Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 8.12.2019

flag_ukrainy_krasnaya_pload_moskva1; A nezapomeň si nadělat do kalhot! Ukrajinský novinář se pochlubil „diverzí na dětském hřišti v Moskvě v „Den ukrajinské armády“. Ukrajinský propagandista Roman Cymbaljuk se opět blýsknul inteligencí a nápaditostí. V Moskevském parku začali operovat ukrajinští partyzáni. Píší na dětských hřištích nápisy „Sláva Ukrajině!“ a kreslí letadélka. Možná v těch místech instalují vysílače, aby se piloti NATO trefili přesně.

2; Krvavá dopravní nehoda v Nižním Novogorodě. Třiačtyřicetiletý řidič Toyoty, která srazila skupinu dětí, seděl generál ministerstva vnitra a jeho syn. Řidič odmítl lékařskou prohlídku.

3; Minské dohody vyžadují upřesnění, říká Zelenského asistent. Když mluvil o Steinmeierově vzorci, řekl Jermak, že se musí stát součástí ukrajinské legislativy.

4; Žhavý bod Doněcké republiky. Co se nyní děje u Gorlovky? Okraje města jsou denně cílem barbarského ostřelování.

5; Velmi silný tým. Zelenskij si s sebou na normandskou čtyřku vezme deset lidí. Během tiskové konference to oznámil tajemník Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny.

6; Smutek v Oděse. Zelenskij udělal kardinální chybu. Vyhlásil smutek v okamžiku, kdy ještě nejsou nalezeny všechny pohřešované osoby, tj. potenciální oběti. Za druhé se nelze ubránit vzpomínce na oběti žhářského útoku z 2. května 2014, za které ani Zelenskij ani tehdejší politické vedení žádný smutek nevyhlašovali.

7; Věřím v efektivitu násilí. Ruský advokát Ilja Novikov předá svůj honorář za obhajobu mladík Jegora, který vyzýval k extremismu, ukrajinským karatelům. Jistě mu nebude vadit, když to násilí, které tak srdnatě hájí, může být časem namířeno proti němu...

8; Skandální vyšetřování: Vojáci ukrajinské armády byli naléhavě hospitalizováni a probíhá pátrání po „kněžkách lásky“. Tyto ženy velitel brigády zval kvůli snižování napětí uvnitř jednotky a odlehčení nepříjemných momentů při sepisování aktů členy různých komisí a inspekcí.

9; Je čas vsadit si na Rusy. Proč nemá smysl spoléhat na Lukašenka? Rusům zbývá naděje, že Lukašenko bude vůči Moskvě střízlivější.

10; Sice prohráli zápas, ale zachránili tonoucí starší ženu. Ruští fotbalisté v samém závěru zápasu uslyšeli volání o pomoc a nedaleko spatřili ženu tonoucí v nádrži s extrémně studenou vodou. V okamžiku vytažení z vody už byla v bezvědomí.

11; Hloupý ukrajinský ministr zahraničí prakticky v debatě o NATO veřejně označil USA a evropské země NATO za teroristy, říká Starikov. Spisovatel Nikolaj Starikov poukázal na nepromyšlená slova ukrajinského politika o tom, že použití síly pro dosažení politických cílů je terorismus. Měl samozřejmě na mysli Rusko, ale cožpak NATO nedělalo totéž v Iráku, Afghánistánu, v Jugoslávii nebo v Libyi? Nepokoušelo se o to v Sýrii? Nebo někdo může a jiný nikoli? Starikov prohlásil, že právě podobná slova vedou k tomu, že ukrajinské politiky Západ nebere vážně, natož aby je pustili mezi sebe.

12; Ohnivé peklo v USA. Desítky tisíc obyvatel byly ve státě Texas evakuovány po výbuších v petrochemickém podniku. Ve vzduchu jsou vysoké koncentrace otravných látek.

13; Podlá válka proti ruskojazyčnému obyvatelstvu v Pobaltí. Estonské úřady plánují uzavření jediné ruské školy ve městě Keila, a to už od příštího školního roku. Byl by takový postup vůči relativně silné národnostní menšině možný v jiné evropské zemi?

14; Chaos ve Francii. Probíhají srážky, miliony lidí obviňují Macrona ze zrady. Philipp Martinez, zástupce odborů: V ulicích je hlučno. Doufám, že okna na Elysejských polích jsou otevřená.

15; Jedno z největších rizik setkání Putina a Zelenského. Prezident má čím dál menší kontrolu nad počínáním Nejvyšší rady. Vnitřní fronta uvnitř Ukrajiny nebude o nic jednodušší než ta vnější – pařížská.

16; Operace „Masakr“. Zvěrstva okupačních jednotek zvláštního určení v Sýrii. Nelidská operace vede i k sebevraždám mezi příslušníky specnazu.

17; Kyjevský futurolog Alexej Tolkačov promluvil o nedobré budoucnosti Ukrajiny. Upřímně řečeno, na to, aby člověk zjistil, že budoucnost Ukrajiny nebude růžová, nemusí být futurologem.

18; Byl zadržen podezřelý z krvavé dopravní nehody s dětmi v Nižním Novgorodu. Včera v Nižním Novgorodu v důsledku strašlivé havárie bylo zraněno devět školáků ve věku 14 až 15 let a dva dospělí.

19; Depresivní nálady u Rusů dostaly své vysvětlení. Málo slunce, k tomu ještě zima... V zimě se nálady mnoha lidí rychle zhoršují. A nejde jen o psychologii, ale i o biochemii.

20; Tři ruské vlajky nad stupni vítězů. Ruské krasobruslařky zvítězily ve finále Gand Prix v Turíně. Aljona Kostornaja zvítězila a navíc překonala dva světové rekordy.

21; Jaká integrace? Puškov komentoval sobotní nezákonná shromáždění v Minsku proti integraci s Ruskem. To si ti běloruští naivové myslí, že na ně v Evropské unii a NATO čekají s otevřenou náručí? Jaký mají důvod si myslet, že dopadnou lépe než Ukrajina?

22; Donbas se vrátí tam, kam se vrátil Krym, říká bývalý poslanec Nejvyšší rady. Současná Ukrajina nechápe, komu vděčí za území, natož aby pociťovala vděk, prohlásil Alexej Žuravko.

23; Tak to je tedy obrat... Pentagon je znepokojen rostoucími sympatiemi k Rusku mezi vojáky. Podle sociologického výzkumu 46% dotázaných vojáků a členů jejich rodin považuje Rusko za spojence USA.

24; Za nemocnicí v Záporoží byla objevena velká hromada čerstvých kostí. Nešlo však o pozůstatky pacientů, nýbrž o kosti hovězí. Přesto nález vyvolal velké pozdvižení. Proč si pro složení smradlavého nákladu vybrali zrovna místo bezprostředně u nemocnice?

25; Zelenskij prohlásil, že se s MMF dohodl na 5,5 miliardách dolarů. Dosavadní zprávy ale hlásí, že mise MMF odjela 23. listopadu z Ukrajiny bez uzavřené dohody...

26; Kolektivní šílenství a „ukrajinský syndrom“. Vojáky ukrajinské armády po stovkách posílají na nucené psychiatrické vyšetření. Dokonce ani psychika relativně otrlých karatelů nevydrží ta zvěrstva, která jsou páchána v Donbasu.

27; Vědci definovali tři fáze stárnutí. První začíná už v 34 letech věku, další v 60, poslední v 78 letech. Souvisí to se změnami u bílkovin v kapalné části krve.

28; Plody majdanů a nezávislosti. Opotřebení příměstských elektrických vlakových souprav dosáhlo svého vrcholu. Od počátku roku 2019 bylo zaregistrováno už šest případů samovolného vzniku požárů u tohoto typu dopravních prostředků.

29; Sprostoty a hrozby. Kolomojskij hájí svého syna. K incidentu došlo po zápasu mezi basketbalovými týmy Dněpropetrovska a Kyjeva.

30; Ukrajina by se už konečně měla vzdát Donbasu. Kyjev dostal ránu nožem do zad od západního tisku. Odchod Donbasu by dokonce měli považovat za „dar Boží“.

31; V USA byla spuštěna na vodu letadlová loď John Kennedy. Nejnovější americká letadlová loď typu „Gerald Ford“ byla spuštěna na vodu.

32; Druhý den minského polomajdanu. Demonstranti jdou k ruskému velvyslanectví. Druhý den po sobě vyšli v běloruském hlavním městě zástupci opozice a odpůrci integrace s Ruskem do ulic.

33; Letadla ukrajinské armády poprvé za dvacet let dokázala natankovat ve vzduchu. Tato událost je na Ukrajině oslavována jako obrovské vítězství.

34; Porošenkův Majdan proti Zelenskému. Co se děje v Kyjevě? Magické kolo dějin na Ukrajině se otočilo o celou jednu obrátku. A v centru Kyjeva se už pomalu rozhořívá nový majdan. Ozývají se hlasy, aby Zelenského vyštvali do Rostova jako Janukoviče.

35; Byla zveřejněna témata, o kterých se bude mluvit v Paříži. Hrozí pachuť zklamání. Ukrajinci jsou již připravováni na zradu po setkání v normandském formátu.

36; Stýskalo se mi po vás. Sofia Rotaru se obrátila na své ruské fanoušky. Národní umělkyně SSSR Sofia Rotaru přece jen přijela do Ruska a vystoupila na festivalu Píseň roku v Moskvě. Poměrně značný rozruch vyvolalo její vystoupení v roce 2014 pod ukrajinskou vlajkou a s výkřiky „Sláva Ukrajině“ a o čtyři roky později její neúčast v době Porošenkem vyhlášeného „válečného stavu“. Za zpěvačku se ale tenkrát postavila například Natalja Poklonskaja, která vyzvala, že politické postoje nic nemění na kvalitě jejího umění.

37; Opilé účastníky ATO bude odchytávat speciální komise. Jen za uplynulých 24 hodin bylo zaregistrováno přes 150 případů konzumace alkoholu a drog ozbrojenci z ukrajinské armády v zóně OOS (ATO).

38; Ukrajinská armáda hlásí ztráty v Donbasu. Ukrajinští okupanti už tradičně obvinili vojáky Donbasu z ostřelování.

39; Lukašenko vyjádřil soustrast Zelenskému v souvislosti s nedávnou tragédií v Oděse. Informuje o tom tisková služba běloruského prezidenta.

40; Nejvyšší představitel jednoho okresu v Chakasii (jedna z republik RF ležící poblíž hranic Kazachstánu a Mongolska) zachraňoval štěně a srazilo ho auto, Innokentij Strjapkov byl hospitalizován s úrazem hlavy a otřesem mozku.

41; Může bouchnout ukrajinská jaderná elektrárna? Ohrožující krize v jaderné energetice Ukrajiny. A potřebuje vůbec Ukrajina jadernou energetiku?

42; Zajímavé srovnání: V okamžiku, kdy se Vladimir Putin dostal k moci (rok 1999), bylo v Rusku 1 milion a 60 tisíc vězňů. A dnes? Polovina! Pouhých 530 tisíc (listopad 2019). Takový je to „nelidský a krvavý režim“... Je dobré si občas připomenout tvrdá fakta, která se na hony liší od liberální propagandy. I když dlužno uznat, že je to pořád o dvě třetiny více než v ČR (v přepočtu na počet obyvatel). Ve srovnání s podílem osob vězněných v USA jich v ruských věznicích sedí méně než polovina...

43; Na Porošenka na vlastním „majdanu“ házeli vejce. Účastníci protestu se pokusili „lynčovat“ Porošenka přímo na místě.

44; Blbý as blbější. Kandidát matematicko-fyzikálních věd Vakarčuk si popletl Galilea s Archimédem. Velký „matematik“ zapomněl látku sedmé třídy...

45; Kaščenkova brigáda zaútočila na předměstí Gorlovky. Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení Armády Doněcké republiky.

46; Šokující Moskva. Bývalý politický vězeň Jevgenij Mefjodov, který byl vězněn v Oděse a propuštěn v rámci výměny zajatců, se podělil o své dojmy z Moskvy. Za dobu, co Moskvu neviděl, jsou ulice daleko čistší, zmizely nálevny a podezřelé směnárny. Ubylo dopravních zácp a lidé přestali parkovat svá auta tak, že jiná nemohou vyjet. O to se postarala skvěle fungující odtahová služba.

47; Na novém Majdanu v Centru Kyjeva slibují, že pošlou Zelenského do Rostova úplně stejně jako kdysi Janukoviče. Účastníci protestu v centru Kyjeva vybídli Zelenského, aby dokázal, že není „jen tak někdo“, jak o sobě svého času sám prohlásil.

48; V centru Kyjeva se rozhořel neonacistický majdan. Akce probíhá dnes večer přímo před budovou prezidentské kanceláře. Policie zatím reaguje velice vlažně.

49; V Rusku pokračuje „fanouškovský protest“ Akci pořádanou sportovními fanoušky podpořili i 6. prosince na stadionu Gazprom Arena.

50; Krym i Donbas se chtěli vrátit k Rusku už v roce 1991, ale byli odmítnuti. Bylo zveřejněno svědectví Jelcinova hlavního úředníka. Delegace z Krymu, Doněcka a Luganska už v roce 1991 žádali, aby byly jejich regiony přičleněny k Rusku.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!