PODZIMNÍ A ZIMNÍ DONBAS – 4. BESEDA VE 4.ZŠ V ALČEVSKU

KODAK Digital Still CameraDo této školy-gymnázia v Alčevsku (LLR) jsem se vrátil po dvou letech. Vzpomínám na besedy o České republice před dvěma lety pro tehdejší 7.třídy (již tehdy tam byla Lejla Abudan, to jsem však ji ani Eťud-Tais ještě neznal, Lejla si mě ale pamatuje). Co všechno se za ty dva roky odehrálo! A 20.11.2019 se konala pro 9. (a také 8.) třídy beseda o ČR opět, ovšem za jiných okolností. Beseda byla o cestě a koncertech skupiny Molodo Zeleno Studia populární písně Eťud-Tais z Alčevska do ČR. Dvě členky Molodo Zeleno totiž navštěvují tuto školu: Lejla třídu 9.B a Alina Povolockaja třídu 8.B. S Alinou chodí do třídy ještě Pjotr Sevosťjanov z Eťud-Tais.

Beseda se konala ve velkém sále školy, pozvány byly třídy 8. a 9.ročníku (celkem čtyři třídy). Nejprve jsem za pomoci fotografií vyprávěl o cestě Molodo Zeleno do ČR. Žáky vyprávění a fotografie zaujaly. Lejla i Alina řekli spolužákům o svých dojmech.

Po skončení besedy jsem ještě žákům 8.B vyprávěl v jejich třídě o činnosti naší Společnosti přátel LLR a DLR a Českého kulturního centra Julia Fučíka v Lugansku. Žákům jsem potom odpověděl na několik dotazů.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!