Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.11.2019

zelenskiy_51; Zelenskij je prý na pokraji nervového vyčerpání kvůli situaci na Ukrajině. Možná dokonce přemýšlí o odstoupení ze zdravotních důvodů.

2; Šéf rozkolnické Pravoslavné církve Ukrajiny Sergej Dumenko (Jepifanij) navrhl přesun data pravoslavných Vánoc na 25. prosinec. Jde o pomalé ale trvalé sjednocování s Ukrajinskou řeckokatolickou církví.

3; Igor Bezler řekl celou pravdu o „ukrajinském rozvědčíkovi“ ve funkci starosty Gorlovky. Ukrajina vypustila další fejk o jakém si „hrdinném rozvědčíkovi“.

4; Návrháři elitní značky vytvořili oblek silně připomínající uniformu vězňů z koncentračních táborů. Luxuxní módní značka Loewe byla kritizována za novou šílenou kolekci.

5; Porošenko v pasti. V případě reálného Porošenkova odsouzení se může zvýšit počet jeho stoupenců.

6; Hlavní nepřítel. CO může Rusko čekat od případného prezidenta Bloomberga? Na internetu se objevilo agitační video nového kandidáta na prezidentskou funkci v USA Micheala Bloomberga.

7; Vlajka Ruska v dýmu výbuchů. Nepřítel zaútočil na sever Sýrie. Křehký mír na severu Sýrie byl znovu narušen okupantskými choutkami turecké strany.

8; Poslanec Moskevské městské dumy: Konflikt na Ukrajině je občanskou válkou, která ale probíhá jak na území Ukrajiny, tak i na území Ruska. Je jí nejdůležitější část totiž probíhá v myslích lidí.

9; Hlavním problém Ukrajiny je nedostatek kvalifikovaných lidí. Kirill Vyšinskij odpověděl na hlavní otázky, které znepokojují Ukrajince. Jak chcete investovat do pracovní síly, když v zahraničí vydělá desetkrát tolik. Vysoce specializovaní a vyškolení seřizovači číslicově řízených strojů sbírají v Polsku jahody...

10; Nacisté v Donbasu zajali důstojníka ukrajinské armády jako rukojmí. Ukrajinská armáda má v Donbasu velké problémy. V zóně OOS (ATO) se chystají přijmout novou mladou krev vojáků odvedených na podzim 2019. Očekává se prudký nárůst nebojových ztrát.

11; V8žná hrozba: Ministerstvo vnitra informovalo o činnosti směřující k destabilizaci Ruska. V poslední době jsou čím dál častější případy zveřejňování otevřeně lživých materiálů o pracovnících policie na sociálních sítích.

12; Krym svolá mezinárodní tribunál k provokaci Ukrajiny v Kerčském průlivu. Iniciátorem tribunálu je veřejné zastoupení Krymu v Bruselu mezinárodní asociace Taurida.

13; V Doněcké republice komentovali přiznání „národního starosty“ Gorlovky ke špionáži. Ukrajinská média napsala o hrdinném rozvědčíkovi Eduardu Maťuchovi, který údajně na zadání ukrajinské Hlavní správy rozvědky prováděl nejrůznější zvláštní operace.

14; Ukrajinci nejsou schopni posoudit a ocenit změny na Krymu, říká bývalý poslanec Nejvyšší rady. Pro obyvatele Ukrajiny je neskutečně těžké si představit rozsah a rychlost rozvoje infrastruktury a celkových změn na Krymu.

15; Meteorologové varovali před atmosférickou tlakovou níží v Moskvě. Citliví lidé to pocítí velmi negativně.

16; Hromadná rvačka metařů v centru Moskvy (za použití lopat) vznikla kvůli amatérskému fotbalu. Policisté zadrželi sedmnáct pracovníků komunálních služeb.

17; Krize na Ukrajině je nevyhnutelná. Půjde o vojenský převrat? Jurij Tkačov na stráních svého osobního blogu analyzuje probíhající procesy na Ukrajině.

18; V USA prohlásili, že „ruské vměšování“ se nakonec může ukázat jako vměšování ukrajinské. Po několika letech uřvaných výkřiků o ruském vměšování na nic nechápající publikum vykoukla ukrajinská čupřina.

19; Ukrajině bylo připomenuto, komu patří Kerčská úžina. Ukrajině připomněli, že trest za loňskou provokaci je nevyhnutelný.

20; Byl zveřejněn seznam profesí, u kterých je v Rusku největší konkurence. V těchto sférách se může stát, že získáte vzdělání a zůstanete bez práce.

21; Francii a Itálii zatopily záplavy. Jsou hlášeny obětina životech. Velmi silné lijáky vedly k záplavám a devastacím na jihu Francie a severozápadě Itálie.

22; Velký ruský mobilní operátor MTS prodává svůj byznys na Ukrajině. Vyplývá to z prohlášení společnosti. Vodafone Ukrajina je druhý největší mobilní operátor na Ukrajině.

23; Ruské ministerstvo obrany dostane první důkladně zmodernizovaný Tu-160M postavený od nuly. Práce na výrobě strategických bombardérů schopných nést rakety probíhají v Kazaňském leteckém závodě po desetileté přestávce.

24; V Kyjevě vandalové počmárali svastikou pomník židovského spisovatele (Šolom Alejchem). O incidentu informoval hlavní rabín Ukrajiny. Ukrajina by se už konečně měla probudit z fašistického zlého snu.

25; Obrana po americku. Žirinovskij navrhl rozšíření pojmu přípustné sebeobrany. Politik připomněl, že v USA je možné zabít každého, kdo se vloupá do cizího domu. A majiteli domu za to vůbec nic nehrozí.

26; Ruští celníci zabavili dodávku opic na hranici s Ukrajinou. Opice byly předány do Krasnodarské zoologické zahrady, kde jsou drženy pod zdravotnickým dohledem.

27; Bavil jsem se se západními tajnými službami o zničení Ruska, říká bývalý ukrajinský náměstek ministra Georgij Tuka.

28; Bylo zveřejněno datum nových rozhovorů o tranzitu plynu přes Ukrajinu. Moskva nedávno vysvětlila, že je připravena uzavřít tranzitní dohodu podle evropských pravidel, pokud Kyjev ukončí soudní pře. K jednání by mělo dojít 29. listopadu.

29; Většina Ukrajinců očekává setkání Putina a Zelenského se zájmem. Podle verze ukrajinských sociologů jsou lidé přesvědčeni, že se jedná o summit iniciovaný ukrajinským prezidentem.

30; Černý den pro Sasko. V Drážďanech vykradli muzeum Grünes Gewölbe. Pachatelé se zmocnili uměleckých děl nevyčíslitelné hodnoty. Jde o největší loupež poválečné historie.

31; Více než 700 případů. Proč z Ruska deportují příslušníky donbaské domobrany? CO dělat a kam se obrátit v případě, jste-li občanem některé z Republik Donbasu a chtějí vás deportovat z Ruska?

32; Dálnice z Moskvy do Kazaně může být protažena až do Vladivostoku. Novinářům to sdělil předseda představenstva státní společnosti Avtodor.

33; Poslanec Bužanskij ostře odsoudil novináře, kteří nadsazují počty obětí na životech v důsledku hladomoru. V poslední době se objevují čísla zahrnující i předpokládané potomstvo obětí, které se nemohlo narodit... Bužanskij pak kontruje úvahou, že pokud se počet obyvatel Ukrajiny od roku 1992 (bez hladomorů a válek) snížil o 20 milionů lidí, měli bychom dnes už mluvit o chybějících čtyřiceti milionech, protože občany Ukrajiny nejsou ani jejich případní potomci.

34; Proti Rusku a Bělorusku. USA chystají své „zelené človíčky“ z Poláků a Lotyšů. Lotyšům nebude zatěžko vytvářet oddíly povstalců v pohraničních okresech ruské Pskovské oblasti za podpory amerických příslušníků speciálních jednotek.

35; Nedaleko Doněcka došlo k boji mezi pohraničníky a 28. brigádou ukrajinské armády. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Národní policie Doněcké republiky.

36; Kaliningrad je vlastně naše oblast, říká Lukašenko. A Putin říká, že nic nenamítá. Bělorusko zdůraznilo své zásluhy o Kaliningrad a svůj mimořádný vztah k této oblasti Ruské federace.

37; Američtí vojáci bezradně pobíhají po okupovaném Donbasu. Připomeňme, že v důsledku požáru ve skladech ukrajinské armády byla zničena munice za více než 12 milionů hřiven.

38; V Polsku byla studentka vyloučena ze studia kvůli xenofobním výrokům na sociální síti na adresu Ukrajinky, která si k ní přisedla ve vlaku. Hájí se tím, že v tu chvíli příliš nepřemýšlela a že třeba na zvířata je hodná.

39; Topili naftou a způsobili požár šesti domů. „Hrdinské činy“ vojáků ukrajinské armády v Donbasu.

40; Demonstranti vtrhli do budovy Národní banky Ukrajiny. Demonstranti protestující před budovou NBU vtrhli do budovy. Policie se je pokouší z banky vytlačit.

41; V Moskvě zemřela legendární sovětská ilegální rozvědčice. Výsledky obětavé práce této vlastenky a jejího muže jsou natolik významné, že možná nebudou nikdy odtajněny.

42; Vyhodili ho na mráz. Místostarostu Slavjanska vyhodili z klubu kvůli zpěvu ruských písní. Drsné zacházení si vysloužil tím, že v karaoke klubu zpíval ruské písničky.

43; Výbuch v centru Charkova. Až do večera byly zjišťovány všechny okolnosti události. Explodovalo auto Toyota Camry patřící advokátovi Andreje Gaguna, který je zetěm bývalého prokurátora Charkovské oblasti Vladimira Suchodubova. Výbušné zařízení umístěné pod vozem explodovalo poté, co nasedl do auta.

44; Ukrajina neuspěla. Ruské ministerstvo zahraničí pozitivně hodnotí rozhodnutí Haagského soudu ohledně incidentu v Kerčském zálivu. Obě strany dostaly šest měsíců na přípravu svých memorand.

45; Jsme na to hrdí. Zelenskij se chlubil vylučování poslanců z poslaneckého klubu strany Sluha národa. Prezident naznačil, v jakém případě bude vylučování poslanců z parlamentní frakce pokračovat.

46; Zelenskij vydal videoprohlášení o normandském setkání a navrácení Donbasu k Ukrajině.

47; Polsko tajně odvezlo z Anglie polovinu svých zlatých zásob. Píše o tom list Rzeczpospolita.

48; Pokus o vraždu. Ukrajinci byli v Polsku zatčeni za rvačku na nože. Muži jsou obviněni z pokusu o vraždu ukrajinského studenta v Polsku.

49; Výhrady k specnazu nejsou? „čečenský vlk“ střílející v Petrohradě odpověděl na otázky příslušníka specnazu. Na internetu se objevily záběry ze zatčení střelce.

50; Vraťte záchodové mísy! Ukrajinci uspořádali protestní akci před ruským velvyslanectvím kvůli smyšlené krádeži vybavení na zabavených a nyní vrácených ukrajinských vojenských člunech.

51; Rusko má být vyloučeno z účasti na mezinárodních sportovních soutěžích, píší The New York Times. Jakékoli rozhodnutí WADA může být napadeno Sportovním arbitráží v Lausanne.

52; Putin projedná se Zelenským tranzit plynu a vrácení vojenských člunů. Informuje o tom tisková služba Kremlu.

53; Neznámá letadla mohutně udeřila proti tureckým ozbrojencům v v Sýrii. Svědci události zveřejňují záběry strašlivých výbuchů.

54; V USA informovali o slovní přestřelce mezi Merkelovou a Macronem. Ke sporu došlo při obědě věnovaném výročí pádu Berlínské zdi. Spor se týkal mimo jiné rozdílného pohledu obou zemí na postup Turecka a USA v Sýrii.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 25.11.2019

 1. .lak napsal:

  Z AE
  Valerij
  Mimo téma:
  Prezident Zeman a Jiří Ovčáček se zastali nezávislých médií proti výroční zprávě BIS, která varuje před dezinformátory.
  “Lídři sněmovních stran po zveřejnění výroční zprávy Bezpečnostní informační služby většinou oceňují práci kontrarozvědky. Někteří zástupci opozice na tiskových konferencích před začátkem jednání Sněmovny kritizovali prezidenta Miloše Zemana, který má dlouhodobě k BIS výhrady. Ovčáček označil za fakt, že na území Česka působí agenti cizích mocností. „A je úlohou BIS takové agenty odhalovat. Co je absolutně nepřijatelné, aby BIS označovala lidi s odlišným názorem za dezinformátory. To je útok na svobodu slova,“ napsal Ovčáček. BIS označila šíření dezinformací proruskými aktivisty za nejzávažnější hrozbu pro ústavnost Česka.”
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/reakce-na-vyrocni-zpravu-bis-hradu-vadi-slova-o-dezinformacich.A191126_145236_domaci_lre

  Výživná je též diskuze u článku, kde lůza plive na Zemana a Ovčáčka a volá po perzekuci lidí s jinými, než mainstreamovými názory.

  18 OdpovězLis 26, 2019 16:02
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Dá se to číst že lidé kteří se neztotožní s názory oligarchů vlastníci nejenom media ač jsou tažnými voli jejich záměrů jsou kacíři, rouhači jejich náboženství zisku. I s jejich pozorností jimi vlastněné a jistě vytvářené konqisty inkvizice v zápětí.

  Což je u slepé a zaháčkované justice zochlokratizovaného prostředí snadných peněz záměrů zotročení cílových a hlavně nevzdělané oné skupiny exploatace svým způsobem předpeklí které jistě novodobí konšelé s kleriky i s katy a pomocníky jistě vítají na své kratochvíle.

  A dostaneme se v kruhu opět k absolutistickému klerikálnímu neofeudalismu i s “plody které to zřízení má pro užívané nevolníky.

  Zdánlivě mimo, mladý kikin má to hnutí nebo co to je i s náplní zrušit minimální mzdu?
  S tím že lidé by měli být pány ve své zemi, co? :lol:

  Jenom si ironicky povzdechnu: kde jsou ty zatracené milice odborů a ozbrojená pěst pracujících těch zlých komunistů? Překabátěných

  V podstatě platí nebudeš-li se starat o svou svobodu jako nádeník, lidský zdroj nebo vznešeně zaměstnanec budou se starat aby s tebe stočili i krev jako upíři přes veškeré vznešené keci.

  https://www.youtube.com/watch?v=ePDJNwT8qQA
  https://www.youtube.com/watch?v=4vvaV03w1Go

  0OdpovězUpravLis 27, 2019 8:14

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!