PODZIMNÍ A ZIMNÍ DONBAS 14. – U POLINY V SEDMÉ TŘÍDĚ

KODAK Digital Still CameraPokračuji v návštěvách škol v Alčevsku (LLR), kam chodí členové studia Eťud-Tais. Po návštěvě 4.školy-gymnázia (Alina, Petr, Lejla) jsem 2.12.2019 navštívil 3.školu, kam chodí do 7.třídy Polina Labutina. V této škole jsem ještě nebyl. Paní ředitelku jsem krátce seznámil s činností naší Společnosti přátel LLR a DLR a Českého kulturního centra Julia Fučíka v Lugansku. Když jsem prohlásil, že bych rád na besedu do 7.třídy k Polině, paní ředitelka ji velmi chválila. Je výbornou žákyní, je svědomitá a aktivní. Navštěvuje mnoho kroužků (kromě zpěvu a tance i hudební školu, kde se učí hrát na housle). Potom mě paní ředitelka vzala na hodinu do 7.třídy. Hned ve dveřích jsem viděl usmívající se Polinu, sedící v první lavici v řadě u okna. Moc si přála, abych přišel k nim do třídy.

Nejdříve jsem se dětem představil (jeden hoch mě znal již z 13.ZŠ, kam dříve chodil), řekl jsem jim o sobě, o činnosti Společnosti přátel LLR a DLR a Českého kulturního centra Julia Fučíka v Lugansku. Potom jsem jim povídal o České republice, o její historii, přírodních i kulturních krásách. Také jsem připomněl nedávnou cestu členů Eťud-Tais do České republiky i to, že Polina, ač moc chtěla, bohužel nemohla přijet. Pak jsem odpověděl na různé otázky žáků i paní ředitelky. Jak mi později Polja řekla, jejím spolužákům se moje vyprávění líbilo.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!