Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.12.2019

liberal_dmitriy_bykov1; Ruský opozičník a „velký myslitel“ Dmitrij Bykov označil obyvatele Donbasu za podřadnou rasu. Byl obviněn z fašismu a rasismu.

2; Déjà vu? Porošenko navrhuje výstavbu stěny na hranicích s Ruskem. Připomeňme, že jeho někdejší spolupracovník Arsenij Jaceňuk už jednou podobnou „stěnu“ na hranicích s Ruskem „stavěl“.

3; Zelenskij zveřejnil podmínku pro amnestii příslušníku domobrany Donbasu a oznámil brzké volby v Donbasu. Zelenskij prohlásil, že zákon a statusu Donbasu bude projednán po normandském setkání,které se bude konat 9. prosince.

4; Obrovský šok! Na Ukrajině pod ochranou velvyslance USA rozkradli pět miliard dolarů. 6. prosince opustil Ukrajinu advokát prezidenta USA Donalda Trumpa Rudolf Giuliani a zveřejnil stručné závěry své cesty.

5; Rvačka v centru Moskvy. Použity byly pistole a nože. K hromadné rvačce došlo v kavárně Mu-Mu v centru Moskvy.

6; Odmítnutí Minských dohod? Zelenskij učinil prohlášení ohledně rozhovorů s Donbasem. Připomeňme, že přímý dialog mezi Kyjevem, Doněckem a Luganskem je jedním z podmínek Minských dohod.

7; Krvavá jatka na základně amerického válečného loďstva. Byly zveřejněny nečekané podrobnosti. V důsledku střelby v areálu letecké základny Pensacola zahynulo nebo bylo zraněno jedenáct osob. Střelec byl příslušníkem armády Saúdské Arábie, který se účastnil výcviku na americké základně. Saúdský král se za incident omluvil a vyjádřil soustrast rodinám vojáků, kteří zahynuli nebo byli zraněni.

8; Stejný scénář jako v roce 2014: Na Ukrajině se chystá majdan u příležitosti normandského setkání, Na západní a centrální Ukrajině se u příležitosti normandského setkání chystá vzpoura proti Zelenskému.

9; Ukrajina po uzavření míru: Kam by se měl Donbas vlastně vracet? Pokud mezi prezidenty Ukrajiny a Ruska vznikne důvěra, pak Minské dohody budou splněny ve velmi blízké budoucnosti.

10; Nebezpečné sousedství: Desítky ledních medvědů obklíčily obec na Čukotce. „Medvědí hlídka“ WWF (Světový fond na ochranu přírody) aktivizovala svou činnost, aby předešla konfliktům mezi vzácnými zvířaty a lidmi.

11; Kronika ukrajinské ugandizace: Státní department USA a NATO pochválily úroveň korupce na Ukrajině. Konec představení, opona...

12; Začátek důležitých kroků. Jaké nepříjemné překvapení pro USA chystá KLDR? Mezi USA a Severní Koreou opět vzniklo napětí.

13; Od Čečny přes Donbas až po Sýrii. V Petrohradě bude otevřena unikátní instituce – Muzeum bojového bratrství,které vytvoří expozici o lokálních konfliktech, ve kterých jde o ruské zájmy za posledních 30 let. Informovala o tom tisková služba Osvětového centra patriotické výchovy „Leningradský dobrovolník“.

14; Sluhové národa likvidují ruštinu. V roce 2018 fungovalo na Ukrajině 622 škol, kde výuka probíhala v ruštině. Kolem 300 tisíc žáků se nikdy neučili školní předměty v ukrajinštině. Nyní se budou muset přeorientovat, protože žádné ruské školy na Ukrajině už nebudou. Možná ještě větší problém bude s učiteli jak ruského jazyka, tak i dalších předmětů přednášených v ruštině, protože mnoho z nich neovládá v potřebné míře ukrajinštinu.

15; Starobylá pevnost na jihu Sýrie. Ruská armáda na území Římské a Byzantské říše. Podrobnosti obsahuje nová reportáž ze Sýrie.

16; Reforma pojištění motorových vozidel (OSAGO) v Rusku. Co mohou motoristé od toho čekat? Experti jsou přesvědčeni, že situace na trhu pojištění vyžaduje pečlivé prověrky ze strany policejních orgánů.

17; Nejen Donbas. V Nejvyšší radě zopakovali, co nejvíce ohrožuje současnou Ukrajinu: Válka v Donbasu a rozprodej zemědělské půdy. Tyto dvě události mohou vést k zániku Ukrajiny jako státu.

18; Nový globální projekt: Po „Síle Sibiře – 1“ vybuduje Rusko i „Sílu Sibiře – 2“. Rusku to umožní díky čínským investorům propojit svůj plynovodný systém do jednoho celku. Kromě toho to posílí vyjednávací pozici pro jednání s Evropskou unií, neboť plyn by nová „Síla Sibiře“ brala z nalezišť, odkud plyn dosud proudí do Evropy.

19; V Donbasu se ztratilo 60 tanků a houfnic ukrajinské armády. Nacisté se vloupávají do soukromých domů a mrzačí civilisty. Na základě americké prověrky v ukrajinské armádě vyšlo najevo, že 30 z každé stovky ukrajinských vojáků trpí nejen chronickými a infekčními chorobami, ale také psychickými poruchami. Mezi ukrajinskými politiky se podobný průzkum neprováděl. Nejspíš proto, že by procento osob s psychickými poruchami bylo násobně vyšší.

20; Evropa dává Zelenskému ultimátum. Nadcházející jednání normandské čtyřky je plné nástrah. Pokud Zelenskij nesplní Minské dohody, zcela reálně hrozí, že se podstatně sblíží postoje Evropské unie (přinejmenším Německa a Francie) a Ruska.

21; Na severu Moskvy automobil vjel mezi chodce. Jsou hlášeny oběti na životech. K události došlo u vestibulu stanice příměstského vlaku Okružnaja.

22; Čubarov avizoval „nenásilný pochod na Krym“. Půjdeme k sobě domů, prohlásil šéf v Rusku zakázané organizace „Medžlis krymskotatarského národa“.

23; Rusko zvyšuje počet pracovišť na vydávání pasů obyvatelům Doněcké a Luganské republiky. V současné době funguje v Rostovské oblasti šest pracovišť. Bude jich osm.

24; Požár v oděské internátní škole. Bylo nalezeno tělo páté oběti. Pokračuje průzkum trosek spodních pater budovy.

25; Lidi tam umučili k smrti. Byly zveřejněny děsivé podrobnosti tajného programu CIA pro kontrolu vědomí. Americké tajné služby používaly metody,které používali nacisté v koncentračních táborech. Mimoto také celý arzenál jedů.

26; Ukrajinská armáda útočí na obce Donbasu. Ostřelovače nahradilo minometné ostřelování.

27; Armáda Doněcké republiky předala Ukrajině tělo příslušníka zvláštní jednotky Alfa. Před týdnem se diverzní skupina nepřítele o velikosti několika členů speciálních jednotek při pokusu o proniknutí na území Doněcké republiky stala obětí exploze miny na minovém poli.

28; Zelenskij odpověděl na ultimátum Porošenka a Timošenkové ohledně summitu normandské čtyřky. Jízlivě připomněl, že Porošenko nyní srdnatě bojuje proti tomu, co sám před lety podepsal.

29; Medveděv oznámil podmínky pro Ukrajinu ohledně tranzitu plynu. Urovnání neshod v otázkách dodávek a tranzitu plynu přes Ukrajinu je možné pouze při splnění jedné podmínky. Řešení musí být výhodné pro obě strany.

30; Komise ministerstva obrany USA provedla prověrku v ukrajinské armádě. Zjistila, že vojenská technika je daleko za hranicí životnosti, obslužný a technický personál na neuvěřitelně nízké úrovni, neustálé rozkrádání a korupce. 80% vojenské techniky je vhodný pouze ke zlikvidování. Jen 68% vojáků má vybavení vhodné pro zimní období. Vybavení neprůstřelnými vestami má jen 54% vojáků. Sanitárně-epidemiologická situace se blíží kritickému stavu. Téměř třetina vojáků trpí infekčními chorobami a/nebo psychickými poruchami. V poslední době byl zaznamenán nárůst počtu případů onemocnění zarděnkami.

31; Rusko a USA se chystají projednat Ukrajinu a Sýrii. Státní tajemník USA a ruský ministr zahraničí uspořádají po svém úterním jednání společnou tiskovou konferenci.

32; Úspěšný den. Vojáci výzvědné roty 92. brigády zahájili palbu na vojáky jednotky materiálního zabezpečení kvůli přerušení dodávek vody do umývárky. Výsledkem je zničená technika a zbraně.

33; Parubij evidentně disponuje svou vlastní verzí Minských dohod. A tam je všechno úplně jinak. Naprosto šílený rozhovor ukrajinských politiků. Včerejší vydání pořadu Savika Šuster s ukrajinskými politiky bylo něco mezi frašku a absurdním divadlem. Kravčuk se Parubije zeptal, proč je konání voleb v Donbasu naplánováno před zajištěním kontroly nad hranicemi. Parubij prohlásil, že nic takového v Minských dohodách není. Na promítací plátno promítli příslušné ustanovení Minských dohod a vyzvali Parubije, aby si to přečetl. Ten odmítl se na text třeba jen podívat. Vzniklo tak zcela vážné podezření, že Parubij je analfabet a vůbec neumí číst.

34; Za pouhé tři roky nebudou na Ukrajině žádní piloti. Ukrajinští vojáci nemají licence pro konání letů v mezinárodním vzdušném prostoru. Budoucnost neexistuje...

35; Do Slavjanska přivezli fašistickou uniformu SS. Ve městě Slavjansk na Ukrajinou okupované části Donbasu byla otevřena výstava „Obránci Ukrajiny 20. a 21. století“. Exponát s emblémem SS je logickou součástí už dlouho probíhajícího procesu oslavování ukrajinských kolaborantů z Velké vlastenecké války.

36; V Bělorusku probíhají akce proti integraci s Ruskem. Pracovníci policejních orgánů prozatím nezasahují do událostí, ale varují, že akce nebyly povoleny.

37; Porošenko poradil Zelenskému, aby se nesetkával s prohnaným Putinem „jeden na jednoho“. Putinovi se nedá věřit. Nikdy a v ničem! Nenávidí Ukrajinu a Ukrajince a odmítá vidět místo naší země na politické mapě Evropy.

38; Rada pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny na uzavřeném zasedání zvolila scénář reintegrace Donbasu, který se bude uskutečňovat. Druhou otázkou byl problém teritoriální obrany. Otázka by měla být vyřešena do 31. prosince. Projednávala se také kybernetická bezpečnost.

39; V USA byly pozastaveny výkony trestů smrti. Nejvyšší soud USA metody výkonu rozsudku. Od roku 1994 se k popravám využívala směs tří smrtících látek a vláda navrhuje použití smrtelné dávky jedné jediné látky – pentobarbitalu (C11H18N2O3).

40; A mají utrum s majdanem... Na hongkongském letišti zadržují skupinu Ukrajinců a připravují jejich deportaci ve zjednodušeném režimu. K vyhoštění stačí jen fakt, že člověk přiletěl s ukrajinským pasem.

41; Lukašenko: Nežádáme Rusko o laciný plyn a lacinou ropu. Podle jeho slov je Minsk ochoten nakupovat ruský plyn i za 200 dolarů za tisíc kubických metrů a ropu za 63 dolarů za barel.

42; Výbuch v Kyjevě. Neznámí pachatelé odpálili automobil zástupce šéfa jednoho z odborů ministerstva pro zemědělskou politiku. K incidentu došlo ve dvoře obytného domu.

43; Pomoc z Kavkazu, Přišli pomoct Rusům při záchraně Syřanů. Píše se o tom v nejnovější reportáži ze Sýrie.

44; V Maďarsku pokutovali Facebook ve výši milionů dolarů za šíření nepravdivé zprávy, že facebook poskytuje své služby zadarmo. Za platbu se podle evropského práva považuje i poskytnutí osobních údajů. Facebook tak vědomě uváděl své uživatele v omyl.

45; Nejspolehlivější partner Ruska. Na oficiální návštěvu Ruska přiletěla delegace Národního shromáždění Vietnamu.

46; Neuvěřitelné záběry. Pilot natočil let Su-27 souběžně s ukrajinskou protilodní raketou s plochou dráhou letu R-360 komplexu Neptun.

47; Došlo k výbuchu plynu v obytném domě v Ťumeni v ulici Pavla Šarova. Vznikl požár. Incident si vyžádal zranění dvou obyvatel domu. Zahynul jeden plynař a druhý byl zraněn.

48; Voják 56. brigády ukrajinské armády přešel na stranu Doněcké republiky a prozradil šokující pravdu o alkoholismu v ukrajinské armádě, o všudypřítomném rozkrádání vojenského materiálu, neexistenci jakékoli discipliny. Nejvíce šokuje, v jakých děsivých podmínkách ukrajinští vojáci žijí.

49; Naftogaz odpověděl Medveděvovi ohledně tranzitu plynu. Jurij Vitrenko prohlásil, že není možné stáhnout požadavky ve Stockholmské arbitráži bez příslušné kompenzace a odpustit Gazpromu tři miliardy dolarů dluhů jen kvůli tranzitu plynu přes Ukrajinu.

50; Krvavá dopravní nehoda v Nižním Novgorodě. Automobil vjel v centru v ulici Gorkého na chodník do skupiny školáků. Zraněno bylo třináct lidí, z toho jedenáct žáků 9. třídy. Jejich učitelka zahynula.

51; Budeme stát bok po boku. Velvyslanectví USA na Ukrajině vystoupilo s prohlášením v předvečer normandského setkání. Spojené státy ujistily Ukrajinu v nehynoucí podpoře.

52; V Oděse byla nalezena pod troskami vyhořelé internátní školy další dvě těla. Identita ještě nebyla zjištěna.

53; Putin a Lukašenko jednali v Soči více než pět hodin. Běloruský prezident odjel bez komentářů. Ruský prezident se dosud nachází ve své rezidenci.

54; Odporuje to slovům Hospodina. Filaret vystoupil proti novému ukrajinskému zákonu o prodeji půdy. Sociologické výzkumy přesvědčivě vypovídají, že více než 60% obyvatelstva je proti otevření trhu s půdou.

55; Polsko chce od Rakouska vykoupit areál tábora smrti Mauthausen. Informoval o tom polský premiér Mateusz Morawiecki.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.12.2019

  1. proud napsal:

    :-))))))))))))))))))))))))))) "1; Ruský opozičník a „velký myslitel“ Dmitrij Bykov označil obyvatele Donbasu za podřadnou rasu. Byl obviněn z fašismu a rasismu."................vypada v ty americky kamuflazi jako siozidovska kunda,kterou nejspis je,na me by si takhle zvednul spinavej prst jen jednou a pak uz by ho schovaval pokazdy jak by me zahlid,abych mu ho znova nezlamal:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!