranou Mi-35. Armáda Ruska vyvolala nadšení v bývalém hlavním městě Islámského státu. Vyplývá to z reportáže ze Syrské arabské republiky.

4; Záchranné spojenectví. Proč Kolomojskij navrhl Ukrajině, aby se odvrátila od USA a smířila se s Ruskem? Kolomojského prohlášení mnoho ukrajinských „patriotů“ prostě šokovala.

5; Západ v akci. Zahraniční pomahači karatelů dorazili na Donbas. Ukrajinská moc kvůli pomoci od USA bojuje proti vzbouřeným ukrajinským vojákům.

6; Je to nějaká zločinecká banda nebo tajné služby? SBU unesla a mučila šéfa banky. Denis Galanskij prohlásil, že jeho klienta zadrželi v rozporu se zákonem a mučili jej.

7; Bitevní pole Ukrajina. Válka v Donbasu se přímým pokračováním války s Třetí říší. Všechno se vrací do stavu, jak to bylo ve 30. a 40. letech.

8; Podlý plán USA v Sýrii přechází na novou úroveň. Americký prezident Donald Trump zveřejnil nové teze americké politiky v Sýrii.

9; Lotyšsko je nejslabší článek. Pobaltští generálové se hádají kvůli „blížící se válce“ s Ruskem. Pobaltské země si nejsou vzájemnou oporou, jak by se dalo očekávat u sousedních zemí s podobným osudem.

10; Ukrajina v ohrožení. „Severní proud – 2“ je za dveřmi a Evropa nechává Ukrajinu na holičkách. Ukrajinská ekonomika nevykáže tak rychlý růst jako vykazují houby ve vagónech ukrajinských železnic.

11; Zelenskij na hraničním přechodu Čongar. Chtěl jet na Krym a zapomněl si pas? CO dělal Zelenskij nedávnou v okolí hraničního přechodu Čongar na hranici Krymu a Chersonské oblasti?

12; Proč se Doněck bude rozvíjet a Západní Ukrajina nikoli? Majdan zpřetrhal všechny možnosti spojení Ukrajiny s Čínou, prohlásil politolog a šéf hrnutí „Podstata času“ Sergej Kurgiňan. Tvrdí, že státní převrat na Ukrajině v roce 2014 proběhl právě proto, aby Ukrajina tyto investice nedostala.

13; Výbuch v Kyjevě. Zahynuli lidé. Na místě zasahovala policie, posádky sanitek a záchranáři.

14; Klimkin: Odpoutání sil v Donbasu je Putinův úspěch. Tuto myšlenku zveřejnil bývalý ukrajinský ministr zahraničí v ukrajinské televizi.

15; Izraelské stíhačky F-35 nacvičily, jak se vyhnout S-400 a „zlikvidovaly“ ruskou superraketu. Izraelské letectvo s americkými a evropskými spojenci uspořádalo cvičení „Modrá vlajka“.

16; V OSN zveřejnili hlavní příčiny smrti Rusů na silnicích. V neděli proběhly akce u příležitosti dne vzpomínek na oběti dopravních nehod. Podle informací Světové zdravotnické organizace každoročně na světě umírá 1,35 milionu lidí v důsledku dopravních nehod. V Rusku jsou hlavními příčinami mezery ve vzdělávání řidičů, jízda pod vlivem alkoholu, používání telefonu za jízdy a v neposlední řadě nedostatečném stíhání viníků nehod.

17; Ukrajině není schopna nic vybudovat. Jen zoufale fantazíruje. Křik duše ukrajinského „patriota“. Ukrajinský politolog a stoupenec Majdanu Jurij Romaněnko začíná pochybovat o skvělé budoucnosti Ukrajiny.

18; „Veterán ATO“ slíbil popravu poslanců Nejvyšší rady v centru Kyjeva. Nic zvláštního. To není středověk. Takovéto výroky jsou běžné na Ukrajině těchto dnů. Autorem tohoto výroku je někdejší starosta města Alexandrovsk v Luganské oblasti, který se připojil k nacistickému batalionu Ajdar a začal bojovat proti svým vlastním spoluobčanům.

19; Ukrajinský sociolog a publicista Denis Selezňov nahlas uvažuje o perspektivách rusko-ukrajinských vztahů. Nám všem zbude jen válka, která už dávno ztratila jakýkoli smysl, pokud kdy nějaký měla.

20; Ukrajina si vyzvedla čluny zadržované Ruskem po incidentu v Kerčském průlivu. Ukrajinské malé čluny Berďansk a Nikopol a remorkér Jany Kapu byly vyvedeny z Kerčského zálivu v doprovodu pobřežní ochrany.

21; Na Ukrajině začal hořet příměstský vlak s cestujícími. Souprava totálně shořela. Nikdo nebyl zraněn.

22; Lukašenko oznámil, že se opět bude ucházet o prezidentskou funkci. Alexandr Lukašenko se nachází u moci nejdéle ze všech evropských prezidentů – 25 let.

23; Účastníci ATO a neonacisté nadávají Kolomojskému, „Veteráni ATO“ a členové neonacistického uskupení v Dněpropetrovsku se sešli před budovou Dněpropetrovské oblastní správy.

24; K čemu je nám takový svazek? Lukašenko prohlásil, že na cestě k Svazovému státu Rusko každý rok klade Bělorusku nové podmínky.

25; Obludná vražda v Moskevské oblasti ve městě Mytišči. Řidič podřízl chodce, který nesprávně přecházel ulici. Incident zachytila bezpečnostní kamera. Řidič musel prudce brzdit kvůli nesprávnému přecházení chodce. Zastavil a chtěl vystoupit z auta. Chodec mu blokoval dveře a řidič ho přes okénko bodl nožem do krku. Zraněný a silně krvácející chodec se potácel před kapotou auta. Řidič do něj několikrát najel a pak odjel z místa činu. Chodec se zhroutil na vozovku. Pomoc mu neposkytl ani řidič dalšího auta, který incident viděl. V důsledku velké ztráty krve třiačtyřicetiletý chodec svému zranění podlehl. Pachatel vraždy byl zadržen. Jedná se o osmašedesátiletého místního podnikatele Viktora Čubaka.

26; U Doněcka byl dnes poškozen dům v důsledku palby ukrajinské armády. Včera v 13:15 okupanti opět ostřelovali Gorlovku.

27; To snad ani není možné. Nejbližší spolupracovník ukrajinského prezidenta David Arachamija je občanem USA.

28; Japonsko vytvoří zdroj záření proti letadlům a raketám. Jde o vysílač v pásmu od 3 do 30 GHz.

29; Zázraky na Ukrajině přijdou tři nebo čtyři roky po rozprodeji půdy. Autor úvahy o možném vývoji situace po rozprodeji ukrajinské zemědělské půdy říká, že co bude dál, není vůbec těžké předpovědět.

30; V Kremlu komentovali informaci o datu setkání Normandské čtyřky 9. prosince 2019. Normandský formát se objevil v červnu 2014.

31; Ukrajinská armáda na svých pozicích v Donbasu nedaleko obce Krymskoje a městečka Mironovskij vztyčila americké vlajky.

32; Neonacisté proti ukrajinské armádě. Linie fronty v Donbasu se mění. K linii dotyku nadále přijíždějí nacionalistického jednotky Ukrajiny.

33; Budoucí lékaři se v Dagestánu porvali na nože. Informuje o tom dagestánské ministerstvo vnitra.

34; Nový vývoj v případu zavražděných Ukrajinců nalezených v chladicích boxech na ovoce. Příbuzní obětí vraždy v Polsku si myslí, že způsob jejich smrti byl nafingován.

35; Ukrajinští „patrioti“ jásají. Na gruzínském majdanu se objevily ukrajinské vlajky. Bývalý starosta města Gigi Ugulava prohlásil, že Ivanišviliho očekává osud Nicolae Ceaușesca a Muammara Kaddáfího.

36; Ukrajinská mistryně v boxu zahynula pod koly vlaku. Osmnáctiletá šampiónka Amina Bulach přecházela přejezd se sluchátky na uších a neslyšela přijíždějící vlak.

37; Bylo zveřejněno video, na kterém je zachycen sloup elektrického vedení trčící přímo z prostředka silnice. Video bylo natočeno v Gorochoveckém okrese ve Vladimirské oblasti Ruské federace. Rekonstrukce silnice Fominki – Zaozjorje probíhala letos a stála 113,5 milionu rublů. Dalších 2,1 milionu bylo vyčleněno na stavební dozor.

38; Hongkong v ohni. Na policii hází demonstranti Molotovovy koktejly a střílí po nich z luků. Policisté se chystají začít střílet ostrou municí.

39; Ruský básník Andrej Orlov prohlásil, že financuje karatele z ukrajinské armády a je připraven pomoci americké armádě okupovat Rusko. Je rozhodným odpůrcem připojení Krymu k Rusku. Andrej Orlov pořádá turné po Rusku a část jeho projektů je podporována z ruského státního rozpočtu.

40; Ruský spisovatel a aktivní účastník obrany Donbasu Zachar Prilepin komentoval na svých stránkách skandální prohlášení „intelektuální ikony“ liberálů Dmitrije Bykova, který o něm řekl, že je „duchovně mrtvý“. Liberálové potřebují mít pocit, že všichni ostatní jsou mrtví, aby se oni mohli cítit živí.

41; Poláci jsou ochotni podporovat ukrajinského nacistu, který pálil polskou vlajku. Stačí jim k tomu fakt, že je proti Rusku. Vůdci UNA-UNSO Igoru Mazurovi tiskl ruku liberální starosta města Lublin.

42; Sbohem Ameriko! Ve Francii uznali efektivnost politiky Kremlu na odmítnutí dolaru. Rusko samozřejmě podniká kroky proti destruktivním pokusům USA zničit vlastní vliv v regionu.

43; Politolog Konstantin Dolgov píše, proč je tak důležitý svazový stát s Běloruskem. Putin by měl být prezidentem a Lukašenko premiérem nově vzniklého svazového státu. Putin by se věnoval zahraničí, Lukašenko by dělal vnitřní politiku.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
14 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 17.11.2019

  1. .lak napsal:

    Reakce z AE // Lis 19, 2019 21:22
    Mnoho lidí se může rozčilovat že píši v hádankách že nerozumí jako třeba valerij / nastolení možných konfliktů neznamená že nejsou / myšlení holt i bolí ale není to o tom že ignorací ony nebudou s neblahými důsledky a tedy jak píši možná funkční nevzdělanost v koně s klapkami na očích je možná. Jemu jde mu o jednoduché vyznání se v problémech a to beru. Ale prostě někdy nejsou v záměrech třeba specifických. No ale jde jenom o to v meritu věci pochopit skutečné záběry a záměr vykuků vydupávajíci s možnými obětmi a podotknu v souvislosti s gojími, stroji že pražský mýtus o golému se šémem který vykoná cokoliv je tedy jejich “choutka či rozmar odedávna nadřadit se s oním šémem golema/ů nad možnosti ostatních. Potom že se nedají vysledovat že usilovali svým způsobem o ovládnutí bezmyšlenkovitého monstra z onoho pražského mýtu. Podivuhodně k tomu zapadá teze o předsudečné nenávisti kde záměr, hledám slovo “zoombírovat kritická myšlení je sekundárním či symetrickým hejblem důsledku nepoužívat “co by kdyby” na ony tedy “golemy. A tedy co tím šémem vlastně myslí ? Přeneseně tedy cosi jako zdrojový kód dnes naprogramovaných a tedy výchova užívaných v ony golemy stroje co vykonají cokoliv jejich zvůle? Možnosti nezvládnuté komunikace a odmítání co zrovna nevoní či nepochopení podstat dění může mít dalekosáhlé neblahé důsledky i s poškozenými vědomími orientace v čem se pohybujeme i třeba s fatálními konci a to kdekdo uzná že hlupáky očekává a zpravidla nemine.

    0OdpovězUpravLis 20, 2019 6:16

    https://aeronet.cz/news/mike-pompeo-oznamil-ze-usa-od-teto-chvile-povazuji-izraelske-osady-na-okupovanych-palestinskych-uzemich-za-legalni-sidliste-statu-izrael-podle-mezinarodniho-prava-bily-dum-tak-jiz-podruhe/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!