Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.12.2019

zabastovka_pensionnaya_reforma_franciya_21; Vzpoura proti důchodové reformě. Milion a půl Francouzů vyšlo do ulic v padesáti městech.

2; V Moskvě odpověděli na nový kyjevský plán B ohledně Donbasu. Na ruském ministerstvu zahraničí označili slov Zelenského asistenta Adreje Jermaka o plánu B ohledně Donbasu za čirou spekulaci.

3; Největším stavitelem mostů, jehož portrét na jednom z pilířů mostu bude vidět z lodí i vlaků, je maskot – kocour Mostik.

4; Nejvyšší rada chce rozšířit seznam účastníků bojů a umožnit karatelům dostávat zdarma lékařskou péči. Návrh zákona předpokládá rozšíření seznamu účastníků bojů od 20. února 2014.

5; Velké vítězství Ukrajiny: Afričané chtějí investovat do ukrajinského zemědělství. Vyjednávající strany projednaly možnost dodávek potravin, zařízení, a technologie zpracovávající produkci.

6; Za pomoc při dopadení Rusa Maxima Jakubce vypsali v USA odměnu pět milionů dolarů, což je největší podobná odměna v historii.

7; On se bojí své vlastní armády! Ukrajinci zuří kvůli návštěvě Zelenského u vojáků. Na internetu se rozhořel skandál kvůli bezprecedentním bezpečnostním opatřením během návštěvy Vladimira Zelenského na ministerstvu obrany a Generálním štábu.

8; Tebe ještě nepověsili? Na Porošenka se obořili kvůli válce v Donbasu. Bývalý ukrajinský prezident Petr Porošenko se stal obětí vlastních příznivců na Twitteru.

9; „Velkoukrjainci“ už lezou Evropě krkem. V čem je neštěstí Ukrajiny? Naprosto otevřeně se hlásí k nacistickému světonázoru. Dospěli až k výrokům „Jeden národ – jedna Říše“.

10; Velmi důležitý náklad humanitárního materiálu z Čečny byl doručen do bývalého štábu teroristů v Aleppu. Informuje o tom reportáž ze Syrské arabské republiky.

11; Donbas: Karatelé se vymkli kontrole. Vyslaní psychologové zjistili příčinu. Vojáci už nechtějí riskovat své životy kvůli pochybným vyznamenáním či peněžním odměnám, které stejně dostávají jen lidé sloužící ve štábech a nikoli přím na frontě.

12; „Severní proud – 2“ je už v cílové rovince. Gazprom dokázal včas obejít „evropský energetický balík“ schválený Evropskou unií. Německo spolu s Ruskem tehdy vymysleli mazaný plán.

13; Celá Ukrajina je už dnes roztrhaná na kousky. Jen je zatím těžké předpovědět, k čemu přesně to povede. Schizofrenie je všudypřítomná. O nastolení míru například mluví vojáci, kteří nosí na své helmě hrdý nápis „Zrozen k zabíjení“.

14; Sýrie: Na turecká vojska byly vedeny útoky. Zničena byla obrněná technika a zlikvidováni vojáci. Provincie Idlíb zůstává jedním z nejnapjatějších oblastí těžce zkoušené Sýrie. Vypadá to, že se Turci rozhodli tuto provincii ovládnout celou.

15; V USA zemřel bývalý major KGB, který uprchl ze Sovětského svazu. V roce 1980 odvezli agenti CIA spolu s jeho ženou a dětmi z Moskvy.

16; Německý list Handelsblatt vysvětlil, proč musí Rusko vstoupit do NATO. Pozvat do NATO musí Rusko Donald Trump. Jedná se o svérázný způsob jak naplnit vizi o společném bezpečnostním prostoru od Lisabonu po Vladivostok.

17; Poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič jmenoval dvě věci, které ničí Ukrajinu: válka v Donbasu a rozprodej půdy.

18; Raimond Pauls promluvil o dotěrnosti a posedlosti ruského publika. Lotyšský a sovětský skladatel Raimond Pauls porovnal ruské a lotyšské diváky. Na druhou stranu byl nucen přiznat, že bez ruského (sovětského) publika by nebyl tak známý a populární.

19; Ruské plavidlo Sevastopol bylo zadrženo v Singapuru kvůli sankcím USA. Úřady singapurského přístavu zabavily kvůli dluhům ruské plavidlo Sevastopol spadající pod americké sankce.

20; Zelenskij se setkal na Bankovní ulici s mladými účastníky Majdanu a slíbil, že Ukrajinu nezradí. Uvedl, že setkání bylo pro něho velkou ctí.

21; Jestli nemáš prachy, tak jsi mrtvej! Britové jsou šokováni cenami lékařské péče v USA.

22; Trump slíbil Něbenzjovi, že „se podívá“ na problém s vízy proruské diplomaty. Několika členům ruské delegace bylo odmítnuto vydání víz pro účast na Valném shromáždění OSN.

23; Jaderný kufřík v otevřeném stavu. Byly zveřejněny unikátní záběry. Tlačítko „Start“ ve skutečnosti není červené.

24; Zestárl a nakazil se nemocí politiků. Zelenskij se objevil na obálce časopisu Time. Autoři poznamenávají, že před Zelenským je spousta výzev, především je potřeba vyřešit konflikt v Donbasu a ukončit válku.

25; Byl vynesen rozsudek nad bloggerem Žukovem za výzvy k extremismu. Student moskevské Vysoké ekonomické školy svou vinu nepřiznal.

26; Ukrajinská armáda chystá rozsáhlé provokace na předvečer summitu normandské čtyřky. Velení 14. brigády ukrajinské armády se rozhodlo provést redislokaci těžké vojenské techniky.

27; Smrt ruského miliardáře ve Velké Británii. Policie učinila prohlášení, že by se neměly objevovat spekulace o pozadí události, protože by to mohlo komplikovat vyšetřování. Připomeňme, že při nehodě tří aut jedno z nich smrtelně zranilo podnikatele, který v tu chvíli venčil psa.

28; Obyvatel Kyjeva pozval ženu na schůzku a ukázal jí mrtvolu. O podrobnostech zločinu, který vyšel najevo takto nezvyklým způsobem, informovala tisková služba kyjevské policie.

29; Nejdřív mu volali jménem Vitalije Klička. Pranker Lexus (Alexej Stoljarov) informoval o podrobnostech rozhovoru se Zelenským. Nápad volat politikům pod cizí identitou není nový. Dvojice vtipálků volala takto všem ukrajinským prezidentům od Kravčuka až po Zelenského.

30; Pád Černého jestřába“. V Minnesotě havaroval vrtulník USA. Vojáci zahynuli. Nikdo na palubě nepřežil.

31; Zelenskij vymyslel pro Doněckou a Luganskou republiku „municipiální hlídky“, které by hlídaly pořádek v Republikách. Hlídky by měly být trojčlenné – jeden z Ukrajiny, jeden z Donbasu a třetí z OBSE.

32; Vražda náčelník (protiextremistického) Centra E ingušského ministerstva vnitra. Byl zadržen vůdce a členové bandy. Byla zmařena činnost zločinecké organizace, která spáchala vraždu náčelníka Centra pro boj s extremismem spadajícího pod Ministerstvo vnitra Republiky Ingušsko.

33; Proč se vždycky najdou peníze na návštěvy restaurací a najímání prostitutek, ale na opravy budov a pro děti peníze nejsou? Obyvatelka Oděsy položila v souvislosti se strašlivým požárem velmi nepříjemné otázky ukrajinským úřadům.

34; Sýrie: Neznámí ozbrojenci zaútočili na americkou základnu na největším nalezišti ropy. Areál byl ostřelován z těžkých zbraní.

35; Zelenskij neočekávaně přijel na Donbas. Pro mě je nyní důležité být v zóně OOS (ATO), abych mohli účastníkům osobně poděkovat za službu vlasti, prohlásil prezident Ukrajiny.

36; Rady do života od Porošenka pro Zelenského. A kam zmizelo těch předchozích pět let? Co dělali ti vulgární a cyničtí politici, kteří se odvažují dnes někomu radit?

37; Zbytečně jsme povraždili lidi. Poslanec o bojích o Doněcké letiště. Podle názoru poslance Nejvyšší rady za frakci strany „Hlas“ Sergeje Rachmanina byla tato operace a všechny oběti naprosto zbytečné.

38; V Donbasu zemřel zmlácený „ukrajinský patriot“ Arťom Mirišničenko. Celý svůj aktivní život bojoval proti Rusku a zahynul nakonec rukama stejných hajzlů, jako byl on sám.

39; Výše ztrát karatelů za poslední týden jde do stovek. Nacistům přivezli minomety pro spáchání teroristického činu. V předvečer setkání v normandském formátu zaměřila ukrajinská armáda všechny své síly na páchání diverzí schopných vyvolat široký ohlas.

40; Ukrajina uráží šest milionů povražděných židů. Izrael ostře protestuje proti rozhodnutí Kyjeva na státní úrovni oslavovat výročí nacistických kolaborantů. Informoval o tom ředitel Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinskij.

41; Tragédie v Oděse. Počet obětí ve vyhořelé internátní škole nadále roste. Pokračuje rozebírání sutin, trvá nebezpečí zřícení konstrukce. Bylo nalezeno tělo další oběti – ženy.

42; Ale aspoň nemá evropskou poznávací značku... V Karpatské oblasti darovali dětem rezavý autobus ze 70. let. Na nákup normálního autobusu místní úřady nemají peníze. Stařičkým nákladním vozem GAZ-66 upraveným jako autobus pro 25 osob jezdí do školy 32 dětí. Děti tak prakticky denně riskují své životy.

43; Na vojenské základně Pensacola na Floridě v USA došlo ke střelbě. Probíhá speciální operace. Směrem k základně letí tři vrtulníky.

44; Armáda Doněcké republiky ukázala, jak bylo nalezeno tělo ukrajinského člena zvláštních jednotek Alfa. Nedaleko těla diverzanta byly nalezeny součásti výbavy, zařízení a munice odpovídající standardům NATO.

45; Stále více Ukrajinců souhlasí s kompromisy v zájmu míru v Donbasu. Vyplývá to z průzkumu. Více než polovina dotázaných Ukrajinců si myslí, že kvůli míru by stálo za to přistoupit na kompromisy. 14% souhlasí s jakýmikoli kompromisy, 58,5% jen s omezenými. V červnu byla tato čísla 6% a 49%.

46; NATO vymýšlí dalšího nepřítele. K Rusku brzy přibude Čína. Německý deník Die Welt zveřejnil materiál o vojenské hrozbě vycházející z Číny, kterou v některých zemích NATO podceňují.

47; Putin: Rusko nemá v úmyslu zastavit tranzit plynu přes Ukrajinu. Podle jeho slov postupují rozhovory s Ukrajinou o plynu dost komplikovaně.

48; Nejvyšší představitel Doněcké republiky tvrdě odpověděl na Zelenského návrh na trojčlenné hlídky v Donbasu. Pušilin vyzval ukrajinského prezidenta, aby přestal plácat nesmysly.

49; „Všepravoslavná krize“. Ukrajinská pravoslavná církev přerušila vztahy se všemi církvemi, které uznaly rozkolnickou „Pravoslavnou církev Ukrajiny“. V Ukrajinské pravoslavné církvi prohlásili, že uznání rozkolníků jednotlivými církvemi vyvolalo všepravoslavnou krizi.

50; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na sankce v kybernetické sféře. Nové sankce USA jsou zpolitizované a samozřejmě nezůstanou bez odpovědi, prohlásili dnes na ruském ministerstvu zahraničí.

51; Jak přežít? Ukrajina nestíhá dolovat peníze z MMF. Nejbližší možnost oficiálně získat úvěrový program Fondu bude až v únoru.

52; Na Majdan!!! Bývalá poslankyně Čornovol se samopalem vyzývá Ukrajince k novému Majdanu. Na konci své výzvy nasazuje zásobník a připravuje samopal ke střelbě. Tímto pitomým způsobem se rozhodla podpořit výzvu tří frakcí Nejvyšší rady uspořádat nový Majdan 8. prosince.

53; Lavrov promluvil o očekávání Ruska od normandského setkání Prohlášení učinil na 5. Mezinárodní konferenci „Středomoří: Římský dialog“.¨

54; Ukrajina nesplnila závazky pro získání pomoci, shodla se Evropská komise. Vyčlenění prostředků také závisí na pokroku v realizaci programu MMF.

55; Opilí ukrajinští vojáci si sami zničili své bojové vozidlo pěchoty granátometem. Při incidentu zahynul řidič a mechanik v jedné osobě.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!