Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.11.2019

binyamin_netanyahu_1; Pokus o státní převrat v Izraeli? Generální prokurátor Izraele vydal obvinění proti premiérovi země Benjaminu Netanjahu z podvodu, zneužití důvěry a úplatkářství. Netanjahu teď má 30 dní nato, aby přesvědčil parlament, že ho nemá vydat k trestnímu stíhání. To, co vidíme, je pokusem o převrat proti premiérovi na základě lživých tvrzení, prohlásil Netanjahu.

2; Skupinové znásilnění. Poslancova oběť vyprávěla podrobnosti zločinu. Na Ukrajině probíhá další skandál spojený s poslanci za Sluhu národa.

3; Vojenská letadla amerického letectva se srazila ve vzduchu. Piloti zahynuli. Probíhá vyšetřování události.

4; Zvláštní status pro Donbas. Předseda Nejvyšší rady informoval o podrobnostech. Razumkov prohlásil, že po normandském setkání se očekává mnoho změn.

5; Jaké je poučení ze státního převratu v Bolívii? Převrat v Bolívii byl uskutečněn Američany podle už klasické technologie barevných revolucí.

6; Zelenskij se vylekal. Na Donbas přijíždějí další skupiny neonacistů. Národní garda s nimi začala bojovat.

7; Ruští „Zdvořilí lidé“ a arabské mámy s dětmi u hranic s Jordánskem. Ruští vojáci pokračují v plnění úkolů v nejrůznějších oblastech Sýrie. Mimo jiné rozdávání humanitární pomoci a poskytování lékařské péče.

8; Není dostatek peněz. Na Ukrajině byly pozastaveny důležité sociální dávky. Na ministerstvu sociální politiky vysvětlili, co se děje s výplatami nemocenské a s podporou v těhotenství a mateřství.

9; Neočekávaný zvrat. Lukašenka už neuspokojuje spojenectví s Ruskem. Ještě v létě běloruský prezident Alexandr Lukašenko tvrdil, že za žádných okolností nepřeruší vztahy s Ruskou federací.

10; Rusko anektovalo část Estonska? A co dál? Z estonského parlamentu stále častěji zaznívají požadavky na „vrácení odebraných estonských území“.

11; Hrozivé údery ruského letectva. Bojovníci pomáhají likvidovat armádu teroristů v provincii Idlíb.

12; Jaderný výbuch v moři. Explodovala prý jaderná ponorka, rostou hodnoty radiace. Média panikaří. Řada velkých médií zveřejnila zprávy, že byl údajně zaregistrován obrovský podmořský výbuch v Jihočínském moři.

13; Naše základny nepřežijí útoky Ruska. V USA bijí na poplach. Rusko a Čína mohou využít své technologie pro uskutečnění přesných a ničivých útoků na americké vojenské základny. Američané se začínají bát, že Rusko a Čína budou uvažovat a konat stejně, jako už dávno uvažují a jednají oni sami.

14; U Oděsy se ocitl v nouzi tanker. Tanker Delfi pod moldavskou vlajkou vyslal nouzový signál v Oděském přístavu.

15; Ukrajinský premiér vyzval Evropu, aby házela Rusku klacky pod nohy. Na Ukrajině se vyměnil vládní tým, ale rétorika zůstala.

16; Turecké letadlo přistálo na břiše na Oděském letišti. Včera v 20:55 místního času provedlo letadlo letecké společnosti Turkish Airlines nouzové přistání.

17; V Kyjevě na Sofijském náměstí proběhne festival, kde zájemci mohou ochutnat jídla z doby tzv. hladomoru.

18; Pod budovou školy bylo objeveno 145 mrtvol. V americkém městě Tampa bylo pod budovou školy objeveno hromadné pohřebiště chudých, většinou černošských obyvatel z poloviny 20. století. Při stavbě školy developper prostě hřbitov srovnal se zemí.

19; Nedaleko Petrohradu neznámý pachatel zahájil střelbu z okna činžovního domu. Na místo incidentu okamžitě přijeli pracovníci policie.

20; Na nebi na Los Angeles začalo hořet letadlo. Po startu se v kabině ozvaly čtyři silné rány, pravý motor explodoval a začal hořet.

21; Ředitelka Centra pro drogové závislosti, která schválila lékařské komise pro řidiče za 5 až 9 tisíc rublů, odstoupila z funkce. Poté, co nový řád absolvování lékařských prohlídek řidičů kritizoval Vladimir Putin, odložilo ministerstvo zdravotnictví jeho platnost.

22; Úřednice městské administrativy Petrozavodska zveřejnila příspěvek, ve kterém slibovala, že lidem (bastardům), kteří rozhazují odpadky po ulicích, utrhne ruce. Bude propuštěna.

23; Starostka města Čechov nedaleko Moskvy byla zadržena za podvod. Trestní řízení bylo zahájeno na základě materiálů FSB a Hlavní správy ministerstva vnitra pro Moskevskou oblast. Vyvedla z vlastnictví města dům v hodnotě 7,3 milionu rublů.

24; Ukrajina patří mezi pět zemí , kde lidé nejvíce umírají v důsledku explozí min. Ukrajina se tak ocitla v sousedství takových zemí jako Mali nebo Myanmar (Barma).

25; Putinův asistent vyjmenoval tři recepty pro růst ruské ekonomiky: Snížení základní úvěrové sazby na 5%, zlepšení investičního klimatu, zvýšení dostupnosti technologií plus kádrové zajištění především kvalifikovanými dělnickými profesemi. Současná realizace všech tří návrhů skutečně umožní Rusku dosáhnout slušného tempa růstu, myslí si experti.

26; Existuje vůbec hrozba? Rospetrebnadzor reagoval na „výbuch jaderné ponorky v moři“. Bezprostřední nebezpečí Rusku nehrozí.

27; V Sýrii dopadli organizátora teroristických aktů v Rusku. O zatčení tureckými tajnými službami informoval turecký ministr vnitra.

28; Masivní úder ukrajinské armády. Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení armády Doněcké republiky.

29; Rozsáhlá speciální operace v Moskvě a v regionech. Byli zadrženi teroristé i jejich vůdcové. Speciální operace se účastnili pracovníci FSB, ministerstva vnitra a Národní gardy.

30; Z podepsaného aktu předání zadržovaných lodí vyplývá, že ruská strana nejen nevykradla zařízení plavidel, ale lodě vyčistila a dokonce vyprala použité uniformy.

31; Chceme zrušit princip povolávání do armády a rozdat občanům zbraně, říká ukrajinský ministr obrany. Rušení toho, co bylo uděláno před nimi, to ukrajinským politikům jde ze všeho nejlépe.

32; Mezi Krymem a Tureckem bylo obnoveno spojení pomocí parníků, které bylo přerušeno v roce 2017.

33; Bylo zveřejněno datum další velké tiskové konference Vladimira Putina. Povídání ruského prezidenta se zástupci ruských a zahraničních médií vždy vyvolává velký zájem po celém světě. Tentokrát se akce bude konat 19. prosince.

34; Prozření, Aktivista Majdanu prohlásil, že Majdan si vymysleli lumpové. Aktivista ATO Jurij Kasjanov veřejně komentoval tzv. Den důstojnosti a svobody. Žádná revoluce důstojnosti nebyla. Jen se přes mrtvoly majdanovců, berkutovců a dalších obětí dostali k moci lupové. Lidem změna nic dobrého nepřinesla. Jen přejmenovávání ulic, teoretickou možnost bezvízového cestování, prázdné řeči, pokrytectví a arogantní lži.

35; Národní rada Luganské republiky jmenovala nového generálního prokurátora.

36; Ostřelovači, těžké dělostřelectvo, drony. To je příměří po ukrajinsku. V důsledku úderů ukrajinské armády bylo poškozeno několik obytných domů v obcích Doněcké republiky.

37; Tvrdé prohlášení Ruské federace o Donbasu, normandském formátu, perspektivách Minského procesu a kurátorech Kyjeva. Hrubé vměšování Západu do vnitřních záležitostí Ukrajiny vedlo ke státnímu převratu a ozbrojenému konfliktu v Donbasu.

38; Ložisková kulička rozbila pancéřovaná skla. Elon Musk si udělal ostudu s obrněným elektrickým pick-upem.

39; V Donbasu probíhá likvidace pozic karatelů (ukrajinské armády). Kromě toho záchranáři provádějí odminování území.

40; U Zelenského popisovali „hrůzy života obyvatel Krymu“. Omezování podnikání, nízká úroveň zdravotnických služeb a vysoké ceny zboží.

41; Doněcká republika demontuje své vojenské objekty na linii fronty u obce Petrovskoje. Proces předpokládá i likvidaci nevýbušných zábran v zóně odpoutání vojsk.

42; Policisty zachránil jen zázrak. Zadržený výtržník neočekávaně vytasil nabitou pistoli a snažil se ji použít. Čtyři policisté jej přemohli. Čtyřiatřicetiletý muž byl zadržen v souvislosti s oznámením jeho tchýně o výhrůžkách na adresu její dcery.

43; Až do fyzické likvidace. Specnaz ukrajinské armády dostal rozkaz neutralizovat nacisty. Blíží se summit Normandské čtyřky.

44; Už sedmnáctá země odvolala své uznání Kosova. Republika Nauru původně uznala Kosovo mezi prvními v roce 2008 pod vlivem Austrálie.

45; Ve městě Nikolajev na Ukrajině hrozí podniku na výrobu tanků odpojení od vody kvůli dluhům.

46; Na Ukrajině bylo povoleno fotografovat se na pas s pokrývkou hlavy. Aktivisté Majdanu by se tedy teoreticky mohli fotografovat s kastrolem nebo cedníkem na hlavě...

47; Byl zlikvidován velitel ukrajinské armády, který byl viníkem ostřelování Donbasu. Bogdan Šackij byl absolventem lvovské vojenské akademie.

48; Trump informoval o svém vztahu k Ukrajincům. Prohlásil, že Ukrajina patří mezi ty země světa, kde je problém korupce nejpalčivější.

49; Bývalý šéf kremelské administrativy informoval, proč si Jelcin zvolil za svého nástupce právě Putina. Valentin Jumašev prozradil, že Jelcin počítal s tím, že Putin dokončí jeho liberální reformy. Svou roli tehdy (konec roku 1999) hrál i Putinův věk (47 let) a jeho charakterové vlastnosti.

50; Čečenci pomáhají ruské armádě zachraňovat Syřany. Informuje o tom nejnovější reportáž ze syrské arabské republiky.

51; V Kyjevě naznačili, že zaslechli Putinovo varování ohledně Donbasu. Vladimir Putin se opakovaně snažil přimět Kyjev, aby urovnal situaci v Donbasu.

52; Homosexuálové, kteří vraždili obyvatele Donbasu, se pokoušeli uniknout spravedlnosti, ale v Kyjevě se rozhodli jinak. Kyjevský odvolací soud ponechal v platnosti rozsudky nad bývalými ozbrojenci ze známé roty ministerstva vnitra Tornado.

53; Ukrajinský premiér učinil neočekávané prohlášení, Nehledě na každodenní zatýkání úředníků si premiér myslí, že v zemi žádná korupce neexistuje. Nebo to alespoň říká...

54; Ruská armáda se skepticky vyjádřila ke zprávám o podmořském jaderném výbuchu o síle 10-20 kilotun TNT. To by byl výbuch srovnatelný s tím, který zničil Hirošimu. Ani kontrolní měření provedené ruskými plavidly v oblasti nepotvrdilo zprávy o zvýšené radiace. Pochybný je i původní zdroj zprávy, na který se všechna média odvolávají – zcela okrajová americká regionální rozhlasová stanice HalTurnerRadioShow.

55; Šok na Ukrajině. Muž se v Sumské oblasti snažil prodat dům s mrtvolou zavražděné manželky pod postelí. Během prohlídky domu potenciální kupující ucítili podivný zápach.

56; Sexuální skandál na ukrajinském ministerstvu se vyostřuje. Náměstkyně ministra, která byla obviňována, že se do funkce dostala přes postel, tvrdí, že špinavé pomluvy šíří její mužští kolegové. Vyjádřila odhodlání obhájit se až do samého konce. Důkazní břemeno je na autorech pomluv...

57; Přesný zásah: V Donbasu zasáhla raketa nákladní automobil s karateli. Raketa byla odpálena ze vzdálenosti 2,5 km.

58; Diváků ruské televize velmi rychle ubývá, říká Margarita Simoňjan. Podle jejích slov stát dlouho nevěnoval dostatečnou pozornost novým médiím.

59; Roskosmos informoval o neznámém asteroidu blížícím se k Zemi. Asteroid má srovnatelnou velikost jako ten čeljabinský (15-17 metrů, 8-9 tisíc tun).

60; Grandiózní aféra. USA oloupily Evropu a zařadily do výzbroje nejnovější vojenský dron. Aliance tvrdí, že dron AGS byl vyvíjen za účasti patnácti spojenců (Lucembursko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Německo, Itálie, Norsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a USA). Cena programu byla 1,3 miliardy euro. Ve skutečnosti dron vyvinuli za peníze těchto zemí samy USA a zařadily ho do výzbroje své vlastní armády.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 22.11.2019

  1. XCall napsal:

    Tak to tak vypadá, že Generální prokurátor Izraele brzo nešťastně uklouzne v koupelně :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!