Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.12.2019

mirotvorcy_oon_01; Kráčejí po Porošenkově cestě. Solovjov komentoval prohlášení Kyjeva o mírových silách v Donbasu. Nedávno ukrajinský ministr zahraničí Vadim Pristajko prohlásil, že Kyjev se může vrátit k myšlence mise OSN v Donbasu.

2; V Kremlu označili Rusko za ostrůvek stability oceánu turbulencí. Prohlásil to tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

3; Zaplatit bude muset nejen Ukrajina. Čím může skončit přání Kyjeva změnit Minské dohody? Jen se potvrdí, že je to Kyjev, který nese odpovědnost za neplnění Minských dohod takřka pět let od února 2015. Jakékoli změny dohod nebudou možné bez oficiálního přiznání politické a právní odpovědnosti Ukrajiny za zmaření procesu mírového urovnání. Platit by musela ale i Evropa. EU bude pak muset kompenzovat všechno, oč přišlo Rusko za čtyři roky sankcí za údajné neplnění Minských dohod. A bonus: Totální ztráta tváře Evropské unie. Nelze trvat na odpovědnosti jedné ze stran vyjednávacího procesu, pokud plnění veřejně odmítá druhá strana...

4; Změníme je v zombie. Američané spustí na Ukrajině program na likvidaci pravdy. Podle slov managera bude pro boj z „dezinformací“ využit systém „fact checking“, který je vyzkoušen už v jiných zemích. Ten spočívá v tom, že libovolná informace projde prověrkou na svou pravdivost. Zcela se pomíjí to, že jakýkoli fakt či událost může mít několik různých interpretací. Za správnou se bude od této chvíle považovat jen jedna z nich. Především se zakládá institut „jediného vykladače (majitele) pravdy“. Kdo bude tím arbitrem, který rozhodne o tom, co pravda je a co už ne? A co když nepůjde o prostá tvrzení, nýbrž jen o pouhé pocity? Ty se také budou dělit na pocity správné a nesprávné? Nebezpečná je ještě jedna věc: Počítají dnešní „majitelé pravdy“ s tím, že mohou být demokratickými volbami vystřídáni svými názorovými odpůrci? Bude pak systém „fact checking“ jen přenastaven (možná úplně přepólován) a „pravdou“ pak bude něco úplně jiného? Nebo jde spíše o nástroj, který má dalším výměnám u moci jednou provždy zabránit?

5; Už předehnali Estonce. Ukrajinci se tlačí za prací do Finska. Příčina je samozřejmě v různém finančním ohodnocení práce. V Estonsku činí průměrná mzda 1.397 euro, na Ukrajině je to čtvrtina této částky. Ve Finsku je průměrná mzda 3.666 euro, což je více než desetinásobek ukrajinské průměrné mzdy. Ukrajinců přijíždí do Finska nyní už o polovinu více než Estonců.

6; Nepřítel už brzy zahájí válku s Ruskem. Veteráni armád Doněcké a Luganské republiky uspořádali sjezd v Moskvě za účasti představitelů Ruské federace.

7; V Luganské republice sama sebe zlikvidovala skupina vojáků ukrajinské armády. Západní média chystají „bombu“ pro Donbas v podobě natočení provokačních inscenovaných videí s cílem obvinit Luganskou a Doněckou armádu z neexistujícího ostřelování.

8; Ukrajina si vybrala ideálního kata. Lidé nevěří, že by jim kdokoli z politiků mohl pomoci například s cenami plynu. Svou nespokojenost dávají najevo zvolením toho, o kom si myslí, že zavře do vězení co nejvíce prominentů předchozí moci.

9; Ruští policisté dostali falešný rozkaz a přikročili k jeho splnění. Někdo rozeslal faxem upravený rozkaz podepsaný skutečným náměstkem náčelníka regionální správy Ministerstva vnitra A. M. Sickým. Rozkaz spočíval v tom, že každý policista má vystříhat z papíru alespoň deset sněhových vloček na ozdobení policejních služeben.

10; Člověk bez tváře. Doněcká básnířka a publicistka Anna Revjakina píše o Maximu Fadějevovi (pseudonym), který tvoří kroniku války v Donbasu. Byl mimo jiné prvním, kdo vytušil, že vznikne ozbrojený konflikt. Bylo mu to jasné už od konce roku 2013.

11; To jsme se dočkali! Vždyť oni naši zemi zcela rozcupují! V Nejvyšší radě jsou šokováni novým seznamem nejvlivnějších Ukrajinců. Pod Sorosovým vedením prodávají půdu! Ukrajinský politik Vadim Rabinovič znovu kritizoval „Sluhy národa“ za jejich protinárodní politiku na Ukrajině.

12; Doba ropy odchází. Nastává nová éra . éra plynu. Velká Británie ovládala svět, protože mu dodávala uhlí. USA ovládaly svět,protože ovládly obchodování s ropou. Nyní bude světu vládnout ten, kdo ovládne trh s plynem, myslí si blogger Jurij Podoljaka (Yurasumy).

13; Je Stalin tyran nebo vynikající státní činitel? Ať se na Stalina díváme z kterékoli strany, nelze popřít, že byl přesně takový, jakého Sovětský svaz potřeboval. A může za to politika Západu vůči Rusku a Sovětskému svazu. Stalin byl produktem snah Západu zničit Sovětský svaz a ovládnout jeho surovinové zdroje.

14; Úder na Severní proud -2“. USA vyzvaly Ukrajinu, aby neměla strach. Nedávno přišla informace, že opatření vůči společnostem, které se podílejí na výstavbě „Severního proudu – 2“, budou zahrnuty do obranného rozpočtu USA.

15; Běloruští opoziční rváči vyhlásili válku Rusku a mlátí na potkání stoupence Ruského světa. To, co se nyní děje v Bělorusku, se nedá nazvat jiným slovem než totální bezzákonnost. Rváči se chlubí na svých účtech v sociálních sítích fotografiemi vlastnoručně zbitých lidí,kteří si dovolili vyjádřit slovní podporu Rusku. Nevypadá takhle nějak fašismus?

16; Komunistická strana Japonska navrhuje, aby vůči Rusku zazněl požadavek na „vrácení“ všech Kurilských ostrovů. Tokio při rozhovorech s Moskvou musí zastávat pozici, že celé Kurilské souostroví je japonským územím.

17; Také se mi po vás stýskalo. Rotaru se podělila o své pocity z koncertu v Rusku, kde vystupovala poté, co vloni odmítla vystoupit kvůli válečnému stavu vyhlášenému Porošenkem.

18; Ve štábu ukrajinských okupantů oznámili nové ztráty v Donbasu. Podle verze OOS byly žhavé body bojů okolí Avdějevky, Krasnogorovky a obce Peski.

19; Co tak najednou? V Polsku zazněla z nejvyšších míst výzva, aby se z Ruska nedělal nepřítel. Mistři světa v rusofobii najednou varují před následky pokusů dělat z Ruska nepřítele. Co za tím stojí?

20; S povrchu naší země by měly zmizet ruskojazyčné děti! Na Ukrajině názorně ukazují, že tam není „absolutně žádný nacismus“.Skandální televizní moderátor Ostap Drozdov si myslí, že ruskojazyční Ukrajinci by měli jako druh zcela zmizet. A v první řadě děti.

21; V Sevastopolu se v noci na neděli potopil neudržovaný plovoucí dok z dob Velké vlastenecké války. Stejně stará vyřazená ponorka, která v něm byla zaparkovaná, se naopak vynořila na hladinu.

22; Na hranici Polska byla zadržena rekordní várka jantaru z Ukrajiny. „Jantarová lidová republika“ sice možná nevzkvétá, ale rozhodně pořád žije.

23; V Doněcké republice oznámil připravenost k oboustrannému odpoutání sil na nových úsecích linie dotyku.

24; Do Doněcka mě táhlo srdce. Do Doněcka přijel japonský trenér karate Takenori Tanaka.

25; Trump odhalil určení kosmických vojsk USA. Kosmické velení USA se bude rozvíjet nejen v oblasti obranných, ale i útočných operací.

26; Vyhozené peníze. Zelenskij najímá v USA lobbyisty, aby si získal Trumpovu přízeň, píší The New York Times. Všichni jsou spojeni se skandálním Paulem Manafortem.

27; Z pilíře Krymského mostu v Moskvě chtěl skočit mladík, kterého podvodníci připravili o 22 tisíc rublů. Naštěstí se ho podařilo zachránit.

28; Zelenskij opakuje chybu, která zničila Janukoviče. Zelenského tým vůbec nemění zděděnou ideologii, jako by tyto otázky považoval za nedůležité.

29; V Kremlu promluvili o neshodách mezi Putinem a Zelenským. Informoval o nich tiskový tajemník Dmitrij Peskov. Oba státníci používají také odlišnou politickou terminologii. Hovořili spolu jeden na jednoho pouze deset či patnáct minut, protože je potom přerušil prezident Francie Emmanuel Macron a trval na tom,k že by se mělo pokračovat ve formátu čtyř. Putinovi imponuje Macronova politická vůle a jeho připravenost k pokračování v dialogu.

30; Čtyři Ukrajinská města se mohou stát cílem Putinova útoku, straší Klimkin. Dalším reálným cílem Kremlu se podle jeho názoru může stát jih Ukrajiny – Oděsa, Nikolajev, Cherson a Záporoží.

31; Obyvatelům Donbasu navrhují, aby zadávali Putinovi otázky. Dotazy je nejlépe zanechávat v komentářích k videu.

32; V Rusku odpověděli na výzvu japonských komunistů odevzdat celé Kurily. Ruští politici označili prohlášení opoziční komunistické strany za marginální.

33; Surkov slíbil, že na Donbas se Rusko nevykašle. Asistent ruského prezidenta v kuloárech sjezdu komentoval setkání v normandském formátu.

34; Na Ukrajině dostal muž rok vězení podmínečně za sovětskou vlajku v Den Vítězství.

35; V centru Berlína se objeví pomník německým obětem „komunistické tyranie“. Bundestag schválil usnesení o vybudování pomníku „německým obětem komunistické tyranie“ v centru Berlína.

36; Velmi spoléháme na Rusko. Byla zveřejněna senzační zpověď amerického filozofa. Americký filozof Paul Cameron informoval o nebezpečnosti růstu vlivu hnutí LGBT. Je přímo zločinem cpát malým dětem takové nesmysly, jako že si mohou vybrat svou sexuální orientaci nebo dokonce pohlaví. V důsledku této masáže vzrostl za posledních 22 let ve Spojených státech podíl středoškoláků hlásících se k nějaké úchylce LGBT ze 2% na 10%. Kvůli tomu rodiče své děti do školy přece neposílají.

37; Angela Merkel znovu zve do Německa zahraniční dělníky. Tentokrát se omezila na kvalifikované specialisty. Odčerpávat schopné a vzdělané lidi ze zemí Třetího světa je nejen velmi sobecké, ale lze to označit přímo za zločin. Je to jen další z podob kolonialismu.

38; Americké Abramsy zahájily palbu poblíž běloruských hranic. Video z výcviku tankové jednotky zveřejnili litevští vojáci.

39; Ukrajinský dron byl sestřelen protivzdušnou obranou, když se blížil k hranicím Doněcké republiky. Následoval výbuch. Je patrná změna taktiky ukrajinské armády ohledně narušení režimu přerušení palby s cílem utajit fakt ostřelování před pozorovateli Zvláštní monitorovací mise OBSE.

40; Ruské raketové plavidlo eskortovalo americký torpédoborec v Černém moři. Informuje o tom Národní centrum pro řízení obrany Ruské federace.

41; V Kremlu informovali o podmínkách změn Minských dohod. Jakékoli změny v Minských dohodách jsou možné pouze za spolupráce Ukrajiny a Doněcké/Luganské republiky, myslí si Dmitrij Peskov.

42; Vladislav Surkov nevidí žádný rozdíl mezi týmy Porošenka a Zelenského. Těmito slovy asistent prezidenta Republiky komentoval výsledky Normandského setkání.

43; Hlavní svědek ohledně sestřeleného Boeingu MH17 nad Donbasem informoval o hrůzách prožitých v ukrajinském zajetí. 27. června byl unesen na území Doněcké republiky a tajně odvezen do Kyjeva.

44; Ve Lvově dobrovolníci z ukrajinské armády rozprodávali dámské kožichy, kterých se zmocnili při rabování v Donbasu. Ještě nedávno tu probíhaly sbírky na pomoc ukrajinské armádě. Dojde už konečně obyvatelům západní Ukrajiny, na co to vlastně přispívali?

45; Ve Státní dumě rovněž odpověděli na výzvu prohlásit Kurilské ostrovy za japonské území. Podobná prohlášení podkopávají vzájemnou důvěru obou zemí. Vnímáme je jako ohrožení územní celistvosti a suverenity Ruska.

46; Zelenskij informoval o tom, co pomůže ukončit válku v Donbasu. Normandské setkání označil za správný začátek. Máme možnost ukončit válku na Ukrajině. Za čtyři měsíce bude další setkání, protože tolik otázek se během jednoho setkání vyřešit nedá.

47; Další předstíraná mrtvola? Arkadij Babčenko je rozčarován tím, že se v seznamu hlavních nepřátel Putina musí dělit o místo s dalšími konkurenty. Známý ukrajinský novinář Dmitrij Gordon se totiž přiznal, že ho chtěli zavraždit před volbami prezidenta Ukrajiny v roce 2019.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 15.12.2019

 1. .lak napsal:

  Koulejí to s vymírajícími na kontinentu bez surovin a energií s €araboafrikou pěkně :lol:
  https://www.youtube.com/watch?v=I9hmwBH1R0g
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=223&v=SSfYuVd4R9U&feature=emb_logo

  chechus* odjinud
  17.12.2019 00:30:08 Odpovědět
  No vždyť píši 2. roky €araboafrika s nevolníky.
  Pořád něco melete něco o neexistující evropské unii jak posedlí ale v bruselu jsou podlokajníci dvoukontinentálních kteří dotačkou drží lokální.

 2. Jan napsal:

  Japonci jsou vazalove USA a jejich tlak na Rusko je podle ukolare z USA. Stvat Rusko a nedat pokoj. Opravit vysledky 2. svetove valky je stejne ubohe jako neustale kopani do Ruska. US sioniste drzi Japonce ve svem obeti. Kdyz nebudou poslouchat, vypnou jim infrastrukturu, kterou zavirovali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!