Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.12.2019

putin_press-konferenciya_11; Zelenskij musí odpovědět, U Porošenka komentovali Putinovo prohlášení. Nedávno při tiskové konferenci Putin prohlásil, že celé Černomoří a východní část Ukrajiny jsou původní ruská území.

2; Česká republika si chce s Ruskem „nalít čistého vína“ ve vzájemných vztazích,které jsou nyní zatíženy tématem pomníků. Historii je třeba přenechat historikům a politici by se měli zabývat současností a budoucností, říká ministr zahraničí Tomáš Petříček, který také několika slovy odsoudil výstřelky pomateného místního politika z řad ODS.

3; Rusko a Ukrajina dosáhly zásadní dohody ohledně uzavření kontraktu na tranzit plynu.

4; Na Ukrajině vznikne seznam pedofilů. Ustanovení o dobrovolné chemické kastraci byly z legislativy odstraněny.

5; Potyčky v centru Kyjeva i v Nejvyšší radě. Timošenková je ochotna udělat vše, aby zmařila novou reformu.

6; V Bělorusku byl popraven krutý zabiják žen. O provedení rozsudku smrti informovala vedoucí prokurátorka Mogiljovské oblasti.

7; Největší syrské město Aleppo je trvalým cílem útoků nepřítele. Umírají lidé. Informuje o tom reportáž ze Syrské arabské republiky.

8; Katastrofa: V rámci boje za nezávislost ztratila Ukrajina více než během Velké vlastenecké války. Známý blogger Jurij Podoljaka (Yurasumy) se vyjádřil především k demografické situaci na Ukrajině v souvislosti se zavedením bezvízového styku.

9; USA se otřásají kvůli Ukrajině. Parlament povstal, Trump byl prohlášen za ohrožení národa. Demokraté označili Trumpa za hrozbu pro národ, čímž zanechali trvalou stopu na nejdramatičtějším prezidentském období současnosti.

10; Ukrajinská armáda rozebírá obrněnou techniku a likviduje sama sebe. Ukrajinské vojáky navíc kosí strašlivé nemoci. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

11; Krvavý neúspěch. Hordy ozbrojenců zahájily útok v Sýrii. Ruské letectvo a syrská armáda likvidují teroristické bandy v idlíbské oblasti.

12; Jsme pro spojenectví s Ruskem. Bylo zveřejněno prohlášení patriotů Běloruska kvůli hrozbě ukrajinského scénáře. V případě nutnosti vyzveme pracující hlavního města, aby podpořili Svazový stát.

13; Minské fiasko. Kdo a jak zlikvidoval dohody ohledně Donbasu? Je samozřejmě možné hrát si na příměří, ale dříve či později každá hra skončí.

14; Byla zjištěna totožnost a další údaje teroristy, který zaútočil na FSB v Moskvě. Podle informací Vyšetřovacího výboru v důsledku útoku je potvrzena smrt nejméně jednoho pracovníka FSB a dalších pět lidí bylo zraněno.

15; Dokument o vytvoření SSSR-2 navrhují podepsat na Krymu. Krym se může stát symbolickým místem pro podpis dokumentů o restartu Smlouvy o vytvoření Svazového státu. Iniciativa vyšla od zástupců běloruské diaspory na Krymu.

16; Přehlídka zrůd. Jak ruští liberálové a političtí podporovatelé fašistické Ukrajiny schvalují teroristický akt na Lubjance. Včerejší teroristický čin podle očekávání vyvolal záchvaty slovního průjmu a donutil morální spodinu ukázat svou pravou tvář.

17; Merkelová vyhlásila válku USA kvůli „Severnímu proudu – 2“, píší německá média. Tuto středu Merkelová prohlásila, že Berlín je proti exteritoriálním sankcím USA.

18; Ve Švédsku odsoudili muže, který vyhrožoval, že znásilní Gretu Thunberg a hodí jí psům na roztrhání. Dostal devět měsíců odnětí svobody podmínečně a 200 hodin veřejně prospěšných prací.

19; Nepochopitelný čin znuděných moskevských zbohatlíků. Bloggeři jen tak pro zábavu shodili v Karélii z vrtulníku terénní vůz.

20; Osm hodin jednání a tajemný „detailní protokol“. Jak se Moskva a Kyjev domlouvali na tranzitu plynu. Včera Rusko a Ukrajina v Berlíně dosáhly zásadní dohody o tranzitu plynu do EU.

21; Na ukrajinské vládě zveřejnili tři jasné priority na rok 2020. Hlavním bodem je přiblížení evropské integrace lidem v regionech. Slibuje se, že začnou v Chersonské oblasti.

22; Střílet se učil v černém plášti a komunikoval s jakýmisi Araby. CO je známo o teroristovi z Lubjanky? Zabiják se učil střílet z pušky s drážkovanou hlavní na moskevské střelnici na Poklonné hoře.

23; Mezinárodní olympijský výbor odebral ukrajinskému vzpěrači Alexeji Torochtijovi zlatou medaili z roku 2012 a diskvalifikovala jej. Důvodem bylo porušení antidopingových pravidel. Ve vzorcích byl nalezen dehydrochlormetyltestosteron.

24; O co žádali novináři Putina vloni a co bylo za ten rok uděláno? S každým rokem se tisková konference Vladimira Putina stále více podobá jeho Přímé lince s občany Ruské federace.

25; V Nejvyšší radě vymysleli „kreativní zařízení“ pro hromadné hlasování za nepřítomné poslance. Poslanec byl natočen při hromadném hlasování pomocí šikovně naskládaných knih, do kterých stačilo jen trochu strčit a knihy už aktivovaly tlačítko.

26; Turčinov dští síru a vypráví o „původních ruských bažinách“. Turčinova, který svým podpisem před více než pěti lety spustil v Donbasu občanskou válku, hystericky reagoval na Putinovo prohlášení, že Černomoří a Donbas jsou tradičními ruskými zeměmi. Turčinov za tradiční ruskou zemi označil pouze bažiny kolem Moskvy.

27; Moskva byla podřízena Kyjevu, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí o „původních územích“. Náměstek ministra zahraničí Ukrajiny chce hovořit o kořenech, nikoli o následcích.

28; V USA byl muž odsouzen na 16 let za to, že spálil vlajku LGBT. Obžaloba žádala od soudu dokonce ještě drakoničtější trest.

29; Výbuch, střelba a rvačka. Mladí muži zaútočili na policisty v centru Kyjeva. V důsledku útoku byli zraněni čtyři policisté.

30; V centru Moskvy nestřílel člověk, ale kapitalismus. Byl zveřejněn názor Konstantina Dolgova vycházející ze sociologických aspektů události. Nesmyslná jatka známe hlavně ze Spojených států a z Evropy, kde kapitalismus se svou soutěživostí, zištností a nenasytností produkuje neukotvené jedince, kteří řeší svou frustraci podobnými činy.

31; Povídáte si o životě a smrti. Švédská novinářka vyprávěla o koloritu ruských vlaků. V letadle tento fenomén chybí, ale cestovat v Rusku vlakem je prostě pohlazení po duši. Lidé se k sobě chovají úžasně.

32; „Ruští ostřelovači v Donbasu skládají zkoušky tím, že odstřelují lidi, říká štáb OOS (ATO). Byla zveřejněna flagrantní lež o krvavé provokaci ukrajinské armády, která stála život sedmapadesátiletého civilního obyvatele Marjinky.

33; Ozbrojenci z Pravého sektoru se chystají odpalovat ukrajinské vojáky. Vyplývá to z pravidelné zprávy z Donbasu. Neonacisté absolvují výcvik v táboře u města Čerkassy.

34; Útok SBU. Lidé v maskách se nahrnuli kanceláře Porošenkovy strany a přilehlého sportovního klubu, aby provedli domovní prohlídku.

35; Puškin-Joulupukki. V Těrnopolu se objevil podivný novoroční pomník. Sváteční náladu může u Ukrajinců vytvořit evidentně už jen proměna ruského básníka ve Vánočního kozla. Puškinovu sochu oblékli do stejnokroje finského Santa Clause. Takto zneuctěnou sochu chtějí v kostýmu nechat celý měsíc.

36; Na Ukrajině vyzývají, aby byl kyjevský park nazván na počest střelce, který útočil na ruskou FSB. Ukrajinský nacista Dmitrij Korčinskij navrhl přejmenovat park pojmenovaný nedávno podle zavražděného Pavla Šeremeta jménem nového „hrdiny“ – teroristy z Lubjanky.

37; Ukrajinská národní rada pro rozhlasové a televizní vysílání se rozhodla udělat hloubkovou kontrolu v jedné z ukrajinských televizních stanic kvůli tomu, že tato stanice vysílala přímý přenos tiskové konference Vladimira Putina.

38; Nejvyšší představitel Doněcké republiky oznámil plán dostat úroveň příjmů obyvatel Republiky na úroveň přilehlých regionů Ruské federace. Nedávno šéf Republiky avizoval zvýšení platů v rozpočtové sféře a zvýšení důchodů obyvatel Doněcké republiky.

39; Za výzvy k rozdělení Ukrajiny chtějí Žirinovského odsoudit k odnětí svobody. SBU pokračuje v trestním řízení proti poslanci Státní dumy.

40; Vyšetřovací výbor oznámil smrt dalšího příslušníka policie a potvrdil identitu útočníka na FSB. V současné době se studují všechny okolnosti události.

41; Ukrajinský specnaz zaútočil na soud, kde se sešli stoupenci ženy podezřelé ze zavraždění Pavla Šeremeta. 20. prosince ráno odročil soud projednávání případu na 24. prosince, ale stoupenci obviněné Kuzmenkové odmítli opustit zasedací síň.

42; Smlouva o tranzitu plynu nebude podepsána do konce roku, říká šéf Naftogazu. 1. ledna končí desetiletý tranzitní kontrakt mezi Naftogazem a ruským Gazpromem.

43; Americký expert ukrajinského původu opustil studio televizní stanice „Rossija-1“, protože jej moderátor označil za tu nejhorší možnou spodinu kvůli jeho jízlivému posměchu ohledně jednání Putina s Medvedčukem.

44; Bojové vrtulníky ruského letectva plní zvláštní úkoly u hranic Sýrie a Turecka. Reakce obyvatelstva se mění. Původně se před vojenskými vrtulníky schovávali. Postupně přišli na to, že jim přinášejí mír, a začínají je vítat.

45; Při domovní prohlídce v Porošenkově straně a přilehlém sportovním klubu byly nalezeny a zabaveny televizory, které se „ztratily“ z budovy prezidentské kanceláře.

46; Částka, kterou ukrajinské rodiny utrácejí z alkohol, se ve srovnání s rokem 2018 nijak nezměnila. Zůstává na hodnotě 9.600 hřiven. Více alkoholu spotřebovávají ve městech (1.300 hřiven) než na venkově (900 hřiven).

47; Rusko vetovalo rezoluci Rady Bezpečnosti OSN ohledně Sýrie. Pro rezoluci hlasovalo 13 zemí, proti byly dva státy. Jde o zjednodušený režim dodávek humanitární pomoc přes hraniční přechody.

48; Rusko a Ukrajina podepsaly protokol o prodloužení stávajícího režimu tranzitu plynu. Informuje o tom zástupce Gazpromu.

49; Na lékaře na západě Francie byla uvalena vazba pro podezření ze sexuálního násilí na stovkách dětí. V případu svědčilo 229 lidí, 197 podalo trestní oznámení. Obětmi sexuálního násilí mohlo být za jeho třicetiletou praxi až 349 dětí.

50; Zelenskij požaduje od nového velvyslance v USA zvýšení investic na Ukrajině. Informuje o tom prezidentská kancelář.

51; Domovní prohlídka v budově vojensko-sportovní organizace DOSAAF v případu útoku na budovu FSB. Náčelník Správy pro informace a komunikaci s veřejností DOSAAF Ruské federace Igor Filimonov komentoval informaci o prohlídce.

52; V Kyjevě hoří mnohopatrový dům. Jsou hlášeny oběti na životech. Na místě zasahuje deset základních i speciálních jednotek hasičů.

53; Vicepremiér Dmitrij Kozak poodhalil podrobnosti nového rusko-ukrajinského kontraktu. Podpis nového pětiletého kontraktu na tranzit ruského plynu přes Ukrajinu se očekává do konce roku.

54; Gazprom vyplatí Naftogazu tři miliardy dolarů, říká Jermak. Podle slov Zelenského asistenta bude dluh vyplacen v penězích.

55; „Potřebujeme celé chlapy pro banditismus“. V centru Kyjeva se objevila zvláštní oznámení. Kyjevská policie vyzývá, aby lidé podobné případy oznamovali.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
7 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 20.12.2019

 1. .lak napsal:

  Dokončení do odkazu jinam.

  Tady dávám přepis kdy tam uráží seskupená fakta a informace sebeadorovanými hulváty hlavně s nedostatečností a otevřeně chápání.
  A tedy taky odjinud což se sem asi nedostane kvůli akismetu a naprogramovaným tupým sprostým brutopýrem s jeho no ano s jeho rozbrečenými vzteky západními ho.notami a uráží “židy /[i]kromně asi sedmi lidí osobními útoky bez podkadu kromě animozity jatého maroda kdo ví čím[/i]/ kteří dávají plusy jiným než jeho primitivním smyšleným poloblbostem vytržených z kontextů dění. Kdo nemá rád sprostého invalidu je podle něj k zaříznutí, až neskutečný egoista. Prostě nevím proč jste se zhlédli v balastních skřecích autistických polomozků intolerance oné nedostatečností vědomí. A slušnosti s jejich zamýšlenými cenzurami kdy sami nic nesdělují než skřeky poškozených mozků rádoby pohádek odtržených realit.
  Ve finále posadí pijráty do dobytčáku a vyklopí je na frontě s praky se zpuchřelou gumou. A kalegrianti tu budou mít vytoužené mogrely. No nezapadá to sebe, tento industriál €araboafriky. Je to o nepřátelském převzetí neofeudálů s podlokajníky zrůdných režimů korupce a arogance moci s neskutečnými zloději bezpráví či trhu bez přívlastků kteří by prodali i rodinu klerofašistickému absolutismu s jejich choutkami a vášněmi religiózní inkvizice konqisty.
  https://www.youtube.com/watch?v=wxogkCO6haA
  A kteří za tím jsou?
  https://tadesco.org/sokujici-informace-o-tom-jak-globalni-elita-tyra-deti-a-zneuziva-jich-na-satanisticke-ritualy/

 2. Džin Outralon napsal:

  Co se dá dělat, šefe. No tak se budem věnovat poblitice i na Silvestra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!