Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 1.12.2019

ukraina_polsha_21; Ukrajince, který se ztratil před dvaadvaceti lety, našli v Polsku. Dlouho se rodiče snažili najít svého syna, který v roce 1997 ve věku 29 let odjel za výdělkem do zahraničí a dvaadvacet let se neozýval. V roce 2005 se rodiče obrátili na policii. O důvodech, proč se neozýval, není nic známo.

2; Obyvatel Doněcka se pokusil pronést granát do letadla z Kyjeva do Hurghady. Muž byl zadržen a umístěn do vazby.

3; Americký státní department se vyplašil kvůli zákonu schválenému v Rusku. Zákon umožňuje, by byly fyzické osoby, které dostávají financování ze zahraničí, považovány za zahraniční agenty. V USA vyzvali Moskvu, aby dodržovala svobodu vyjadřování názoru.

4; Jen pro Donbas. Ukrajina má v úmyslu v nejbližší době spustit vysílání televizní stanice, který by měl „přinášet pravdu“. Na vytvoření televizního kanálu bylo v rozpočtu země vyčleněno 4400 milionů hřiven.

5; V ruském městě Jaroslavl došlo v pětipodlažním domě k výbuchu. Evakuovány byly stovky lidí. Při výbuchu se otřásl celý dům, vyprávěl jeden z obyvatel domu.

6; Ukrajinští „řečtí katolíci“ proti Vatikánu. Vzniká hrozba nového církevního rozkolu. V předvečer setkání normandské čtyřky učinil důležité prohlášení o Ukrajině i římský papež František.

7; Situace na úseku odpoutání sil se nažhavuje. V rámci bojů mezi ukrajinskou armádou a nacisty přišly ke slovu i granátomety.

8; Banda vyzbrojená granátomety pořádala hony na podnikatele. SBU v Zakarpatské oblasti zadržela skupinu, která systematicky vymáhala od podnikatelů peníze.

9; Ozbrojence v Sýrii kosí smrtící virus. O podrobnostech informoval armádní zdroj.

10; Hrozba nepochází z Ruska. „Severní proud – 2“ se stal skutečným kamenem úrazu mezi Německem a zbytkem Evropské unie.

11; Za zvěrstva páchaná v Donbasu. V Rusku navrhují trestat ukrajinské karatele. Informuje o tom politolog Sergej Michejev. Jeho pohled podporují i v Radě federace.

12; „Putinův vzorec“ ohrožuje Ukrajinu!“. Porošenko a jeho banda se probudili a jako hladoví dravci teď krouží nad naší zemí, prohlásil kyjevský politolog Alexandr Semčenko v komentáři prohlášení bývalého ukrajinského prezidenta ohledně Steinmeierova vzorce. Porošenko prostě jen vyjádřil nespokojenost s faktem, že tento „vzorec“ dává obyvatelům Doněcka a Luganska právo na sebeurčení.

13; Jak vypadají zbraně pro ukrajinskou odplatu? Ukrajinští námořníci mají po vrácení vojenských člunů z Ruska jen o dvě neškodné kocábky více...

14; Zachraň nás, sultáne! Ozbrojenci se vrhli do útoku, narazili na odpor syrské armády. Nyní utíkají k Turkům. Skupiny ozbrojenců pokračují v útocích na pozice syrské armády.

15; To je kapitulace! Hotovo, konec! Na Ukrajině vzniká hysterická panika. Už během této zimy zavalí Ukrajinu vlna protivládních demonstrací, myslí si kyjevský politolog.

16; V USA spadlo letadlo. Mezi obětmi jsou i děti. V okamžiku pádu letadla platilo v okolí varování před sněhovými bouřemi.

17; Ukrajinské velvyslanectví vyjádřilo rozhořčení kvůli zrušení/přejmenování ulice v polském městě Přemyšl. Ulice Iosfata Kocilovského (biskup ukrajinské řeckokatolické církve) se stala jen prodloužením ulice Ivana Snigurského.

18; Kravčuk radil Zelenskému, jak si má počínat při setkání s Putinem. Summit v normandském formátu se má konat v Paříži 9. prosince.

19; V Poltavě „ruský okupant“ prostřelil „živý“ památník účastníků ATO. Interaktivní tabule s informacemi o každém jednotlivci byla zřízena na tzv. „Aleji vzpomínek na padlé obránce Ukrajiny“.

20; Na Lubjance uctili památku obětí hladomoru. Organizátory byly strana PARNAS a veřejné hnutí „Dekomunizace“.

21; Vystřelili jednu dávku a tím všechno skončilo. Ukrajinský vojenský expert Taras Čmut uráží „patrioty“. Ti ovšem neztrácejí naději a pokoušejí se od pana Čmuta zjistit, zdali bylo opravdu ve skutečnosti tak špatné. Expert totiž přiznal, že ruský hlídkový člun projektu „Sobol“ po všech stránkách převyšuje dělostřelecký člun (MBAK) typu „Gjurza-M, který má ve výzbroji ukrajinská armáda.

22; Satanistické symboly na křesťanském kostelu a mrtvoly zabitých ovcí vystrašily obyvatele britské vesnice. Na zádech a tlamách mrtvých nebo umírajících ovcí byly nastříkány pentagram, převrácený kříž nebo tři šestky.

23; Herec Jefremov prohlásil, že se nikdy necítil být Rusem. Říká, že se vždy považoval „prostě za člověka“, ale nikoli za Rusa.

24; Putin a Si Ťin-pching zítra spustí „Sílu Sibiře“. Plyn bude transportován z Irkutského a Jakutského těžebního centra spotřebitelům Ruské federace na Dálném Východě a na export do Číny.

25; V Rusku rozšířili seznam léků, kvůli kterým se člověk může dostat za mříže. Všechny tři léky jsou životně důležité, ale často se je někdo snaží využívat jako drogy.

26; Potomek banderovce se v USA soudí s ruským obchodem kvůli boršči. Sedmatřicetiletému obyvateli New Yorku se nelíbilo, když spatřil v jednom supermarketu nápis, že boršč je ruské jídlo.

27; Zpátky na Donbas. Graham Phillips se vrátil do Luganské republiky. Cílem cesty je ukázat světu, co se děje na úseku odpoutání sil u obce Zolotoje v Luganské republice. Graham mluvil s lidmi na ulicích.

28; Děsivá nehoda v Zabajkalsku. Autobus spadl z mostu. Hlášeno je dvacet obětí na životech. Příčinou dopravní nehody bylo prasknutí pneumatiky.

29; Nejnovější radarová stanice Kontejner zahájila svou činnost v Mordvinsku. Kontejner“ je radiolokační systém rozpoznávající předměty za horizontem.

30; Je to chamtivý člověk. Naděžda Savčenko informovala o odpudivých setkáních s Porošenkem. Podle informací ukrajinských médií vstupoval Porošenko do funkce prezidenta jako multimilionář a opouštěl ji jako miliardář.

31; Na Ukrajině byl zadržen kněz, který dostával drogy poštou. V Záporoží při pokusu vyzvednout si zásilku drog zadržela policie kněze Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu.

32; Peskov a Lavrov informovali o nadcházejícím setkání Putina a Zelenského v Paříži. Peskov připomněl zainteresovanost obou stran v konání takových schůzek.

33; Terrikon, Chameleon a Triton složí obraně Donbasu. Národní policie udržuje nebe nad Donbasem uzavřeným pro jakékoli druhy vzdušné hrozby.

34; Střelba v USA. Množství zraněných, Podle oficiálních informací policie nedaleko místa zločinu zadržela podezřelého.

35; Jako z filmů o vetřelcích. V USA informovali o nejpodivnějších sovětských samopalech. Tyto samopaly byly odrazovým můstkem pro experimenty a pomohly ruským zbrojařům rozšířit možnosti těchto zbraní.

36; Nechci střílet na své bratry. Ukrajinský fotbalista Jevgenij Bogrov žádá o azyl v Evropě. Jsem ochoten sloužit ve prospěch své země, ale nechci střílet do lidí, do Rusů, píše fotbalista.

37; Ve Francii informovali o vítězství Ruska nad alkoholismem. Rusko zvítězilo nad alkoholismem a může lecčemu naučit jiné země, píše francouzský list Le Monde. Spotřeba čistého alkoholu na osobu starší patnácti let byla v roce 2017 v Rusku 11,1 litru, ve Francii 11,7 litru.

38; Krvavé boje v Donbasu. Ostřelovači ukrajinské armády zabili bojovníky Doněcké republiky a byli zlikvidováni. Ozbrojenci pluku Azov na výcvikových základnách procházejí speciální vojenskou přípravou pro taktiku a speciální operace v zóně OOS (ATO).

39; Sýrie: Zvláštní oddíl ruských ozbrojených sil rozmístil unikátní mobilní komplex v zóně opuštěné Američany. Vyplývá to z nové reportáže ze Sýrie.

40; Prilepin informoval o dalším osudu Donbasu. Že se Donbas nevrátí k Ukrajině, chápou jak prezident Ukrajiny Zelenskij, tak i Evropa a Rusko.

41; Autobus zachvácený plameny v Petrohradě. Oheň vznikl v prostoru motoru a rychle se rozšířil do kabiny. V okamžiku události bylo v autobusu kolem padesáti lidí. Všechny se podařilo včas evakuovat, Nikdo nebyl zraněn.

42; Mýtus o Putinovi a o povaze politické moci. Koluje taková iluze, že moc je něco jednolitého, všeobjímajícího a trvalého. Samozřejmě že tomu tak zvláště dnes vůbec není.

43; V Pravoslavné církvi Moskevského patriarchátu diskutují o tom, kdy se duše stěhuje do těla – při početí, postupně s vývojem těla nebo při narození. Na jednom se ale shodli: Člověkem se jedinec stává okamžikem početí a od té chvíle má právo se narodit.

44; Vyřizování účtů kriminálníků v centru Kyjeva. Při ostřelování auta poslance Kyjevské oblastní rady Vjačeslava Soboleva zahynulo dítě nacházející se v kabině auta. Řidič byl zraněn.

45; Naděžda Savčenko vyprávěla o svém nevídaném úspěchu u mužů. Poznamenala, že jí muži nedají pokoj, nabídky na uzavření manželství přicházejí velmi často.

46; V Ingušsku došlo během turnaje v zápasu k hromadné rvačce. Příčinou srážky byl konflikt místního sportovce s účastníkem soutěže za Čečnu.

47; Avakov přísahal věrnost ukrajinskému nacionalismu. Arsen Avakov kritizoval také stoupence přátelských vztahů s Ruskem.

48; Benátky se chystají opustit Itálii. Dnes se v Benátkách konalo referendum.

49; V Doněcké republice předvedli dosud tajné vojenské novinky. Stanice pro radioelektronický boj byly dosud utajované.

50; Kravčuk navrhl napsání nových dějin, kde Ukrajina bude starší než Rusko. Podle jeho slov musí Kyjev odpovědět Rusku novým historickým konceptem.

51; Varovná zkušenost vietnamského předobrazu prezidenta Zelenského. Zradili ho a zabili. Hrozba pro dnešního ukrajinského prezidenta přichází od Avakova.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 1.12.2019

  1. proud napsal:

    "3; Americký státní department se vyplašil kvůli zákonu schválenému v Rusku. Zákon umožňuje, by byly fyzické osoby, které dostávají financování ze zahraničí, považovány za zahraniční agenty. V USA vyzvali Moskvu, aby dodržovala svobodu vyjadřování názoru."....................hovno ji je potom!!! Jen se o svy agenty boji,dobre ji tak!Kazdymu je naprosty hovno po tom co si ktera republika doma udela,kdyz to necpe jinejm!,jedina jeho starost je to respektovat kdyz ji navstivi,nechce-li to respektovat,at jede jinam.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!