Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 28.11.2019

obmen_plennymi_251; Doněcká republika vyzývá Ukrajinu, aby provedla rozsáhlou výměnu zajatců ještě do Nového roku. Doněcká delegace na setkání humanitární podskupiny v Minsku dnes vyzvala ukrajinskou stranu k provedení výměny zajatců.

2; Poslední naděje. V Radě federace informovali, v co ještě může doufat Kyjev ohledně „Severního proudu – 2“. Kyjev už nestihl napadnout rozhodnutí Dánska ohledně „Severního proudu – 2“

3; Vědci rozluštili záhadu vymření neandrtálců. Vědci vytvořili modely, které imitují vývoj populace neandrtálců.

4; USA významně sníží platby do rozpočtu NATO a přesměrují peníze na podporu Ukrajiny a Gruzie. V současné době USA financují 22% rozpočtu NATO.

5; Lidé v bílém. Zvláštní oddíl armády Ruska dorazil na sever Sýrie. Vyplývá to z nové reportáže ze Sýrie.

6; V očekávání katastrofy. Ukrajina se chystá na zimu bez plynu. Čas letí. Doslova za měsíc vyprší kontrakt na tranzit ruského plynu přes Ukrajinu.

7; Osmaosmdesátiletý důchodce zachránil v americkém Ohiu dítě před psem bojového plemene. Muž dokázal vyprostit malou holčičku z tlamy pitbula, který ji popadl a začal trhat.

8; Ukrajinská armáda vyostřuje situaci. Karatelé mají ztráty na živé síle i technice. Při pokusu vyprovokovat vojáky Národní policie Luganské republiky v předvečer setkání v Minsku obnovila ukrajinská armáda po období relativního klidu intenzivní palbu.

9; Ukrajinské ministerstvo zahraničí šílí kvůli společnosti Apple a Krymu. Proč k tomu vůbec došlo? Jurij Tkačov vysvětlil, proč společnost Apple uznala Krym za ruský a proč k tomu Ukrajina vlastně pomohla.

10; V Záporoží se účastníci ATO a proruští aktivisté pohádali o míru v Donbasu. „Veteráni ATO“ vysvětlili aktivistům, jak má ve skutečnosti vypadat mír v Donbasu. Na fyzické potyčky nedošlo. Účastníci prudké diskuse se rozešli, když začal liják.

11; V Sýrii ozbrojenci vyhlásili válku selským usedlostem. Pěstování olivovníků v Sýrii to je vlastně celá zemědělská kultura, která se vytvářela celá století.

12; Zase ten Putin? „Meteorologická bomba“ udeřila na USA. Padají stromy, ruší se lety, uzavírají se úřady a dálnice. Mohutná cyklóna drží v zajetí severozápad USA a vyvolává živelní pohromy – vydatné sněžení a vítr vyvracející stromy.

13; Projekt eurointegrace Ukrajiny byl ukončen. Francie za tímto procesem udělala poslední tečku. O tom, že v Evropské unii nikdo nikdy nebral Ukrajinu jako součást Evropy, jsme kyjevským aktivistům říkali už na podzim 2013.

14; „Severní proud“ drtí Ukrajinu, říká šéf Naftogazu. Podle Vitrenkových slov se spuštěním Severního proudu – 2“ lze očekávat, že tranzit plynu přes Ukrajinu skončí.

15; Nám nevrátili část flotily, ale nějaké nepoužitelné plechovky, říká poslanec Nejvyšší rady. Po videovýzvě prezidenta Zelenského u mě vznikl dojem, že každý žijeme v odlišném světě.

16; Byla zveřejněna reakce Emmanuela Macrona na Putinovu výzvu. Připomeňme, že Putin poslal nejvyšším představitelům hlavních zemí Evropy a Asie poselství spojené s raketami středního a krátkého doletu.

17; Hokejista Vjačeslav Fetisov označil Rusko za „zemi, která si udělala ostudu“. Tato slova nemohla zůstat bez povšimnutí na sociálních sítích.

18; Slavný bezvízový styk. Ukrajina uzavřela dohodu o bezvízovém styku s další zemí – Marshallovými ostrovy. Kolikpak Ukrajinců tam asi bude jezdit?

19; Je třeba se zamyslet i sám nad sebou. Putin se vyhnul otázce o Ukrajině. Včera, 27. listopadu se konala pracovní cesta prezidenta Ruska do Petrohradu.

20; Šéf OBSE jede na Donbas. Společnost předsedovi OBSE bude dělat ukrajinský ministr zahraničí Vadim Pristajko.

21; Stálý zástupce USA při EU byl obviněn ze sexuálního obtěžování. Všechny ženy prohlásily, že diplomat se jim začal mstít poté, co odmítly jeho obtěžující návrhy.

22; Obliba Zelenského a Gončaruka prudce padá. Za poslední měsíc o 20 procentních bodů (ze 72% na 52%).

23; Speciální operace FSB a Ministerstva vnitra. Byli zatčeni členové kruté bandy. Členové zločinecké bandy „Šarapovskije“ spáchali sérii obludných vražd v Moskvě a Dagestánu a také se podíleli na velkém teroristickém činu.

24; První do hloubky modernizovaný Tu-160M byl předán k testování. Pozemní a letové zkoušky nového letadla proběhnout na polygonu Kazaňského leteckého závodu (filiálka Tupoleva).

25; V Gorlovce odebrali šílené majitelce psa staffordského teriéra, který pokousal mladíka. O osudu psa bude rozhodovat soud.

26; Proběhla domovní prohlídka u Marusji Zveroboj,která vyzvala k zavraždění prezidenta. Dnes brzy ráno detektivové ukrajinského úřadu pro vyšetřování provedli domovní prohlídku v domě „dobrovolnice“.

27; Většina je proti. Ukrajinci nepodporují pozemkovou reformu Zelenského. 59% je proti, 22% pro.

28; Předseda ukrajinské vlády Gončaruk si udělal výlet do Londýna za milion hřiven. Cestu do britského hlavního města absolvoval prezidentským Airbusem A319CJ.

29; Tisková tajemnice Zelenského označila Litvu za Lotyšsko. Poté, co ji na chybu upozornili, Julija Mendel prohlásila, že to byl vtip.

30; Šéf Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny zveřejnil „první otázku“ Ukrajiny na nadcházejícím setkání v normandském formátu. Jde o vrácení ukrajinských válečných zajatců. Alexej Danilov dále prohlásil, že existuje pět scénářů jak získat zpět okupovaná ukrajinská území.

31; „Je to loď plná homosexuálů“. Maďarsko se zřeklo účasti na Eurovizi, protože je soutěž příliš spjata s LGBT komunitou.

32; Marusja Zveroboj po ukončení domovní prohlídky zopakovala výhrůžky na adresu Zelenského: Znovu opakuju, jestli budeš škodit našim vojákům, jsi na seznamu.

33; Pojedeme do Tokia hájit čest země, říká šéf olympijského výboru Ruska. Podle jeho slov se země plnohodnotně chystá na účast na nadcházející olympiádě 2020.

34; Ukrajinci podporují zrušení imunity u Porošenka. Ředitel Státního úřadu pro vyšetřování prohlásil, že bývalý prezident překračoval své kompetence.

35; Výsledky prověrek v Roskosmosu: Schémata rozkrádání existovala desítky let a škody jdou do astronomických výšin. Odhalená zločinná schémata byla spojena s konkrétními vedoucími pracovníky.

36; My Rusko a Čínu potřebujeme. Německý ministr zahraničí avizoval reálný evropský plán. Haiko Maas učinil prohlášení na konferenci ve Fondu Friedricha Eberta.

37; Lekla se poptávky po míru s Ruskem. Náměstkyně ukrajinského ministra zahraničí odstoupila z funkce. Zerkal poznamenala, že poslední kapkou se stalo její odvolání z jednání plynových otázkách.

38; Společná komise pro kontrolu a koordinaci příměří učinila prohlášení o neexistenci nebezpečí útoku Republik na Ukrajinu., Ukrajinská média publikují informace zveřejněnou dnes na tiskové konferenci šéfem ukrajinské strany ve Společném centru.

39; Ve Státní dumě se drsně vysmáli ukrajinské vládě v souvislosti se zavedením nových sankcí. Poslanec Andrej Kozenko komentoval informaci o zavedení ukrajinských sankcí proti 131 právnickým osobám za jejich činnost na Krymu. Místo aby zaváděli sankce proti vlastním korupčníkům, handrkuje se s ruskými archeology a novináři.

40; Bylo zveřejněno ukrajinské instruktážní video, jak donutit (či spíše přemluvit) podřízené vojáky k tomu, aby plnili rozkazy nebo aby vůbec něco dělali.

41; Pustili se do sebe dva Donaldi. Trump se modlí za rozpad EU, říká Tusk. Prezident Evropské rady Donald Tusk prohlásil, že americký prezident je možná největší výzvou pro EU.

42; Velení 10. brigády ukrajinské armády rozkázalo zlikvidovat vrtulník „soukmenovců“. Pro vyšetření tohoto faktu přijel do zóny OSS (ATO) náčelník generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil Ruslan Chomčak.

43; Merkelová na Berlínské konferenci o mnohostranném obchodě a digitální bezpečnosti přehlédla schody a upadla. K žádnému zranění nedošlo.

44; Tragédie na Dunaji z 29. května. Ukrajinskému kapitánovi hrozí 2 roky až 11 let vězení. Kapitán linkového plavidla několik minut nevěnoval pozornost pohybu plavidla. V důsledku srážky zahynulo 27 lidí, většinou (25) občanů Jižní Koreje.

45; Na Ukrajině zapomněli propustit vězně, kterému vypršel trest už 9. listopadu. Propuštěn byl až na zásah prokuratury. Bylo nařízeno služební vyšetření případu.

46; Policisté nedaleko Moskvy zachraňovali lidi z hořícího domu a jejich čin ocenil ministr. V důsledku promyšlených a obětavých zásahů pracovníků „Gosavtoinspekce“ byli všichni obyvatelé domu včas evakuováni.

47; Půl Ruska vyděsil „mimozemský úkaz“ na nebi. To jen ruské ministerstvo obrany testuje hrozivou zbraň. Podle očitých svědků byl zářící objekt podobný medúze s kulatým tělem a dlouhým ocasem.

48; Spiknutí Zelenského a Porošenka. Hrozí vzpoura kvůli problémům s plynem. Vladimir Zelenskij evidentně zosnovali spiknutí s „čokoládovým králem“ Petrem Porošenkem, říká novinář Ilja Novickij.

49; Rozkolníci z „Pravoslavné církve Ukrajiny“ proti „bezbožné moci“ Zelenského. Klerik rozkolnické PCU odsloužil mši za ty, koho mučí „bezbožná moc“.

50; „Severní proud“ se zarývá do Evropy. Německý soud zamítl žaloby, které se týkaly plynovodu Eugal, což ne odbočka plynovodu „Severní proud – 2“ k hranici České republiky přes území Německa.

51; Kyjevský soud vynesl rozsudek ohledně „karatelky“ Inny Griščenko s přezdívkou Puma, která je podezřelá z vraždy podnikatele v Ivano-Fankovské oblasti a má vazby na kriminální podsvětí. Soud se přiklonil na stranu prokuratury. Protože by mohla uprchnout, nechali ji ve vazbě. Advokát podezřelé Masi Najem vyjádřil v této souvislosti rozhořčení.

52; Macron pochybuje, že by Rusko a Čína byly navěky nepřáteli NATO. Toto prohlášení učinil v Londýně.

53; V Evropě vyhlásili mimořádný klimatický stav. Prohlášení učinil Evropský parlament v předvečer konference OSN o klimatických změnách.

54; Ukrajinská armáda udeřila proti pozicím Armády Luganské republiky. Jsou hlášeni zranění. Ozbrojené formace Ukrajiny pokračují v ostřelování pozic obránců Republiky.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!