Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.12.2019

oleg_sokolov_napoleon1; Historika Olega Sokolova, který zavraždil a rozporcoval svou milenku, umístili do psychiatrické nemocnice ve věznici Butyrka.

2; Rusko bude chráněno před útokem pomocí souvislého radiolokačního pole, které bude vytvořeno kolem celých hranic Ruska.

3; „Chladomor“. Zatímco Zelenskij řeší záchodové mísy, tisíce Ukrajinců mrznou bez topení.

4; V Zabajkalsku byl vyhlášen smutek za oběti z autobusu, který spadl z mostu. Předtím už vyhlásili smutek v Sretěnské oblasti, kde k havárii došlo.

5; Zelenskij je před rozhovory o Donbasu zmatený. Zelenskému dávají čím dál víc rad v předvečer setkání v normandském formátu, které se má konat 9. prosince v Elysejském paláci.

6; Žádné poklonkování před Západem. Potřebuje Rusko pomník Daniila Granina? Novinář listu Ukraina.ru Alexandr Čalenko komentoval nevšední talent známého spisovatele.

7; Zdroj ve štábu ukrajinských ozbrojených sil odhalil pravdu o utajovaných ztrátách mezi karateli za poslední dva týdny. Skutečná výše ztrát jde do desítek.

8; Gjurza proti Sobolovi (názvy bojových člunů). Je to tragédie... Na Ukrajině srovnali svou bojovou techniku s ruskou. Vedoucí ukrajinského vojenského centra prokázal smělost, poctivost a objektivitu a nijak neskrýval, nakolik ukrajinská vojenská technika zaostává za ruskou.

9; Novoroční dárek. Washington chystá podlý útok na Evropu a Rusko kvůli „Severnímu proudu – 2“. Po mohutném informačním útoku přešel Washington přímým hrozbám.

10; Peklo v Texasu. Strašlivé výbuchy a hromadná evakuace lidí, Minulou středu došlo na petrochemickém závodě v Texasu ke dvěma výbuchům. Jsou hlášeni zranění.

11; Drsné obrázky soukromé armády Wagner. Úder USA na Sýrii a chlapec, který řekl světu pravdu. Byla zveřejněna nová reportáž ze Sýrie.

12; Známý vojenský dopisovatel Alexandr Sladkov vzpomíná na bitvu o vyvýšeninu „Děrzkaja“ v Donbasu. Jsou momenty, o kterých by Rusko mělo vědět. Bojovníci Donbasu byli na této vyvýšenině zcela obklíčeni nepřáteli...

13; Západ způsobil Zelenskému nepříjemnosti. Cesta Zelenského na summit normandské čtyřky v Paříži přinese ukrajinskému prezidentovi velké problémy.

14; Ukrajinské ministerstvo zahraničí odpovědělo předsedovi Státní dumy Volodinovi o nebezpečí odchodu dalších regionů od Ukrajiny. Rusko se prý snaží rozehrát na Ukrajině nacionální otázku... Kdo ale vytváří problémy v národnostní otázce? Ten, kdo zakazuje svým občanům mluvit a vzdělávat se ve své mateřštině, nebo ten, který na to upozorňuje a varuje před následky?

15; A jak to souvisí s Ukrajinou? Puškov odpověděl Kravčukovi, který včera prohlásil, že Rusko se začalo vyvíjet až za Ivana Hrozného. Kravčuk otevřeně přiznává, že se aktivně přepisuje historie Ukrajiny. Dosavadní (ruský) pohled na historii vnímá ukrajinské dějiny spíše jako zhruba sto let trvající problematický emancipační proces v západní části Ruské říše či Sovětského svazu, opírající se například o fašistické Německo. Ukrajinské pojetí vlastní historie si přivlastňuje celé dějiny Kyjevské Rusi a současné Rusko vnímá jako entitu, která se od Kyjevské Rusi oddělila. (Pojem „Kyjevská Rus“ je ale konstrukt historiků. Ve své době se nazývala prostě „Rus“. Proto současní ukrajinští „historikové“ často říkají, že Rusko Ukrajincům vlastně ukradlo i jméno... Pokud je historie dějinami států, pak se stěží dá o Ukrajině (ukrajinské státnosti) mluvit dříve než ve 20. století. Dokonce se Leninovi klade za vinu, že byl Sovětský svaz (od roku 1922) rozdělen podle nacionálního principu, což je považováno za velkou chybu – mimo jiné proto, že to umožnilo konstituovat ukrajinské „národní povědomí“).

16; Pěchota Koalice USA mění svého pána. Velitel Syrských demokratických sil oslovil svět v ruštině. U vlády nastalo střídání, nyní mají nového pána..., komentují situaci uživatelé sociálních sítí.

17; Ukrajinští okupanti sčítají své ztráty. Velkou část z nich ale tají. Štáb okupantů je nucen uměle snižovat údaje o svých ztrátách, protože by se jim nikdo nehlásil do armády.

18; Ruský maniak - řidič kamionu Valerij Andrejev je v čele seznamu Interpolu. Je podezřelý ze znásilnění, vraždy a z mizení dívek v Orenburské oblasti. Andrejev se podle všeho skrývá v některé ze zemí bývalého SSSR.

19; Ukrajina předala Rusku ostatky sedmi ruských příslušníků Rudé armády padlých za Velké vlastenecké války, nalezené na území Ukrajiny. Ceremoniál proběhl na hranici Belgorodské oblasti.

20; Ruský velvyslanec ve Velké Británii zveřejnil prostý vzkaz pro NATO: Diplomat upřesnil, že Moskva nemá v úmyslu podřizovat se politické linii, kterou prosazují a provádějí Washington s Londýnem.

21; Pompeo vyprávěl novému vedení Evropské komise o „ruské hrozbě“. 1. prosince bývalá německá ministryně obrany Ursula von der Leyen nahradila ve funkci šéfa Eurokomise Jeana-Clauda Junckera.

22; Lékaři zachránili dítě těhotné cestující z autobusu,který se zřítil v Zabajkalsku z mostu. O život ženy rovněž bojují lékaři.

23; Chodil se modlit do lesa. Kaplan ukrajinských ozbrojených sil zaměstnal policii Kyjevské oblasti. Policie celý den pátrala po nezvěstném kaplanovi ukrajinské armády. Po jeho nalezení vyšlo najevo, že zmizel, aby se mohl v lese oddávat modlitbám.

24; Kdybychom čekali cokoli od Kyjeva, už bychom dávno umřeli, říká Pušilin o budoucnosti Donbasu. My se prostě do toho pustíme a pracujeme. Mimo jiné schvalujeme zákony, které potřebujeme.

25; Zelenskij zveřejnil podmínky pro konání voleb v Donbasu. Měly by se konat až po nastolení kontroly hranic s Ruskem ukrajinskými silami. Prezident Ukrajiny prohlásil, že nesouhlasí s tím, jak byla otázka kontroly hranic v Minsku rozhodnuta.

26; Byly odstartovány dodávky plynu do Číny plynovodem Síla Sibiře. Ceremoniálu spouštění plynovodu se účastnili Vladimir Putin i Si Ťin-pching.

27; V centrálních televizních stanicích se začalo mluvit o náhradním mateřství. Ruská pravoslavná církev považuje odnošení cizího dítěte třetí osobou (ženou) za nepřirozené a nepřípustné. K takovému kroku se rozhodl například sportovec Jevgenij Pljuščenko (krasobruslař) a jeho manželka Jana Rudkovskaja. Jejich vlastní dítě má porodit cizí žena.

28; Jediným státním jazykem v Doněcké republice se stane ruština. Denis Pušilin vystoupil s návrhem změn v ústavě Doněcké republiky.

29; Necítím se bezpečně. V Oděse zaútočili na „aktivistického patriota“. Necítíš se tu dobře, tak padej odsud, radí mu jeho odpůrci.

30; Ukrajina se podle ukrajinského ministra pro evropské záležitosti Dmitrije Kuleby chystá převzít pár oblastí Ruska. Mimochodem – ukrajinského vicepremiéra už jednou usadila oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharova.

31; V bezprostřední blízkosti konvoje ruské a syrské armády došlo k výbuchu. Nikdo nebyl vážněji zraněn a obrněná vozidla s lehkými poškozeními byla schopna další cesty.

32; Zelenskij kádruje obyvatelstvo Donbasu a plánuje etnickou čistku. V separatistických republikách je mnoho příznivců Ukrajiny, jsou tam i lidé, kteří jen dočasně podlehli vábení Ruska. O jejich návrat Ukrajina stojí. A ti, kdo si jednoznačně vybrali Rusko – ti ať jdou tam, kam je srdce táhne. Měli by opustit Donbas.

33; Donbas: „Důstojníci elitního specnazu SBU zahynuli, když odráželi útok diverzantů“. Ve skutečnosti se tito vojáci stali obětí „neznámých výbušných zařízení“.

34; Ruský bojový robot Uran-9 byl pozorován v Sýrii. Použití robototechnického komplexu umožňuje významně minimalizovat ztráty živé síly během bojových operací.

35; Útok na auto v centru Kyjeva, při kterém zahynulo tříleté dítě (syn poslance Kyjevské oblastní rady Vjačeslava Soboleva), spáchali účastníci ATO z řad dobrovolníků. Informoval o tom zástupce velitele nacistického 8. samostatného batalionu „Arrata“, u kterého sloužili zadržení pachatelé.

36; Ukrajinská armáda zaútočila na doněcké letiště. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky.

37; Záchranáři, kteří letěli na pomoc obětem záplav na francouzské Riviéře, havarovali s vrtulníkem. Oblast trpí v důsledku silných lijáků.

38; Na Ukrajině začnou trestat bloggery. DO konce roku je na Ukrajině naplánováno vypracování zákonů o „standardech zpráv“. Nebude se týkat jen oficiálních médií, ale i jednotlivých bloggerů, kteří mohou být voláni k trestní odpovědnosti za obsah svých blogů. Ukrajina zavádí otevřenou cenzuru podle principu „existují jen dva druhy názoru: oficiální (pravda) a nesprávný (fake news). Každý, kdo veřejně vyjádří byť jen trochu opoziční názor, může být pohnán k trestní odpovědnosti. O tom, co je pravda a co lež, rozhoduje ... kdo vlastně?

39; Opilí Ukrajinci v dodávce se srazili v Polsku s vlakem Intercity. Na místo události přijeli hasiči, zdravotníci, policie a zástupci železniční společnosti. Dvoučlenná posádka automobilu byla se zraněními převezena do nemocnice.

40; Revoluce na export. Nacisté z batalionu Azov se blýskli během protestů v Hongkongu. Otázka, kdo jim hradil letenky, je snad úplně zbytečná...

41; Připravovali techniku na zimu a desítky kusů přitom zničili. Stav zbraní a vojenské techniky ukrajinské armády je na trvale nízké úrovni v důsledku nefungujícího zásobování brigád.

42; Putin podepsal zákon o předprogramování ruského operačního systému na mobilní telefony. Přehledy typů, programové vybavení a režim jeho instalování bude určovat vláda.

43; Prohlášení Armády Doněcké republiky donutilo velení okupantů vysvětlovat prokazatelné útoky a utajování důležitých skutečností před nejvyšším velením.

44; V Doněcké republice tvrdě odpověděli na prohlášení Vladimira Zelenského o volbách v Donbasu. Prohlášení ukrajinského prezidenta neznamená nic jiného než další pokus podrobit Minské dohody revizi.

45; Naftogaz zveřejnil termíny vymáhání dluhů od Gazpromu. Situace kolem třístranných rozhovorů ohledně tranzitu a arbitrážních řízení je velmi složitá.

46; Oni budou zabíjet. Hlavoun ukrajinských nacistických ozbrojenců Andrej Gergert učinil děsivé prohlášení ještě před vraždou tříletého syna kyjevského poslance. Prohlásil, že některé ozbrojence vůbec nelze pustit zpět mezi běžné lidi, protože oni si zvykli sebemenší spor řešit vraždou.

47; V Kyjevě došlo opět ke střelbě. Kavkazané vyvolali konflikt v restauraci. Na místo události okamžitě vyjely operativní vyšetřovací skupiny Hlavní a okresní správy policie.

48; Zelenskij promluvil o nutnosti dialogu s Putinem. Konání rozhovorů označil za „vítězství“ Kyjeva.

49; Už si ani nesvlékají uniformy. U Kyjeva obchodoval policista s drogami. Dealerem byl pracovník hlídkové policie Kyjeva.

50; Mosijčuk informoval, proč se veteráni ATO stávají vrahy. Jako důkaz uvedl několik posledních medializovaných případů, jejichž protagonisty byli „veteráni ATO“. Objednatelé nájemných vražd si rádi najímají na spáchání činů „členy dobrovolnických hnutí“.

51; Příprava na novou štvanici na Pravoslavnou církev nebo výzva k dialogu? V Rusku se živě diskutuje o tématu ochlazení vztahu církve a státu rozvířeném hlavními televizními stanicemi. Situaci komentuje Dmitrij Kiseljov.

52; Zelenskij v pořadu „Otevřeně s prezidentem“ opět učinil slibné prohlášení ohledně cen energií.

53; Jen za poslední roky se desítky tisíc Ukrajinců se staly obětí obchodu s lidmi. Vyplývá to z výzkumu Mezinárodní organizace pro migraci na Ukrajině.

54; Ukrajinské ministerstvo zahraničí předalo protestní nótu maďarskému velvyslanci kvůli prohlášení o autonomii. Vztahy Ukrajiny a Maďarska se prudce vyostřily po vydání maďarských pasů obyvatelům Zakarpatska.

55; Pákistán vrátí Rusku dluhy z dob SSSR. Zadluženost vznikla v rámci zahraničně-obchodních operací, které uskutečnil s Pákistánem ještě Sovětský svaz.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 2.12.2019

  1. proud napsal:

    "2; Rusko bude chráněno před útokem pomocí souvislého radiolokačního pole, které bude vytvořeno kolem celých hranic Ruska."...............vyborne,jenom malickost: nikoliv "bude",ale "uz je"!!!!!!!! Rusko nikdy nerika svetu, a je to tak spravne,co chysta,ale jen co bud uz ma,nebo uz to spis dokonce prekonalo a je to zastaraly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!