Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.12.2019

turecki_potok1; Bulharský premiér odpověděl na Putinova slova o „Tureckém proudu“. Vladimir Putin nedávno prohlásil, že realizaci projektu Bulharsko na svém území záměrně protahuje. Bulharský premiér vysvětlil, že zdržení výstavby je důsledkem „povinných procedur“ Evropské unie.

2; Zelenskij před „normandským setkáním“ v uzavřeném režimu svolává Radu pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny.

3; Nová válka? USA se chystají vyslat vojska proti Íránu. Trump je přesvědčen o nutnosti čelit hrozbě, kterou představuje Írán.

4; Na Aleppo byl spáchán raketový útok. Informuje o tom reportáž ze Syrské arabské republiky.

5; Takový fašismus na Ukrajině ještě nebyl. Timošenková se obrátila na Zelenského s požadavkem, aby vetoval zákony o kontrole správnosti vyplácení sociálních dávek a důchodů. To nemůže skončit jinak, než že budou ti nejchudší obyvatelé vracet již vyplacené dávky.

6; Plynová válka 2020. Rusko se na ni dobře připravilo. Ale Ukrajina zaspala. Moskva bude podle bloggera Jurije Podoljaky (Yurasumy) hrát na vítězství.

7; Naprostá degradace. Proč začala hořet oděská internátní škola? Všechno už shořelo do takového stavu, že není co opravovat. Nemá cenu látat ponožku, která je složena ze samých děr...

8; Nelidské zrůdy pořádají hony na naše děti. Co s tím? V ruských médiích se s děsivou pravidelností objevují zmínky o dalších a dalších případech sexuálního násilí na dětech.

9; Krym navštívilo rekordní množství turistů. Po spojení Krymu s Ruskem příval turistů navštěvujících poloostrov každý rok výrazně stoupá.

10; Neviditelný masakr. Nelidské masové vraždy v Sýrii si nikdo nevšiml. Reakce médií na hromadnou vraždu syrských dětí není nic jiného než nepokrytá manipulace s veřejným míněním a dezinformace v krystalické podobě.

11; V Donbasu se ztratili vojáci ukrajinské armády. Mnoho vojáků bylo při lékařských prohlídkách usvědčeno z konzumace alkoholu (přes 1.500) a drog (1.000).

12; Postmajdanovský šok: Ukrajincům se navrhuje prodávat své orgány, aby mohli splatit dluhy za energie. Hlavní otázka, kterou budeme projednávat, je zjednodušení procedury transplantace orgánů.

13; Střelba na americké základně Pearl Harbour. Jsou oběti na životech. O incidentu referuje americká stanice Hawaii News Now.

14; V Číně vysvětlili, proč považují Rusy za militaristický národ. Autor článku připomíná, že Rusko je země, která za svou historii ovládla nejvíc území. V době SSSR činila rozloha až 25 milionů čtverečních kilometrů.

15; Ukrajinský premiér zveřejnil datum spuštění programu pro návrat zahraničních pracovníků. Vláda chystá spuštění programu na podporu mikropodnikání a drobného podnikání.

16; Ve Státní dumě informovali, k čemu povede vyhoštění diplomatů z Německa. Připomeňme, že německé ministerstvo zahraničí prohlásil dva pracovníky ruského velvyslanectví v Berlíně za nežádoucí osoby v souvislosti s vyšetřováním případu vraždy gruzínského občana.

17; Moskevský kněz Alexandr Abramov informoval o tom, kdy Pravoslavná církev bude moci přehodnotit vztah k mimotělnímu oplodnění. Jen tehdy, když technologie nepovede k ničení embryí a nebude narušovat pevnost manželského svazku.

18; Ve Francii to vře. Začala časově neomezená stávka proti důchodové reformě. Během stávky se zastaví veškerá doprava, budou zavřeny školy a mnoho dalších státních institucí.

19; Mimořádná událost v Polsku: Výbuchem plynu byl zničen dům v lyžařské rekreační oblasti. Pod sutinami třípatrové budovy byla objevena dvě mrtvá těla. Pokračuje pátrání po dalších šesti lidech.

20; Soudní výbor nalezl dostatečné důvody pro Trumpův impeachment. Prezident USA postavil své osobní politické zájmy nad národní, prohlásil šéf výboru Sněmovny
reprezentantů.

21; Místo Vjatroviče. Kdo se stal novým šéfem Ústavu národní paměti na Ukrajině? 4. prosince vláda Ukrajiny jmenovala Antona Droboviče novým šéfem Ústavu pro falšování historie.

22; Zelenského se veřejně zeptali na Krym. A on na otázku neodpověděl. Příslušný dotaz byl vznesen během společné tiskové konference s premiérem Švédska.

23; Čtrnáct nezvěstných lidí. Počty obětí požáru v Oděse se prudce zvyšují. Dřevěné části konstrukce dosud doutnají, vyšetřovací skupina nemůže vstoupit do budovy kvůli nebezpečí zřícení.

24; Ruské děti adoptované v USA se mohly dostat do spárů pedofilní sítě. Takovým věcem se těžko věří, ale bohužel to není spiklenecká teorie, nýbrž výsledek uskutečněného vyšetřování.

25; Hlavní stavitel mostů. Působivý portrét se objevil na pilíři Krymského mostu. Uvidí jej cestující z vlaku, kteří pojedou přes Kerčský průliv, a také posádky plavidel proplouvajících pod mostem.

26; V ukrajinské vládě avizovali menší revoluci. Někdo má těch revolucí pořád ještě málo a přeje si další.

27; Kurátor Ukrajiny za Trumpa přiletěl do Kyjeva, aby dostal Porošenka do vězení. Rudolf Giuliani už mluvil se sedmi lidi z okolí bývalého prezidenta Porošenka. Rozhovory byly natáčeny na video.

28; Zruší YouTube? Bloggerka Ivlejevová položila Medveděvovi otázku. Co budete dělat s autory obsahu, jejichž příjmy budou přímo záviset na této platformě?

29; Nepřítel zintenzivňuje ostřelování. Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky.

30; Klavír, vycpaný kanec, záchodové prkénko. Co turisté kradou z hotelů? „Jednou, když jsem takhle procházel vestibulem, jsem si všiml, že něco chybí. A brzy jsem zjistil, že tři neznámí pachatelé prostě odnesli klavír...“.

31; Občanská válka ve vládnoucí straně. Sluhové národa se mezi sebou poprali v Nejvyšší radě. Já chápu, že mají proč se prát. Nemohou si mezi sebou nic rozdělit a obliba padá..., jízlivě komentoval událost Alexej Gončarenko.

32; Medveděv: Zelenského se někdo snaží zatáhnout do válečného konfliktu. Podle slov ruského premiéra nyní vše závisí na samotném Zelenském, kterého zatím ještě podporuje ukrajinské obyvatelstvo.

33; Zelenského asistent zveřejnil datum „místních voleb v Donbasu“. V Kyjevě si naivně myslí, že proběhnou podle ukrajinských zákonů současně ve všech regionech Ukrajiny i v Donbasu.

34; Lukašenko: „Nejsem nějaký balík, který nějakým nedopatřením pracoval tři roky jako prezident!“ Na politické scéně postsovětského prostoru operuje už kromě jednačtyřicetiletého „nejsem jen tak někdo“ také pětašedesátiletý „nejsem nějaký balík“.

35; Okupační štáb ukrajinské armády chystá operaci „Odplata“ za své padlé příslušníky speciálních jednotek. Ukrajinské ozbrojené bandy aktivizovaly agitační činnost, aby přitáhly obyvatelstvo k účasti na protestech „Ne kapitulaci!“.

36; Medveděv informoval o hrozbě „nesmyslné a nelítostné“ vzpoury v Rusku. Dmitrij Medveděv prohlásil, že porušení zákonů o pořádání protestních akcí může vést k tomu, že v Rusku dojde ke vzpouře.

37; Vědci bijí na poplach: Země se přehřívá. Zeměkouli čeká nejteplejší desetiletí za celou historii.

38; Mohutný výbuch zlikvidoval v Donbasu vojenské nákladní auto Ural a ukrajinské vojáky. Vozidlo už nepůjde obnovit.

39; Estonsko vyhlásilo válku svým ruskojazyčným obyvatelům. Byly zrušeny všechny zbývající školy vyučující v ruském jazyce. Navíc hrozí organizátorům i účastníkům protestních akcí trestní stíhání. Oznámili to na ruském ministerstvu zahraničí. Vyjádřili naději, že se problémem začnou zabývat příslušné mezinárodní organizace v rámci OSN, OBSE a Rady Evropy.

40; Pro Ukrajince se chystá nový druh zákazu překročení hranice do Ruska. Informoval o tom ředitel odboru konzulární služby ukrajinského ministerstva zahraničí Sergej Pogorelcev.

41; Lžipatriarcha Filaret kňučí něco o podvodu na Ukrajincích. Dlouho jsme bojovali a čekali na Tomos. Ten jsme dostali, ale jiný,než jsme chtěli. Filaret se obrátil na Ukrajince se žádostí o pomoc.

42; Zelenského asistent informoval, co může Donbas očekávat v případě neúspěchu jednání s Ruskem. Kromě toho vyjádřil stále častěji se objevující názor, že Minské dohody zastaraly a vyžadují revizi.

43; Rozhořívá se skandál. Kyjev si předvolal velvyslance Kazachstánu Samata Ordabajeva kvůli slovům prezidenta Tokajeva o Krymu. V Kazachstánu připojení Krymu k Rusku nepovažují za anexi.

44; Na Azovském moři byla zformována divize ukrajinského námořnictva.

45; V Doněcké republice odpověděli na iniciativu Kyjeva o výměně vyjednavačů v Minsku. Pokud si Kyjev bude sám vybírat, s kým bude jednat, pak celý proces postrádá smysl.

46; Maďarská televize označila Krym za ruské území. Velvyslanectví Ukrajiny v Maďarsku se obrátilo na vedení televizní stanice s požadavkem na opravu nápisu na videu.

47; Neohrožené hrdinky. Jak v Sýrii zahynuly zdravotní sestry ruské armády. Události přibližuje nová reportáž ze Syrské arabské republiky.

48; Organizátor zinscenované vraždy Arkadije Babčenka uprchl do Izraele a svědčí proti Porošenkovi. V předvečer propuštění Borise Germana Babčenko opustil Ukrajinu.

49; Zelenskému se dovolal pranker Lexus. Byl zveřejněn třicetisekundový úryvek z rozhovoru. Autor slíbil, že později poskytne podrobnosti.

50; Na nic mi nestačí peníze. Ukrajinský ministr Timofej Milovanov si postěžoval na výši své mzdy. Podle jeho slov jsou mzdy úředníků bolavým problémem.

51; Rusko je ochotno prodloužit smlouvu Start – III o snižování počtu strategických útočných zbraní bez jakýchkoli podmínek, řek Putin. Ruský prezident zdůraznil, že všechny ruské návrhy na prodloužení dohody leží u partnerů.

52; Mazaný plán Gazpromu. Na Ukrajině informovali o variantách vývoje situace s ruským plynem. Pořád ještě doufají, že světové trhy donutí Gazprom k pokornějšímu jednání.

53; Geraščenko slibuje, že na Ukrajině zlikviduje kriminální bossy (vory v zakoně). Měl by tomu napomoci nový návrh zákona.

54; V Kremlu informovali o očekáváních od normandského setkání. Moskva pociťuje velmi opatrný optimismus v souvislosti s nadcházejícím setkáním v normandském formátu dne 9. prosince.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.12.2019

  1. .lak napsal:

    Comp s děrovací páskou betonuje, alias orchestrión. :lol:
    https://www.youtube.com/watch?v=JTnGI6Knw5Q

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!