PODZIMNÍ A ZIMNÍ DONBAS 17. – DĚTI Z NAŠÍ DRUŽEBNÍ ŠKOLY

KODAK Digital Still CameraSvátek pro mě nastal 6.12.2019. Navštívil jsem naší družební 13.ZŠ Naděžda v Alčevsku (LLR). První hodinu jsem strávil na hodině literatury v 5.třídě. Probírali poemu Nikolaje Někrasova "Moroz, Krasnyj nos“. Děti byly velmi vnímavé. Druhou hodinu jsem s 5.třídou šel do nedaleké místní knihovny Vasilevka na pořad o encyklopediích. Knihovnice děti seznámila s různými druhy encyklopedií, děti si encyklopedie prohlížely. Poté děti vyhledávaly různá slova. Nataša dostala za úkol vyhledat slovo Československo, hned mi to hlásila. Heslo rychle našla, prohlížel jsem si s ní mapu Československa a popisoval fotografie. Nakonec proběhla soutěž v rychlém vyhledání hesla. Děti pořad zaujal a některé (např. Nataša) prohlásily, že si přijdou do knihovny encyklopedie prohlížet.

Třetí a čtvrtou hodinu jsem pobyl na hodinách literatury v 7. (Tragédie Tarase Bulby) a 6.třídě, pátou hodinu na hodině kreslení ve 3.třídě. Třeťáci mě také bouřlivě přivítali. Měli za úkol nakreslit výlohu nějakého obchodu. A tak se na papíře začaly objevovat výlohy obchodů s potravinami, elektronikou, hračkami, oblečením aj. Na konci hodiny mně děti ukazovaly své výtvory.

Poslední hodinu jsem se zúčastnil zajímavé slavnosti v 5.třídě-oslavy narozenin všech, kteří se narodili v listopadu. Paní učitelka dávala dětem hádanky, děti předvedly scénku. Oslavenci dostali drobné dárečky a následovala malá hostina.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!