Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.11.2019

lukashenko_zloy_01; Nejvyšší představitel Kaliningradské oblasti Alichanov zareagoval na Lukašenkova slova, kdy označil oblast za „svou“. Spolupráce mezi Běloruskem a Kaliningradskou oblastí je vskutku intenzivní a vyvinuly se mezi nimi opravdu těsné vztahy.

2; MMF neposkytne Ukrajině úvěr. A co dál? Ať na ukrajinské straně říkají, co chtějí, zástupci MMF přijeli do Kyjeva kvůli podpisu dohody, a odjeli s nepořízenou.

3; Velmi citlivé téma. Medveděv komentoval možnost osvobození nízkopříjmových obyvatel od daně z příjmu. Přiznal, že takový nápad se skutečně projednává.

4; „Už překročili červenou linii“. Ruské S-400 loví americké F-16 na nebi nad Tureckem. V okolí Ankary aktivně funguje vojenské letectvo.

5; V čem spočívá hlavní problém ukrajinských prezidentů? Ukrajinský propagandista Jurij Butusov informoval o tom, co Ukrajině brání v rozvoji. Každý se chce odlišovat od svého předchůdce a považuje to za důležitější kritérium než to, aby kvalitně sloužil své zemi.

6; Pálil ho pájkou a bil obuškem. Ukrajinec si to drsně vyřídil s milencem své ženy. Ten se teď s mnohačetnými zraněními nachází v léčení.

7; Proč mezi Porošenkovým blokem a Sluhou národa není žádný rozdíl? A pokud je, pak to není ve prospěch Zelenského strany. Známý blogger Jurij Podoljaka (Yurasumy) se tvrdě obul do vládní strany kvůli věčným skandálům.

8; Operace „Genocida“. Více než 500 zabitých. Byly zveřejněny děsivé záběry masových zvěrstev na severu Sýrie. Kurdskými a mezinárodními organizacemi byla zjištěna fakta vražd místních obyvatel ze strany protureckých ozbrojenců.

9; Shořelé sklady ukrajinské armády s majetkem USA, mrtvola vojáka v nákladním voze UAZ a panika velitelů. Přišlo se na to, že voják měl službu nepřetržitě od 20. listopadu, aniž ho kdo vystřídal. Ráno našli jeho mrtvolu kolegové z útvaru.

10; Hanba zrádcům! Slouhové MMF a Sorose vrhají Ukrajinu do propasti, říká poslanec. Nejskandálnějším tématem na Ukrajině je v poslední době otevření trhu s půdou.

11; Velmi dobré zprávy z Ruska: To nejlepší, co lze udělat, je investovat do Ruska peníze, říká publicista a originální myslitel Dmitrij Olšanskij.

12; Ozbrojenci jsou zděšeně křičí kvůli strašlivým úderům neznámého letectva v Sýrii. Očití svědci publikují záběry mohutných výbuchů v provincii Aleppo.

13; Západ, Al-Káida a Bílé helmy chystají nový úder proti Rusku v Idlíbu, hlásí ruské ministerstvo obrany. Syrská provincie Idlíb zůstává enklávou islamistických ozbrojenců.

14; Moderátor Solovjov srovnal Zelenského s podnikovým ekonomem. Ruský moderátor Vladimir Solovjov komentoval telefonických rozhovor Vladimira Putina a Vladimira Zelenského. Zelenskij se nechová jako prezident, ale jako ekonom nevelkého podniku.

15; Kyjev označil kontrakt s Gazpromem za absolutní prioritu. V Rusku tomu ale málokdo věří. Kdyby tomu tak bylo, netrvali by na podmínkách, o kterých vědí, že jsou pro ruskou stranu nepřijatelné, řekl senátor Puškov.

16; Ukrajině je třeba vrátit jadernou bombu, říká Sencov. Sencov, který sám sebe nazývá režisérem, byl pozván do Štrasburku, aby dnes převzal Sacharovovu cenu.

17; Rojení sanitek v Kyjevě. Je mnoho zabitých a zraněných. Ukrajinští dobrovolníci začínají panikařit. Jen za poslední dva týdny měla ukrajinská armáda dvacet šest těžce zraněných a několik mrtvých.

18; Máme velké plány. V roce 2020 budou podepsány nové kontrakty s Tureckem ohledně S-400. Rusko splnilo letos kontrakt na dodávku čtyř divizí S-400 v celkové hodnotě 2,5 miliardy dolarů.

19; Protestující zablokovali prezidentku Gruzie v kavárně. Musela být evakuována, aniž by dojedla. Od 19. listopadu stojí před gruzínským parlamentem stany protestujících, kteří požadují odstoupení vlády.

20; Zelenskij s ministry jede do Estonska. Součástí programu prezidentů obou zemí je také návštěva vojenské polní nemocnice.

21; Silné zemětřesení v Albánii. Vzniklo mnoho škod, jsou hlášeni mrtví a zranění. Dopoledne bylo hlášeno kolem 150 zraněných. Počet obětí na životech se teprve upřesňuje.

22; Trump přijal v Bílém domě psa, který se podílel na likvidaci vůdce Islámského státu. Prezident USA označil operaci za bezchybnou a poznamenal, že Conan odvedl fantastickou práci.

23; Cena ukradených skvostů v Drážďanech činí miliardu euro. Byly zveřejněny podrobnosti z drzé loupeže drážďanské klenotnice. Na internetu se objevily záběry z bezpečnostních kamer z okamžiku loupeže.

24; Ruské kosmické síly vynesly na oběžnou dráhu vojenskou družici. Ze Země bylo s družicí navázáno trvalé telemetrické spojení.

25; K velvyslanectví Ukrajiny v Moskvě přinesli recesisté záchodové mísy pro vrácené lodě ukrajinského námořnictva. Kvůli dodržení formalit byl připraven „Akt předání majetku pro ukrajinskou námořní flotilu“.

26; V Naftogazu vyjádřili připravenost krást ruský plyn. Ředitele Naftogazu se zeptali, jaká opatření plánuje podniknout Kyjev, pokud se nepodaří uzavřít nový kontrakt na tranzit plynu. Plyn bez náležitých dokumentů, který bude přicházet na Ukrajinu, se bude přečerpávat do podzemích zásobníků jako plyn s nevyjasněným vlastníkem, dokud nebude ukončeno zadokumentování tohoto plynu.

27; Ukrajinská armáda zahájila palbu u obce Petrovskoje. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky.

28; Na ukrajinském ministerstvu pro záležitosti veteránů informovali, že v Karpatech byla v podobě svérázného tábora vytvořena houbařská rota určená k rehabilitaci a rekreaci veteránů ATO a dobrovolníků.

29; Skandál: Velvyslanec USA se naštval na německého ministra za „urážku“ jeho země, protože si dovolil srovnávat USA s Čínou. Německý ministr nehodlá brát svá slova zpět.

30; Krach operace. Vrtulníky francouzského letectva havarovaly v Mali. Zahynul celý oddíl speciálních jednotek. Jsou to největší ztráty francouzské armády za dobu operace proti malijským ozbrojencům od roku 2012.

31; Prezidentka Estonska darovala Zelenskému jízdní kolo. Na kole jezdila po ulicích Kyjeva filmová postava v podání Zelenského – prezident Vasilij Goloboroďko.

32; V zatopených Benátkách se málem utopil turista při pořizování selfie fotografie. Pod vzedmutou hladinou nerozeznal, kde končí chodník a začíná kanál.

33; Zelenskij zhodnotil vztahy Ukrajiny a Ruska. Sluhu národa požádali, aby komentoval nedávné prohlášení oligarchy Kolomojského o přátelství s Ruskem.

34; Ukrajina slibuje krymským Tatarům podíl na moci na ruském Krymu. V Kyjevě jsou přesvědčeni, že je nutné „obnovit historickou spravedlnost vůči původnímu národu“.

35; Generála ukrajinské armády, kterého unesli nacisté jako rukojmí, našli s prostřelenou hlavou. Tělo důstojníka ukrajinské armády, který byl unesen jako rukojmí nacisty v Donbasu, objevili pracovníci SBU.

36; Skandál v polské armádě. MiGy dostaly opět povolení létat, ale už nemá kdo je pilotovat. Uplynulo už devět měsíců od doby, kdy byly přerušeny lety MiG-29 polského letectva.

37; Německé ministerstvo obrany je obviňováno ze zabíjení kytovců (sviňuch obecných). Zástupce ministerstva prohlásil, že pokud bude vina prokázána, bude mu to velmi líto.

38; Putin zrušil výplatu dětských přídavků zavedenou ještě za Jelcina. Výnos vstoupí v platnost 1. ledna 2020, avšak výplaty budou nadále dostávat ti, kterým bude dávka do tohoto okamžiku vyměřena.

39; Putin informoval, jaká povolání ho lákala v mládí. Prezident Ruska vyprávěl školákům, jak si zkoušel různá povolání.

40; Nedojel na Donbas. Příslušník oddílu horských útočných jednotek ukrajinské armády zahynul v důsledku pádu z vlaku. Zemřel na následky poranění utrpěných pádem.

41; Ukrajinská armáda má velké ztráty. Stovky vojáků byly dopraveny do nemocnic po celé zemi. Množství zraněných i mrtvých dopravovaných letadly do Charkovské, Dněpropetrovské a dalších nemocnic, se už počítá na stovky.

42; Osud karatele. Veterán ATO byl nalezen ubodaný v příkopu. Informoval o tom jeho soukmenovec, blogger Valerij Anaňjev.

43; Gazprom zveřejnil podmínky pro pokračování tranzitu plynu přes Ukrajinu. Jako záložní variantu je ruská strana ochotna prodloužit aktuální smlouvu o tranzitu o jeden rok.

44; Podivná úmrtí. Na Ukrajině byla zveřejněna velmi nepohodlná pravda o „nebeské setnině“. „Hrdiny Ukrajiny“ se stali i občané, kteří zemřeli na infarkt, zápal plic nebo na lékovou alergii. Našli se tam „hrdinové“, kteří spáchali sebevraždu. U dalších byla sice prokázána násilná smrt, ale chybí důkazy o tom, že by se dotyčný vůbec účastnil protestů na Majdanu. U některých oficiálních „hrdinů Ukrajiny“ dokonce nebylo zjištěno ani datum ani místo úmrtí. U 69 osob bylo příčinou smrti střelné poranění hlavy. Dosud není vyjasněno, kdo a na čí příkaz střílel. U mnoha z obětí střelby byla nalezena munice, kterou Berkut ale neměl ve výzbroji a naopak se podobné pušky nacházely mezi protestujícími. Podrobnou zprávu zveřejnila bývalá ukrajinská ministryně Jelena Lukašova.

45; Školák se vrhl pod kola auta řízeného únoscem devítileté holčičky. Tím ji zachránil před odporným zločinem. Řidiče-pedofila spolu s dalším kolemjdoucím donutili dívku propustit. Pachatel z místa ujel, ale byl později vypátrán policií. K události došlo v ruském Irkutsku. Školák i dotyčný kolemjdoucí byli vyznamenáni za hrdinství.

46; Státní department komentoval informace o vměšování Ukrajiny do amerických voleb. Prezident USA Donald Trump opakovaně vyjadřoval myšlenku, že do stránek Demokratické strany se nenabourali ruští, nýbrž ukrajinští hackeři.

47; My se Zelenským se dožijeme momentu vstupu Ukrajiny do Evropské unie, říká velvyslanec EU. Podle slov evropského diplomata nová ukrajinská moc ukazuje velký zájem o vstup do EU.

48; Psychické ochromení a 62 obětí. Byly zveřejněny příčiny havárie Boeingu v Rostově na Donu. Informuje o tom zpráva Mezinárodního leteckého výboru.

49; Je to past! Terorista Sencov vyzval aby Donbas nebyl přijat zpět do Ukrajiny. Jeho výzva zazněla během setkání se skupinou poslanců Evropského parlamentu.

50; Turecko odmítá schválit plán NATO ohledně „ochrany“ Pobaltí a Polska před Ruskem.

51; V Nejvyšší radě doporučují zrušení vojenského řádu ukrajinské armády. Informoval o tom člen výboru, poslanec za Opoziční platformu Za život Sergej Ljovočkin.

52; Ve Státní dumě komentovali postoj Ukrajiny ohledně Severního proudu – 2“. Prohlášení učinil poslanec za Sevastopol Dmitrij Belik. Ukrajina znovu demonstruje neochotu či neschopnost činit základní úsudky. „Severní proudu – 2“ je jedním z klíčových faktorů energetické stability Eurasijského regionu. Projekt je v bytostném zájmu Německa, Francie a Rakouska. Kdoví? Možná Ukrajina plánuje zavedení sankcí proti těmto zemím...

53; Turecko bude pokračovat v operaci v Sýrii, prohlásil Erdogan. Vojenská operace Turecka v Sýrii bude pokračovat až do dosažení zadaných cílů.

54; Už je známo, co to bylo za letadla, která zasadila údery protureckým bandám. Bomby zničily cisterny a zásobníky nakradené ropy. Z prohlášení syrské státní agentury SANA nepřímo vyplývá, že za nálety stojí syrská armáda.

55; Autobus s ruskými turisty se v Dominikánské republice srazil s nákladním automobilem. Zraněno bylo přes dvacet osob včetně dětí.

56; V Mariupolu zemřel „hrdina“ rozvědky pluku Azov, který se účastnil ze dvou kotlů. Jeho kolegové poznamenávají, že „Volontirec“ byl jedním z nejlepších ženistů „Azova“.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!