Proč my, Masarykův lid, nemáme svoji politickou stranu?

masarylCožpak je pro nás někdo z politiků ať živých či mrtvých větší hodnotou, než první náš prezident a zakladatel T.G. Masaryk? Cožpak větší polovina z nás Čechů, Moravanů a Slezanů, neodpoví s nadšeným souhlasem a s pocitem, že právě tohle v politice až dosud marně hledá – a nenachází – přečte-li si tuto základní politickou Masarykovu ideu?: Veškerá politika vnitřní a zahraniční je mně především upevňováním humanity. Podřizuji politiku požadavkům ethickým. Politika rozumná a poctivá (Havlíček) je nejpraktičtější, nejúčinnější a nejvýhodnější. To i idealisté, lidé slušní a čestní, mají nakonec vždycky pravdu a udělají pro stát, pro národ a lidstvo více, než politikové, jak se jim říká, reální a chytří. Chytráci jsou koneckonců hloupí.

Cítíte též, jak se těmito Masarykovými slovy a zvláště pak oním jeho vyjádřením, že politika je pro něj především upevňováním humanity, vzpíná obraz a představa politiky z rovin i hlubin, až kamsi do nadoblačných výšin? Jak najednou cítíme: ano až tam , až tak vysoko by politika měla být, až tam bychom ji chtěli nacházet, ale ona tam není, protože ona se spíše než dosahováním ideálů zabývá obchodem a handrkováním podomním.

Cítíme to všichni a cítíme to nejvíc a nejbolestněji my, Masarykův lid. A nejsme přitom žádná vybraná družina, vždyť se do ní počítáme my téměř všichni poctiví Češi, Moravané a Slezané. Je nás dobrá větší polovina národa a mohli bychom na poli politiky vykonat zázraky, kdybychom si konečně svou sílu a též to mnohé a cenné, co nás spojuje, uvědomili.

Kdo by se nám poté při volbách mohl postavit? Jaké lepší a potřebnější vlastnosti člověka a politika by kdo mohl před národ postavit, než ty, které v Republikánské osvětě ve dvacátých letech vyslovil T.G. Masaryk: občanská slušnost, žádná příkrost, poctivá hra (fair play), věcnost, tolerance a umírněnost.

Vždyť naší silou nepominutelnou by byl už náš název. Jméno Masarykův lid by od nás spolehlivě odpuzovalo lidi vypočítavé a nepoctivé, a naopak masarykovskou počestností a poctivostí by si strana s Masarykovým jménem na štítě neporušitelně zavazovala všechny, kteří by se stali jejími členy i příznivci.

Byli bychom stranou, která by se vyslovovala proti šlechtickým privilegiím a zájmům a plně by stranila prostým pracujícím lidem. Nade vše ostatní bychom vyzdvihovali ideje rovnosti lidí a přednostní řešení otázek sociálních. Demokracie, kterou bychom se honosili, by byla demokracií humanitní – a v žádném případě ne demokracií liberální - která dle Masarykova názoru demokracií požírá. Požadovali bychom znovuzavedení zákona o přečinu hanobení prezidenta republiky, a v praktickém provádění politiky bychom prosazovali hlavně masarykovskou slušnost a poctivost. Rozhodně bychom odmítali přijímat ucelené pravdy přicházející k nám z kterékoli světové strany jako pravdy definitivní a tím pro nás též platné a závazné, a projevovali bychom ctižádost nacházet si své české pravdy sami. Ty bychom dle Masarykova návodu hledali v diskuzi třeba i těch nejprotichůdnějších hledisek a názorů, a kdybychom shledali, že se tyto námi takto nalezené pravdy nacházejí v nesmiřitelném rozporu s pravdami vnucovanými nám organizacemi nám nadřízenými (např. NATO a EU), uvažovali bychom o tom, že tyto organizace v zájmu zachování mravní čistoty národa opustíme.

Chtěli bychom být sví, češští, protože ve vlastenectví spolu s Masarykem spatřujeme sílu ženoucí národ vpřed. A třebaže bychom spolu s Masarykem uznávali přednosti jiných národů, přesto bychom spolu s ním též vnímali, že Česko, naše vlast, má být oním národem vyvoleným.

Masaryk nám k němu ukázal cestu a na nás je, zda po ní vykročíme.

Nejdřív k založení nové masarykovské strany a poté k volbám, ke kterým bychom snad poprvé v našich životech kráčeli s ohněm v srdci.

Poprvé...

Takže?

 
13 Komentářů k Proč my, Masarykův lid, nemáme svoji politickou stranu?

 1. pr-agent napsal:

  Do boja, Masarykovci, s ohňom v srdci proti Havlovcom, Babišovcom a Gottwaldovcom, proti Husákovcom aj Háchovcom!
  Počestní slobodomurári na čele s tatíčkom Masarykom vám budú pomáhať vo vašom boji za humanitu.

  • proud napsal:

   Dobra ironie :-)

  • Lukáš napsal:

   naprd-agent.
   Měli jsme tři prezidenti,kteří brali bohatým a dávali chudým.
   Teď po sametu,máme tři prezidenti,ti berou chudým a dávají bohatým.

   • proud napsal:

    Nemeli...........

    • Lukáš napsal:

     proude.
     Nechám si poradit.

     • proud napsal:

      O cem se chces radit,o tom ze malej clovek bude vzdycky dostavat na prdel a bude vyuzivanej od kazdyho kteryho pusti nad sebe??? K nicemu jinymu zatim lidi vychovavany nejsou,jen k tomuhle a klickovani okolo toho............Tos mohl vymyslet i sam,jestli jsi uz dospelej.:-))

     • proud napsal:

      Co se brani a davani tejka at chces nebo nechces,nejlepsi to bylo za sociku,ale porad ne ferovy a zdaleka ne takovy jaky by to bejt melo a mohlo........porad se i tehdy hnalo stado a soutezilo se o to kdo z koho a vic,jestli je o tom nejaky lidstvi,tak to potom potes vidle :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Idu si kooopit nike podkolenky,hehehehehehehehe...........

      • proud napsal:

       .....ale jen ty nehezcejc zabaleny :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 2. Eschatolog napsal:

  Lubomíre, Ty jsi se definitivně pomátl? :-)

 3. XCall napsal:

  A není náhodou úplně jedno, která jarmulka sedí na trůnu? Já myslím, že je to z hoven do sraček ...

  • proud napsal:

   Taky bych truny zrusil ...... :-)

  • Eschatolog napsal:

   teoreticky naprosto ANO, bude líp :-) , prakticky jde o hustotu vyvolených fekálií, fyzikálně o archimedův zákon žumpy a matematicky by se našel taky nějaký vzorec, každý -ismus pro goje nechť je důkazem vašeho teorému
   p.s. podle freunda freuda dokonce " netopí-li se goj ve vyvolených sračkách, ztratil smysl existence "

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!