Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.11.2019

dmytro_yarosh_1910141; Kapitulaci nepřipustíme. Vojáci nikam nezmizí. Jaroš vyhrožuje novým majdanem. Bývalý vůdce Pravého sektoru Dmitrij Jaroš vysvětlil svůj postoj v předvečer setkání v normandském formátu.

2; Náčelník vrahů a ostřelovačů Andrej Parubij bude vyslýchán ve věci Majdanu. Soud pokračuje ve výslechu svědků.

3; Zapomeňte slovo „separatista“ a vyplaťte důchody. V Radě pro obranu a bezpečnost Ukrajiny oznámili nutnost změny rétoriky a vztahů k Donbasu. Oficiální Kyjev bude nucen změnit pojmový aparát vytvořený ukrajinskou propagandou během pěti let.

4; To jste přestavěli z bojleru? Na internetu se uživatelé vysmáli ukrajinským lunárním aparátům. Vy burani, nemáte v bytech teplo ani vodu a potřebujete aparát schopný přistávat na Měsíci?

5; Je Zelenskij horší než Porošenko: Bylo zveřejněno podivné prohlášení bývalé ministryně spravedlnosti Jeleny Lukaš.

6; Královna války. Dělostřelectvo Doněcké republiky a ukořistěné houfnice ukrajinské armády. V Doněcku otevřeli památník dělostřelců, kteří hájili Donbas.

7; V Kyjevě chtějí uvěznit Ljaška za napadení. Bývalý premiér Ukrajiny Vladimir Grojsman se třese o osud bývalého poslance Olega Ljaška.

8; Byl proveden úder na město Damašek. Ozývají se mohutné výbuchy. Neznámí útočníci se pokoušejí útočit na prozatím neurčené cíle v syrském hlavním městě.

9; Dokáže Velká Eurasie vedená Ruskem a Čínou potlačit USA? Známý blogger Jurij Podoljaka (Yuarsumy) se tentokrát zaměřil na zajímavé události v Eurasii.

10; Zelenskij zapomněl při svých slovech o navrácení Donbasu na to nejdůležitější: Rozhodl se, že se nebude ptát na názor milionů obyvatel. Ale to od ukrajinské vlády také nikdo nečekal.

11; Tohle špatně skončí... Vydírání Ruska ze strany Ukrajiny ohledně tranzitu plynu. CO nachystala Ukrajina pro případ odmítnutí ruské strany přistoupit na ústupky?

12; Útok na ruský „Typhoon“ v Sýrii. Ozbrojenci prosí za odpuštění. Vůdce „Sil vnitřní bezpečnosti“ kurdské samosprávy zveřejnil oficiální prohlášení, ve kterém vyjadřuje hlubokou lítost nad agresivním počínáním obyvatelstva regionu, které házelo po ruských strojích kameny a jiné předměty. Nic podobného se prý nebude opakovat.

13; Další sexuální skandál na Ukrajině. Do funkce náměstkyně ministra infrastruktury byla uvedena sedmatřicetiletá Alexandra Klitina, která je obviňována, že se tam dostala jednoznačně „přes postel“.

14; Ilja Kiva prohlásil, že Zelenskij zničí Ukrajinu. Tvrdí, že Zelenskij přinese pouze rozvrat a likvidaci národa.

15; Na Američany nezbyla místa na Sojuzech. Poprvé za 19 let. Posádku budou tvořit tři Sergejové – všichni z Ruska.

16; Syn bývalého německého prezidenta Weizsäckera byl zavražděn během své přednášky. Další muž, který přispěchal Frtizovi von Weizsäcker na pomoc, je těžce zraněn. Pachatele vyslýchá policie. Probíhá vyšetřování události.

17; Děs v očích. Cestující letadla letícího z Londýna do Kyjeva, si při přistání vyslechli, že přistávají v Moskvě. Pilot se poté za své přeřeknutí omluvil. Cestující však hlášení vzali vážně, protože ve stejnou dobu z Londýna odlétalo letadlo do Moskvy a bylo možné si je při nastupování splést.

18; Francie chce změnit proceduru vstupu do EU. Návrhy už byly zaslány členským zemím Unie.

19; Američané beznadějně zaostali v Arktidě. Za oceánem bijí na poplach. Zatímco Spojené státy ztrácely čas destabilizací Blízkého Východu, prošvihli Sever.

20; Reforma ruského systému pojištění vozidel. Vzrostou ceny i výplaty plnění. Poslanci se vyslovují pro individualizaci cen. Spolehlivý řidič by měl platit méně.

21; Na Ukrajinu se nedostalo více než 35 milionů dolarů vojenské pomoci z USA. V Pentagonu potvrdili pozastavení převodu těchto peněz.

22; V Dněpropetrovsku svobodně vysílá „SeparTV“. Ukrajinští „patrioti“ bijí na poplach kvůli tomu, že se díky digitálním tunerům v oblasti dá svobodně přijímat signál z Ruska a obou republik Donbasu, což je zakázáno zákonem. SBU proti tomu nic nepodniká. Občané říkají, že v Dněpropetrovské oblasti moc lidí nemluví ukrajinsky, tak chtějí dostávat informace v ruštině. A čím silnější bude snaha o násilnou ukrajinizaci, tím silnější bude odtržení obyvatel od všeho ukrajinského.

23; Podle posledního výzkumu VCIOM se 80% Rusů považuje za více či méně šťastné. Pouze 17% má opačný pocit. Nejčastějším zdrojem pocitu štěstí je rodina, zdraví, dobrá práce, děti... Opačný pocit je vyvoláván nejčastěji materiálními problémy, špatným zdravím, nízkou mzdou.

24; Ukrajina musí přerušit spolupráci s MMF, říká ukrajinský ministr financí. Přitom dosud není jasné, jak bude Kyjev nakládat s nahromaděnými dluhy.

25; Krach operace. Vrtulník amerického letectva byl sestřelen v Aghánistánu. Bylo zabito 50 příslušníků speciálních jednotek. Představitelé hnutí Tálibán prohlásili, že vojenský dopravní letoun Chinook byl sestřelen jejich ozbrojenci.

26; V Kyjevě byl nalezen mrtvý muž s proraženou lebkou a smetáčkem na krku. Opodál ležel velký kámen, kterým bylo smrtelné zranění nejspíš způsobeno.

27; Platy poslanců musí být vyšší, říká Razumkov. Kvůli snížení korupčních rizik musí poslanci dostávat více, tvrdí předseda Nejvyšší rady.

28; Jako ze špatného hororu. Ukrajinští vojáci se zakopali přímo u hrobů na hřbitově. Ukrajinští ozbrojenci prý dobyli na svém nepříteli část hřbitova a nespatřují nic špatného na tom, že si své pozice budují přímo na kostech nebožtíků.

29; Chtěl se vyhnout vězení na Ukrajině a zavřeli ho v Luganské republice. Obyvatel Charkova byl odsouzen v Lugansku na deset let za špionáž ve prospěch Ukrajiny.

30; Rusko vykradlo naše lodě! Hlavní velitel ukrajinské vojenské námořní flotily se vyjádřil, že Rusko vrací v podstatě jen šrot. Ukradli dokonce i stínidla lamp, zásuvky a záchodové mísy. Ukážeme celému světu barbarství Rusů!

31; Putin vyjádřil svůj vztah k Zelenskému. Neznám ho osobně, ale podle telefonických rozhovorů mi připadá, že je to sympatický a upřímný chlapík, který si přeje skutečně zlepšit situaci v Donbasu.

32; Sýrie? Ruská armáda a Kadyrovovi lidé spěchají na pomoc. Vyplývá to z nejnovější reportáže ze Syrské arabské republiky.

33; Rusko jedná s Ukrajinou o přímém nákupu 15 miliard kubických metrů plynu za rok. Novinářům to oznámil ministr energetiky Ruské federace Alexandr Novak.

34; V Kremlu odpověděli na výzvy Estonska k „vrácení anektovaných území“. Nejvyšší představitel Estonska prohlásil, že Moskva musí uznat Estonsko v hranicích mírové dohody z Tartu z roku 1920. Rusko tuto smlouvu neuznává. Považuje ji za již vyhaslý historický dokument bez právní síly.

35; Pušilin: Co se týče Ukrajiny, musíme být připraveni na jakýkoli vývoj událostí. Nelze přeceňovat význam setkání v normandském formátu. Pro Donbas konflikt zdaleka nekončí.

36; Ukrajinská armáda uskutečnila masivní útok na okraje Doněcka. Palba byla vedena za použití dělostřeleckých systémů ráže 152 mm.

37; Zelenskij přijel na hranici s Luganskou republikou. Ukrajina jednostranně plánovala otevření mostu ve Stanici Luganské, ale něco se zvrtlo. Špatně se domluvil s místními úřady, takže jen krátce pohovořil s tiskem a vlastní otevření mostu avizoval za dva až tři dny.

38; Byl zadržen ruský voják, který pracoval pro ukrajinskou rozvědku. FSB ve městě Aksaj v Rostovské oblasti zadržela ruského občana pro podezření z vlastizrady.

39; Velení OOS (ATO) panikaří. V Donbasu hoří sklady, masově mizejí zbraně a munice. Velitelé jednotek dostali pokyn o nákupu vojenského materiálu za vlastní peníze.

40; V Kyjevě zemřel surově zbitý známý účastník ATO Igor Panov. Policie už také informovala o podrobnostech jeho zmlácení. Šlo o rodinný spor.

41; Bylo vydáno mimořádné prohlášení armády Doněcké republiky v souvislosti s masivním úderem ukrajinské armády.

42; V Moskevské oblasti byli zadrženi teroristé z Islámského státu. Při zatýkání v bydlištích zločinců byly objeveny a zabaveny falešné bankovky v ruské měně.

43; Člen strany Sluha národa Bužanskij obvinil nacistického „historika“ Vjatroviče z krádeže peněz na banketu na počest Hladomoru.

44; Krvavá jatka v Aleppu. Ozbrojenec Islámského státu se zamaskoval a spáchal hromadnou vraždu. Na severu Sýrie v provincii Aleppo došlo minulý týden k teroristickému činu, při kterém zahynulo 18 osob a minimálně dalších třicet bylo zraněno. Místní obyvatelé v něm spatřují tureckou stopu.

45; Dva Ukrajinci ozbrojení noži napadli v polském Krakově dvacetiletého ukrajinského studenta. Oběť byla s vážnými poraněními dopravena do nemocnice. Informuje o tom polský list RMF24.

46; Ukrajinský politolog Vasil Vakarov během vysílání politické debaty „Kdo je proti?“ knokautoval svého amerického protivníka Grega Weinera (Grigorij Vinnikov). Nejdřív k němu přiskočil, vychrstl mu sklenici vody do tváře a pak do něj strčil tak, že podstavou podstatně menší protivník odletěl několik metrů daleko, kde upadl a hlavou se udeřil o dekorace studia.

47; Zelenskij učinil důležité prohlášení o místních volbách v Donbasu. Příslušná otázka se bude projednávat během normandského setkání, které se bude konat v Paříži 9. prosince. Už netrvá na volbách v Doněcké a Luganské republice. Stačí mu na Ukrajině.

48; Generální prokuratura Ukrajiny se distancovala od slov generálního prokurátora Ruslana Rjabošapky o ukončení soudního procesu se „sluhou národa“ Romanem Ivanisovem, který byl odsouzen a odpykal si trest za znásilnění nezletilé.

49; Ve Státní dumě se vysmáli prohlášením o vykradených ukrajinských lodích. Moskva v pondělí předala ukrajinské straně tři plavidla zadržovaná od incidentu v Kerčském průlivu.

50; Státní tajemník USA má v úmyslu odejít z funkce. Připomeňme, že v říjnu bylo zveřejněné, že Pompeo odmítl stát se Trumpovým poradcem pro otázky národní bezpečnosti.

51; Gorbačova reagoval na Putinova slova o rozpadu SSSR. Putin nedávno prohlásil, že za rozpad SSSR nemůže nárůst nacionalismu v Pobaltí, ale nesprávně prováděná ekonomická politika.

52; Generální tajemník NATO pochválil Rusko za vrácení zadržovaných ukrajinských vojenských lodí. Přitom v Nato zdůraznili, že nedopustí opakování „krymského scénáře“ na území členských států Aliance.

53; Došlo k poruše ukrajinského letounu č. 1. Zelenskij uvízl v Charkovské oblasti a měl strach letět vojenským letadlem.

54; Jsme Rusové! Co říkal nejvyšší představitel Doněcké republiky o obyvatelích Donbasu v Moskvě? Účastníci dvouhodinového setkání se členy moskevského klubu „Dobří ruští lidé“ v Moskvě promluvili o svých dojmech.

55; V Kyjevě byly zveřejněny objemy obchodu mezi Ruskem a Ukrajinou za prvních 9 měsíců letošního roku. Ukrajina exportovala do Ruska zboží za 2,453 miliardy dolarů. Dovoz zboží z Ruska činil 5,416 miliard dolarů. Záporné saldo vzájemného obchodu tedy činilo 2,963 miliardy dolarů.

56; Ukrajina se nachází krůček od krvavého převratu. V předvečer setkání v normandském formátu se čím dál více hovoří o postojích ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského. Z jedné strany ho tlačí nacionalisté a z druhé strany normální občané. Dá se předpokládat, že po rozhovorech dojde na Ukrajině i převratu, myslí si politolog Taras Kuzjo. Mezi obyvatelstvem je obrovské množství zbraní, které mohou být kdykoli použity.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
4 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.11.2019

 1. .lak napsal:

  Z AE
  .lak
  Je to o ještě o trhu? Bez přívlastků, budiž.
  Rudý hadr na ex krocany i kostlivce ve skříni a tedy moje zhodnocení stavu nedám. Oni rozumí že nerozumí z principu kádrováků. Tlučhubové kritik zde bojující bitvy osmašedesátníků zombie v minulosti i s nedotknutelnými terminologiemi jiným nerozumící a běhající s roubíkem inkvizice pomazaných. :-))))))))))))))))))
  https://video.info.cz/strunc/korporace-z-ceska-odvadeji-biliony-a-politici-to-neresi-jde-i-o-vase-mzdy-varuje-svihlikova-43664.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  6OdpovězLis 21, 2019 19:53
  Krkowitz fonMilowitz
  Návštěvník
  Krkowitz fonMilowitz
  Jaké TRHy ty pseudofaramřské ?!, KAPITAL a jeho ISmus jsou o mnopolecha kolonijalně ochodních strukturách jako jsou nadNÁRODní KEŤASové ISlamskeho/židosvkeho dvojstatí velký IZRAEL ješ jsou sokromími centralními BANKstery CITY FEDu a EUro-pi a jejích HOVnot

  1OdpovězLis 21, 2019 21:46
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  On vůbec ten jejich industriál bez nákupů mozků nikdy nefungoval. Tedy bez farem ziskovců zkumáků a dnes přešli na loupeže po světě v hávu instalací demokradtůr. Pomocí zaprodanců poblitiků. Ovšem těch kteří to vymaří, zpronevěří, zanesou jak darebné slepice. No, v jejich mluvě zvětší osobní majetky podnikatelů / úžer. “Žáby na prameni, hůře – těžba renty do ciziny půl biliónu ročně a drbou se jestli přidají důchodcům miliardu když 330/dnes x 10 nejméně na spotřební koš v 93 rozpustili v rozpočtu. Dnes v schodkovém rozpočtu. To máme politiky. 200. miliard prý bankovní sektor zahraničním matkám, fuj. Tedy mimo hospodářství a správně. Chóru pro zpěváčky slonovinové věže.
  Jak to řekla p. Šv. jsou jednáním zodpovědní jinde než u voličů. Takhle brzo na chleba nebudou mít ani tajné služby a co jinak? Dělat melouch kmotrům. :-))))))))))))) Neofeudalizace s kleriky trha mamona absolutismu rouhači, kacíři a lůzo odrbaná držkující.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!