Bulvárník Novotný se vrhá na zahraniční politiku

Starosta pražské městské části Řeporyje a bývalý bulvární novinář Pavel Novotný vyrazil do boje proti ruskému vměšování se do plánované výstavby pomníku pro Vlasovce padlé při osvobozování Prahy. Novotný, který se stará o území, kam spadají části Řeporyjí, Zadní Kopaniny, Krtně a Stodůlek, se vážně nebojí nikoho a ničeho, a proto s velkým nasazením a odvahou doručil v popelářské ještěrce na ruskou ambasádu na Prahu 6 – už zase ta Praha 6! – dopis adresovaný přímo Vladimíru Vladimíroviči Putinovi. Samozřejmě, že ho jako vyhlášený expert na mediální marketing přece nemohl poslat jen tak obyčejnou poštou.

Ve svém dopisu „Milé, vlezlé a drzé Ruské federaci“ píše, že o záměru zbudovat pomník na památku Vlasovců nebudou obyvatelé Řeporyjí diskutovat s nikým zvenčí a už vůbec ne „s Ruskem, symbolem okupační moci, lži a porušování lidských práv.“ O představitelích Ruska také píše, že „Řeporyje mají tisíckrát lepší historickou zkušenost s Vlasovci, než s vámi, vy karikatury sebe sama s atomovým kufříkem za zadkem a hlavou plnou vodky a černého svědomí. Česká republika je demokratickou zemí, do které můžete posílat tak maximálně agenty, peníze na kampaně vám loajálních ubožáků, nadopované sportovce a určitě i prostřednictvím velvyslance depeše o tom, co se vám nelíbí.“

Mimo jiné v dopise rovněž označil maršála Koněva za jednoho z nejhorších vojevůdců, duševního mrzáka, lidskou zrůdu a především ubohého vraha a o pár řádek později ještě za šmejda a svini. „Aby vám to bylo v Rusku úplně jasné, na rozdíl od Ruské federace, symbolu prolhanosti a šíření strachu, v Řeporyjích se pravdy nebojíme a nebojíme se ani vás,“ kasá se Novotný.

Novotný má tedy rozhodně pro strach uděláno, i když připouští, že „Moje ‚armádaʻ vám v případě konfliktu, dlouho čelit nebude. Čítá mou, v zájmu Řeporyjí všehoschopnou existenci, dvě obecní multikáry, metací stroj, jednotku statečných dobrovolných hasičů a myslím, že se přidá i pár místních.“

Novotný byl všeho schopný už v dobách své mediální kariéry, kdy byl znám pod přezdívkou protekční spratek. Například dodnes mu má hodně lidí za zlé jeho výrok o Ivetě Bartošové z roku 2013, kdy o ní devět měsíců před její smrtí slovenskému deníku SME řekl: „Samozřejmě, my ji skutečně zabijeme. Ona se však zabíjí i sama, ale o tom se nebavme. Faktem je, že na ní dlouhá léta parazitujeme, lidsky ji už i lituji. Uvědomuji si, že když ji vyfotí pomočenou, je to nedůstojné, a že skutečně přispíváme k jejímu blížícímu se konci. Poptávka po ní je neskutečná, články o ní si otvírají i lidi, kteří bulvár nečtou. Pak jdou hranice stranou a budeme na ní parazitovat až do konce a ještě půl roku po něm. Je to tvrdé a morálně špatné, ale tak to je.“ Ve stejném rozhovoru prozradil i to, že když začal dělat bulvár, pochopil, že pokud rezignuje na morální otázky, které jsou s touto prací spojeny, tak se s ní může dlouhodobě a dobře živit.

I když dnes už je vše jinak, Novotný svou znalost zákonů bulváru uplatňuje rovněž v roli starosty svými často nekorektními až vulgárními výroky, kterými se opakovaně snaží přilákat zájem médií ke své osobě. Před nedávnem to bylo například, když o komunistickém poslanci Zdeňku „Mlátičce“ Ondráčkovi na svém twitterovém účtu napsal, že by měl viset. Nebo kvůli mediální přestřelce mezi ním a poslancem ČSSD Jaroslavem Foldynou, který o Novotném řekl: „že je notoricky známý především vystrkováním své nahé, sulcovité prdele na veřejnosti, což si lze vysvětlit duševní nevyzrálostí, která je však vzhledem k jeho věku pravděpodobně již trvalým stavem.“ Novotný na to Foldynovi vzkázal, že je kolaborantská štětka a koště a že smrdí. Když se o Novotném dlouho nepsalo, vzal za vděk třeba i mimozemšťanům nebo paranormálním jevům.

Přestože ODS je ohledně výroků svých poslanců jinak poměrně bdělá a za slova o tom, že hlasování parlamentu o směrnicích EU připomíná chování židovských výborů během protektorátu, byl Václav Klaus ml., zvaný VKML, za svou prostořekost dokonce z ODS vyloučen, Novotný navzdory své nevymáchané puse v řadách občanských demokratů zůstává dál. Paradoxně i s podporou předsedy své strany Petra Fialy, ačkoliv ten sám jinak vypadá spíš jako nějaký unylý, konzervativní profesůrek.

Je ale možné, že Fiala má všechno velice dobře a politologicky promyšlené a – ač má teď Novotný i s celou ODS zaděláno na pořádný diplomatický skandál – moudře vyčkává. Třeba doufá, že až dopis dorazí do Kremlu za ruským gosudarem, Novotného sprosté hulvátství Putina k smrti vyleká a ten se až do nejdelší smrti konečně přestane vměšovat do řeporyjské, potažmo globální politiky. A kdyby to snad tentokrát nevyšlo, nevadí. Novotný může – pokud ho tedy mezitím neotráví nějaký další Skřípal novičkem – Rusku klidně vyhlásit válku. Vždyť jsme přece v NATO!
2 Komentářů k Bulvárník Novotný se vrhá na zahraniční politiku

  1. Marek napsal:

    Nechápu , proč mu dáváte všude tolik prostoru...
    Kdyby se o něm přestalo psát , přestane i škodit naší republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!