Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 30.11.2019

apple_1; Komu tedy patří Krym? Tzv. „zastoupení prezidenta Ukrajiny na Krymu“ se obrátilo na společnost Apple a na Francouze. Na Ukrajině se opět rozpoutala hysterie na věčné téma „Čí je Krym“.

2; Není třeba hledat žádní skryté významy. Pušilin informoval, proč byl schválen zákon o hranicích Doněcké republiky. Dále prohlásil, že nově přijatý zákon není v rozporu s Minskými dohodami.

3; Ukrajině předpovídají zánik v důsledku použití „hlavní zbraně“ Ruska – zemního plynu. Autorem této prognózy je podnikatel a televizní moderátor Andrej Palčevskij.

4; Bylo zveřejněno datum prvního zasedání ohledně případu Boeingu MH17 sestřeleného v Donbasu. Mělo by se konat 9. března 2020.

5; Odkud se bere dětská krutost a jak se formuje osobnost do podoby masového vraha? Jakákoli maličkost se může stát fatální a na každém z nás záleží, zdali se rozhodneme ukončit čísi život nebo naplnit ten svůj hlubším smyslem.

6; Armáda Luganské republiky získala zprávu ukrajinské armády pro Američany. Karatelé sami zneškodňují výzvědná zařízení. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý týden.

7; Plynová otázka. Rusko láme nad Ukrajinou hůl. Co bude s ukrajinským plynovodným systémem a kde bude Ukrajina nakupovat zdroje energie pro své potřeby?

8; Co vlastně zplodilo banderismus na Ukrajině? Banderovci jsou nositelé přesně té pokleslé, nelidské a fašizující ideologie,o kterou se odjakživa opírá velký kapitál.

9; Rusko a Francie proti USA. V předvečer nového vojenského soupeření v Evropě. V září 2019 přišel prezident Ruska s iniciativou zbavit Evropu raket krátkého a středního doletu. Evropě jsou k ničemu a USA jimi nejsou ohroženy. Jen dělají z Evropy potenciální bojiště příští války.

10; Naprostí psychopati. Ukrajinští zástupci útočili na zástupce Ruska v OSN. S každým takovýmto výstřelkem se jen upevňuje dojem, že do ukrajinských delegací jsou úmyslně vybíráni psychicky nezdraví jedinci.

11; Ruští „Tygři“ a „Tajfuny“ uhánějí na pomoc. Válka v Sýrii probíhá už osm let a osm měsíců. Situace v regionech se zlepšuje díky působení ruského letectva a úměrně tomu se zhoršuje pod vlivem USA a Turecka, které rukama ozbrojenců komplikují život civilnímu obyvatelstvu syrských měst.

12; Zákon o státní hranici Doněcké republiky. Doněck a Moskva vysílají jednoznačný signál Kyjevu. Chystá se uznání republiky ze strany Ruska a vojska Doněcké republiky nebudou stát proti dvousettisícové ukrajinské armádě sama.

13; Gazprom dal Ukrajině technické ultimátum. Plyn výměnou za svobodu Donbasu. 1. ledna 2020 v deset hodin ráno moskevského času už nebudou existovat právní důvody pro dodávky plynu na Ukrajinu.

14; Další výmysly ukrajinské propagandy. Armáda Ruska testuje na ukrajinské armádě nejnovější smrtonosné zbraně, říká Butusov. Střepiny této bomby se nezmagnetizují při vyjímání z lidského těla, tvrdí propagandisté.

15; Do Sýrie míří nové výzvědné plavidlo ruské námořní flotily. „Ivan Churs“ doplní stálý operativní sbor trvale působící ve Středozemním moři.

16; Ve společnosti Apple odpověděli na ukrajinské výhrady kvůli ruskému Krymu. Podle slov tiskového tajemníka společnosti Apple vždy studuje mezinárodně právní aspekty, než se rozhodne měnit označení na svých mapách.

17; Kriminální ATO v centru Kyjeva. Neznámí vyloupili banku cestou odpálení nálože. Ve městě byl vyhlášen plán „Siréna“ na dopadení pachatelů.

18; Ukrajinský premiér slíbil vyřešit odvěký problém – kvalitu ukrajinských silnic. Podle Gončarukových slov na to „Sluhové národa“ budou potřebovat tří až pět let.

19; Na první vlaky z Moskvy do Simferopolu bylo prodáno už 80% jízdenek. Informovala o tom tisková služba společnosti Krymské železnice.

20; Člověk, který hodil po Janukovičovi vejce, se stal zástupcem gubernátora Ivano-Frankovské oblasti. Moudrý člověk a čistá duše...

21; Trumpovi během návštěvy Afghánistánu sebrali telefon, tvrdí zdroje. Pravidelné příspěvky na Twitteru psali za prezidenta USA jeho asistenti, aby se lidé nedivili dlouhému Trumpovu mlčení.

22; Ukrajinský voják z 10. horské útočné brigády byl zasažen kulkou ostřelovače. O ztrátě v řadách ukrajinských ozbrojenců informuje ranní zpráva štábu OOS (ATO).

23; Za našimi humny stojí nová jaderná velmoc. A není to Rusko ani USA, píší čínská média. Hned vedle Číny vzniká nová jaderná velmoc – Japonsko, které v rámci civilních programů nashromáždilo již tolik jaderného paliva, že může vyrobit až 6 tisíc jaderných bomb. Sousední státy musí být ostražité.

24; Prezident Brazílie obvinil herce DiCapria z podpálení lesů v Amazonii. Bolsonaro prohlásil, že DiCaprio dává peníze na zakládání požáru v Amazonii.

25; Ukrajinský ministr oznámil, že byly učiněny „kroky vpřed“ v rozhovorech s Ruskem ohledně plynu. Při rozhovorech byly určeny oblasti, kde mohou být potenciálně nalezeny kompromisy.

26; Strašlivá svědectví. V Doněcku byla prezentována kniha a fotoalbum o zločinech ukrajinské armády. Oficiální představitel Národní policie Doněcké republiky představil tematické album „Válka očima dětí Donbasu“.

27; Zalíbit se Trumpovi a vyhlásit vyšetřování, Ukrajinská moc je zmatená a nachází se ve slepé uličce. Úředníci si nejen uvědomují svou závislost na USA, ale hledají navíc způsoby jak zlepšit vztahy se svým pánem z Bílého domu, píší CNN.

28; Vyšly najevo šokující informace o vztazích velitelů ukrajinské armády a jejich podřízených. Národní policie Doněcké republiky informovala o děsivé pravdě a obrátila se na matky vojáků nacházejících se v zóně ATO.

29; Psi štěkají a karavana kráčí dál. Počet majitelů ruských pasů v Luganské republice brzy překročí 50 tisíc. Proces obnovy občanských práv probíhá za nesouhlasného vytí „uvědomělých Ukrajinců, ironizuje zástupce Luganské republiky v Minské kontaktní skupině.

30; V Oděse „hrdinové“ kotlů představili film o hrůzách „Ilovajského kotle“. Velitel ozbrojenců útočné skupiny batalionu Donbas si nejen zahrál sám sebe, ale stal se i spoluproducentem snímku.

31; Podlézání Západu. Ve Státní dumě komentovali zavedení nových vojenských hodností na Ukrajině. Zavedení nových vojenských hodností na Ukrajině podle standardů NATO je jen projevem podlézavosti vůči Západu.

32; Na Ukrajině zazněla slova o ztrátě smyslu existence země. Podle Molčanovova názoru se v poslední době smysl existence Ukrajiny smrskl na problém tranzitu zemního plynu. A tento pilíř se nyní hroutí. Ukrajina tak jako tak bude nucena koexistovat s Ruskem, říká Molčanov.

33; Společnost Apple reagovala na skandál s Krymem. Americká společnost Apple slíbila, že ještě hlouběji nastuduje otázku vyobrazení sporných mezistátních hranic na svých produktech.

34; Bylo zveřejněno datum spuštění Tureckého proudu: 8. leden 2020 v Istanbulu. Informoval o tom turecký prezident Erdogan.

35; Velitel ukrajinského námořnictva byl vyznamenán francouzským řádem. Podle Vorončenkových slov je toto vyznamenání oceněním činnosti všech vojenského námořnictva ukrajinských ozbrojených sil.

36; Volodin varoval Ukrajinu před možným odtržením řady regionů. V reakci na buranské chování ukrajinské delegace v Ženevě na zasedání OSN prohlásil, že Ukrajina nejenže nerespektuje práva národnostních menšin, kterým upírá právo na vzdělání v rodném jazyce, ale stejně macešsky se chová i k ruskojazyčné komunitě, kterou rozhodně nelze nazvat pouhou „menšinou“ 36% ukrajinského obyvatelstva, jejichž rodným jazykem je ruština.

37; Národní banka Ukrajiny vysvětlila, proč na konci roku zdražuje na Ukrajině plyn. Snižuje se těžební aktivita v USA a očekává se prodloužení platnosti dohody OPEC+ minimálně do června 2020.

38; Generální tajemník NATO označil Rusko za hlavního nepřítele NATO. Rusko je tvrdohlavé a pokračuje v investování do vytváření jaderných zbraní. A kromě toho porušuje smlouvu o rozmístění raket středního a krátkého doletu...

39; Pirátka silnic Mara Bagdasarjan, která v minulosti opakovaně cynicky porušovala pravidla silničního provozu, se chce obrátit na prezidenta Putina kvůli tomu, že jí nechtějí vrátit řidičský průkaz. Formálně jí byl řidičský průkaz odebrán kvůli diagnóze epilepsie.

40; V Ruské pravoslavné církvi informovali o metodách boje proti alkoholismu mezi kněžími. V Církvi jsou činěna nejrůznější opatření pro vyřešení problému alkoholismu mezi kněžími.

41; Zelenskij se touží setkat se studenty, kteří byli zmláceni na Majdanu v roce 2013. Informuje o tom na svém oficiálním Telegram kanálu. Byl zveřejněn seznam studentů z Majdanu, které při demonstraci zbili příslušníci Berkutu.

42; Zdivočelá Ukrajina. Mají názvy ulic vliv na psychiku lidí? Psychicky narušený muž ve Lvově v Banderově ulici ranou do tváře knokautoval na přechodu pro chodce nic netušící mladou ženu nesoucí v náručí malého psíka. Poté, co se žena skácela k zemi, ani se neohlédl a pokračoval v klidné chůzi směrem do centra města. Svědkům události se muže nepodařilo zastavit. Až později jej našla a zatkla policie.

43; Ve Státní dumě reagovali na prohlášení Apple ohledně Krymu a vyznačení sporných hranic. Společnost prostě postupuje v souladu se svými ekonomickými zájmy, prohlásil člen výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti.

44; Sovětská raketa sestřelila americký vrtulník Apache. Vrtulník patřil Vojenskému letectvu Saúdské Arábie a protivzdušný komplex „Osa“ jemenským vzbouřencům.

45; Do sporu mezi Ukrajinou a Apple se vložili „hrozní“ Pobalťané. Litevský ministr zahraničí komentoval prohlášení zástupců Apple. Vyzval společnost Apple, aby nemanipulovala mezinárodním právem kvůli ekonomické výhodě.

46; Špinavej chlív. Na internetu drsně kritizovali stav ukrajinských vlaků. Diplomaticky řečeno: Ve vlacích „Intercity+“ nejsou služby na dostatečné úrovni.

47; Nejnovější Boeing 777X se rozpadl během zkoušek. Program Boeing 777X naráží na problémy opakovaně.

48; Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij prohlásil, že jeho tým hledá cesty jak snížit ceny vytápění pro Ukrajince.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!