PODZIMNÍ A ZIMNÍ DONBAS 6. – MEZINÁRODNÍ DEN AKVARELU-VÝSTAVKA A TVŮRČÍ DÍLNA

KODAK Digital Still CameraV Centru dětské a mládežnické tvořivosti v Alčevsku (LLR) se 22.11.2019 konala překrásná akce k Mezinárodnímu dni akvarelu-výstavka kreseb a tvůrčí dílna žáků Dětské umělecké školy. Tvůrčí dílny se zúčastnila i žákyně 9.třídy naší družební 13.ZŠ Naděžda Sofia Zezjulina. Její kresbu „Můj Alčevsk“ jsme mohli vidět i na výstavce. Mezi diváky-dětmi z nedaleké školy-byla i žákyně 8.třídy 13.ZŠ-zpěvačka Aňa Jaskulská (její písně zde byly dříve publikovány-pozn. J.V.) se svou učitelkou zpěvu. Všichni diváci viděli, jak vzniká kresba. A výsledkem byly nádherné kresby! Účastníci tvůrčí dílny obdrželi diplomy.

Po skončení akce, v jejímž průběhu zahrálo smyčcové kvarteto a zazpívaly děti (známou píseň „Ja risuju etot mir“), mě přijala vedoucí odboru kultury města Alčevska Jelena Alexejevna Kutaš. Besedovali jsme spolu s pracovníky Centra dětské a mládežnické tvořivosti. Jak jinak-i o nedávné cestě pěvecké skupiny Molodo Zeleno souboru Eťud-Tais do České republiky! Jelena Alexejevna byla cestou alčevského kolektivu, první cestou kulturního souboru z LLR do státu EU v historii, a jeho vřelým přijetím v ČR, velmi potěšena a nadšena!

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!