Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.11.2019

semya221; Ve 30 městech Ruska proběhly protestní akce proti zákonu o domácím násilí. Lidé demonstrovali různým způsobem – pořádali shromáždění, modlitby, průvody.

2; „Čečenský vlk“ se na kameru omluvil obyvatelům Petrohradu za střelbu ze samopalu na ulici. Mansúr Abdylchasijev se omluvil všem, které svým neuváženým činem vylekal.

3; Po podpisu bezvízového styku s Ukrajinou začal v Kolumbii Majdan. Statisíce lidí vyšly s kastroly do ulic. Protesty, které začaly už ve čtvrtek, jsou největší za mnoho let.

4; Průmysl skomírá. Na Ukrajině se prudce zrychlil pokles výroby. Svědčí o tom informace Státního statistického úřadu Ukrajiny. V říjnu činil meziroční pokles průmyslové výroby 5%. Přitom v září to bylo snížení o 1,1%, v srpnu o 1,7% a v červenci o 0,2%.

5; Proč v roce 2023 může Ukrajina přestat existovat jako stát? Naděžda Savčenko kritizovala zákon o prodeji ukrajinské půdy,který podle jejích slov může dovést Ukrajinu k dalšímu Majdanu.

6; Sbohem zbraně! Proč „zednáře ze Sorosovy lóže“ jmenovali do vedení Ukroboronpromu? Zástupcem generálního ředitele koncernu byl jmenován známý aktivista Majdanu a bývalý poslanec Mustafa Najem.

7; Nelze sedět se založenýma rukama. Majdan jako odstrašující příklad pro Rusko. Mlčení, hloupost, naivní víra, plus nekvalitní vzdělání a lhostejnost jsou základem každého Majdanu. A možná jsou horší než Majdan.

8; Proč Trump ve skutečnosti nechce pomáhat Ukrajině? Podle něj je Ukrajina příliš zkorumpovanou zemí.

9; Revoluce hanby. Evropa, bohatství, svoboda? Čeho vlastně Ukrajina dosáhla za šest let po Majdanu? Zbytečně zahynuly tisíce lidí, Ukrajina přišla o Donbas. Uběhlo šest let a lidé se ptají: K čemu to všechno bylo?

10; Zelenskij byl vyfotografován v uniformě s lebkou. Nad lebkou byl obligátní nápis „Ukrajina nebo smrt“. Má to nějaký hlubší význam?

11; Bezcitní američtí zabijáci se přesouvají do Sýrie kvůli válce o ropu. Situace pro Američany se v Sýrii ale nevyvíjí příliš dobře.

12; Byl dopaden velitel batalionu. Ukrajinské vojáky masově kosí těžká choroba. Ve vazbě se ocitlo několik vojáků včetně velitele batalionu. Dnes ráno a dopoledne byli vyslýcháni.

13; Skandál v Srbsku. Země tajně dodávala zbraně Ukrajině. Ukrajinská firma Petralink patří synovi bývalého velitele vnější rozvědky SBU, generála odsouzeného za obchod se zbraněmi.

14; Nezvyklá akce: Ruští vojáci přijeli do oblasti, kde Kurdové zapalovali obrněná vozidla. Podrobnosti jsou v nejnovější reportáži ze Syrské arabské republiky.

15; Zelenskij zradil Ukrajinu a vede ji k tragédii. Zelenskij a jeho parta přišli jen proto, aby rozprodali a rozdali ukrajinské zdroje do cizích rukou, prohlásila poslankyně Národní rady Doněcké republiky Jelena Šiškina.

16; Jak odpálit jadernou ponorku a vyhnout se pozornosti hygieniků? Síla údajného podmořského jaderného výbuchu činila prý 10 až 20 kilotun TNT. Ve třech zemích (Čína, Vietnam, Taiwan) zjistili zvýšenou radioaktivitu.

17; USA zveřejnily způsob jak zablokovat „Severní proud – 2“. Pro list Defense News o tom hovořil šéf senátního výrobu pro zahraničí záležitosti Jim Risch. Společnosti, které se podílejí na projektu, budou potrestány v roce 2020 americkými sankcemi.

18; „Rusáci na nás poslali moře“. Ukrajinská Kirillovka (v Záporožské oblasti) je zaplavená a na ruském Azovu je nevětší odliv za posledních 50 let. Unikátní jevy lze v listopadu tohoto roku pozorovat na pobřeží Azovského moře.

19; V Praze chtějí nahradit Koněva Vlasovem. V hlavním městě České republiky bude vybudován pomník generála Vlasova. Ale ne jen tak někde, ale zrovna na místě, kde dnes stojí pomník legendárního maršála Koněva. O tomto úmyslu referovala ruská služba Radia Praha s odvoláním na slova starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře. V Praze se přepisuje historie: Praha se osvobodila sama za pomoci vlasovců. Rudá armáda vstoupila již do osvobozené Prahy. Že při osvobozování Prahy padlo přes tisíc rudoarmějců, se do nového výkladu historie už jaksi nehodí...

20; Arktické mrazy v evropské části Ruska. Zhruba jednou za deset let vtrhne do této části země holomráz. Lidé by měli především chránit rostliny – obalit je slámou, zasypat hoblinami, přikrýt chvojím...

21; Ve Velké Británii de facto uznali Krym za ruský. Britský finančně-ekonomický týdeník The Economist zveřejnil mapu Ukrajiny bez Krymu. Velmi rychle ale „chybu napravil“.

22; Pokud zmizím, bude zveřejněna špína. Giuliani se bojí o svůj život. Prohlásil, že má schovaný kompromitující materiál na oba Bideny. Politická kultura v USA překonává lidskou fantazii.

23; Vladimir Vinokur se vyjádřil k výroku Valerije Rjazanského. Ruské koncerty Rotaru nelze vnímat z politického hlediska. Podobný názor vyjádřila i Natalja Poklonskaja. Prohlásila, že hudba má lidi spojovat, nikoli rozdělovat. Její hudba nebude kvůli jejímu politickému názoru o nic horší.

24; Na západní Ukrajině (Ivano-Frankovská oblast) rozzuřený dav málem zlynčoval lékařku záchranné služby pro podezření, že je pod vlivem alkoholu. Zdravotnice se po zásahu podrobila dechové zkoušce s negativním výsledkem. Nikdo z davu se jí neomluvil.

25; V Turecku začíná instalace S-400 ve zvláštním režimu. Rozhodnutí o koupi ruských zbraní bylo Ankarou schváleno až po odmítnutí Washingtonu dodat Turecku komplexy Patriot.

26; Na Ukrajině vyhrožují, že vytvoří zábavní televizní kanál pro vysílání v Donbasu. Asi mají v rozpočtu spoustu zbytečných peněz...

27; Letadlo na lince Moskva – Anapa nouzově přistálo v Rostově na Donu kvůli náhlému zhoršení zdravotního stavu druhého pilota. Ten poté zemřel.

28; V Kyjevě odstartoval automobilový závod proti rozprodeji půdy. Do amplionu křičí samotná Naděžda Savčenko.

29; Naše děti nedáme! Ivan Ochlobystin se vyjádřil o novém sporném zákonu o domácím násilí. Populární umělec tvrdí, že jde jen o vytvoření nových důvodů pro odebírání dětí z rodin.

30; Zabírání nových objektů. Letecká rozvědka zaregistrovala rozsáhlé okrádání Sýrie ze strany Turecka. Turci a jejich ozbrojenci v okupovaných oblastech Sýrie zabavují a odvážejí obilí v obrovských množstvích. Uvádějí se objemy v desítkách tisíc tun. Podle posledních informací batalion Hamzát a batalion Sultán odvezly 3.800 tun pšenice do Al-Alíja, 7.500 tun ječmene do An-Nasaríja a 4.500 tun ječmene do Alluku.

31; Na Ukrajině se rozhořel vážný skandál: Aby mohl Zelenskij položit své květiny k památníku Hladomoru byly tam před jeho příjezdem odstraněny svíčky, věnce, lucerničky a květiny, které tam položili občané, školní mládež a společenské organizace. Blogger a aktivista Alexej Zacharčenko požaduje od Zelenského vysvětlení.

32; Byly ukradeny řízené rakety. V mariupolském podniku Azovstal byl vyhlášen mimořádný stav. Na největším slévárenském podniku v regionu se čeká teroristický akt.

33; Drzá lež Organizace pro zákaz chemických zbraní, Vědec šokoval Západ pravdou o „chemickém útoku“ kvůli kterému USA zaútočily na Sýrii. Stránka WikiLeaks zveřejnila zprávu vědce této mezinárodní organizace, kterou USA použily jako záminku k útoku. Žádný chemický útok ze zprávy ale nevyplývá.

34; Na Ukrajině se šíří fámy o Putinových ostřelovačích, kteří nechávají své spolubojovníky „bez uší“. Hloupými propagandistickými výmysly se ukrajinská armáda snaží omlouvat své ostřelování obytných domů.

35; Trump má nového vážného soupeře-miliardáře v prezidentských volbách. Miliardář Michael Bloomberg vstoupil do kampaně pro volby prezidenta USA a vydal propagační video s výzvou, aby pro něho lidé hlasovali.

36; Proč jsme se najednou lekli velkého kosmického snu a vyměnili jej za hloupé počítačové hry a turecká letoviska? Zachar Prilepin si všiml ochlazení zájmu lidí o lety do kosmu a zvýšení zájmu o podstatně přízemnější věci.

37; Peklo na zemi. Novinář informoval o hrůzách života v Kongu a o zvěrstvech ukrajinských námořníků. Republika Kongo je jedním z nejhrůzostrašnějších a nejnebezpečnějších míst na zeměkouli.

38; Íránská armáda oznámila totální porážku místního „majdanu“ organizovaného Spojenými státy a jejich spojenci. Celkem vyšly do ulic desítky tisíc lidí.

39; Šaman-banderovec z ukrajinské armády vyprávěl o tom, jak vzývá vyšší síly, aby útočily na pozice Doněcké republiky. Zoufalství ukrajinské armády už dostoupilo hranice, kdy začíná angažovat šamany, kteří vzývají duchy a posílají je do útoku na pozice ozbrojených sil Doněcké republiky.

40; Ultraliberál Leonid Gozman, který si zakládá na svém vzhledu, kritizoval zevnějšek delegátů sjezdu strany Jednotné Rusko. Prohlásil, že je na ně snad ještě horší pohled než na účastníky sjezdu KSSS (pro nepamětníky: Komunistické strany Sovětského svazu).

41; Tlupy zdivočelých Ukrajinců berou útokem second-handy. Útoky koupěchtivých obyvatel na obchody s levným použitým zbožím se na Ukrajině staly něčím naprosto samozřejmým.

42; Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky v souvislosti s úderem ukrajinské armády na civilní obytné zóny Donbasu.

43; Obrovská ostuda specnazu SBU. Bylo zveřejněno video, jak celý oddíl bojovníků v plné zbroji nedokáže zkrotit vesnického vyděrače. Zatýkání probíhalo v pátek 22. listopadu v Oděse.

44; Ve Státním departmentu USA odtajnili dokumenty ohledně vztahů Ukrajiny a USA. Mezi nimi byly i důkazy podílu Trumpovy administrativy na kampani proti velvyslankyni USA na Ukrajině.

45; Více než deset metařů bylo zadrženo v centru Moskvy za rvačku s lopatami. Jak informuje moskevská Hlavní správa ministerstva vnitra, účastníci rvačky byli předvedeni na policejní oddělení.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 24.11.2019

 1. .lak napsal:

  Zprávy z ruska budiž a věřím že nepotřebují dělat mimikry.

  A teď pohled na brajgl formantů vesměs se neorientujících a nevědoucích o čem je život dokud mají co čvachtat v rypáčcích.

  Z PL
  Udělej si výlet, spicak, 28.11.2019 21:37:09
  do Švédska a to něco uvidíš.
  Reagovat

  Re: Udělej si výlet, hospodář, 28.11.2019 21:42:06
  Švédi začínají být nasraní že jim ubývá turistů.
  Reagovat

  Re: Re: Udělej si výlet, eš, 28.11.2019 22:19:13
  Švédi jsou už přeci opovrhovanými turisty ve své bývalé zemi. Jako němci, britové, francouzi, řekové, italové španělé. Nepíše mainstream, nežvaní rádio, teletele oligarchů. Tak to tak není a basta že jo pro ně. Ale vy nejste oligarchy i když bludy blažkových třeba sdílíte. - youtube - Lauren Southern - pravá tvár Bruselu a Belgicka
  Reagovat
  https://www.youtube.com/results?search_query=Lauren+Southern+-+pravá+tvár+Bruselu+a+Belgicka

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Muze-se-to-stat-vam-Pomahejte-Martha-Issova-premlouva-Cechy-605069/diskuse

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!