Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.11.2019

sigara_dollary_bogatye1; V Kyjevě jsou šokováni nový ukrajinským rozpočtem. Nad sociálními účely dominují potřeby ministerstva obrany.

2; Rusko dává v předvečere normandského setkání Ukrajině specifický dárek – vrácení zabavených vojenských plavidel. Oficiální Kyjev připraví slavnostní setkání, aby ukázal „vítězství nad agresorem“. Ve skutečnosti Kyjev takto přichází o důležité téma, které by mohl využít pro protiruskou propagandu.

3; Skutečně utrácel Sovětský svaz příliš mnoho peněz na pomoc svým spojencům? Byla zveřejněna úvaha o tom, proč je tak rozšířený názor, že Sovětský svaz neuváženě pomáhal polovině zeměkoule.

4; Prezidentské volby v roce 2022 se mohou stát pro Evropu osudnými. Jednotnou Evropu po odchodu Velké Británie budou tvořit dvě hlavní velmoci . Německo a Francie. Stále častěji citovaný blogger Jurij Podolaka (Yurasumy) se tentokrát vyjádřil ke vznikajícím trhlinám v jednotě Evropy. Že Německo prosazuje své zájmy bez ohledu na menší země Evropské unie, je notoricky známo. Ale hrozí i problém ze strany Francie. Marine LePen velmi rychle dohání v průzkumech stávajícího prezidenta Macrona...

5; V nejvyšší radě vysvětlili, proč vláda sní o debilizaci vlastního obyvatelstva. Získat vzdělání na Ukrajině bez státní podpory všem dětem bude v podstatě nemožné.

6; Porošenko se aktivně připravuje. „Právnický zabiják“ Porošenka Andrej Portnov obvinil stávající politickou moc z nečinnosti.

7; Jak Rudá armáda pospíchala na pomoc Slovenskému národnímu povstání. Byly odtajněny dokumenty o Slovenském národním povstání. Mezi nimi jsou i zprávy pro nejvyšší velení popisující události z podzimu 1944 na Slovensku. Zdůrazňuje se v nich, že Slováci očekávali a vítali Rudou armádu jako osvoboditele.

8; Timošenková prohlásila, že Ukrajinu očekává smutní osud kvůli novému zákonu. Schválení trhu se zemědělskou půdou učiní z Ukrajiny zemi Třetího světa.

9; Pohrdání žlutomodrými symboly Ukrajiny. Velitelé karatelů v Donbasu předvedli majstrštyk: Obvykle se vyvěšením vlajky signalizuje, který stát dobyl dané území. Ukrajinští karatelé vyvěšují americké vlajky.

10; Politolog Markelov vidí v Zelenského výroku o normandském formátu vzkaz pro obyvatele Doněcké a Luganské republiky: Ne aby vás napadlo se vracet do toho fašistického klubka zmijí...

11; Muž, který uprchl z neuvěřitelného pekla, říká: Chtějí obsadit celou Sýrii. Jejich psi povraždili celou mou rodinu. Píše se o tom v nové reportáži ze Sýrie. V provincii Idlíb jsou dnes soustředěny veškeré zbytky islamistických teroristů a džihádistů z celé Sýrie.

12; Ohledně Boeingu MH17 jsou utajovány důležité důkazy nalezené detektivem. Ani pět let po události není zájem odhalit skutečné viníky.

13; Čínský tisk shrnul slabé stránky Ruska. Navzdory velikosti a síle Ruska lze pozorovat některé slabiny: demografii, ekonomické potíže a složitá mezinárodní situace. Přesto Rusko dnes nemůže nikdo ignorovat.

14; Google mapy v USA a Velké Británii zobrazují Krym jako ruské území. Všimla si toho ukrajinská novinářka Viktorija Liseckaja, která si přijela vydělat do Los Angeles.

15; Putin je náš člověk! Byla zveřejněna unikátní reportáž z Afriky. Etiopie si zachovala své křesťanské tradice.

16; V Číně byl diagnostikován mor. U pětapadesátiletého muže v Severní Číně byl diagnostikován dýmějový mor poté, co snědl divokého králíka.

17; Pět let v Kyjevě vykládají nesmysly o agresi, okupaci a válce, ale ve sféře reálného byznysu se takřka nic nemění.

18; Situace nazrála: Putin schválil další megaprojekt za 83 miliard rublů (asi 30 miliard českých korun). Jde o vybudování dálničního mostu přes sibiřskou řeku Lenu v okolí Jakutska.

19; Zvítězily peníze. Sofia Rotaru pojede do Moskvy, aby vystoupila na festivalu a firemním večírku. Přitom se od roku 2014 opakovaně vyjádřila o svém proukrajinském postoji.

20; Evropa nepotřebuje americký zkapalněný plyn, říká poslanec Bundestagu za Stranu Die Linke (Levice) Alexander Neu. Vyzýváme k odvetným sankcím proti USA, bouřil v souvislosti s hrozbou amerických sankcí proti projektu „Severní proud – 2“. Evropská unie a Německo by měly zavést odvetné sankce, pokud Washington realizuje slíbený balík opatření proti společnostem podílejícím se na projektu „Severní proud – 2“.

21; Reforma zdravotnictví probíhá podle toho nejméně výhodného scénáře, říká bývalý poradce ukrajinského ministra zdravotnictví. To, co se dnes děje, se nijak neliší od toho, co tu bylo při Uljaně Suprun, říká bývalý poradce ministryně Zorjany Skalecké.

22; Nejvyšší představitel Doněcké republiky tvrdě odpověděl na plány Kyjeva ohledně deportace obyvatelstva Donbasu. Naše cesty se s Ukrajinou rozešly už v roce 2014. My jsme si vybrali cestu domů do Ruské federace.

23; Ukrajinský ministr zahraničí zveřejnil alternativu k Minským dohodám. Ukrajinské ministerstvo má desky s variantou číslo dvě pro případ, že by varianta číslo jedna nefungovala.

24; SBU se pokoušela naverbovat šéfa organizace hornických odborů Luganské republiky. O podrobnostech promluvilo luganské ministerstvo státní bezpečnosti.

25; Kim Čong-un informoval o přípravách na válku. Během cvičení prezident Severní Koreje připomněl důležitost připravenosti severokorejské armády k bojovým akcím.

26; Pianista z Majdanu (Bogdan Dněprov), si zabojoval v Donbasu, ale nyní náhle onemocněl a páčí z lidí peníze. Nemocný „patriot“ nikomu nechybí, ale loudí peníze na léčení prostřednictvím sociálních sítí. Přitom na otázky ohledně jeho diagnózy vůbec neodpovídá.

27; Jestli bude vyhazovat lidi ze své kanceláře, tak na oplátku vyženu já vás! Nejvyšší představitel Stavropolu propustil stálého zástupce za přezíravý postoj k občanům.

28; Extrémně silné krupobití a vítr o síle orkánu. Austrálie čelí extrémním klimatickým situacím. Byly poškozeny domy, potlučena auta. Bez elektřiny zůstalo více než 20 tisíc domů.

29; Státní vyšetřovací úřad je připraven požádat Nejvyšší radu o souhlas o vydání Petra Porošenka k trestní odpovědnosti.

30; Moskva zahájila proces předání plavidel zadržených během loňské provokace v Kerčském průlivu.

31; Parchant a totální zrůda. Známý moderátor Solovjov odpověděl liberálnímu básníkovi Alexeji Orlovovi, který se připojil k chorobným plánům vstoupit do Moskvy na tanku. Abrams.

32; Vyšetřování zločinů na Majdanu bylo pozastaveno. Prozatím není jasné, kdy bude vyšetřování opat obnoveno. Obhajoba je šokována.

33; V Oděské oblasti jsou trénováni vrazi pro Donbas. Neonacisté vztyčují vlajky svých jednotek na pozicích opuštěných ukrajinskou armádou. Demonstrují tak, e nespadají pod velení OOS (ATO).

34; Gazprom oficiálně navrhl Naftogazu smlouvu o tranzitu plynu. Gazprom čeká od Kyjeva jasný postoj o připravenosti ukrajinské společnosti nakupovat ruský plyn přímou cestou.

35; Porošenko našel „ruku Moskvy“ v tom, že ho chtějí zbavit poslanecké imunity. Návrh příslušné žádosti Státní vyšetřovacího úřadu označil za „ruskou objednávku na zničení reputace“.

36; Ruský zákon o domácím násilí? Co vlastně získá ruská společnost? Ochranu žen nebo zničení instituce rodiny? Ruští zákonodárci nadále projednávají návrh zákona o domácím násilí, který už vyvolal nemálo sporů u veřejnosti.

37; Vodní děla a slzný plyn. Specnaz rozehnal demonstranty v Tbilisi. Vytlačil demonstrující, kteří od včerejška odmítali uvolnit vozovku u budovy parlamentu.

38; Máme paliva v zásobnících až po okraj. Ukrajincům prudce zvedli ceny plynu. Experti varují, že je to jen první vlna zvyšování cen tohoto paliva.

39; Děti křičely, cestující se křečovitě drželi svých sedadel. Ukrajinští turisté prožili příšerné přistání. Letadlo s ukrajinskými turisty s velkými obtížemi přistálo na charkovském letišti. Příčinou byla hustá mlha a také nedostatek paliva.

40; Ve Francii se zřítil most. Jsou oběti na životech. Kolem 70 hasičů a potápěči zasahovali na místě události. Ve vzduchu kroužily tři vrtulníky.

41; Plánoval únos obránce Republiky. Obyvatel Luganské republiky dostal nepodmíněný trest odnětí svobody.

42; Akční příběh ukrajinského střihu. Příběh s policisty a ukradeným autem měla nečekané pokračování. Auto museli honit po celé Ukrajině. Majitel si ho sám našel až v Charkově,kde ho používali policisté. Zatímco se snažil získat svůj vůz zpět, auto se opět ztratilo. Policisté byli propuštěni ze služby. Auto se pak objevilo v Ivano-Frankovské oblasti, kde bylo přes bazar prodáno místnímu podnikateli. Sériové číslo bylo přeražené a policie zjišťuje, jakým způsobem se auto dostalo do města Černovcy.

43; Ukrajina vyhrožuje potrestáním Ruska za zločin. Odpověď na vrácení plavidel ukrajinské armády. Už 21. a 22. listopadu proběhnou v Haagu první slyšení v soudním procesu.

44; Lavrov komentoval přípravu na normandské setkání a zmínil i Porošenka. Rusko potvrdilo svou účast na setkání v normandském formátu.

45; Místopředseda Nejvyšší rady dostal kompenzaci za bydlení a poté si pronajal byt patřící jeho tchýni. Ruslan Stefaňuk se přiznal, že bydlí v bytě patřící jeho tchýni.

46; Je nějak nesvůj... Porošenko poskytl interview ve velmi podivném stavu. Jeho pohyby byl nápadně trhavé. Státní vyšetřovací úřad má v úmyslu požádat Nejvyšší radu o jeho vydání k trestnímu stíhání.

47; V Nejvyšší radě se vysmáli stavu ukrajinské vojenské námořní flotily. Poslanec Nejvyšší rady Oleg Vološin komentoval vrácení ukrajinských plavidel zadržených loni v Kerčském průlivu.

48; Ukrajina by neměla počítat s jakoukoli revizí Minských dohod, říká Gryzlov. Zapomeňte na jakoukoli revizi v jiných formátech a tím spíše se o to pokoušet jednostranně.

49; Krvavá jatka v USA: Neznámý pachatel střílel ve městě Duncan po lidech v supermarketu Wallmart. Na místo dorazila policie. Zahynuli tři lidé – mezi nimi sám střelec.

50; Ozbrojenci z národní družiny zaútočili na policii. Ve městě Vinnica došlo ke srážkám mezi policií a Národními družinami během protestního shromáždění u budovy oblastní energetické správy.

51; Velmi vážné problémy. OBSE odmítla uznat běloruské volby. V OBSE vyjádřili své zklamání, že běloruská moc nesplnila doporučení ohledně změn volební legislativy.

52; U budovy ukrajinského ministerstva zahraničí se pasou kozy. Informují o tom ukrajinská média.

53; Kopání do hlavy. Ve Lvově byl zmlácen důstojník ukrajinské armády, který si přišel vyzvednout brance. Branec, který se nedostavil k odvodu, poslal na důstojníka své kamarády bydlící ve stejném domě o patro výše. Motivy útočníka a právní následky bude řešit policie.

54; Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s agresí ukrajinské armády v zóně odpoutání sil.

55; Předzvěst velkého konfliktu. USA radikálně mění svou politiku vůči Izraeli. Bylo anulováno právní rozhodnutí, které kvalifikuje izraelskou výstavbu osad v Judeji a Samaří jako porušení mezinárodního práva. Tím si USA komplikují vztahy s mnoha zeměmi, které toto počínání Izraele považují za nezákonné. Jde v poslední době už o třetí krok v podobném směru: Přesun velvyslanectví do Jeruzaléma, přiznání Golanských výšin za Izraelské území – a nyní legalizace osad na okupovaných územích.

56; Útok na rusko-turecký konvoj v Sýrii. Zdivočelí ozbrojenci se pokoušeli zapálit obrněná vozidla. Srážky jsou čím dál intenzivnější.

57; Celoukrjainský diktát diktovaný rozhlasem napsali bez pravopisných chyb pouze dva lidé.

58; Německý ministr zahraničí Haiko Maas zrušil svou cestu na Donbas. Očekávalo se, že ministr v pondělí večer přiletí do Charkova.

59; Turecko hrozí, že zahájí útok a zlikviduje proamerické ozbrojence v Sýrii. Turecko je připraveno podniknout nutné kroky na severu Sýrie, prohlásil turecký ministr zahraničí.

60; Putin projednal s Makronem Ukrajinu a Sýrii. Bylo dosaženo dohody o pokračování kontaktů v nejrůznějších formátech.

61; Ruská vojska atakovala pozice ukrajinské armády u obce Sizoje u Luganska přímo z území Ruské federace, tvrdí ukrajinský propagandista Jurij Butusov.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 18.11.2019

  1. Brousek napsal:

    Jak se vytváří dezinformace. Na ČT 09 dnes říkali, že premiér Babiš se spoustou podnikatelů vyrazil na Ukrajinu podpořit ukrajinskou národní celistvost. Brzy za ním budou podobné delegace také Ukrajinu ujišťovat o své podpoře. Pravda ale je, že ukrajinský parlament odsouhlasil prodej nejúrodnější evropské černozemě za 4 koruny m2 a supové se začínají slétat na kořist. Kdo si myslí že západ Ukrajině chce nějak pomoci, je totální dement.

    • proud napsal:

      Proto tam zapad udelal bordel,aby se pomel,ne proto aby nekomu pomohl,tak to vzdycky bylo,je a bude............z neceho se v Ameru museji mit dobre a platit budouci vojaky,no ne?........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!