Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 29.11.2019

pulemet_vsu1; Ukrajinská armáda útočila na pozice Armády Doněcké republiky. Jsou hlášeni zranění. Ozbrojené formace Ukrajiny pokračují v ostřelování pozic obránců Republiky.

2; Desítky francouzských vědců se ocitly v ledové pasti v Antarktidě kvůli poruše ledoborce. Pravděpodobně budou muset v zajetí ledu strávit několik týdnů.

3; Nový pokrok. Unikátní úsek „tureckého proudu“ byl položen v Srbsku pod korytem Dunaje. Výstavba plynovodu se ukázala kvůli specifickým geologickým podmínkám daleko složitější než se původně předpokládalo.

4; Ukrajinská armáda je připravována k útoku. Bojové letectvo nacvičilo údery podle taktiky NATO. Cvičení se účastnily řídící složky ukrajinského letectva.

5; Výzvy ke stávkám a masovým protestům. Jak vedení Doněcké republiky údajně „okradla hladové horníky“. Doněckou republikou obíhá pohádka na téma hladových horníků, která končí výzvami ke stávkám a masovým protestním akcím. Nepříliš složitým pátráním se zjistilo, že ten „hladový horník“ má na facebooku desítky fotografií z těch nejdražších doněckých restaurací.

6; Ukrajinské hospodářství hyne na úbytě. Dluh na mzdách vzrostl o třetinu. A to se jedná jen o oficiální informace ze zprávy Státního statistického úřadu.

7; Ze syrské provincie Idlíb přicházejí znepokojivé zprávy. Teroristické bandy bojují mezi sebou, obětmi jsou ale často i civilní obyvatelé. O podrobnostech informuje armádní zdroj.

8; Proč se Francie rozhodla rozvrátit NATO? Francie je jedinou zemí NATO s nezávislým zbrojním průmyslem a jadernými zbraněmi. Cílem Francie je vybudovat Evropské ozbrojené síly nezávislé na Washingtonu.

9; Zelenskij je ochoten podniknout cokoli, aby zachránil vrahy z Majdanu. S příchodem Zelenského všichni očekávali na Ukrajině změny, ale k tomu nedochází.

10; Všechno jako v EU. Na Ukrajině chtějí urychlit růst cen energií na evropskou úroveň. V EU prohlásili, že ukrajinští spotřebitelé platí za plyn a elektrickou energii podstatně méně než Evropané. Jen zapomněli upřesnit, že ještě větší rozdíl je v příjmech. Že by Ukrajinci platili za energie menší procento ze svých příjmů než Evropané, si snad nemyslí ani ti nejzabedněnější liberální ekonomové.

11; Velké problémy má 46. brigáda ukrajinské armády. Bojovníci Luganské republiky sestřelili dron a získali tak cenné údaje.

12; Dokonalá deziluze. Zhasla poslední ukrajinská naděje. Občané Ukrajiny postupně zjišťují, že velké naděje spojené s novou mladou mocí, byly plané.

13; V Turecku přirovnali Rusko k živelní katastrofě pro USA a Evropu. Rusko spolu s Tureckem a Čínou představuje „živelní katastrofu“, která ohrožuje Západ v čele s USA.

14; Průzkum ukázal, jaký vztah k Rusku mají Bělorusové. Průzkum provádělo Centrum proporční analýzy mezinárodních vztahů vysoké školy MGIMO. 57,6% Bělorusů si přeje spojenecké vztahy, 31,8% partnerské vztahy, 10,2% neutrální vztahy a jen 0,2% si přeje nepřátelské vztahy s Ruskem.

15; Britský časopis Survival označil Sevastopol za Ruský. Poté se spěšně omlouvali a tvrdili, že jde o chybu a že to neodráží názor redakce atd. „Oprava“ se objeví v následujícím čísle.

16; Irácký předseda vlády oznámil své odstoupení z funkce kvůli krvavým protestům. Jeho demisi předcházela výzva nejvyššího náboženského činitele iráckých šíitů.

17; Překvapení? Na Ukrajině byla zveřejněna příčina ekonomické a demografické krize. Bývalá ministryně spravedlnosti Azarovovy vlády Jelena Lukaš prohlásila v ukrajinské televizi, že neutěšený stav ukrajinského hospodářství a celé společnosti je přímým důsledkem Majdanu a následného státního převratu.

18; Krůček po krůčku, milimetr po milimetru. Jak Rusko ohrožuje NATO. Britský ministr obrany Ben Walles během předvolební debaty použil ruskou kartu.

19; V Kyjevě prohlásili, že je čas na omezení svobody slova. A hned začali u nacistů. Jedná se přímý následek nedvojsmyslných výzev ukrajinských nacistů k vraždám nejvyšších představitelů současné moci včetně prezidenta Zelenského.

20; Tvrdíte, že 53% mladých Rusů se chystá emigrovat? Nesmysl! I mladí Rusové dobře vědí, že na ně na Západě nečekají s otevřenou náručí, že i Západ má své nemalé ekonomicko-sociální problémy a že přistěhovalci nemají na Západě na růžích ustláno.

21; Český prezident Miloš Zeman zchladil choutky šíleného pronacistického starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného postavit pomník Vlasovcům (ROA, Ruská osvobozenecká armáda) slovy, že navzdory krátkodobé pomoci Pražskému povstání nelze zapomínat na to, že Vlasovci byli zrádci bojující po drtivou většinu trvání své existence po Hitlerově boku a dopouštěli se válečných zvěrstev.

22; Prezidentka Gruzie zrušila svou návštěvu Ukrajiny. V Tbilisi také odmítli spekulace médií o údajné naplánované návštěvě ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského v Gruzii.

23; Na Krymu byla zadržena ukrajinská špiónka. Pracovnici Černomořské flotily hrozí až dvacet let odnětí svobody.

24; Podvodníci vymysleli nový způsob vykrádání účtů pomocí bankovních karet. Zločinci si osvojili metody přímého vydírání a napodobují též postupy podvodníků na dálnicích předstírajících poruchy.

25; S označením „Tajné“. Proč Trump přiletěl do Afghánistánu? Bílý dům pečlivě tajil informace o připravované návštěvě.

26; Horší než neandrtálci. Ukrajinská delegace zmařila vystoupení zástupce Ruska v OSN. Na první pohled dospělí lidé řvali, dupali, mlátili pěstmi do stolu, někteří se chystali i ke rvačce.

27; Bývalý ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin vyzval k bojkotu iPhonů. Společnost Apple urazila ukrajinské „patrioty“ tím, že na svých aplikacích označuje Krym za ruský.

28; Giuliani se stal čestným starostou obce u Kyjeva, kde žijí židé, kteří utekli z Donbasu. Píše o tom Bloomberg.

29; Ve Vysokých Tatrách na Slovensku zahynuli ukrajinští horolezci Vladimir Michalko a Irina Skryljova. Fakt potvrdili slovenští záchranáři i zástupci kyjevské federace horolezců. K události došlo nedaleko od Vidlové věže.

30; Most přes Amur do Číny. Rusko postavilo svou část mostu. Se zahájením provozu na mostě může výměna zboží mezi Poamuřím a Čínou vzrůst až na osminásobek z 500 tisíc tun na 4 miliony tun za rok.

31; Ukrajinská armáda zlikvidovala u Mariupolu „nepřátelské lodě“. K jejich velké lítosti to bylo pouze cvičení a nepřítel byl smyšlený.

32; Peskov srovnal Putina s vysokou pecí. Tu také jen tak neuhasíte – funguje v nepřerušovaných cyklech.

33; V Rusku byl zveřejněn text široce diskutovaného zákona o prevenci domácího násilí. Rada federace zve k diskusi všechny, kteří se chtějí podílet na dopracování návrhu zákona.

34; Zelenskij zavedl nové vojenské hodnosti. Místo zrušených praporčíků se objevily jiné podivné a nepochopitelné hodnosti.

35; Ukrajinskému Ruslanu selhal během startu motor. Na letadle An-124-100-450 během rozjezdu na vzletové dráze došlo při rychlosti 200 km/h výpadkům (pumpáži) druhého motoru.

36; Hranice Doněcké republiky byly oficiálně rozšířeny (potvrzeny) v rozsahu někdejších hranic Doněcké oblasti Ukrajiny. Poslanci Národní rady schválili zákon o státní hranici. Prohlašují, že není v rozporu s Minskými dohodami.

37; V Lugansku komentovali prohlášení o „pěti scénářích“ znovuzískání Donbasu ze strany Ukrajinu. Na Ukrajině dobře vědí, proč těch pět scénářů nespecifikovali... Jestlipak se v některém z těchto scénářů počítá s respektováním vůle obyvatel?

38; Putin prohlásil, že pevně doufá, že v Rusku se nikdy nestane, aby slovo „máma“ nahradilo slovní spojení „první či druhý rodič“.

39; Erdogan tvrdě odpověděl Macronovi ohledně NATO. Turecký prezident reagoval na Macronova slova o mozkové smrti NATO doporučením, aby si francouzský prezident nejprve nechal lékařsky vyšetřit svůj vlastní mozek.

40; Krymská soda. Přímé dodávky na Krym a desítky milionů škod. Ukrajinští policisté odhalili „zločin století“. Vyšetřovatelé zjistili, že ukrajinská vodárenská firma v Chersonské oblasti a zásobovala surovinami sodovkárnu na Krymu.

41; „Pozor: Fejk!“ Roskomnadzor vytvořil seznam internetových stránek, které zveřejňují nebezpečné lži. Seznam byl vytvořen na základě rozhodnutí Generální prokuratury. Některé portály byly zařazeny i kvůli lživým informacím v komentářích pod články.

42; Avakov trénuje vrahy pro Donbas. V ukrajinské armádě jsou likvidovány celé bataliony, vojáci se vyhýbají válce a utíkají. Dokončení přípravy trestních komand a jejich další použití v zóně OOS (ATO) se plánuje na první kvartál roku 2020.

43; Podřekli se. Ukrajinská armáda vyhrožuje, že bude sestřelovat letadla Ruské federace z „Buků“. Jeden takový se v Donbasu už „osvědčil“ před pěti lety, kdy v červenci 2014 byl raketou protiraketového komplexu Buk sestřelen malajský Boeing MH17.

44; V Naftogazu informovali o rozhovorech s Gazpromem. Zástupce Naftogazu prohlásil, že existuje celá řada technických dokumentů sloužících pro uzavření dohod mezi oběma stranami.

45; V ukrajinské škole spáchal školník sebevraždu kvůli dluhům za energie. Ve městě Černovcy v areálu jedné školy našli tělo důchodce, který si tam přivydělával jako školník.

46; Ukrajinský „expert“ Kirill Životovskij byl navždy vyloučen z vysílání politické talk-show „Kdo je proti?“. Důvodem rozhodnutí moderátora pořadu byly nechutné antisemitské výpady.

47; Ukroboronpromu hrozí americké sankce za spolupráci s Čínou. Tuto možnost připouštějí v ukrajinském antimonopolním výboru. Sankce by se mohli týkat i dalších (mimo jiné i státních) společností které figurují jako dodavatel Ukroboronpromu.

48; Ruský ministr se vyhnul odpovědi na návrh Kyjeva splatit miliardy dolarů dluhů plynem. Současné kontrakty na tranzit a dodávky plynu vyprší koncem letošního roku.

49; Panika v Londýně. Terorista bodal lidi. Byl přemožen kolemjdoucím a zastřelen příslušníky speciálních jednotek. Na těle byl pás sebevražedného atentátníka, který byl nakonec označen za atrapu.

50; Voják ukrajinské armády a recidivista v jedné osobě se v Nikolajevě pokusil ukrást auto se ženou v kabině. Informuje o tom tisková služba Nikolajevské oblasti.

51; Přišla vhodná doba... Na Ukrajinu se vrací skandální oligarcha. V létě 2016 zbavila Nejvyšší rada Oniščenka poslanecké imunity a hlasovala pro jeho zatčení a uvalení vazby.

52; Ruské tajné služby a „Katalánská lidová republika“. Moskva odpověděla španělským lhářům. Moskva rozhodně odmítla lživé zprávy o vměšování Ruska do vnitřních záležitostí Španělska v souvislosti s katalánskými událostmi.

53; Masakr v Haagu. Zabiják s nožem zabíjí kolemjdoucí. Probíhá speciální operace, na obloze jsou vrtulníky. Do centra města byly staženy policejní jednotky.

54; Na Ukrajině budou hromadně zavírány státní věznice a otvírat se budou soukromé. Záměr vyvolal vlnu posměšných reakcí na tuto neočekávanou novinku.

55; Tak komu tedy patří Krym? Podivná exekutivní struktura „Zastoupení prezidenta Ukrajiny na Krymu“ se obrátilo na společnost Apple a na Francouze v souvislosti s faktickým uznáním Krymu za ruské území. Na Ukrajině se zvedla nová vlna hysterie na téma „Čí je Krym“.

56; Nehledejte v tom nějaké skryté významy. Pušilin informoval, kvůli čemu byl schválen zákon o hranicích Doněcké republiky. Znovu zdůraznil, že schválený dokument není v rozporu s Minskými dohodami.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!