SAMETOVÉ CHVILKY

Z každé pohádky bývá na konci nějaké poučení. A jaké je z té pohádky, které jsme se naučili říkat Sametová revoluce, přesněji z jejích oslav? Probereme to? Pokud chcete udělat velkou akci, tak si nejdříve musíte připravit určitou informační základnu, kterou pustíte mezi lidi. A tak pan Minář, bílý kůň projektu Milion chvilek pro demenci, tedy jejich tvář, 14.11. poskytl rozhovor pro Seznam, kde zkráceně řekl: "ulice by neměla vládnout" (tím chtěl dav přesvědčit, že je skutečný "demokrat", ale bohužel jiná možnost nyní není, byť ho to strááášně mrzí), "nechceme vládnout" (protože to znamená řídit a tvořit, mi budeme raději prudit a bořit, to je snazší), "jestli je chlap, tak ať se Babiš ukáže národu a obhájí se" (a ať se hájí přede mnou, protože já jsem nedostudovaný černozadelník a stojí za mnou ta ulice, která nemá vládnout), "do politiky nechceme" (protože to bychom museli mít nějaký program), "jde nám o čtyři věci: nezávislou justici, média, střet zájmů a abolici" (jinými slovy: ministra spravedlnosti sice má premiér právo vyměnit, ale jen za takového, který se nám bude líbit, média si koupil, protože sice na ně má, ale mohl by tím někoho ovlivňovat a to smí jen "naše ČT", střet zájmů mu sice nebyl prokázán, ale tvrdili to na neomarxistické ZDF, tak to musí být přece pravda a abolici sice nedostal, ale co kdyby), "jsme pro dodržování pravidel a zákonů" (a proto jsem roztrhal veřejně Ústavu ČR a za pomoci dalších vlastizrádců apeluji na politické strany, aby se změnil volební zákon, aby měla "ulice" šanci prosadit své kádry).

Problém je samozřejmě v tom, že mnoho ovčanů si text přeložilo zcela jinak a ve své naivitě šli 16.11. "podpořit" demokracii, ale když např. bývalé vlády vytunelovaly tuto zemi a vytvořily z ní montovnu a slouhu EU, tak drželi ústa, protože zde nebyl nikdo kdo by jim řekl: "To je nepřítel, tak trhej". Nebylo zde řízení. A tak dal tento dav politický mandát každému, kdo tam vystoupil. Jenže něco mnohem důležitějšího se stalo ještě den předtím. Minář se setkal s lídry opozice!!!

Šestadvacetiletý mladík přednesl 15.11. lídrům tzv. opozice své ultimátum pro Babiše a chtěl po nich, aby se svorně semkli a našli možnost jak řešit "oslabené voličské hlasy" (to je "sebevědomí", co?). A co čert nechtěl, tak zrovna dva dny předtím předložili Lidovci změnu volebního zákona (vše je samozřejmě řízeno a setkání byla jen fraška pro fotografy), který jim má zaručit, aby měli větší šanci v případě vytvoření koalice, k vítězství. Přesněji - aby porazili Babiše. A kdo se jednání zúčastnil? Petr Fiala, který je jedním z předsedů Panevropské unie, které šéfuje Posselt ze Sudetoněmeckého Landsmančaftu, který chce zrušení Benešových dekretů, dále Lidovci, kteří se zcela otevřeně s potomky heinleinovců paktují na jejich sjezdech, Trockij Jugend alias Piráti, kteří mají sídlo s názvem Internacionála (!!!) v Bruselu a potom zástupce STAN, což jsou ti, co půjdou s každým kdo jim slíbí funkci. A poslední jsou loutky "chcípající kobyly", tedy US státních elit, alias neokonů, tedy TOP09. Takže setkání vlastizrádců a kariérních šašků.

Nemá smysl zde rozepisovat vše, co se dělo během oslav, protože toho bylo mnoho a mnoho, ale dvě věci bych zvýraznil. První je projev premiéra o kterém i zahraniční média píší, že byl "překvapivě smířlivý". Z hlediska řízení se tomu říká "brzdy a protiváhy", kdy svým projevem chtěl zcela evidentně "vybít" energii ulice a šířit informační pole - vše je v pořádku, máme se dobře, není nutné dělat hlouposti, jsme silní, ale jen tehdy, pokud budeme vlastenci a nebudeme stát proti sobě (!!!). Vychválením Havla a posypáním si hlavy popelem za účast ve straně chtěl zmírnit "blbou náladu" těch, co jsou naočkováni nenávistí vůči němu - chtěl tím snížit potenciál těch, kteří by mohli 17. listopad využít k dalším protivládním akcím.

A druhá událost je verbální útok na Klause ml. + jeho malou dceru (a řadu dalších politiků), což vzbudilo a stále vzbuzuje, mnoho vášní. Ta situace není důležitá, ale způsob jakým je mnohými prezentována, protože teprve to je cílem této akce.

Každý, kdo se zúčastnil akce na Letné, dal právě podobným agresivním křiklounům mandát na to, aby se chovali takto. "Byla nás plná Letná, tak nás hned tak něco nezastaví a tak můžeme napadat druhé". Ti, kteří video z tohoto útoku sdílejí, jsou překvapení tím, kolik lidí bylo proti dotyčnému a tím sami sebe hypnotizují v tom, že je "nepřítel" silný a agresivní a proto by bylo dobré být také "tvrdší". A právě tak se vždy radikalizuje společnost a vzniká ta správná "majdan-nálada", tedy výbušný potenciál, který jednou bouchne v násilí (a tomu měl zabránit právě ten Babišův projev). Každý věděl, kde se budou věnce pokládat a tak stačilo připravit několik uřvaných primitivů, kteří v jeden moment začali nadávat a pískat a když šel Kalousek tak naopak provolávat slávu. Že ho oslavovali ti samí, co útočili na ostatní, dělá z Kalouska ještě většího ubožáka než se mohlo do dnešních dnů zdát, ale co chtít po loutce US státních elit, která ještě nepochopila, že její chlebodárci jdou celosvětově od válu? To co jeho nohsledi předvedli není projevem síly, ale naopak naprosté duševní slabosti a ubohosti. Ne, to již nejsou soupeři, byť mohou ještě hodně uškodit, neb už se jim jejich páníčci tolik nevěnují (potřebují totiž doma v USA nejdříve zlikvidovat také jednoho oligarchu).

Pokud chceš lepší vládu, tak pracuj sám na sobě, žij dle svého Svědomí a zvyšuj neustále míru svého chápání globálních procesů, protože jen tak dokážeme vytvořit lepší společnost. Dokud bude míra chápání obyvatelstva nízká, tak se vždy s naprostou jistotou dostanou k moci jen další ubožáci, kteří odpovídají běžnému standardu obyvatel. Nemáme-li znalosti toho, jak je svět řízen, tak se vždy rozhodneme špatně, vždy si vybereme jen jednu z několika lží, místo abychom šli automaticky za pravdou. Pracujme s těmi co tam teď máme. Proč myslíte, že řekl předseda slovenského parlamentu Danko, na zasedání V4 v Praze toto?: „Nesmíme dovolit, aby jakákoliv ideologie naše národy ovládala. Nejlepším řešením pro nás je zdravý úsudek, selský rozum“ Ideologie jsou totiž přesně to, co nás jako lidstvo vždy brzdilo, táhlo k zemi, ovládalo a ničilo. Zbavíme-li se všech ideologií (ano i těch náboženských) tedy nástrojů ovládání, tak teprve začne být dobře, ale to bude ještě chvíli trvat.
24 Komentářů k SAMETOVÉ CHVILKY

  • proud napsal:

   Vzdycky je co dodat,kdyz nic jinyho,pak znama pravda,ze jsme kazdej svyho stesti strujcem,coz znamena ,ze i nestesti! Dej se k fasistum a poznas..................da se rict.Kam se kdo z nas da nejde naridit,proto se musi kazdej sam rozhodnout.

   • proud napsal:

    Nooo,a nebudeme si mazat med kolem huby a napiseme to rovnou: "Jinak se rozhodne primitiv a jinak ten kdo si opatril znalosti a vedomosti.Hadejme kam se radi ovcan tahnouci se stadem ;-)..........."!!!!!!!!!!

    • proud napsal:

     K tomu jeste dodam,ze jakysi "judr,mudr,pudr a ing pred jmenem nikoho nikdy pred primitivismem neochrani!!! Obzvlast pri urovni soucasnyho (ne)vzdelavani!

 1. napětí napsal:

  Velmi dobrá recenze p.Nováku. Snaha mladíka o napodobení majdanu je nebezpečná. I když kecá o tom, že do vlády nejde, přece když se tam náhodou dostane, jak potom bude mluvit s "kolegiální" opozici? On nepočítá s tím, že další jiné bojůvky se sformují na ulici, a budou hlásat jeho "téze" , třeba proti němu? Soroš platí tlupu s mentalitou afrických goril, nemající tušení, k čemu mu poslouží. A proude, přestaň už žvanit.Jdi se vyspat.

 2. Rocco napsal:

  Hezky napsáno.

  Ale neměli bysme šáhnout k ozbrojenému boji s klepotokracií?

 3. ! napsal:

  Aeronet (= Babišův Agronet) podporuje tuneláře Babiše a hýká, že "Němci chtějí odstranit Babiše přes Milion chvilek, protože překáží zrušení Benešových dekretů"

  http://zvedavec.org/vezkratce/16624/

  Vždyť Benešovy dekrety z října 1945 byly dávno prolomeny, pošlapány a rozkradeny a zplundovány Havlem, Klausem a Zemanem! S Babišem, Kellnerem, Bakalou, Tykačem, Komárkem, Vítkem, Křetínským = Romanem atd.!

  O to přece celých polistopadových 30 let jde! Komunisté v roce 1948 znárodňovali už jen živnostníky a kolektivizovali malé rolníky do družstev. Většinu podniků totiž znárodnil Edvard Beneš v říjnu 1945. Zloději Havel, Klaus a Zeman neměli žádné právo podvodně "privatizovat" a rozkrádat státní majetek, znárodněný Benešem v říjnu 1945.

  Prezident Budovatel, národní socialista Edvard Beneš (ČSNS byla středopravicová strana) zestátnil 24. října 1945 dekrety presidenta republiky doly, hutě, banky, pojišťovny, lázně, průmyslové podniky s více než 500 zaměstnanci a jiné podniky s více než 150 z
  zaměstnanci. Tyto Benešovy dekrety nabyly účinnosti 27. října 1945 (28. říjen se za socilaismu slavil jako Den znárodnění). Prozatímní Národní shromáždění, které se ujalo svých funkcí dne 28. října 1945,

  Celkem bylo Edvardem Benešem znárodněno v roce 1945 přes 3000 podniků, které představovaly dvě třetiny tehdejšího průmyslu.Filmová studia a kina zestátnil Edvard Beneš již 11. srpna 1945 prvním znárodňovacím dekretem č. 50/1945 Sb., jenž nabyl účinnosti 28. srpna 1945.

  Pozemkovou reformou (záborový zákon č. 215/1919 Sb.) probíhající průběžně v letech 1919–1938 Masaryk s Benešem zestátnili zemědělskou půdu nad 150 hektarů a 250 hektarů celkové půdy: šlechtě, katolické církvi a velkostatkářům.

  Dekret č. 100/1945 Sb., o znárodnění dolů a některých průmyslových podniků
  Dekret č. 101/1945 Sb., o znárodnění některých podniků průmyslu potravinářského
  Dekret č. 102/1945 Sb., o znárodnění akciových bank
  Dekret č. 103/1945 Sb., o znárodnění soukromých pojišťoven
  Dekret č. 104/1945 Sb., o závodních a podnikových radách
  Dekret č. 50/1945 Sb., o opatřeních v oblasti filmu
  Záborový zákon č. 215/1919 Sb. ze dne 16. dubna 1919

  Podle Edvarda Beneše měl být kapitalismus nahrazen řádem „sociálně spravedlivějším a hospodářsky účelnějším“ a společnost by měla být uspořádána na „základě netřídním“, neboť „teprve demokracie hospodářská a sociální trvale upevní demokracii politickou a umožní státům vnitřní rovnováhu a vnější bezpečnost“. Edvard Beneš považoval 2. světovou válku za „boj o nový sociální a hospodářský řád“ v Evropě. Evropské národy nebojovaly ve 2. světové válce proto, aby lidé po válce zase žmoulali čepici v ruce před nadutými kapitalisty, kteří je zavlekli do hospodářské krize 1932 a pak do strašlivé války!

  Vánoční projev presidenta republiky dr. Edvarda Beneše, prosinec 1945:
  "Vážení přátelé! Kdo by mohl říci, že republika nevynakládá všechny síly na to, abychom učinili ze svého státu stát dobře řízený, stát moderní, stát opravdu lidový a demokratický, stát s vládou lidu, pro lid a skrze lid, stát prosperující a šťastný, vypořádávající se se všemi problémy moderního státnictví a moderní správy lidové?"

  Václav Klaus: Projev ke 120. výročí narození Edvarda Beneše, 23. 5. 2004
  Blá blá blá "Ve střetu se silami totality neuspěl, jejich svět, cíle i logika mu byly cizí." "Návrat do osvobozené vlasti byl již jen labutí písní tohoto velkého státníka."
  https://www.klaus.cz/clanky/1502

 4. Milada de Winter napsal:

  Hymnu zpíval Chvilkařům Dan Bárta.

  Jeho manželka je Alžběta Plívová (TOP09), členka TOP09, 2010 - 2013 byla mluvčí TOP09, od července 2013 je Plívová mluvčí České televize, v srpnu 2017 odešla na mateřskou dovolenou.

  Dan Bárta vystupoval v předvolební kampani TOP09.

  Dan Bárta: Schwarzenbergova TOP 09 reprezentuje střední třídu
  3 369 zhlédnutí •28. 9. 2013
  https://www.youtube.com/watch?v=lllQ95n_wF0

  Jeho švagrová Viktorie Plívová (sestra Alžběty) byla mluvčí ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP09).

  6. října 2012 Firmy dávaly peníze TOP 09 a získaly Šiškovy ministerské zakázky
  Stranická pokladna TOP 09 získala příspěvky od firem, které dostaly zakázky na ministerstvu práce a sociálních věcí.
  Mluvčí TOP 09 Alžběta Plívová (sestra Viktorie Plívové) k tomu dodává: "Dary byly schváleny a nebylo na nic shledáno nic závadného."
  https://www.lidovky.cz/domov/stranicka-pokladna-top-09-zila-z-daru-firem-od-sisky.A121005_215840_ln_domov_ziz

 5. Eschatolog napsal:

  národ nikdy není lepší než jeho vůdci
  ( to si zapamatujte pindalové ) :-)

 6. .lak napsal:

  Jo "sameťák
  Z AN
  Dobroděj
  A ukrajinští důchodci doslova “hynou” hlady a zimou, protože za “důchod” se nedá existovat! Kdo nemá podporu příbuzných a známých má prostě smůlu!! To je “obraz” 21. století!!

  10 OdpovězLis 22, 2019 3:27
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Ráno přistál email kde mi oznamují zvýšení ceny energií o něco více než 10% od nového roku k vůli emisním povolenkám. Takže greténismus vám sáhne do peněženek kdy ta cena se projeví plošně navíc v cenách zboží a služeb a zdaleka to nebude z vašich příjmů jen od dodavatelů energií. A jenom vzpomínám na kdysi vizi toho že s dostavěním temelína plánovali průměrnou mzdu neuvěřitelných 170 000 a důchod od 40. let k roku pozor 2000 aby nebyla nezaměstnanost. Ale to bylo plánované hospodářství. Možná byli ulétlí ale nejméně z poloviny mluvili tedy pravdu a něco tedy spočítané měli. A tedy by se tím dala vysledovat snaha k pozvratu 89. kdy si potenciál prostě zhabali s 5. kolonou zaprodanců oněch "západních ho.not. Dnes vás s dotovanou energií domácnostmi vývozu elektřiny cca. prý bloku temelína do eu tedy čeká patrně opačný efekt. A nebude to zrovna hezké a vypíchnu z Dobrodějova příspěvku: doslova “hynou” hlady a zimou, protože....
  0OdpovězZrušitLis 22, 2019 7:58
  https://aeronet.cz/news/urad-generalniho-prokuratora-ukrajiny-oficialne-obvinil-sefa-tezarske-spolecnosti-burisma-z-korupce-a-prani-spinavych-penez-ve-spolupraci-s-hunterem-bidenem-synem-byvaleho-viceprezidenta-usa/

 7. Dobroděj napsal:

  Podoba s SA čistě náhodná!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!