BRITSKÉ VOLBY A ILUZE

RTX70OU0O volbách ve "Velké" Británii a jejich průběhu toho bylo napsáno mnoho. Jejich výsledek si také každý vyložil dle toho, jakému druhu lži uvěřil, přesněji jaké iluzi dává přednost. Liberálové pláčí, protože dle nich v Anglii zvítězil populismus a hlavně - nemohou již operovat s jejich často používanou lží, že kdyby bylo referendum o Brexitu dnes, tak by o odchodu z EU hlasovalo minimum lidí. Volby v této ostrovní zemi totiž byli hlavně volbou o odchodu z EU.

Konzervativci jsou naopak naprosto nadšení. Liberálové utrpěli porážku, "Velká" Británie určitě již brzo (pokolikáté již?) odejde ze "žaláře národů", protože bude mít Boris Johnson silnější politický mandát k prosazení svých zájmů a vše bude zase o něco "normálnější". Mnozí to berou jako první vlaštovku a začínají mluvit zase o Czexitu a napadají prezidenta Klause za jeho nedávná slova o tom, že jen naprosto nesoudný a nezodpovědný člověk může v dnešní době volat po odchodu z EU. Ti mírně chápavější zase vědí, že odchodem skeptických Britů z Bruselu bude znamenat posílení Německa a Francie a tudíž více eurohujerství, byrokracie a diktátu vůči zemím V4.

A co zkusit pro změnu Globální pohled?

Ti, co se zabývají Koncepcí společné bezpečnosti (KSB), sledují analytika Pjakina, nebo mne čtou pravidelně vědí, že akce Brexit byla umožněna (ano, umožněna) jen proto, aby byl bývalý Hegemon, tedy UK, odstaven z hlediska řízení. Vyjednávání o Brexitu, doslova tahanice o něm, se stala fraškou, která v očích zbytku světa udělala z UK směšnou zemi, která již nedělá nic jiného, než se zabývá odchodem z EU, takže na řízení druhých (a ani sebe), jí již nezbývá čas. Ti vnímavější si všimli, že doslova brutální nárůst neomarxismu a všech průvodních jevů této nemoci (LGBT, genderismus, ekofašismus, multikulturalismus atd) přišel až po referendu o Brexitu. To po něm zvítězili v komunálních volbách muslimové v mnoha velkých městech a stali se starosty. A co ministr vnitra? Není to náhodou Pákistánec? Nepřišla řada lidí ze zdravotnictví a školství o práci jen proto, že odmítli tvrdit, že existuje více pohlaví než dvě?

Ti, co u nás gratulují UK k Brexitu si neuvědomují, že tahanice s odchodem je naprosto stejným procesem (součástí) likvidace britské hegemonie a konec střediska koncentrace řízení, jako výše mnou popsané jevy. Brexit není, nebyl a ani nikdy nebude nástrojem "osvobození britského lidu" od nadvlády EU. Je to uměle vytvořená akce, která má odseparovat velkého politického hráče od Evropy, která má být časem islamizována zcela stejně, jako tento bývalý Hegemon. Anglie musí padnout a s ní i všechny vysoce postavené klanově-korporativní skupiny, které tím pozbudou veškerou moc. A moc není nic jiného, než efektivní řízení druhých ve svůj prospěch.

Rozbor několika citací z hlediska globální politiky:
„Je na čase, aby se Británie přestala držet šosu Donalda Trumpa" - USA jsou druhým Hegemonem, který musí padnout a kterého momentálně zbavuje Trump všech možností řídit druhé, proto stahuje jednotky, vypovídá a odchází ze všech mezinárodních smluv, cíleně útočí na bývalé vazaly od kterých se tím odtrhává a nechává je svému osudu, tedy bez řízení. Tato věta má za cíl od sebe odervat dva, roky kooperující, Hegemony, tedy USA a UK.

„Opakované britské vojenské zásahy v severní Africe a na širším Středním východě, včetně Afghánistánu, problémy spíše prohloubily, než vyřešily. Tato politika naši zemi neudělala o trochu bezpečnější - pokud vůbec něco, učinila nás méně bezpečnými." Nadále dotyčný řekl, že jestli bude zvolen, tak prosadí zákon, aby vojenské zásahy v cizích zemích nemohl schválit jen premiér, ale i parlament. - Další nástroj jak zbavit šelmu zubů, tedy Hegemona jeho nástrojů.

"Chci se zasadit o to, aby NATO "zlikvidovalo" napětí s Ruskem...včetně vyhnutí se eskalaci konfliktu" - RF je díky řízení jejího prezidenta efektivním hráčem na poli globální politiky a dokáže vyřešit mnoho světových problémů a krizí, proto se s ním musí počítat a využít jej a nikoliv s ním uměle bojovat.

Dotyčný politik by po zvolení chtěl naprosto zastavit dodávky zbraní Saúdské Arábii a chtěl by se zasadit o vytvoření samostatného státu Palestina. - SA je hlavním sponzorem a tvůrcem sunnitského terorismu a proto je nutné jej zbavit zdrojů a podpory jednoho z Hegemonů. Izrael je na Blízkém východě příliš velkým hráčem a proto je nutné ho také zbavit zdrojových možností, reputace, schopnosti efektivně bojovat s ostatními, řídit a dát Palestincům část jejich území by toto vše udělalo.

A kdo je autorem těch citací? Jeremy Corbyn, tedy ten co prohrál ve volbách s Borisem Johnsonem. A co jsme si řekli o B.J.? Že stejně jako Trump pracuje pro Globální elity (GE) a plní jimi stanovené cíle. Co po přečtení daných citátů uvidí "běžný sledovatel ČT a Novinek"? Politika, který je naprosto proti Trumpovi a Johnsonovi, tedy kádrům GE. A co po jejich přečtení vidí konceptuálně vyškolenější člověk? Osobu, která bezpochyby plní cíle GE. Ano, těch samých GE, proti jejichž kádrům dotyčný útočí. Nepochopitelné? Pokud chcete vyhrát v dostizích, tak nasaďte do závodu pouze své koně, ale z jiných stájí a pak nemůžete nikdy prohrát.

Vše je jinak než se zdá. Kdyby byla politika tak jednoznačná jak si ji vykládají (a v minulosti vykládali) lidé, tak by zde již byl dávno ráj na zemi, ale není a to proto, že otěže stále drží titíž lidé. V UK se v hospodě klidně porvou "johnsonovci" s "corbynovci", oni dva by se možná porvali také, ale ve skutečnosti pracují na naprosto stejných globálních procesech.

Je důležité se vzdělávat v globální politice a hlavně studovat Koncepci. Jinak se "porvete" za někoho jen proto, abyste byl/byla užitečným idiotem těch, co to s námi opravdu nemyslí dobře.

Johnsonovo "vítězství" je vítězstvím pádu UK a celé Evropy a nikoliv vítězstvím lidu. Kdyby ovšem vyhrál ten druhý, tak výsledek by byl totožný. Volat po Czexitu může jen ten, co nepochopil co je cílem Brexitu.
11 Komentářů k BRITSKÉ VOLBY A ILUZE

 1. Carlo F. napsal:

  Rád bych panu Novákovi připomenul, že úvahy a teorie p. Pjakina nejsou jedinou cestou k pochopení mezinárodní i domácí politiky. V. Pjakin, jakkoliv jej mohu uznávat za odborníka, není neomylný a dokázal to již několikrát. Ani studium jím propagovaných materiálů nenahradí zdravý selský rozum a dostatek informací, aniž by kdo musel studovat stohy odborných a často těžce pochopitelných knih. Osobně vidím ve tvrdých zastáncích Pjakinovy teorie jen další proroky té jediné správné pravdy a sotva se může komplikované společenské vztahy zařadit do předem připravených a naučených škatulek - politika (stejně jako jiné obory) totiž krom nabiflovaných schémat potřebuje i cit a to vás žádný novodobý kazatel nenaučí. V. Pjakina jsem přestal sledovat v momentě, kdy predikoval ve francouzských prezidentských volbách, že se M. Le Penová nedostane ani do prvního kola a jakmile se tam propracovala, začal se trapně vymlouvat a "okecávat". Stejnou chybu udělal i v případě N. Savčenkové. Pokud někdo hodlá studovat jím doporučované materiály a je ateista, nemá se jimi smysl zabývat, neboť dle jeho učení je nejvyšším prediktorem Bůh. Osobně raději zůstanu u selského rozumu a získávání informací ze všech možných zdrojů, než u spekulací...

  • geronimo napsal:

   Se zastánci KOB jsem měl taky problém na diskuzi na Leva.net... ael jinak Pjakinovy Otázky jsou super pořad a nabízí hlavně jiný pohled na stejnou věc. Co se týká jeho omylnosti, tak konkrétně u těch prezidentských voleb se nespletl s tím, že Lepenka nevyhraje, zatímco kolem sebe jsem slyšel idioty tvrdící že je jasná vítězka .... spletl se v tom, kdo vyhraje a pak to vysvětloval jak mohl, ať už lhal, nebo ne. Takže s nedůležitýma francouzskýma volbama se spletl, ale se spoustou podstatnějších věcí ne. Pravdou je, že komu to nepálí, a nebo nepoužívá vlastní rozum, tomu nepomůže vůbec nic, ani knihy, ani nějaký spasitel

  • proud napsal:

   Velmi dobre napsano.

  • proud napsal:

   Ovsem vedomosti jsou potreba,s tema vsechno bezi a pada. Osobne bych povedel ze od toho maj bejt nase media,aby lidem podavaly pravdu v takovy forme,aby ji pochopil i nejobycejnejsi clovicek. Na uceny kydy neni jednak nikdo zvedavej a podruhy ma svejch starosti dost nez se pak hrabat ve slovnicich cizich slov a jinejch reci,ktery mu navic jeste vypinaj jeho vlastni mysleni. A cpou mu jeden jedinej uhel pohledu.Tady je co dohanet zaroven s vychovou lidi,misto hnani stad.

  • geronimo napsal:

   Můžeš mu poslat dotaz, do silvestrovského vydání :D

  • geronimo napsal:

   stačilo napsat, že nevíš kam mu poslat dotaz ..... no a já si budu muset teda na Silvestra pustit Izera

 2. geronimo napsal:

  to jsem si myslel, že to nevíš

 3. geronimo napsal:

  zasekl ses, jak poškrábaná gramofonová deska, šašku ....

  • geronimo napsal:

   vidím tu psát jen jednoho šaška, ale ty jsi asi rozdvojená nebo roztrojená osobnost, když si myslíš, že vás píše víc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!