Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.12.2019

dengi_11; Facka celé ukrajinské společnosti. Podezřelí z Šeremetovy vraždy v posledních letech pohádkově zbohatli. Vyšetřovatelé oznámili vinu celé skupiny lidí, která byla zapletena i do dalších zločinů.

2; Ve Velké Británii skončila slyšení ohledně ukrajinského dluhu Ukrajina odmítá vyplácet vypůjčené peníze a nahromaděné sankční úroky, které mohou dnes dosahovat až 4,5 miliardy dolarů.

3; Zelenskij: Putin dvakrát strašil Donbas jatkami jako v Sreberenici, ale my jsme mu jaksepatří odpověděli.

4; Zelenskij se vyjádřil k „poslednímu plánu“ ohledně Donbasu. Podle jeho slov, pokud bude vystavěna zeď, pak v Donbasu bude už „jiná země“.

5; Jazyková ombudsmanka se chystá trestat za ruštinu soudce, učitele, vojáky i lékaře. Stížnosti na porušování zákona o státním jazyce bude možné posílat jak elektronicky, tak i v papírové podobě.

6; V USA vysvětlili zadržování vojenské pomoci Ukrajině. Naposledy byla vojenská pomoc zadržena 10. září, ale poté ji okamžitě pustili.

7; Byl sestřelen ukrajinský dron Fantom. Ukrajinská armáda má podezřele vysoké ztráty v jedné jediné brigádě. Vyplývá to ze zveřejněné zprávy z Luganské republiky.

8; K průlomu nedošlo.. Proč rozhovory ohledně Donbasu skončily takřka bez výsledku? Od setkání 9. prosince v Paříží si očekávalo více.

9; Sofistikovaní zabijáci zalévají ukrajinské hlavní město krví. O tom, že vlna nekontrolovaného přílivu pašovaných zbraní zalije Ukrajinu, nevědí už jen beznadějní duševní lenoši.

10; Co se v Donbasu stalo, zatímco byl Zelenskij v Paříži? Ukrajinští ozbrojenci se rozhodně nenudí. Někde zavraždili velitele brigády, jinde odpálili celý muniční sklad...

11; Ukrajinský šok. V ukrajinské armádě oznámili svou připravenost k integraci s Armádou Ruska. V Radě pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny byla již vytvořena skupina pro národně-patriotickou výchovu. Základní myšlenka byla, že vojáci mají mnoho společného, i když bojují na opačné straně fronty. Později byla tato zpráva zmírněna a autor výroku se omlouval. Dokonce přivolával na svou hlavu trest.

12; Vítaná pomoc z Kavkazu v Sýrii. Arménští vojáci a čečenští dobrovolníci pomáhají ruské armádě.

13; Kurs na integraci s Ruskem. Výsledky prvního roku nejvyššího představitele Doněcké republiky. Uplynul rok od okamžiku, kdy se Denis Pušilin stal šéfem Doněcké lidové republiky.

14; V Lotyšsku zhodnotili následky špatných vztahů s Ruskem. Nejvíc utrpěl sektor tranzitu zboží. Informoval o tom lotyšský minstr spojů Andrijs Matiss.

15; Mnoho ukrajinské zemědělské půdy může skončit v ruských rukou. Klimkin si myslí, že pro vyřešení otázky Donbasu existují tři řešení. Možné jsou ústupky Kyjeva, protahování a zmrazení stávajícího konfliktu a boj až do vítězného konce (nebo do poslední kapky krve).

16; Mého syna div nevyhnali ze školy po sporu o Putinovi,, říká poslanec bundestagu. Mnozí Němci získávají informace o Rusku z jednostranných státních médií a myslí si, že Rusko je třeba potrestat. Když se jich ale zeptáte za co, pak místo aby se zamysleli, začnou být agresivní.

17; Já bych Minské dohody nepodepsal, říká Zelenskij. Ukrajinský prezident komentoval trestní případ proti Petru Porošenkovi, který byl zahájen Státním úřadem pro vyšetřování.

18; V OSN Schválili ruskou rezoluci ohledně zbraní. Valné shromáždění OSN schválilo Ruskem navrženou rezoluci o posílení systému dohod o kontrole zbraní.

19; Takovéhle ovce jsou v kterémkoli stádě. Avakov informoval v televizi o tom, kdo zbohatl na válce, kdo si přišel na nové byty a automobily.

20; USA po odstoupení od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu úspěšně otestovaly balistickou raketu odpalovanou ze země. Připomeňme, že Spojené státy jednostranně odstoupily od této smlouvy a fakticky ji zrušily.

21; Zelenskij slibuje nejstaršímu pokolení Ukrajinců zvýšení důchody. Začít se má s osobami staršími než 80. let.

22; Ruští vojenští výzkumníci objevili korálové ostrovy v Rudém moři. Posádka plavidla Donzulav objevila a prozkoumala dosud neznámé kousky souše.

23; Zelenskij podivně komentoval zrušení vysílání seriálu Sluha národa v ruské televizi. Někdo má jaderné zbraně a někdo Sluhu národa...

24; Ukrajinská armáda se vrátila na opuštěné pozice v úseku odpoutání sil, hlásí Armáda Luganské republiky. A přitom odpoutání sil v tomto úseku bylo jednou z hlavních podmínek konání summitu normandské čtyřky.

25; Expert odhalil populární přednovoroční schémata podvodníků. Je několik základních pravidel internetové bezpečnosti, jejichž dodržování ochrání spotřebitele před materiálními, ale i psychickými škodami.

26; Vztahy s Ukrajinou se budou měnit, říká vicepremiér krymské vlády. Ukrajinský stát předvedl svou neschopnost existovat v rámci protiruského kursu.

27; Ukrajinská armáda zaminovává přístupové cesty k zóně odpoutání sil u obce Petrovskoje. Vyplývá to z prohlášení armády Doněcké republiky. Připomeňme, že předtím Armáda Doněcké republiky ohlásila přesun ukrajinské armády v jiném úseku odpoutání sil.

28; Silný požár na jihu Moskvy. Nebo se potáhlo mračny černého kouře. Bylo rozhodnuto zapojit do hašení vrtulníky.

29; Na Ukrajině chtějí vytvořit národní rezervu ze statisíců ozbrojenců, kteří se účastnili ATO. Takzvaní „veteráni ATO“ ale spíše připomínají vyděděnce, psychopaty a zločince než nějakou „národní rezervu“.

30; Jsem připraven se podrobit trestu. Plukovník ukrajinské armády se omluvil za myšlenku „reintegrace“ s ruskými vojáky v Donbasu. Nevyjadřoval jsem názor vedení ukrajinských ozbrojených sil. Je to moje vina a já ji přiznávám.

31; Desítky zraněných a jeden zemřelý. V Německu ve městě Blankenburg ve spolkové zemí Sasko-Anhaltsko došlo k výbuchu v obytném domě . V důsledku incidentu bylo zraněno nejméně 25 lidí a jeden člověk zahynul. Mohlo jít o výbuch plynu.

32; V USA se z těl zemřelých chystají dělat hnojivo nebo kompost. Po ukončení procesu kompostování bude rodině zemřelého nabídnuto, aby si vyzvedla zeminu, která byla z jejich příbuzného vyrobena.

33; V Moskvě byli zadrženi ozbrojenci Islámského státu, kteří chystali teroristické akty. Zločinci byli zadrženi na slavnostně vyzdobené ulici s girlandami a figurami sobů.

34; Pomocník karatelů hodil výbušninu na pozice ukrajinské armády. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci. Za uplynulý týden bylo zraněno 17 ukrajinských vojáků.

35; Přirozený úbytek obyvatelstva Ruska vyvolává obavy, říkají demografové. Přirozený úbytek dosahuje nejvyšších hodnot za posledních 11 let. Za prvních deset měsíců letošního roku se narodilo o téměř 260 tisíc lidí méně než zemřelo. V roce 2008 byl tento ukazatel ale ještě o pětinu nepříznivější.

36; Na hranici Ruska a Běloruska přijde „horké jaro 2020“. Dojde k největší dislokaci amerických vojsk na Evropském kontinentu od skončení studené války.

37; V Doněcké republice zveřejnili počty obyvatel zabitých ukrajinskou armádou od počátku roku 2019. Od 1. ledna do 12. prosince 2019 zahynulo v důsledku ozbrojené agrese ze strany Ukrajiny 165 lidí. Z toho 156 vojáků republiky, šest civilních žen a tři civilní muži. Zraněno za tuto dobu bylo 218 obyvatel Republiky, z toho 73 civilistů včetně pěti nezletilých. Od začátku konfliktu v roce 2014 zahynulo jen v Doněcké republice 4.894 lidí, z toho 81 dětí.

38; Lukašenko srovnal život lékařů s životem politiků. Během jediného dne vás jako lékaře vynášejí do nebes za záchranu života jednoho pacienta a proklínají vás za to, že jste to nedokázal u druhého.

39; Putin popřál mnoho zdraví a úspěchů Borisi Johnsonovi, který byl znovu zvolen za premiéra. Podle výsledků voleb ve Velké Británii získala Konzervativní strana absolutní většinu 343 z 650 křesel.

40; Avakov svým vyjádřením o „nezákonných ozbrojených formacích“ nevědomky předvedl neznalost zákona o Donbasu. Za celých pět let do něj ani jednou nenahlédl.

41; Kyjevští propagandisté označili ukrajinské ozbrojené síly za ozbrojence. V OSN jsou znepokojeni zadržováním a mučením civilních osob ozbrojenci v Donbasu.

42; Ruští novináři byli vypovězeni z Ukrajiny. Policisté předali ruským novinářům rozhodnutí o zákazu překročit státní hranici.

43; USA zrušily sankce vůči několika ruským společnostem. Americké ministerstvo financí dnes vyškrtlo ze sankčních seznamů spojených s kybernetickou sférou tři ruské společnosti.

44; Kam se ztratilo ukrajinské zlato? Jeden ze znaků silného státu je zlatý poklad. Kde je konec tomu ukrajinskému?

45; Je to jen prázdné blábolení. V Rusku a Doněcké republice tvrdě komentovali Zelenského pozvání pro ruské novináře. Situaci komentoval i poslanec Národní rady Doněcké republiky Vladislav Berdičevskij.

46; Putin se dvakrát zeptal na aktivisty na Majdanu. A u Zelenského prohlásili, že jejich protestní akce (a zmínky o nich) zhoršily normandské rozhovory.

47; Ukrajinský pedofilní poslanec zneužil patnáctiletou školačku v jejím domě, když využil nepřítomnosti jejích rodičů. Hrozí mu až pět let odnětí svobody.

48; Zelenskij prohlásil, že Minské dohody jsou přežité a způsob jejich plnění musí být změněn. Na toto prohlášení tvrdě zareagoval Denis Pušilin. Zelenského prohlášení odporuje dohodám dosaženým nejvyššími představiteli čtyř států v Paříži.

49; Důkazy agrese. V bojích v Sýrii byla zlikvidováno německé obrněné bojové vozidlo „Panther“. Vyplývá to z nové reportáže ze Syrské arabské republiky.

50; Putin označil nejdůležitější událost v roce 2020. Pro ruského prezidenta je nejdůležitější 75. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce.

51; Na Ukrajině začala těžba ropy na nalezišti „celonárodního významu“. Informuje o tom tisková služba Naftogazu.

52; Ukrajinská učitelka dala do zastavárny tablety, které škola koupila pro své žáky, aby splatila své dluhy. Po skandálním odhalení se učitelka snažila zboží vrátit zpět do školy, ale v zastavárně už nebylo.

53; Ukrajina oznámila, kdy budou schváleny seznamy pro výměnu zajatců a kdy bude vyhlášeno přerušení palby. Ukrajinský ministr zahraničí Vadim Pristajko prohlásil, že vše bude upřesněno 18. prosince na zasedání Třístranné skupiny v Minsku.

54; Než všechno utopí v krvi. Nacistka Marusja Zveroboj se chce osobně setkat se Zelenským. Podle jejích slov by měl mít prezident alespoň jednu šanci uslyšet hlas „militantní menšiny“.

55; Ukrajinská armáda spáchala provokaci. Byl zabit obránce Donbasu. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!