PODZIMNÍ A ZIMNÍ DONBAS 12. – CO NOVÉHO U MÁŠI V ZAJCEVU?

KODAK Digital Still CameraPo roce a půl jsem 1.12.2019 opět navštívil známou rodinu Ryžkovových v Zajcevu na severu Gorlovky (DLR). Zajcevo leží na tzv. "linii příměří", od roku 2015 je rozděleno na severní, ukrajinskou část, a jižní, patřící DLR. Když jsem šel z gorlovské čtvrti Nikitovky do Zajceva, bylo ticho. Nezvyklé ticho zde, kde se už šestý rok každý den střílí. Že by Ukrajinci přestali střílet? Ale chyba lávky! Když jsem byl těsně před Zajcevem, bylo 11.10, začali střílet. Samopaly, kulomety, také dvě miny práskly. Asi po pěti minutách střelba ustala, za dalších pět minut opět několik výstřelů ze samopalu. Pak již byl klid. Takže-NIC NOVÉHO!

Rodinu jsem navštívil již potřetí. Babička Světlana, maminka Táňa, dcerka Máša (10). Máša (4.třída) nám pěkně povyrostla, za rok a půl o 17 cm... Měří už 149 cm. Máše jsem předal Haló noviny s mými reportážemi o Zajcevu a o Máše (jak prožívá jeden všední den), také dárky od českých přátel. Další výtisky novin Máša předá starostce Zajceva Irině Dikun a ve škole.

Z rozhovorů s Mášou, její maminkou a babičkou vyplynulo, že už mají války dost a že si nepřejí nic jiného než mír! Máša děkuje českým přátelům za dárky a za podporu lidu Donbasu, pozdravuje je a přeje vše dobré! Věří v brzké vítězství (viz poslední fotka). My přejeme Máše, její rodině, obyvatelům Zajceva i všem lidem Donbasu brzký mír!

Dodatek ve 21.30 MČ (19.30 SEČ): od 21.10 MČ začali Ukrajinci silně střílet po Zajcevu-samopaly, rachotí kulomety, práskají miny. Psi štěkají. Babička: "Co to tam zase vyvádějí!" A Máša si v poklidu kreslí...

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!