Ruce pryč od Novotného!!!

SniImek_obrazovky_2019-11-28_vA16.18.48_4Posledních pár dní se pořád dokola omílá jedno a to samé téma týkající se naší domácí politiky, které má však bohužel neblahý diplomatický přesah vůči Rusku. Tím tématem je nešťastný nápad politického klauna pana Novotného postavit pomník příslušníkům zločinecké vojenské jednotky, která bojovala bok po boku německých nacistických zrůd ve druhé světové válce.

Většina slušných lidí v České republice samozřejmě ví, co byli Vlasovci, kterým se starosta Řeporyjí snaží postavit pomník zač, a nad jeho nápadem jen kroutí hlavou, nebo si ťuká na čelo. Problém je však v tom, že pan Novotný se jakýmsi nedopatřením stal oficiálním (byť jen regionálním) zastupitelem maličké městské části Prahy a díky nedokonalým českým zákonům, možná opravdu dokáže nakonec vztyčit pomník lidem, kteří spáchali celou řadu vojenských zločinů proti hned několika evropským národům.

Generál Vlasov zradil podobně jako ukrajinský válečný zločinec Bandera svou vlast hned na začátku války a přidal se na stranu, o které předpokládal, že vyhraje. Jeho muži se spolu s nacisty podíleli na celé řadě akcí ještě před oficiálním vznikem ROA (ruská osvobozenecká armáda) a v konání těchto zločinů setrvali až do úplného konce války. To, že na úplném konci pomohli Pražanům, je pravda jen částečně, šlo jim hlavně o to, mít volnou cestu, nemít Němce, které se chystali zradit v zádech a naloupit si v Praze dost jídla a civilního oblečení na svůj ústup směrem k americké armádě, protože se chtěli vyhnout spravedlivému trestu za své válečné zločiny, který je čekal z rukou vítězného Sovětského svazu.

Postavit takovým zločincům pomník je absolutní nesmysl a též obrovská neúcta k pozůstalým po všech lidech, které tito zrádci bojující bok po boku Hitlerovců povraždili. To, jakým způsobem politický klaun pan Novotný svůj nápad obhajuje, a to že ke svým výstupům dostává z české i ruské strany obrovský mediální prostor, je věc druhá a dle mého názoru velice nešťastná. Pan Novotný totiž využívá toho, v jakém zoufalém stavu je v naší zemi základní, střední i vysoké školství a používá v televizních debatách lživé argumenty. Dělat z Poláků, kteří mezi první a druhou světovou válkou vojensky napadli Československo, Ukrajinu a Bělorusko, snili o nové Velkopolské říši a hodlali obsadit Moskvu, kde chtěli napsat na zdi výnosy se zákazem mluvit Rusky nevinné oběti, je naprostý nesmysl.

Poláci měli již od dvacátých let minulého století vojensky obsazenou půlku Ukrajiny a část Běloruska a jejich okupační armáda zřídila na obsazených územích hned několik koncentračních táborů, ve kterých tito ortodoxní katolíci vraždili své politické a náboženské odpůrce. V polovině třicátých let pak Poláci podepsali smlouvu s Hitlerem a snili o dobytí celého SSSR. To, že je Hitler nakonec odkopl a obsadil, je věc druhá. Každopádně Stalin tehdy nedovolil Hitlerovi obsadit tu část bývalého carského Ruska a později SSSR, kterou Poláci okupovali, a Rudá armáda si vzala své území zpět.  Dnes tomu ti, co nenávidějí Rusko, říkají obsazení Východního Polska, přitom to bylo jen osvobození jejich vlastního území okupovaného Polskem.

Proč tohle všechno píši do článku o duševně malém člověku z geopoliticky bezvýznamných Řeporyjí? Protože pan Novotný použil události v Katyni jako argument proti Rusku v mezistátní televizní debatě. Často se diskutuje, jestli v Katyni popravili Poláky Němci, nebo Sověti a obě varianty mají své argumenty pro a proti. Faktem však je, že ať už to udělali jedni, nebo druzí, popraveni nebyli žádní nevinní beránci a civilisté, nýbrž důstojníci a úředníci okupační armády a okupační správy a zřizovatelé a provozovatelé koncentračních táborů, ve kterých umřeli desetitisíce Ukrajinců, Bělorusů a Rusů. Jejich chování byl také důvod, že Banderovci, které nechci tímto způsobem nikterak hájit, nenáviděli ze všeho nejvíce právě Poláky a většinu svých válečných zločinů spáchali právě na civilním polském obyvatelstvu, jako odplatu za útrapy, které jejich lidu spáchali právě ti, kteří byli popravení v Katyni.

Uctívat však lidi, jako byli Banderovci, nebo Vlasovci je totální nesmysl a obhajovat jejich činy jakýmsi vlasteneckým cítěním a vydávat je za spravedlivou odplatu je nebezpečné a hloupé. Zrada zůstává zradou, zločin zločinem a vražda civilistů kvůli jejich příslušnosti k nějakému národu, pořád zůstává obyčejnou sprostou prostě vraždou. Stavět podobným lidem mohyly a pomníky, mohou jen blázni, nebo prodejné bestie podobné těm, které chtějí uctít!!!

Proto říkám ruce pryč od Novotného, nemá cenu se s ním špinit, mluvit o něm, nebo na něj jenom myslet!!! Jeho chování, které hraničí s porušováním zákona a dávno překročilo tlustou čáru nazývající se hranice lidskosti, rozumu a morálky je úplně zbytečné a pachuť hořkosti a slizkosti, který při jakékoli debatě s tímto člověkem získáte, Vám jen zbytečně zkazí vánoční svátky!!!
3 Komentářů k Ruce pryč od Novotného!!!

 1. Vaska napsal:

  jinak pilsudskej (chtěl vytvořit velkopolsko které by sahalo od Baltu po Černé moře) měl vlhké sny o tom že dobude Moskvu a osobně na kremelské zdi napíše "mluvit rusky se zakazuje"

  • Vaska napsal:

   jo a co se tejče toho spratka novotnejch - nesahat, je těžce nemocnej - hrozí nakazení - hlavně mezi zdebilizovanou mládeží

 2. Robo napsal:

  Kašuka, konečne z teba vypadlo niečo zmysluplné!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!