PODZIMNÍ A ZIMNÍ DONBAS 15. – MEZINÁRODNÍ DEN INVALIDŮ V DOMĚ KULTURY CHEMIKŮ

KODAK Digital Still CameraV Mezinárodní den invalidů 3.12.2019 jsem zhlédl překrásnou akci. V pobočce Centra kultury a lidové tvořivosti-v Domě kultury chemiků v Alčevsku (LLR)-se konala pro děti z Alčevského centra rehabilitace dětí-invalidů oslava jejich svátku. V LLR je 64 tisíc invalidů, z toho 3 tisíce dětí do 18 let.

Děti zpívaly, tancovaly, hovořily, přednášely básně, hrály divadlo a kouzlily. Zpíval i Bogdan z Eťud-Taisu (znám jej mnoho let z 13.ZŠ jako výborného zpěváka, nyní chodí do 12.ZŠ, má hodně úspěchů v pěveckých soutěžích). Děti dostaly mnoho dárků za celoroční činnost, také byli vyhlášeni vítězové v jednotlivých kategoriích soutěže Cesta k úspěchu 2019.

Oslavy se zúčastnila starostka Alčevska Natalia Pjatkova a další představitelé města, náměstkyně ministra zahraničí LLR Anna Soroka, ředitelka centrální nemocnice, rektor Doněcké technické univerzity, zástupci alčevských organizací a podniků. Dětem-invalidům stát a město věnují opravdu velkou pozornost! Mně posadili jako čestného hosta do první řady k výše zmíněným představitelům.

V sále seděla i maminka Bogdana a jeho bratr Víťa (donedávna spolužák Bohdanky-Doči v 13.ZŠ) a sestra Nasťa (ta sklízí úspěchy v judu).

Mj. zaujala dívka, která ještě před rokem seděla v invalidním křesle, nyní již může chodit. Jiná dívka tancovala v tanečním souboru LEVIS, po nehodě nemohla tancovat. Nyní se uzdravuje a vrací se do souboru, což oplakaly ona i vedoucí souboru Irina Osipčenko. Jeden chlapec kouzlí, jiný se chce stát reportérem. A slyšeli jsme i jiné krásné příběhy. Tyto krásné a milé děti si mnohokrát vysloužily ovace a skandování plného sálu. Vůbec děti-invalidé jsou nesmírně houževnatí, zdatní a všestranní. Hlavně věří v úspěch a své uzdravení.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR

 

 
6 Komentářů k PODZIMNÍ A ZIMNÍ DONBAS 15. – MEZINÁRODNÍ DEN INVALIDŮ V DOMĚ KULTURY CHEMIKŮ

 1. .lak napsal:

  Krásné, kulturní svět.
  Nejsou přes útrapy zcela sebe vytížení trhem mamonem a s dovolením odbočím.

  Psané jinam jako reakce.
  dnes 9:54
  Nejvyšší oud se zastal somálské studentky?
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 185.?.?.?
  Tak předně, Nejvyšší (s)oud je hnízdo starých bolševických prokurátorů, takže se nedivme, že plodí rozsudky v té nejlepší gottwaldovské tradici posluhovačů tomu kdo je zrovna u moci.

  Zajímavé je ale to, že dnes se soudům vyhýbají i poměrně slušně zabezpečení zástupci střední třídy, protože lze bez problémů prosoudit statisíce jen na právnících a soudních znalcích, v deset let táhnoucím se procesu.

  Tak mi řekněte, kde na to vzala prachy "somálská studentka"?
  Tohle by bylo zajímavé vystopovat.
  Buď to platí strejda Soros přes ziskovky, nebo ty prachy jdou z petrodolarových fondů saudských wahabistů.

  dnes 2019-12-07 12:37:59
  RE: Nejvyšší oud se zastal somálské studentky?

  aby vás trefil šlak 31.?.?.?

  Vypadá to jako pes, štěká to jako pes. Bude to pes.

  No kde na to vzala, prostě protože to tak funguje s paralelním řízením neziskových států. Či neziskovek dotačky.

  V €araboafrice bruselonie.

  Jste se prostě zasekli v terminilogiích "prehistorie a zpátečnická oligarchická media prostě se závislými motáky nedají a bojíte se uvěřit a i jenom vyslovit €araboafrika poddaných funkční neofeudální synekuře podlokajnících systémáčků centralismu na nevolníky. [překvapení] [chechtot] [cool]

  https://aeronet.cz/news/deutschland-saracenska-cerna-kralovna-nemecka-prichazi-vyhubit-bilou-rasu-zeny-prestanou-rodit-deti-a-budou-misto-nich-chovat-psy-kralovna-sezere-hlavu-bileho-bojovnika-a-zustanou-jen-bili-otroci/

 2. .lak napsal:

  S tímhle kýchenštolcem za bůra miljón moc neumím. :lol:
  https://www.youtube.com/watch?v=vyk_o01w9DU

 3. Ilona napsal:

  Televizní kanál Stalingrad: Kronika minského spolčení - dohody. Úvěr místo výplaty . .

  https://noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  • proud napsal:

   Hodne dobry,je tam toho mnohem vic co stoji za to,bohuzel je to bez naseho prekladu a strojovej je na pobliti se.

 4. proud napsal:

  "Mamone, jenž jsi okolo nás, posvěť se jméno tvé, přijď v ruce mé, buď množství tvé co největší. I zlata mnoho dej nám dnes a neohroz nás prostým lidem tak, jak my ohrožujeme prostý lid. A neuveď nás do chudoby, ale zbav nás všech "odporných" ateistů. Ve jménu dluhu, zisku i úroku svatého. Ámen"

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!