Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.12.2019

ruki_v_naruchnikah_01; Na Ukrajině byl zadržen člen strany Jednotné Rusko Igor Kučerjavyj. Údajně napomáhal ruské okupaci Krymu. Informovala o tom ukrajinská televizní stanice ATR patřící uprchlému vicepremiérovi Krymu a sponzorovu extremistů Lenuru Isljamovovi.

2; Pět scénářů: U Zelenského informovali o plánech na reintegraci Donbasu. V administrativě prezidenta Ukrajiny proběhla koordinační porada v rámci přípravy na setkání prezidentů normandské čtyřky.

3; Už kopou i do svého páníčka... Ukrajinské ministerstvo zahraničí obvinilo NATO z ruských útoků. Podle slov Vadima Pristajka nerozhodnost NATO umožnila Moskvě nejprve vtrhnout do Gruzie a za dalších šest let na Ukrajinu.

4; Ruský herec Dmitrij Pevcov označil rusko-amerického novináře Vladimira Poznera za nepřítele Ruska. Pevcov komentoval Poznerovo prohlášení o interrupcích a tmářství. Pozner je nepřítelem Ruska prostě proto, že si přeje a dělá všechno pro to, aby země vymřela.

5; Plynová válka. Jak Rusko může pomoci zvýšit Zelenského oblibu? Známý blogger Jurij Podoljaka (Jurasumy) se vyjádřil k ožehavému tématu tranzitu plynu přes Ukrajinu.

6; Čína chystá odvetný úder proti USA. V Číně se rozhodli, že už nebudou trpět výstřelky USA.

7; Dostihla ho jeho karma. Karatel Alexej Jaremčuk utekl z Ukrajiny a dostal se do německého pekla. Jeho příběh je třeba vnímat jako celek, aby bylo možno postihnout měřítko, ve kterém karatele zastihla pomsta dokonce za hranicí. Jakmile v Německu (v Hannoveru) zjistili, kdo to je, označili ho za nacistu a surově zmlátili.

8; Vrah tříletého dítěte byl osobou vyznamenanou Petrem Porošenkem. Ne nadarmo byl Porošenko přezdíván „Petr Krvavý“.

9; V Donbasu nejen chybí (rozkradené) zbraně, ale silně kulhá i radioelektronický boj. Vyplývá to ze zprávy o situaci v Luganské republice.

10; Ozbrojenci zaútočili na severu Sýrie a povraždili skupinu dětí. Vyplývá to z nejnovější zprávy ze Sýrie.

11; Příprava na ATO v Zakarpatské oblasti? Specnaz, obrněná technika a vrtulníky národní gardy byly přesunuty do horských oblastí Zakarpatska. Tato opatření jsou maskována jako zvyšování úrovně bezpečnosti v oblasti.

12; V bundestagu oznámili, co si myslí o Ukrajině a „Severním proudu – 2“. Největší nevoli vzbuzuje ukrajinská podpora sankcí proti projektu plynovodu. Německo vydatně finančně přispívá na obnovu téměř zhrouceného ukrajinského hospodářství a ukrajinská moc podporuje sankce proti Německu...

13; V Radě federace se vysmáli fantaziím Kyjeva o navrácení Krymu a Donbasu. Ruský senátor Alexej Puškov nenechal bez povšimnutí slova Vladimira Zelenského a ministra zahraničí Vadima Pristajka.

14; Na Ukrajině vysvětlili nebezpečnost Tureckého proudu pro jejich zemi. Ukrajinský expert prohlásil, že spuštění plynovodu Turecký proud se ukáže jako ještě bolestivější než spuštění „Severního proudu – 2“.

15; Ukrajinský skandál v Kanadě. Ukrajinští studenti požadují propuštění učitele univerzity v Albertě, který prohlásil, že hladomor z počátku 30. let rozhodně nebyl genocidou. Kanada naopak byla první, která událost za genocidu oficiálně uznala.

16; Vízová válka. USA nepovolily vstup delegace ruských úředníků a zástupci ministerstva zahraničí.

17; Vousatý muž v ženských šatech se objevil na obálce britského společenského časopisu. Nějaká nová Conchita Wurst ale svět už dnes neohromí.

18; Macron odmítl na londýnském summitu odvolat slova o mozkové smrti NATO. Naopak hned první den londýnského summitu svou diagnózu potvrdil.

19; Lékařská univerzita byla zařazena do systému ruských vysokých škol. Nyní může luganská univerzita vydávat svým absolventům diplomy ruského vzoru.

20; Strana Sluha národa vydala svých Deset přikázání jako mravní kodex jejich poslanců. Poslanec musí fungovat výlučně v rámci Ústavy a zákona. Hlavním cílem činnosti poslance je plnění požadavků voličů. Poslanec nesmí působit proti programu politické strany a prezidenta. Poslanec má právo na vlastní názor a argumentační postoje. Poslanec je povinen dodržovat rozhodnutí frakce a řídit se jimi. Všechna rozhodnutí frakce se přijímají podle pravidla 70/30, kde 70% hlasů znamená podporu jakéhokoli rozhodnutí. 30% naopak stačí na vetování rozhodnutí. Při nedostatečné účasti poslanců se hlasuje písemně, aby bylo dosaženo potřebného kvóra. Pokud poslanec nesouhlasí s frakcí nebo neplní program strany a prezidenta, je povinen opustit frakci. Poslanec je povinen osobně hlasovat v parlamentu. V případě neplnění rozhodnutí frakce je poslanec povinen frakci opustit.

21; Na Ukrajinu jede americký specialista Philip Reeker, který se podílel na odtržení Kosova od Jugoslávie.

22; Lukašenko si všiml znaků započatého nového rozdělení světa. Malé a střední státy nemají právo sedět se založenýma rukama a smířeně čekat, kdo z těch velkých určí do budoucna jejich osudy.

23; V Luganské republice odpověděli na plány Kyjeva ohledně reintegrace Donbasu. Pokud nebude existovat reálný model další koexistence, scénáře reintegrace patří do žánru sci-fi.

24; V Permu zahájil muž bezhlavou střelbu na ulici, Zahynula jedna žena. Očití svědci informují, že slyšeli osm výstřelů. Dvěma lidem se podařilo utéci z blízkosti střelce.

25; Hloupá smrt. Muž s pistolí se v Rostovské oblasti pokusil zachránit narušitele dopravních předpisů před policejní kontrolou. Sám odmítl předložit doklady, místo toho vytáhl zbraň a policisté byli nuceni ho zastřelit.

26; Ukrajinský ministr pro hospodářský rozvoj,obchod a zemědělství Timofej Milovanov zveřejnil oblasti s nejnižší a nejvyšší mzdou. Nejhůř jsou na tom v Černovické oblasti (7.885 hřiven), Chersonské (8.020 hřiven), Těrnopolská (8.098), Černigovská (8.130 a Kirovogradská (8.222). Naopak nejvyšší mzdy jsou v Mariupolu (17.114), Kyjevě (15.561) a s velkým odstupem pak v Dněpropetrovské oblasti (10.091). Podle aktuálního kursu činí průměrná ukrajinská mzda 30,6% průměrné české mzdy.

27; Strašlivý požár v oděské internátní škole. Je hlášeno mnoho zraněných. K místu události byly staženy požární jednotky a sanitky. Později přišla zpráva o první oběti na životech. Zahynula učitelka ekonomie, práv a hotelnictví.

28; Podvodník vybudoval „hranici“ ve vyborgském lese a za peníze přes ni „pašoval“ nelegální migranty. Pracovníci pohraniční správy FSB zadrželi jak migranty, tak i podvodníka.

29; V Haagu demonstranti pálí pneumatiky a požadují novoroční vatru. Vlastně si už své přání splnili...

30; KLDR slibuje Spojeným státům vánoční dárek. Jaký ten dárek bude, záleží na samotném Washingtonu.

31; Mezinárodní skandál. Německo označila ruské diplomaty za nežádoucí osoby. Ruské ministerstvo zahraničí chystá odvetné kroky.

32; Naděžda Savčenko zorganizovala „pozemkovou vzpouru“ před budovou Nejvyšší rady. Bývalá poslankyně je přesvědčena, že ji lidé podpoří po celé zemi.

33; Na Ukrajině zaměnili dokumenty o vstupu do NATO. Místo nově schváleného vystavili na internetu starou verzi výzvy, aby členské země napomáhaly Ukrajině k zisku plného členství v Alianci.

34; Rusku hrozí masové porušování práv rodin. Ruská pravoslavná církev tvrdě vystupuje proti novému nebezpečnému návrhu zákona o domácím násilí. Komise při patriarchovi žádá zákonodárce, aby návrh neprojednávali a neschvalovali.

35; Začátek války? NATO nacvičuje základní strategické údery proti Rusku přesně podle Hitlerova plánu. Směry hlavních strategických úderů NATO se nápadně shodují s plánem Barbarossa.

36; Srazilo ho auto. V Londýně zahynul ruský miliardář Dmitrij Obretěckij. Podle informací médií auto srazilo miliardáře poblíž jeho domu v britském hlavním městě. Zemřel v důsledku poranění hlavy.

37; Německo vyhošťuje dva pracovníky ruského velvyslanectví v souvislosti s vraždou bývalého čečenského polního velitele v Berlíně. Merkelová vystoupila s prohlášením.

38; SBU vymyslela nový způsob shromažďování osobních dat obyvatel Doněcké a Luganské republiky. Ministerstvo vnitra vyzývá obyvatele Republik, aby neposkytovali žádné osobní údaje této internetové stránce.

39; Po Krymském mostě jezdí dvoupodlažní vlaky. Na železniční trati přes Krymský most se už testuje infrastruktura a formují se posádky lokomotiv.

40; V Německu pohrozili Ukrajině. Šéf poslaneckého výboru označil ukrajinskou podporu postoje USA ohledně plynovodu „Severní proud – 2“ za nepřijatelnou.

41; Bylo zveřejněno prohlášení ministerstvo státní bezpečnosti a Armády Doněcké republiky ohledně smrti příslušníků specnazu SBU v Donbasu.

42; Putin odmítl podmínky Ukrajiny pro tranzit plynu. Rusko je ochotno dodávat plyn přes Ukrajinu, ale jen podle vlastních podmínek.

43; Trump opustil summit NATO, protože se mu nelíbilo vtipkování kanadského premiéra. Americký prezident se domnívá, že vtípky kanadského premiéra byly spojeny s rozčarováním z amerických požadavků. USA trvají na tom, aby Kanada podstatně více přispívala do rozpočtu Aliance.

44; Ukrajina zaslala Kazachstánu protest kvůli Krymu. Nedávno prezident Kazachstánu prohlásil, že v jeho zemi nepovažují události na Krymu na jaře 2014 za anexi.

45; Maďarsko vyhrožuje zablokováním vstupu Ukrajiny do NATO. Maďarský ministr zahraničí tvrdí, že jazykový zákon na Ukrajině porušuje práva etnických Maďarů.

46; Ukrajina nemá žádná omezení pro využívání protitankových komplexů Javelin, říká Pentagon. Toto prohlášení učinil náměstek ministra obrany USA pro politické záležitosti John Rood.

47; Požár v Oděse. Poškozeny byly ukrajinská archeologie, oceánografie a včelařství. Šéfa Ústavu ´mořské biologie profesora Borise Alexandrova dosud nemohou najít.

48; Ukrajinská armáda zaútočila na pozice obránců Donbasu. Jeden obránce zahynul. Karatelé z 1. batalionu 92. samostatné mechanizované brigády uskutečnili ostřelování obce Krutaja Balka.

49; Ukrajinský ministr informoval, kolik peněz může přinést rozprodej půdy. Dnes je přidaná hodnota na jeden hektar na Ukrajině dvakrát nižší než v Polsku, poznamenal ministr.

50; Hrátky s ukrajinstvím končí. Donbas míří domů – do Ruska. Novinář Alexandr Čalenko říká, že Donbas už přesně ví, kým je.

51; On mluví rusky. Skabejevová informovala o rozhovoru se Zelenským. Televizní moderátorka Olga Skabejeva informovala v přímém přenosu o telefonickém rozhovoru s prezidentem Ukrajiny.

52; V Naftogazu oznámili Gazpromu, kam se má obrátit se žádostí o slevu na tranzit. Ukrajina přebírá metodologii účtování tarifu, která se používá na tranzit podle evropského tarifního kodexu NC TAR.

53; Ukrajinská armáda chystá provokaci v předvečer normandského setkání. Vyplývá to z prohlášení Armády Doněcké republiky.

54; Dcera britské královny se odmítla přivítat s Trumpem. Na internetu koluje video, ve kterém královna Velké Británie vyzývá svou dceru, aby přivítala Trumpa, ale ta odmítá.

55; Vyrobeno z krve ruskojazyčného obyvatelstva. Na Ukrajině se objevila kolínská voda s názvem „Stěpan Bandera“. Fotografii zveřejnil voják ukrajinské armády.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
7 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 4.12.2019

 1. Bývalý Epsteinův policista má azyl v Moskvě napsal:

  Bývalý Epsteinův policista John Mark Dougan má 700 Epsteinových vyděračských videí. Epsteinova data jsou zakódovaná. Osobně z videí viděl sedm. Není si jist, jestli je na nich syn britské královny Andrew. Říká, že poznal jednu osobu, která “kontrolovala MSNBC”, MSNBC je americká kabelová televize.

  John Mark Dougan je bývalý náměstek šerifa Palm Beach County na Floridě a první vyšetřovatel Epsteinovy kauzy v roce 2008. Jeho hobby je boj s korupcí v USA.

  V dubnu 2016 uprchl do Ruska, kde získal politický azyl.

 2. pokračování napsal:

  Jeho kolega, detektiv Joe Recarey, který vyšetřoval Epsteinovu kauzu, zemřel v květnu 2018 po krátké nemoci ve věku 50 let.

  John Mark Dougan, prohlášení 21. září 2019:
  "Nikdy jsem se nedíval na to, co mi dal Joe Recarey, kromě názvů souborů, typů a velikostí. FBI v roce 2016 zabavila mé počítače, které obsahovaly všechno, co mi Recarey dal. FBI a další zpravodajské agentury mohou být překvapeny, když zjistily, že jsem si nechal zálohu mimo místo, která mi byla zaslána v roce 2017 poté, co jsem byl bezpečně usazen v Rusku.

 3. pokračování napsal:

  Podle zpráv z médií americké tajné služby zjevně analyzovaly soubory a komunikovaly s britskými úřady. Pokud má britská tajná zpravodajská služba, běžně známá jako MI6, obavy ohledně jakýchkoli vazeb mezi princem Andrewem a Jeffrey Epsteinem, získala je od svých protějšků z Washingtonu, ne ode mě."

 4. Tolik k bodu 54; napsal:

  Tak USA mají královnu Alžbětu II. na lopatě?

  • proud napsal:

   Nemely,nemaj a nikdy mit nebudou........nezapominej na "vyssi" rad kterej jasne a jednou provzdy urcil misto i postaveni Anglie i Ameriky pokud moje pamet saha,neznam jedinyho vyderace,kterej by si vydiranim neco vydobil na delsi dobu!Zato jich znam hodne co cuchaj ke kytkam zespoda.

  • proud napsal:

   Navic mi nejak unika smysl onech DRBU! Obzvlast ve vztahu k nam,kterej uz prakticky nic nezmeni,aniz bysme se o zmenu zaslouzili vsichni! Jsme kolonie a ci nas nemusi zajimat,protoze se nas to dal netejka,my jsme tady od toho abysme delali co nejlevneji blbce,kanonen futter a podobne,k cemuz nas pozene okazale ukazovany sci-fi: americkej sen a sila penez.Tak to uz s chudakama,navic utlacovanejma a tedy blbejma bejva.Staci sem tam nekteryho co je ostatnim na ocich nechat trochu vic nadechnout aby vsichni videli a rikat:"vids,vidis,taky bys mohl....." a blbec se chytne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!