Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 21.11.2019

tramp_1331; Všichni o tom věděli. Americký diplomat prohlásil, že vrcholní úředníci dobře věděli o Trumpově tlaku na Ukrajinu. Gordon Sondland poznamenal, že Zelenskij také věděl o Trumpových přáních.

2; V Oděse odvedla SBU pracovníka McDonlad´s přímo z pracoviště. Podle slov mladíkových příbuzných to bylo provedeno nezákonnou cestou.

3; Ruský admirál tvrdě odpověděl na výhrady Ukrajiny ohledně stavu vrácených plavidel. Bylo třeba se s Moskvou domluvit a nechat tam svou stráž, aby lodě chránila.

4; Všechno jsou to násilníci, pedofilové a podvodníci. Poslanec Ilja Kiva kritizoval členy strany Sluha národa.. Poslanec komentoval skandál s Romanem Ivanisovem, který byl v 90. letech odsouzen za znásilnění.

5; Školačka a rasistka plánovala v USA ve státě Georgia masovou vraždu v kostele. Vysvětlení, kterými obhajovala svůj úmysl by vydala na celý rasistický manifest. Plánovala útok na kostel, který navštěvovali především věřící tmavé pleti.

6; Ekologové bijí na poplach. Nejvyšší rada zjednodušila kácení cenných lesů v Karpatech. Podle názoru specialistů nové změny v zákoně schválené Nejvyšší radou umožní beztrestně kácet i nejcennější části karpatských lesů.

7; Doněcká republika: Zločinec s granátem v Charcyzském obvodu pronásledoval nezletilé a musela ho odchytit policie. Nejprve ukazoval dětem granát. Když jej odjistil, děti se daly na útěk, ale on je s odjištěným granátem pronásledoval.

8; Může setkání v normandském formátu 9. prosince přinést nějaký průlom? Analytici spekulují o nadcházející významné události. Scénář už je ale dávno napsán.

9; Ošklivé obrázky. Roztrhaná těla a ohořelé mrtvoly. Na severu Sýrie dochází k masovým vraždám. Kurdské a mezinárodní organizace zaznamenaly případy vražd místních obyvatel páchaných protureckými ozbrojenci.

10; Rusko by se stejnou logikou mohla rovněž požadovat estonská teritoria. Mohlo by si dokonce činit nárok na 100% estonského území. Rusko připomnělo Estonsku, že to bylo carské Rusko, které vykoupilo celé Pobaltí od švédské královny Ulriky Eleonory a dalo mu svobodu. Platnost dohod z Tartu skončila vstupem Estonska do SSSR c roce 1940.

11; Ukrajina plánuje nahradit ruský plyn metanem ze zemědělského hnoje a naplnit jím prázdné potrubí. Vypadá to však, že Ukrajina, která se donedávna pokoušela vydírat Rusko, už nevěří v úspěch.

12; V Donbasu se rozhoduje o osudu celé Ukrajiny. Velmi pravděpodobně se staneme svědky uformování nějakého nového státu na troskách současné Ukrajiny. Ale možná taky ne...

13; Ohnivé peklo v Damašku. Na koho vlastně útočilo letectvo a jaké jsou následky? Izraelské letectvo vypálilo rakety na íránské vojáky dislokované v okolí Damašku.

14; V USA informovali o možnosti zdržet „Severní proud – 2“. Americký republikánský senátor prohlásil, že Washington je schopen zdržet spuštění plynovodu až o jeden rok.

15; Za vrácení lodí jsem nic nesliboval. Zelenskij osobně prohlédl vrácený „šrot“. Prezident Ukrajiny zdůraznil, že vrácení lodí dohodl jen tak po telefonu.

16; Ukrajince zase jen oblbují. Dokonce ani za Porošenka to nebylo tak hrozné jako dnes, říká poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič. Nová moc se skládá převážně z cizinců. I klíčový průmyslové odvětví (Ukroboronprom) ovládá občan Litvy Ajvaras Abramovičus.

17; Tanker už je ve Svinoústí (Ústí nad Svinou, polsky: Świnoujście). USA oznámily začátek dodávek zkapalněného plynu na Ukrajinu.

18; Američtí vědci poprvé uvedli člověka do stavu anabiózy (kryptobiózy), což je stav organismu s maximálně omezenými životními funkcemi. Novou metodiku jako experiment zařadili do komplexu resuscitačních opatření zdravotnického centra v Baltimoru.

19; Poradíme si i bez Lukašenka. Zelenskij prohlásil, že se na ukrajinsko-ruské hranici obejde bez Lukašenkových pohraničníků. Zelenskij odmítl Lukašenkovu nabídku na pomoc při ostraze hranice s Ruskem v Donbasu.

20; Mnohamilionové rozkrádání na kosmodromu Vostočnyj. Byly otevřeny nové trestní případy. Připomeňme, že nedávno prezident Ruské federace Vladimir Putin vyjádřil rozhořčení nad nezákonnostmi, které se odehrávají při výstavbě objektů ve Vostočném.

21; Zakladatel VKontaktě a Telegramu vyzval uživatele, aby odstranili WhatsApp ze svých smartphonů. Nové bezpečnostní mezery WhatsApp zpřístupňují osobní data uživatelů hackerům a státním institucím, varuje Durov.

22; NATO vyhlásilo vesmír za „pátou sféru konání vojenských operací“. Vesmír potřebujeme pro ochranu a zadržovací opatření ze strany Aliance,prohlásil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

23; Ukrajinské tajné služby chystají „reukrajinizaci“ Donbasu, varuje Doněcké ministerstvo státní bezpečnosti. Na území Doněcké republiky se očekává aktivizace činnosti výzvědných a diverzních skupin nepřítele.

24; Rusové ukradli dokonce i použité spodky! Pohádky ukrajinského námořníka ze zadržených plavidel. Ukrajinští „patrioti“ se předhánějí ve „vtipnosti“ při osočování Ruska.

25; Šach a mat. FSB uveřejnila záběry z okamžiku předání plavidel Ukrajině. Kromě věcí ponechaných v Rusku jako důkazní předměty (zbraně, mobily, počítače, paměťové nosiče) zůstalo na lodích vše na svém místě. Pokud na Ukrajinu lodě dopluly vykradené a vyrabované, je to problém ukrajinské strany.

26; Já jsem prezident a ne nějaký podnikatel. Zelenskij tvrdě odpověděl Kolomojskému. Sluha národa se pasoval na „imperátora“. Jestlipak ho někdo klepne přes prsty?

27; Hrůza na bojišti. National Interest informuje o novém ruském samopalu. Tři typy kulí činí ze samopalu univerzální zbraň.

28; Prototyp kosmické lodě SpaceX explodoval během testů. Experti jsou přesvědčeni, že havárie ukončí vývoj rakety Mk1 a celkově zbrzdí program Starship.

29; Jak ochránit svou důstojnost? Zelenskij uctil památku obětí Majdanu. O bojovnících Berkutu, kteří tam tehdy zahynuli při plnění svých služebních povinnosti, se nikdo ani nezmínil.

30; Není důvod se nenapít. Kdy se láska k alkoholu mění v nebezpečnou nemoc? Ruští a francouzští lékaři informovali, jaké symptomy svědčí o vytváření alkoholové závislosti u člověka.

31; Malajsie je naladěna odhodlaně. Malajský ministr zahraničí vystoupil v Moskvě s prohlášením ohledně katastrofy Boeingu MH17. Požaduje zveřejnění všech důkazů. Bez jejich důkladného prozkoumání nelze kohokoli vinit. Dosavadní činnost samozvaných vyšetřovatelů, kteří mezi sebe nevzali Rusko, protože je ještě před začátkem vyšetřování označili za viníka tragédie, vyvolává víc otázek než dává skutečných odpovědí.

32; Zelenskij slíbil, že odstraní vlajky Luganské republiky z druhé strany mostu ve Stanici Luganské.

33; V Rusku zakázali prodej komunikační elektroniky bez ruského programového vybavení.

34; Dochází k absurdním situacím. Voják ukrajinské armády (16. batalion samostatné motopěchotní brigády) posílal munici běžnou poštou. Na Ukrajinou okupované části Donbasu kvůli šikanování obyvatelstva ukrajinskou armádou vznikají oddíly domobrany.

35; Ukrajinština zůstane v Doněcké republice povinným jazykem. Ministerstvo školství a vědy Doněcké republiky neplánuje v dohledné době jakkoli revidovat školní osnovy.

36; Ozbrojenci Pravého sektoru plánovali spáchání teroristického aktu v Donbasu. Národní garda se pokoušela skupinu neutralizovat. Rozpoutal se boj. Ztráty byly na obou stranách.

37; Sergej Sivocho vyzval ukrajinskou moc, aby začala komunikovat s lidmi z Donbasu a omluvila se jim za způsobené příkoří. Andrej Maročko reagoval skepticky: Než se začnou za příkoří omlouvat, měli by s ním přestat. Ani potom ale nebude jednoduché, aby obyvatelé Donbasu Ukrajině jen tak odpustili. Na to těch zvěrstev bylo příliš mnoho.

38; Ledviny chudých Ukrajincům pro bohaté Izraelce. V Kazachstánu byl na ilegální transplantologii zatčen primář. Dříve v rámci tohoto případu byl zatčen už jiný transplantolog.

39; Bývalý šéf SBU je podezřelý z vlastizrady a špionáže. Bylo zahájeno trestní řízení. Národní protikorupční úřad poznamenává, že případ byl otevřen na základě rozhodnutí soudu.

40; Pro ukrajinské vědce bude zakoupeno plavidlo za 10 milionů dolarů pro výzkum Antarktidy. V tuto chvíli si Ukrajina pro obsluhu stanice Akademik Vernadskij v Antarktidě najímá zahraniční plavidla.

41; Tisková tajemnice Vladimira Zelenského informovala, jak prezident putoval do Očakova po poruše státního letounu.

42; Pentagon urychlí poskytování pomoci Ukrajině. Informoval o tom zástupce Ministerstva obrany USA Thomas Campbell.

43; Zacharova komentovala „špiónský skandál“ se Srbskem. V předvečer vysokých státních návštěv se vždy objeví nějaký kompromitující materiál. V tomto konkrétním případě se jedná o materiál natočený před několika lety. Vyjadřovat se k němu bude, až budou k dispozici ověřitelná fakta.

44; Ve čtvrtek předával Putin v Kremlu řády a medaile za vynikající výsledky v oblasti kultury, medicíny, sportu a výroby. Jedním z vyznamenaných byl i oceánolog a výzkumník Arktidy Artur Čilingarov.

45; Ukrajinští nacisté požadují „osvobození Hongkongu“ a blokují silnice. Tímto způsobem se na Ukrajině rozhodli vyjádřit solidaritu s protesty probíhajícími v těchto dnech v Hongkongu.

46; Ukrajina požaduje od Haagu co nejrychlejší vyřešení „námořního případu s Ruskou federací“. Dnes se konala výměna postojů a argumentů mezi oběma stranami sporu.

47; Státní department USA vyhrožuje Turecku a požaduje, aby se zbavilo ruských S-400. Informuje o tom agentura Reuters.

48; Putin: Oběti nehody u Severodvinska vyvíjeli zbraň, která nemá ve světě obdobu. Prezident informoval, že tito specialisté „prováděli velmi odpovědnou a kriticky důležitou práci“.

49; Jeruzalémský patriarcha podpořil Ruskou pravoslavnou církev v „ukrajinské otázce“. Informoval o tom po bohoslužbě, kterou vedl v chrámu Krista Spasitele spolu s Patriarchou Kirillem.

50; Srbský prezident komentoval skandál s „ruským špiónem“. Nejvyšší srbský představitel poznamenal, že Srbsko nezmění svou vojenskou neutralitu a nemá v úmyslu vstupovat do NATO, Organizace dohody o kolektivní bezpečnosti ani do jiného vojenského bloku.

51; Veterán ATO prohlásil, že vrácení lodí Ukrajině je Putinův plivanec do tváře celému ukrajinskému národu. Směje se nám jako nějakým debilům.

52; Prokletý den pro Ukrajinu. V listopadu 2014 Porošenko podepsal výnos o novém ukrajinském svátku. 21. listopad byl prohlášen za Den důstojnosti a svobody. Ve skutečnosti se jedná o připomínku tzv. Prvního majdanu z roku 2004, nazývaného též Oranžovou revolucí. Nacistům se nelíbilo, že Janukovič zvítězil o pouhé tři procentní body v prezidentských volbách. Následné protesty systematicky manipulovaných lidí potom ochotně podpořily Spojené státy.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!