Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.12.2019

udarnyy_bespilotnik_rf1; V Rusku plánují vytvoření bezpilotního strategického bombardéru. V Rusku do roku 2040 bude vytvořen strategický bombardér šesté generace,který bude bezpilotní.

2; Jednou za čtvrtletí zveřejňuje ruské ministerstvo práce seznam nejžádanějších profesí. Nejžádanější jsou prodavači a pokladní, kuchaři, mistři odborného výcviku, právníci, sociální pracovníci prodejci, zdravotní sestry, účetní a učitelé dětí se zvláštními potřebami.

3; Na Sýrii byl proveden útok. Atakovány byly letecké základny Hmeimim a Hamá. Syrská státní agentura informuje, že výbuchy zazněly u Damašku, v Latakíji a v provincii Hamá.

4; Účast na olympiádě v ohrožení. Ukrajina přestala financovat sport. Sportovci musí rušit tréningová soustředění, aby předešli novým dluhům.

5; Plynové dohody: Co chtěl Gazprom získat, to dostal. Základní parametry nových plynových dohod mezi Naftogazem a Gazpromem vyvolaly bouřlivou polemiku jak v Rusku, tak i na Ukrajině.

6; SSSR a Německo byli spojenci. Aneb: Jaké drogy to v Polsku berou? V polském Ústavu národní paměti si myslí, že SSSR a Německo se doslova domluvily na společné agresi proti Polsku v srpnu 1939.

7; Lavrov se vyjádřil k šancím na spuštění ruských plynovodů v souvislosti s úderem USA. Lavrov lakonicky poznamenal, že Evropané velmi dobře chápou svůj komerční zájem.

8; Všechno se rozpadá. Jak ukrajinská okupace ničí Kramatorsk. Z téměř 650 pracovníků jednoho z nejstarších strojírenských podniků ve městě zbylo jen něco málo přes stovku.

9; Poslední armáda ozbrojenců v Sýrii. 49. brigáda „commandos“ a aktivizace letecké rozvědky. Podrobnosti sdělil armádní zdroj.

10; George Lucas (producent a scénárista pohádkových filmů o „Hvězdných válkách“) se dožil realizace svých fantazií. Trump realizuje v praxi „Hvězdné války“ při pokusu dohnat Rusko. Nedávno o tom sám prezident Spojených států promluvil v rámci ceremoniálu podpisu založení obranného rozpočtu na rok 2020.

11; Byli dopadeni policisté,kteří zavraždili sekerou dívky. Policie obvinila Navalného z mařen a pokusů o ovlivňování vyšetřování této sedmnáct let staré vraždy a ze způsobení morální újmy nevinnému člověku. Bude se chtít politická prostitutka omluvit za lhaní svým čtenářům a obdivovatelům? Asi je to jen řečnická otázka... Policisté (jeden bývalý a druhý ještě činný) byli obviněni z vraždy.

12; Švýcarská společnost Allseas, která dosud pokládala plynové potrubí na dno moře, stáhla svá plavidla z Baltského moře v důsledku zločinných sankcí uvalených Spojenými státy proti všem dodavatelům projektu „Severní proud – 2“.

13; Během dneška bylo oznámeno, kdy přesně projede první vlak po Krymském mostě. Bude to vlak z Petrohradu do Sevastopolu. Vlak vyjel dnes z Moskvy a 25. prosince mezi druhou a třetí hodinou v noci přejede přes Krymský most.

14; V USA srovnali své dělostřelectvo s ruským. Dělostřelectvo pozemních vojsk USA má problémy.

15; Berlín je přesvědčen, že Nord Stream 2 bude dostavěn. Vláda Německa napevno počítá s tím,že navzdory americkým sankcím bude výstavba plynovodu dokončena.

16; Požár v Kyjevě. V noci hořelo v letecké univerzitě. V noci na 23.prosince hořelo v osmém bloku Národní letecké univerzity.

17; Ukrajinské národní mužstvo vystoupilo v Rusku spolu s Doněckou republikou. Výlet k „agresorovi“ je už sám o sobě událostí, ale situace se zhoršila ještě tím, že se soutěže zúčastnil i tým z Doněcké republiky. Jednalo se o mistrovství světa v relativně mladé disciplině zvané „bojové sambo“.

18; Nevěřte „expertům“. Trochu jiný pohled na Rusko ze strany francouzských médií. Francouzské vydavatelství Agora Vox seznamuje své čtenáře se skutečným stavem věcí v Rusku.

19; Co říkají lékaři o alkoholu na Nový rok? Nadužívání alkoholických nápojů o novoroční noci (stejně jako při jakékoli jiné oslavě) může dost významně poškodit organismus.

20; Zelenskij a Trump se tahají o raketu (pochopitelně nikoli tenisovou) a Putin letí na saních Santa Clause se sobím spřežením. Tak vypadá novoroční obálka časopisu The Week s nápisem „Tváře roku 2019“. V pozadí jsou rozpoznatelní ještě jiní světoví lídři – například čínský Si Ťin-pching nebo britský premiér Boris Johnson. Nechybí ani zachmuřená (či spíše naštvaná) tváře Grety Thunberg. Naopak Merkelová či Macron na obrázku zcela chybějí.

21; Ujel mu plynový vlak. V Rusku se posmívají Porošenkovi, který požaduje zavedení sankcí proti ukrajinským společnostem. Není však pravděpodobné, že by ukrajinské úřady zavedly sankce proti vlastním (ukrajinským společnostem, které podepsaly kontrakt s Gazpromem.

22; Rusům slibují meteorologové čtyřicetistupňové mrazy ještě před Novým rokem. V tuto chvíli v moskevském regionu teploty odpovídají první dekádě dubna...

23; Předtím, než se Putin ponoří do vod Finského zálivu, bylo zneškodněno minové pole, hlásí velitel Baltské flotily. Plnili jsme různé úkoly, ale zvláště je třeba připomenout práce na očištění ostrova a přilehlých oblastí mořského dna od výbušných předmětů.

24; „Stařičký“ ukrajinský voják (54 let) a dobrovolník zemřel ve vojenské nemocnici v Dněpropetrovsku na mozkovou příhodu. Zůstala po něm manželka, čtyři děti a šest vnoučat. Alexandr Baranov pocházel z Mariupolu. Do války šel „za hlasem svého srdce“. V letech 1984 až 1986 bojoval v Afghánistánu.

25; Maskot výstavby Kerčského mostu – kocour Mostik dostal několik návrhů na další pracovní uplatnění.

26; V Rusku chtějí zastavit nekontrolovatelný obchod se žvýkačkami obsahujícími nikotin. Tato a podobná produkce (žvýkací tabák) se stala skutečným bičem ve školách.

27; Tři „velryby“ dálkového letectva Ruské federace. Byly zveřejněny působivé záběry pořízené ministerstvem obrany. Na počest dne dálkového letectva připravilo ministerstvo video, ve kterém je předvedena síla strategického letectva ruských leteckých a kosmických sil.

28; Dnes vyjel z Petrohradu první vlak s cestujícími mířící na Krym. Stalo se tak poté, co prezident Ruska Vladimir Putin otevřel železniční část Krymského mostu. Prezident se nacházel v kabině strojvedoucího v soupravě jedoucí po železniční části přes Kerčský most.

29; Byla dohodnuta první skupina k výměně zajatců, hlásí ukrajinský ministr zahraničí. Panuje ale nejistota: Je to jen další provokace Kyjeva nebo reálný pokrok v rozhovorech?

30; Dvě desítky mrtvých. Černý rok pro armádu USA v Afghánistánu. Končící rok 2019 se stal pro USA rekordním co do ztrát v Afghánistánu za posledních pět let.

31; Nizozemsko žádá Ruskou federaci o pomoc při vyšetřování viny Ukrajiny při katastrofě MH17. Zjištění pravdy a pohnání viníků k trestní odpovědnosti zůstává pro nizozemskou vládu prioritou, prohlásili na nizozemském ministerstvu zahraničí. Že by změna vyšetřovací metody od hledání a výroby důkazů proti Rusku za každou cenu ke skutečnému hledání pravdy?

32; Nejvyšší představitel Doněcké republiky pozastavil platnost režimu zákazu nočního vycházení. Denis Pušilin dnes podepsal příslušný výnos.

33; Porošenko natočil novoroční poselství k Ukrajincům. Bývalé hlavě státu patrni ještě neřekli, že už není prezidentem...

34; Nejsilnější spojenec dal zelenou. Generální tajemník NATO vyslal Putinovi signál. Několik let panoval na nejvyšší úrovni mezi NATO a Ruskem režim absolutního ticha. Německo a Francie ticho už před nějakou dobou prolomily. Generální tajemník NATO ale čekal na rozkaz odjinud...

35; Rozhovory ohledně výměny zajatců skončily. Jaké jsou výsledky? Ve 14:15 byla zahájena videokonference Kontaktní skupiny pro urovnání konfliktu v Donbasu.

36; Boje mezi neonacisty a ukrajinskou armádou v Donbasu. Ztráty jsou na obou stranách. Během výměny munice za drogy se něco zvrtlo. Skóre ztrát není na obou stranách stejné. Během vzájemné přestřelky zemřeli tři neonacističtí ozbrojenci a jeden ukrajinský voják.

37; Bouře ve sklenici vody. V Rusku komentovali uzavření plynových kontraktů s ukrajinskými společnostmi. Situaci komentoval vicepremiér Dmitrij Kozak na setkání premiéra Ruska Dmitrije Medveděva se svými místopředsedy.

38; Naděžda Savčenko poradila předsedovi Nejvyšší rady, aby ukázal (že má) koule. A předpověděla Ukrajině časy horší než na Divokém Západě. Savčenková vyzvala Razumkova, aby šel proti prezidentu Vladimiru Zelenskému. Zatím to ale vypadá, že tuto mužskou párovou pohlavní žlázou disponuje paradoxně jen Savčenková...

39; Po uzavření dohody o plynu Medveděv Ukrajině připomněl třímiliardový „Janukovičův dluh“. Prohlásil, že Gazprom bude muset zajistit splnění rozhodnutí arbitráže, ale podobné rozhodnutí by mělo být splněno i Ukrajinou.

40; Utíkají z frontové linie. Ukrajinský voják, který přeběhl na stranu Doněcké republiky, vypráví pravdu o situaci ukrajinské armády v Donbasu. Jiný uprchlík ale takové štěstí neměl. Byl při útěku chycen a už není mezi živými.

41; Bod o hranicích je celkově nějaký kalný, říká ukrajinské ministerstvo zahraničí o Minských dohodách. Ministr zahraničí Ukrajiny Vadim Pristajko prohlásil, že bude potřeba „upřesnit“ některé body Minských dohod.

42; Ve věznicích a lágrech na Ukrajině nastal rozruch. Pracovníci SBU a prokuratury provádí debaty s politickými vězni ohledně možnosti jejich výměny.

43; Putin přikázal operativně zpracovat otázku dodávek hlemýžďů do Ruska. Pokyn vydal ruský prezident během setkání s veřejností ohledně otázek zemědělství a venkova.

44; Žádná katastrofa se nekoná. Medveděv prohlásil, že výstavba „Severního proudu – 2“ bude dokončena. Podle jeho názoru USA velmi dobře vědí, že všechno bude doděláno.

45; Děti Donbasu žádají Dědu Mráze, aby si pořídil neprůstřelnou vestu. „Dědo Mrázi, u nás se tady střílí. Kup si neprůstřelnou vestu, aby tě nezabili jako Natašina tátu...“

46; Zelenskij potvrdil status karatelů, kteří zabíjeli civilní obyvatele Donbasu. Karatelé, kteří zabíjeli lidi v Donbasu, mohou dostávat všechny sociální záruky.

47; Ukrajina chystá k výměně bývalé berkutovce obviněné z vražd na Majdanu. Informují o tom ukrajinská média s odvoláním na zdroje blízké soudu.

48; Medveděv oznámil podmínku pro zrušení sankcí uvalených na Ukrajinu. Premiér dodal, že jde o miliardy dolarů obchodního obratu, což jsou podstatné cifry jak pro Ukrajinu, tak i pro Rusko. Podmínkou je podobná iniciativa ze strany Ukrajiny.

49; Ve Státní dumě tvrdě odpověděli na prohlášení EU o Krymském mostě. Výstavba mostu je vnitřní záležitostí Ruské federace, proto EU nemá právo diktovat nám, co smíme či nesmíme stavět v ruských teritoriálních vodách, prohlásil poslanec Státní dumy za Krym Ruslan Balbek. Dodal, že EU zaspala,pokud neví, že už více než pět let je Krym ruským územím. Nákladní doprava po železniční části Krymského mostu bude spuštěna 1. července 2020. Všechna plavidla směřující do ukrajinských přístavů proplouvají přes ruské teritoriální vody hladce.

50; Rusko a Bělorusko v těchto dnech odsouhlasí balík ohledně Svazového státu. Informoval o tom v pondělí první vicepremiér běloruské vlády Dmitrij Krutoj.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 23.12.2019

 1. .lak napsal:

  překlad google

  Při zpracování toku informací o dění v USA je nemožné zbavit se nejnepokojivějšího pocitu neskutečnosti - populace uvězněné v temné jeskyni plné malých zářících obrazovek, přičemž všechny zobrazují různé obrázky, ale všechny se zásadně vysílají stejnou zprávu. Tato zpráva je taková, že vše je v pořádku, stejné jako kdykoli předtím, a může jít dál a dál. Ale ať už se to děje cokoli, nemůže to trvat věčně, a proto to nebude. Konkrétněji, určitý kanárský důl uhelného dna nedávno zemřel, a chci vám o tom říct.

  Je snadné pochopit, proč je tato zpráva nalepena na opakování, i když se situace neodvolatelně změní. Jak 2019, 90% médií ve Spojených státech je ovládáno čtyřmi mediálními konglomeráty: Comcast (přes NBCUniversal), Disney, ViacomCBS (kontrolovaný National Amusements), a AT&T (přes WarnerMedia). Společně vytvořili monokulturu podnikových médií navrženou tak, aby co nejefektivněji maximalizovala hodnotu pro akcionáře.

  Jak jsem psal v Reinventing Collapsev roce 2008: „... Ve spotřebitelské společnosti je vše, co lidi odradí od nakupování, nebezpečně rušivé a všichni spotřebitelé to cítí. Jakékoli vyjádření pravdy o našem nedostatku vyhlídek na pokračující existenci jako vysoce rozvinutá prosperující průmyslová společnost narušuje konzumní kolektivní bezvědomí. Existuje stádový instinkt, který jej odmítá, a proto selže, nikoli zjevnou akcí, ale tím, že nezmění zisk, protože je nepopulární. “

  O dva roky dříve v prezentaci optimisticky nazvané„ Uzavření mezery v kolapsu ““(Mezi SSSR a USA), napsal jsem:„ ... Zdá se, že existuje reálná šance, že americká ekonomika v dohledné budoucnosti někdy zhroutí. Také by se zdálo, že na to nebudeme zvlášť dobře připraveni. Za současného stavu je americká ekonomika připravena provést něco jako mizející akt. “A nyní, o 12 let později, věřím, že konečně sleduji, jaké částky se připravují na závěrečnou zkoušku tohoto aktu; baletní skupina dělá protahovací cvičení a tlustá dáma zpívá arpeggios zahřát ...

  Je zřejmé, že tento konečný akt musí být ještě proveden. Smyčka pro opakované přehrávání médií pokračuje ve hře a udržuje obyvatelstvo přesvědčené, že budoucnost bude připomínat minulost (s výjimkou, možná, bude mít více větrných generátorů, solárních panelů a elektrických aut). Obyvatelstvo je stále přesvědčeno, aby šlo ven a nakupovalo (nebo častěji nyní online) věci, které nepotřebuje, aby se platilo penězi, které nemá.

  Samozřejmě došlo ke změnám. Obyvatelstvo v USA se postupně zhoršuje. Míra závislosti na drogách a sebevraždách se prudce zvýšila, zatímco míra porodu klesla. Nákup domu je nyní mimo dosah většiny mladých párů. Uměle růžové statistiky nezaměstnanosti skrývají zhruba 100 milionů lidí, kteří jsou považováni za „nepracující“ (protože před časem přišli o práci a nebyli schopni najít jinou). Výjimečně mezi vyspělými zeměmi se průměrná délka života bílých mužů - historicky ekonomicky nejaktivnější a nejbohatší části populace - snižuje. To vše jsou negativa, ale ani jeden z nich ani jejich kombinace nepřispívá k ničemu, co by mohlo způsobit, že americké hospodářství podstoupí spontánní selhání existence.

  Je však možné vytvořit přesvědčivý případ, že Řím je, obrazně řečeno, pálí. Abychom pokračovali v této metafoře, je důkaz, že se něco děje, obzvláště přesvědčivý. Celkově existuje stálá podpora od řešení podstaty jakéhokoli problému a společné úsilí udržovat vzhled za každou cenu.

  Vezměte si obchodní válku s Čínou, která probíhá od začátku roku 2018. Trump v ní nedávno prohlásil velké vítězství, ale po přezkoumání není možné rozeznat známky vítězství. V roce 2017 USA vedly obchodní deficit 750 miliard USD s Čínou na obchodu 3,3 bilionu USD (22,7%). V roce 2018 vyskočila na 930 miliard dolarů na 3,8 bilionu dolarů obchodu (24,4%). Čína našla způsoby, jak vyrovnat každý z Trumpových tahů uložením protistran. Po dvou letech tohoto druhu zákopové války ve stylu první světové války, ve které USA pomalu ztrácí půdu, vyšlo najevo, že USA nemají žádný způsob, jak na Čínu vyvíjet nátlak.

  A tak Trump najednou vyhlásí vítězství; ne úplné vítězství (to bude muset počkat, až bude Trump znovu zvolen na své druhé funkční období), ale vítězství přesto, protože Číňané se údajně dohodli na koupi dalších 200 miliard dolarů amerických vývozů, z toho 50 miliard zemědělských vývozů od státy, které hlasovaly pro Trumpa v roce 2016. Trump však lhává svým stoupencům. Za poslední dva roky Číňané z USA dovezli zhruba 24 miliard USD zemědělských komodit a zdroje blízké obchodním rozhovorům uvedly, že Číňané souhlasili se zvýšením těchto dovozů pouze o 16 miliard USD, čímž se celková částka 10 miliard USD snížila Značka 50 miliard dolarů. I v tom případě by musel americký zemědělský sektor rychle zvýšit produkci faktorem 1,6 - a to není vůbec pravděpodobné.

  Zemědělci to zjistí až poté, co budou hlasovat pro opětovné zvolení Trumpa, ale to není problém Trumpa. Nebyl to ani problém Trumpa, když v roce 2017 Číňané slíbili, že nakoupí 120 miliard dolarů vývozu zkapalněného zemního plynu v USA a poté USA nebudou schopny poskytnout nikde blízko tohoto objemu. A teď, když je ruský plynovod Power of Siberia v provozu a zvyšuje objemy, zatímco americké společnosti, které provádějí štěpení, zkrachují doleva a doprava, otázka se z velké části rozpadla. Slib AG je pouhým opakováním slibu LNG v menším měřítku. Na vzhledech záleží a vzhled je tím, co Trump pokaždé poskytuje. A pokud jeho voliči chtějí věřit - kdo je zastaví? I když to jasně směřuje k porážce pro USA jako celek, obchodní válka s Čínou je pro Trumpa rozhodně obrovským pozitivem:

  Dalším čistým přínosem pro Trump je nekonečná obžalovaná sága. Udržel ho v medialistickém centru pozornosti a dovolil mu předstírat, že hrdinsky převládá nad velkými šance, zatímco jeho opozice vypadala směšně v očích jeho příznivců. Poté, co se rozpadla „ruská vměšovaná“ bajka, nabylo místo ještě absurdnější zdůvodnění obžaloby. Pokus o obvinění Trumpa za to, že odmítl spolupracovat s kongresovým vyšetřováním, prochází selháním, protože kdokoli s více inteligencí než kbelík kalifornských penisůby měl vědět, že řešení sporů mezi zákonodárcem a exekutivou závisí na soudech, nikoli na zákonodárci. Nyní zbývá jen údajné zneužití moci Trumpem. Je zjevné, že americký prezident žádá zahraničního vůdce, aby vyšetřil kandidáta na prezidenta USA pro různé zločiny, jako je korupce, úplatkářství a praní špinavých peněz. To se může zdát celkem směšné, ale slouží to účelu: umožňuje Trumpovi uklidit se ve volné publicitě a pokračovat v hraní (v jeho případě tweeting), jak Řím hoří.

  Ale to, co zapálilo Řím, není decrepitující stav americké společnosti nebo trvalá a trvale se zhoršující obchodní nerovnováha s Čínou, nebo nekonečná obžaloba. Je to počáteční selhání amerického dolaru. Pro ty, kteří věnovali pečlivou pozornost, se neskutečná povaha řízení a skutečnost, že na výsledcích již nezáleží - pouze vzhledy - staly naprosto zřejmými, ale jsou malou menšinou. To, co umožnilo politikům a sdělovacím prostředkům využít vrozené předsudky široké veřejnosti a udržet cyklus opakovaného přehrávání médií, aniž by příliš mnoho lidí dohánělo o tom, co se skutečně děje, byla schopnost americké vlády (s minulým časem!) pomoc Federálního rezervního systému,

  Ministerstvo financí USA dokázalo využít své „přemrštěné privilegium“ k vydávání mezinárodně uznávaných a obchodovaných dluhových nástrojů denominovaných ve své vlastní měně - americkém dolaru -, která je po mnoho desetiletí hlavní rezervní měnou na světě. Stav rezervní měny přinesl jistou auru bezpečnosti a spolehlivosti (papírové peníze jsou koneckonců skoro jen hra důvěry) a podpořil největší a nejlikvidnější finanční trh na světě. Kdokoli by mohl postavit americký pokladní papír jako kolaterál na půjčku a získat nízkou úrokovou sazbu, protože tento papír byl považován za dobrý jako „skutečné peníze“ (ať už to znamená cokoli). A pak se ten program náhle zlomil.

  Je obtížné říci, co způsobilo selhání hry důvěry. Mohl by to být jen neúprosný a stále se zvyšující dluh americké vlády. Mohlo by to být očividné oddělení mezi tempem růstu americké ekonomiky a mírou zvýšení její zadluženosti. Může to být také skutečnost, že velká část světa vyvíjí společné úsilí, aby odešla z amerického dolaru jako rezervní měny a jako prostředek výměny v mezinárodním obchodu (Rusko odprodalo téměř veškerý svůj dluh v USA; čínská hromada peněz) je mnohem větší, ale také se postupně prodává). Není jasné, co bylo hlavní příčinou, ale je jasné, že v srpnu roku 2019 se něco konečně vytrhlo a UST šlo z „dobrých jako skutečné peníze“ na „věci, které nikdo nechce držet.“

  Poprvé jsem o tom psal v záříkdyž vyšlo najevo, že na trhu pro americké dluhy se vaří skutečné potíže. Nyní, o tři měsíce později, se situace změnila ze špatného na horší a zdá se, že trh s UST se definitivně zlomil. Pokusím se později načrtnout, co to pro americkou ekonomiku a společnost znamená (výstraha spojleru: nic dobrého), ale prozatím chci jen vysvětlit, co se stalo. Mezitím prosím vezměte své předsudky ohledně normality a dejte to na nějaké místo v bezpečí (pro případ, že je budete potřebovat později, i když nemám ponětí, proč)

  Dříve, když bylo jasné, že přetížení nedobytného dluhu může kdykoli vyvolat finanční kolaps, Federální rezervní systém (který má na starosti tisk peněz) se zapojil do něčeho, co se eufemisticky nazývá „kvantitativní uvolňování“ („QE“). Tiskla spoustu amerických dolarů výměnou za různé kousky UST, spolu s dalšími finančními odpady, s cílem pozdějšího prodeje UST při skrytí odpadků, čímž se zachoval vzhled, že UST jsou státní dluhy podporované plnou vírou a úvěrem americká vláda spíše než jen nějaký papír, který upchává své sklepy. Když však prohlásilo, že „kvantitativní uvolňování“ skončilo a pokusilo se prodat UST, všechno peklo se okamžitě rozpadlo a bylo nuceno se vrátit zpět na jejich nákup, v systému, který byl sarkasticky označován jako „nikoli QE“. Eufemismy stranou,

  Podívejme se na některé relevantní podrobnosti. „Ne QE“ skutečně začalo dlouho předtím, než bylo oznámeno a pokračovalo v utajeném režimu. Během šesti týdnů, počínaje zářím 2019, Fed vydělával průměrně 20,5 miliardy dolarů týdně. Tato míra je slučitelná s rozsahem jejího předchozího úsilí o „kvantitativní uvolňování“ v jejich výšce. Bylo to nuceno tak učinit, protože sazba REPO na UST se zvýšila na desetinásobek sazby stanovené Fedem. (REPO je zkratka pro „dohodu o zpětném odkupu“; to je místo, kde si jedna strana půjčuje krátkodobě od jiné strany, přičemž jako záruku používá UST (a další údajně velmi bezpečné dluhové nástroje), stejně jako obchod se zastavením vám dá peníze na hodinky a poté umožní vám to koupit zpět. ) Obrovský nárůst úrokových sazeb signalizoval, že UST již nejsou považovány za zvláště bezpečné zajištění a Fed musel vstoupit a začít házet čerstvě razené dolary na problém. A nikdy se to nezastavilo. Ve skutečnosti se tento problém zvětšil; tak velký, že nyní, na konci roku, se Fed zavázal k výstupu tiskového tisku 500 miliard dolarů, aby se ujistil, že nikdo nedojde v hotovosti.

  Obecně se předpokládá, že činnost Fedu souvisí s krátkodobým dluhem, a proto je krátkodobým problémem, ale to prostě není pravda. Od začátku srpna (začátek tajného režimu „ne QE“) Fed vyslal pomocí UST 179 miliard USD, z toho UST s podmínkami delšími než jeden rok tvořilo 108 miliard USD, neboli 60%. Porovnejte tato čísla s celkovými půjčkami vlády USA za stejné období, které činily 659 miliard USD, z čehož 368 miliard USD bylo krátkodobým dluhem a 291 miliardami dlouhodobých. Během tohoto období tak Fed vydělával 29,4% nového dlouhodobého dluhu a 24,4% krátkodobého dluhu. To by mělo pomoci uklidnit vaši mysl, pokud máte podezření, že se nejedná o krátkodobý problém, ale nebyl si jistý. Je to dlouhodobý strukturální problém.

  Dále se podívejme, zda se problém řeší nebo zhoršuje. Ujišťujeme vás, že se to zhoršuje. Když se podíváme na čísla za říjen a listopad, Fed vydělával více než polovinu (50,7%) nového amerického vládního dluhu. Přímočará projekce je taková, že pokud Fedu trvalo od 0% do 50% za čtyři měsíce, pak to bude od 50% do 100% v dalších čtyřech - do dubna 2020 Fool. Ale kdo má říci, že nárůst bude spíše lineární než exponenciální? Ať už to je cokoli, tento trend je nezaměnitelný: trh vládního dluhu USA - kdysi nejhlubší a nejlikvidnější trh na světě - je mrtvý. Jedinou věcí, o kterou se opírá hodnota UST, je tiskárna Fedu. A jediná věc, která zvyšuje hodnotu výstupu tiskového stroje Fedu, je ... co to je, přesně? Přesně!

  Přidejme ještě jeden důležitý detail. V průběhu roku 2020 dozraje 4,665 bilionů dolarů UST a bude nutné je převést na nové UST. Jedná se o rekord všech dob a jde o nový dluh, který bude muset být vydán, aby americká vláda mohla zůstat otevřená. Za poslední rok dosáhl schodek rozpočtu USA 1 022 bilionů dolarů, což je o 15,8% více než v předchozím roce. Pokud bude tento trend pokračovat, nový schodek se bude pohybovat kolem 1,183 bilionu dolarů. Aby bylo možné zabránit tomu, aby se finanční prostředky brouzdaly až do zastavení, bude muset Fed v průběhu roku 2020 vydělávat nebo tisknout téměř 6 bilionů dolarů.

  Zdá se pravděpodobné, že v nadcházejících měsících bude předseda Fedu Jerome Powell muset oznámit „ne QE“ a poté „ne QE“ a poté „Mléko-mléčná limonáda“ za rohem ! “A utíkejte do neigenderové toalety neúprosně vzlykající. A pak bude Donald Trump nucen nasměrovat Borise Yeltsina, který 14. srpna 1998 svolal všechny prezidentské gravity, které mohl shromáždit, a vyslovil následující šalvějová slova:

  «Девальвации рубля не будет. То твердо и четко. Мое утверждение - не просто моя фантазия, и не потому, что я не хотел бы девальвации. Мое утверждение базируется на том, что все просчитано. Работа по отслеживанию положения проводится каждые сутки. Положение полностью контролируется ».

  "Nedojde k devalvaci rublů." To je moje pevná a jasná pozice. Moje tvrzení není jen produktem mé fantazie, a ne proto, že nechci, aby došlo k devalvaci. Moje tvrzení je založeno na skutečnosti, že se bere v úvahu vše. Práce na přehodnocování situace probíhají denně. Situace je zcela pod kontrolou. “(Můj překlad.)

  A pak o tři dny později vyhlásila ruská vláda suverénní selhání. Rubl klesl o 2/3 vůči americkému dolaru a ruská ekonomika, která byla v té době velmi závislá na dovozu, tvrdě havarovala. V podobném scénáři americká ekonomika padne mnohem tvrději. Stejně jako Rusko v roce 1998, i USA jsou velmi závislé na dovozu. Americká vláda zde však není jediným velkým dlužníkem: většina amerických korporací jsou zombifikované mrtvoly nafouknuté dluhem. Po mnoho let si půjčují za uměle nízké úrokové sazby, aby odkoupili své vlastní akcie a zvýšily svou hodnotu v směšném úsilí maximalizovat hodnotu akcionářů tváří v tvář prudkému hospodářskému růstu.

  Pokud si přesto chcete zachovat optimistický výhled, zde je kniha, kterou byste si mohli přečíst .

  http://cluborlov.blogspot.com/2019/12/the-final-act.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!