Mám pro premiéra Babiše dvě zprávy

Mám mezi svými přáteli a známými též několik náruživých fandů premiéra Babiše. Tak náruživých, že téměř všichni z nich vlastní Babišovu knihu O čem sním, když náhodou spím, a o tomto díle a též o Babišovi zvlášť dokázali vést až do nedávna i docela nadšené rozpravy. Ale to nadšení téměř u všech - a to je první z obou zpráv, které pro preméra mám - až neuvěřitelně ochladlo po 19. listopadu t.r., kdy premiér při své návštěvě Ukrajiny pronesl v přítomnosti svého ukrajinského protějšku mimo jiného i toto: „Česká republika nadále neuznává nelegální anexi Krymu a odsuzuje ji“.

Že jde v části jeho vyjádření o „nelegální anexi Krymu“ o vyjádření lživé – a to je ona zpráva druhá, kterou pro premiéra Babiše mám - mu nebudu samozřejmě dokazovat já, ale nechám to na Prohlášení šéfa AALEP ( Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU) Christiana Fouloye, které bylo vydáno před více než rokem. Zde je z něj to nejpodstatnější:

„Ještě i po 3,5 letech po vstupu Krymu do Ruské federace se i nadále na Západě zpochybňuje právo vůle krymského obyvatelstva a hovoří se o „ anexi“ poloostrova Ruskem.

V tomto případě právní analýza ukazuje, že připojení republiky k Rusku bylo v souladu s ustanoveními ústavy Ukrajiny - a to zejména v části 10, věnované Krymu, a vztahují se na samostatný právní status tohoto regionu, který se „ právně opírá o právo národa“. Existovala v ní také možnost uspořádat referenda na místní úrovni. Ústava Krymu z března 2014 rovněž předpokládala referenda „ o jakékoliv věcné problematice občanů“ (článek 48). S ohledem na tuto skutečnost AALEP uznala zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny i prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska“.

Takže ještě jednou: AALEP, čili Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU prohlásila, že připojení Krymu k Rusku bylo v souladu s ustanovením ukrajinské ústavy ... a AALEP proto uznala zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny i prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska.

Zatímco však náš premiér na mluvil v Kyjevě o „nelegální anexi Krymu“.

Proč? Nebyl o právním postoji AALEP nikým informován? Anebo informován byl, ale dal raději sluch tomu, co mu vyprávěl ministr zahraničí Petříček, či co ze svých stránek denodenně chrlí deníky New York Times a Washington Post a hovoří neméně „pravdomluvné“ televize CNN a NPR?

Samozřejmě k zármutku všech, kteří mu stejně jako mí kamarádi a známí až dosud tak oddaně tiskli pěsti.
7 Komentářů k Mám pro premiéra Babiše dvě zprávy

 1. Lukáš napsal:

  Babiš si nasral do čapího hnízda,svou řečí na Ukrajině.
  Už to začalo jeho adorací Havla,omlouváním se,že se nemohl zúčastnit listopadových událostí.Podle mne,už ho mají,už bude hodný vůči EU,NATO.

 2. kamein napsal:

  Židobolševníci zvaní též chazaři (turkický kmen znásilňující judaismus) mají vždy v záloze alespoň dva náhradníky (aby byl demovýběr). Například náhradníky ODS byla Topka a jejími náhradníky jsou korzáři. Vždy se jedná o prověřené kádry (stříbro nebo olovo), protože každý náhradník musí prokázat, že snáší uzdu, bičík, udidlo a ostruhy. Jinak je jako soumar bezcenný. No gojové vzhůru do fronty na nové záložníky slouhů majitelů světa. Nejprve dostanete stříbro (obrok), pak uzdu a udidlo (zrádcovské aktivity) a nakonec ostruhy i to olovo!!!

 3. kamein napsal:

  Babiš je pouze náhradník náhradníků a nepomůže mu ani žmoulat jarmulku u zdi nářků. Gojime posluž a pak posluž naposled (náhradní orgány nebo mýdlo)!

 4. proud napsal:

  Vy jste schopny curaci vlizt do riti kazdymu cizozemcovi koukam,o stbacich ani nemluve........fuj,svine,tahni hnuse!!!

 5. proud napsal:

  Tuhle vlastizradu jsem si ty prase jedno necisty zazalohoval,s tebou jsem ty zkurvence siozidovskej skoncil!!!

 6. proud napsal:

  Tahni,ty prase nestydaty...........

 7. proud napsal:

  Tahni si na zakarpatskou ukrajinu k Babisovcum co kvakaj doma jidis,hajzle,a utikaj na slovac pro papiry,vsak nejsi nic jinyho!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!