Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 14.12.2019

tyurma_zaklyuchennyy1; U soudu přečetli odporné detaily o mrtvole zavražděného Pavla Šeremeta a uvalili vazbu na pomocnici karatelů Julii Kuzmenko, která umístila výbušninu pod Šeremtův automobil. Proti rozhodnutí se lze odvolat do pěti dnů od okamžiku jeho zveřejnění.

2; V USA si myslí, že na Ukrajině se stal zázrak a může se rozpadnout. Nyní se ukrajinský stát nachází na rozcestí a může tuto možnost využít.

3; Decentralizace Ukrajiny. Zelenskij dělá změny v Ústavě. Na stránkách Nejvyšší rady se píše, že návrh zákona byl předán k posouzení vedení parlamentu.

4; Katastrofální nebezpečí: Rusko se chystá na obsazení jihu Ukrajiny, říká právník Babin (Zelenského zástupce pro Krym). Existence železničního spojení s Krymem znamená, že vojenské uskupení na Krymu se chystá k útoku severním směrem.

5; Celá Ukrajina se vešla do jedné nenápadné zprávy: Soud označil šéfa protikorupčního úřadu za korupčníka. Ředitel NABU prohrál odvolání v případu o korupčním počínání.

6; Kvůli čem vlastně začala válka na Ukrajině? Je pouze jediná příčina, na které se shodli příslušník domobrany z Doněcka a bývalý ukrajinský voják z Charkova: Proč se Rus chce stát Ukrajincem? Kde vězí kořeny agresivní ukrajinizace? Mnoho odpovědí se skrývá ve videu „Haličská tragédie – kronika první genocidy Rusů na Ukrajině“.

7; Kritická situace v Donbasu. Velení brigády přistoupilo na šílená opatření. Svým opětovným přesouváním vojenské techniky k linii dotyku dává Ukrajina najevo svou neochotu řešit konflikt v Donbasu mírovou cestou.

8; Výsledky pařížského summitu. Kyjev chce i nadále vidět v televizi válku. Zelenskij by možná chtěl zastavit konflikt a vybudovat vztahy s Ruskem, ale bude pro něj těžké toho dosáhnout.

9; Fenomén Ruska: Západ zasadil nový úder sám sobě. Šéfové Evropské unie znovu prodloužili protiruské sankce o půl roku.

10; Britský premiér se rozchází s Evropskou unií a začíná podporovat Rusko. A vyhrává. Konzervativní strana Velké Británie ovládla parlamentní volby.

11; Ukrajina: To, co se v roce 1991 zdálo jako šílenství, se dnes stalo realitou. Známý blogger Jurij Podoljaka (Yurasumy) se vyjádřil k situaci v ukrajinském agrárním sektoru.

12; CIA a občanská válka v Krigizii. Stopa z Kyjeva, uzavření americké letecké základny, první zatýkání. Ravšan Žeenbekov je objektem vyšetřování o roli CIA při organizování vzpoury v Kirgizii.

13; Všechno je hrozně smutné. Smutek prvního zástupce velitele OOS v Donbasu. Smutný a neveselý seděl ve svém štábu první zástupce velitele OOS generálmajor Igor Ivanovič Tancjura. A nejde jen o to, že si z něj utahovali kvůli jeho shodným jménům se Strelkovem. Říká se o něm, že za svou vojenskou kariéru vděčí Porošenkově ženě.

14; Zakarpatsko: Cestou do Evropy byla rodina z Tádžikistánu (včetně dvou dětí) zajata jako rukojmí. Byl dopaden poslanec,který byl šéfem bandy pašeráků lidí.

15; Ukrajinská půda se dostane do rukou Ruska, varuje bývalý ukrajinský ministr zahraničí.

16; Problémy SBU: Zánik elity v Donbasu, rozkol ve vlastních řadách a teroristé z Islámského státu. 1. prosince letošního roku nalezli v doněckých stepích svůj konec hned dva vysoce postavení důstojníci Centra speciálních operací SBU.

17; A co když Rusko a Ukrajina nepodepíší do Nového roku plynový kontrakt na tranzit plynu do EU? Bude pak možné prodloužení stávajícího kontraktu. A nakolik jsou velká rizika pro Ukrajinu z přerušení tranzitu plynu?

18; Vyšlo najevo, že zakladatel soukromé armády Blackwater jezdil na tajné rozhovory do Venezuely. Erik Prince navrhl pomoc při přípravě půdy pro nové prezidentské volby.

19; Ukrajinský ministr zahraničí oznámil, co musí Ukrajina udělat do příštího setkání normandské čtyřky. Podle jeho slov je pro Ukrajinu důležité, aby Moskva souhlasila se setkáním v dubnu příštího roku.

20; Ruští vědci zhodnotí nebezpečnost mobilního spojení. Výzkumníci mají prověřit, jaká úroveň záření z přístrojů je ještě bezpečná pro člověka.

21; Potřebuji vaši pomoc. Avakov se vyjádřil k případu vraždy Pavla Šeremeta. Vševědoucí ministr vnitra najednou nezvládá svou práci? Avakov prohlásil, že pro určení objednatelů vraždy novináře Pavla Šeremeta potřebuje pomoc SBU a Hlavní správy rozvědky.

22; V Radě federace předpověděli Evropě chmurný scénář a jadernou konfrontaci. Americké testy balistické rakety středního doletu, na které se v USA chystali dlouho před opuštěním smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu, se může pro Evropu stát černým dnem“, pokud bude následovat rozmístění amerických raket na kontinentu.

23; Třetí vazba v případu vraždy Pavla Šeremeta: účastník ATO a autor hymny ukrajinského specnazu Andrej Antoněnko.

24; Hydrometeorologické centrum slibuje Rusům „abnormální hic“. V nejbližších dnech se má v evropské části Ruska a na severovýchodě země prudce oteplit.

25; S Ruskem je třeba mít přátelské vztahy a ne je tlačit do obětí s Čínou, říká bývalý premiér Bavorska. Lidé se v Německu bojí Trumpa a ne Rusů, říká Edmund Stoiber.

26; V noci trhli dovnitř do mého bytu, nepředložili žádné dokumenty, rozhodnutí soudu nebo prokuratury, a položili na podlahu čtyři lidi, kterým okamžitě zabavili jejich mobily a veškerou počítačovou techniku. V zemi začíná skutečná bezzákonnost, rozčiluje se šoumen a patriot Mucharskij (známý jako Orest Ljutyj), který konečně také narazil na ukrajinskou realitu. Razie souvisela s vyšetřováním vraždy Pavla Šeremeta.

27; Nezlomný Donbas. Jak se žije lidem v Dokučajevsku? Už pět let žijí pod každodenní palbou ze strany ukrajinské armády. Na denním pořádku jsou záchranné akce a hrdinské činy. Nová generace bude bez vlastního přičinění hodně otužilá.

28; Zelenského návštěva v USA. Ukrajinský vicepremiér připravuje půdu. Podle Kulebových slov během rozhovoru se členy Kongresu nikdo nezmiňoval téma impeachmentu Donalda Trumpa.

29; Vadim Pristajko: Náš tým se snaží dělat vše, co obsahují Minské dohody, ale když uvidíme, že se už s Ruskem nedá o ničem mluvit a Rusko si bude u každého bodu stát na svém, pak bude následovat další krok. Ale to už nebude moje rozhodnutí, ale prezidentovo. Bude mise mírových sil. I taková možnost existuje. Co ministr zahraničí nezmínil, je, že žádná mírová mise nemůže vzniknout bez souhlasu Ruska.

30; Na okupovaném Donbasu (ve zbytkové Luganské oblasti) jeden celý okres (Troickij rajon) očekává katastrofa. 21 obcí s celkovým počtem obyvatel přes 14 tisíc lidí vůbec nemusí přežít tuto zimu, pokud budou přerušeny dodávky planu z Ruska.

31; Začínají přicházet nechutné podrobnosti z případu vraždy Pavla Šeremeta. Jeden z nejaktivnějších pachatelů se vykrucuje, že nemá neonacistické názory, že je jen hudebník a dokonce poloviční žid...

32; A v Donbasu snad nežijí děti? Avakov trpí snad rozpolcením mysli. Avakov se dojímal nad osudy dětí, které obvinění vrazi také chtěli zabít. V Luganské republice připomněli ukrajinskému ministru vnitra, že v Donbasu v důsledku naprosto nesmyslné operace ATO přišlo o život více než 240 dětí. Nebo to snad nejsou ty správné děti? Takové žijí pouze v Kyjevě?

33; Na základě Ukrajinou zveřejněných jmen byly na sociálních sítích dohledány a rovněž zveřejněny fotografie vojáků ukrajinské armády, kteří museli být odvezeni z fronty na psychiatrickou kliniku.

34; Ukrajinské úřady označily vrahy Pavala Šeremeta za nepopiratelné autority a jsou připraveny jim pomáhat. Veteránské zásluhy v rámci ATO znemožňují stíhat tyto osoby jako vrahy. Ministryně pro záležitosti veteránů Oksana Koljada prohlásila, že jsou to uznávané autority.

35; V ukrajinské armádě se zvýšily nebojové ztráty. Okupanti pijí a dopouštějí se rabování. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice za uplynulých 24 hodin.

36; Je to šílená sebevražda: Na ukrajinském ministerstvu vnitra uvažují o možností zfalšování případu vraždy Pavla Šeremeta. Varčenko prohlásil, že zadrženi byli podezřelí až tehdy, když se objevily konkrétní obvinění.

37; Ruská pravoslavná církev bude nucena uznat autokefalii Pravoslavné církve Ukrajiny, tvrdí Jepifanij. Ale nejspíš bude poslední ze všech pomístních pravoslavných církví.

38; Ruské novinářce zakázali vstup na Ukrajinu. Státní pohraniční služba prohlásila, že nepustila do země novinářku jedné z ruských televizních stanic.

39; USA se chystají k útočné válce ve vesmíru. Americký prezident prohlásil, že kosmické síly je další větví ozbrojených sil státu.

40; V Radě pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny označili nedostatečnou kybernetickou bezpečnost za největší hrozbu pro mír. Na základě výsledků zasedání byla schválena už řada rozhodnutí.

41; Zelenskij zveřejnil „vzorec pro mír“ pro Ukrajinu. Prezident Ukrajiny si myslí, že pro rozkvět na Ukrajině je třeba vyřešit pět otázek: Nejdůležitější je dosažení míru. Samozřejmě za podmínek stanovených Ukrajinou. Dalšími podmínkami jsou efektivní instituce a transparentní pravidla hry závazná pro všechny, vítězství nad korupcí a spravedlivé soudy, rovnost všech před zákonem a likvidace privilegií pro vyvolené, bezpodmínečná ochrana vlastnických práv a jasné rámce pravomocí úředníků od prezidenta až po vesnického starostu. Za další podmínky označil fungující demokracii, investice a kvalitní infrastrukturu.

42; V Kyjevě prohlásili, že na normandském setkání nebyly podepsány žádné dokumenty. Informoval o tom zástupce Ukrajiny v politické podskupině Třístranné kontaktní skupiny Alexej Reznikov.

43; USA mají v úmyslu vyčlenit Evropě a Ukrajině jednu miliardu dolarů pro snížení závislosti na ruském plynu. Na základě návštěvy v USA to oznámil vicepremiér Ukrajiny pro otázky eurointegrace Dmitrij Kuleba.

44; USA disponují možností vytvoření technologie pro dopravu člověka na libovolné místo Zeměkoule za jedinou hodinu, tvrdí generál při vystoupení v Hillsdale College. Přitom generál neupřesnil,jak konkrétně toto zařízení funguje a na základě jakých principů.

45; Šéf Naftogazu sdělil neočekávanou příčinu růstu ceny plynu pro obyvatelstvo. Podle Vitrenkových slov by za předpokladu růstu energetické efektivity v roce 2020 mohla Ukrajina začít vyvážet plyn.

46; Podezřelí v případu vraždy Pavla Šeremeta jsou pracovníky SBU, říká Ilja Kiva. Tři z pěti zadržených jsou mimořádnými pracovníky SBU.

47; Málo nám platí, Ukrajinští ministři žádají o zvýšení platů. Někteří ministři žádají zvýšení platu, protože nemohou uživit své rodiny.

48; V Rusku komentovali prohlášení ukrajinského ministerstva zahraničí o mírových silách v Donbasu. Ruští politici vyzvali ukrajinské ministerstvo zahraničí, aby se věnovalo plnění Minských dohod a nefantazírovali o mírových silách, které stejně nemohou být vyslány bez souhlasu Ruska.

49; „Severní proud – 2“. Pod americké sankce se mohou dostat stovky německých společností. Informoval o tom šéf zahraničně-politického odboru Spolkového svazu obchodně-průmyslových komor Německa.

50; Protesty v Hongkongu. Pět lidí bylo zadrženo pro podezření z vraždy. Jde o smrt sedmdesátiletého muže, který pracoval jako uklízeč. Zadrženi byli tři chlapci a dvě dívky ve věku od 15 do 18 let.

51; V Polsku opět zavraždili Ukrajince. V polském městě Lodž byl zavraždění čtyřiadvacetiletý Ukrajinec, který přijel za prací. Vrahem byl dvaačtyřicetiletý spolubydlící, rovněž Ukrajinec.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!