Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.12.2019

obse_zhertvy_donbassa_razrushenie1; OBSE zveřejnila počty civilních obyvatel, kteří zahynuli v Donbasu v letošním roce. Za letošní rok bylo napočítáno více než 300 tisíc případů porušení režimu zastavení palby. Osmnáct lidí zahynulo a dalších 127 bylo zraněno.

2; Sýrie chystá žalobu na USA za krádeže ropy. Syrská vláda se chystá podat žalobu na USA kvůli vykrádání ropných zdrojů země.

3; Nová hrozba z Ukrajiny: V Doněcké republice bijí na poplach a varují občany. K Vyostření situace v Doněcké republice může dojít už v nejbližších dnech. Jde o zcela reálnou hrozbu zavlečení a rozšíření infekce záškrtu v souvislosti se zvýšeným výskytem případů onemocnění touto chorobu na Ukrajině, v tuto chvíli nejvíce v Charkovské oblasti a Ukrajinou okupovaném území Luganské republiky.

4; V nové reportáži ze Sýrie se popisuje „Vánoční speciální operace“ ruské armády. Jedná se o návštěvu Donu dětí pro dívky v obvodě Al-Níl ve městě Aleppo důstojníky ruského centra pro smíření znepřátelených stran spolu se zástupci Veřejného fondu nesoucího jméno Hrdiny Ruska Achmata Kadyrova.

5; Na Ukrajině uměle vytvářejí své „národní hrdiny“. Jeden z nejkřiklavějších případů je přivlastnění Igora Ivanoviče Sikorského, velkého ruského vynálezce a leteckého konstruktéra, tvůrce prvního těžkého bombardéru na světě a prvního vrtulníku. Samotného I. A. Sikorského ani ve snu nenapadlo, že by měl být „velkým Ukrajincem. Jeho otec, Ivan Alexejevič Sikorskij dokonce patřil až do konce svého života k velmi aktivním bojovníkům proti myšlence ukrajinství a „ukrajinskou ideou“. Ukrajinu nazýval Maloruskem a Ukrajince Malorusy. Jeden z jeho nejznámějších výroků: „Antropologické výzkumy všech tří větví ruského národa zjistily jejich naprostou shodu. Velkorusové, Malorusové a Bělorusové se vzájemně liší pouze nevýznamnými, druhořadými a přitom výhradně lingvistickými rozdíly“.

6; NATO se chystá k velkému vojenskému konfliktu, prohlásil náčelník Generálního štábu ruských ozbrojených sil. K tomuto tvrzení jsou naprosto reálné důvody. V Doktrínách NATO je Rusko označováno za nepřítele, v prosinci na summitu Aliance se mluvilo o nutností posílení východního křídla a přesunu ještě většího množství vojenského kontingentu do těchto míst. Cvičení se konají stále častěji a zpravidla v pobaltských zemích.

7; Fašisté s tvářemi debilů. Jak banda složená z lidského odpadu zastrašuje Ukrajinu. Proč se tahle smečka debilních chuligánů nazývá S14? Aby se jejich nepřátelé nedovtípili, kým ve skutečnosti jsou?

8; Ti šílenci teď už jen likvidují sami sebe. Na Donbas dorazily skupiny, aby zachránily ukrajinskou armádu před ní samotnou. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

9; Zajímavá úvaha Konstantina Ščemelinina: Dva různé Sovětské svazy. Když lidé hovoří o SSSR, zapomínají, že Sovětské svazy byly dva: Stalinský a Brežněvovský. Ten SSSR, který byl budován pod Leninovým vedením, byl SSSR stalinského typu, drsný systém, krutý ke svým vlastním obyvatelům, s obrovským ideologickým nábojem, systém na hranici otrokářského chování k zemědělcům. Mimochodem v tomto SSSR bylo vzdělání placené, a to včetně učebnic, Leninsko-stalinský SSSR byl budován na základně velmi bohaté Ruské říše. Proto si tento Sovětský svaz mohl dovolit žít z něčeho, co sám nevytvořil. Potom přišla Velká vlastenecká válka, která přinesla kolosální rozvrat. Po válce byl obrovský nedostatek mužů. Na těchto základech vyrostl zcela jiný SSSR, který se diametrálně lišil od toho, jaký si představovali jeho zakladatelé. Chruščovsko-brežněvovský SSSR byl orientován na lidi, země přestala být tak krutá k vlastním občanům, zmizel státní teror, zemědělci přestali být otroky. Asi málokdo by dnes toužil žít ve skutečně stalinském SSSR a brežněvovský typ se ukázal jako historicky neživotaschopný. Při budování moderního Ruska je potřeba se z toho všeho poučit. Pouhá nostalgie k ničemu nevede.

10; Neodtrhnete pohled. „Tigr“ odpaluje rakety za jízdy. Byly zveřejněny záběry z fungování „Gibka-S“. Pro jednotky vojskové protivzdušné obrany na základě obrněného vozidla Tigr-M byl vyvinut speciální mobilní komplex.

11; Děsivý pohled na město Rakká. V jakém stavu našla ruská armáda hlavní město Islámského státu?

12; Vyšla najevo nová taktika USA při vedení informační války proti Rusku. Kybernetické velení USA vypracovává novou taktiku vedení informační války.

13; Putin zapochyboval o tom, že by obyvatelstvo Ruska pociťovalo dostatečné posuny k lepšímu. Prezident zdůraznil, že hlavním kritériem efektivnosti vlády jsou reálné změny k lepšímu v životech těch nejobyčejnějších lidí.

14; Na Ukrajině byl zadržen vyšetřovatel Národní policie, který „prodával tajné informace do Ruska“. Informuje o tom tisková služba Státní vyšetřovacího úřadu.

15; Bývalá rakouská ministryně zahraničí zalitovala, že EU odmítla podpořit Putinovy myšlenky. Evropa promrhala spoustu času tím, že nepodpořila myšlenky Vladimira Puptina, které vyslovil v německém bundestagu.

16; Fotbalista ukrajinského národního mužstva Dmitrij Ivaniseňa prozradil, že chce přivítat Nový rok v Doněcku.

17; Na Ukrajině dosáhli nového rekordu. V Ivano-Frankovsku bylo dosaženo rekordu v počtu lidí hrajících na jednom místě na trembity, alpské rohy a podobné historické lidové nástroje. Počet účastníků činil 146.

18; Vlak z Moskvy přijel do Sevastopolu. Včera přivítali v Sevastopolu i vlakovou soupravu z Petrohradu.

19; Putin si zahrál hokej a postěžoval si na nedostatek spánku. Prezident Ruska se zúčastnil zápasu Noční hokejové ligy, který se konal v noci na 25. prosince na kluzišti na Rudém náměstí.

20; Podezřelá z případu vraždy Pavla Šeremeta zažalovala ukrajinské ministerstvo vnitra a osobně ministra Avakokva. Trestní oznámení členky komanda karatelů bylo podáno kvůli ochraně cti a důstojnosti. Podezřelá je z toho, že osobně a vlastnoručně položila výbušninu pod automobil oběti.

21; Ukrajinská armáda se pochlubila „nezničitelným bunkrem“ a odhalila tak svou pozici na linii fronty, čímž se bunkr stal „snadno zničitelným“.

22; Rusko a Bělorusko dojednávají poslední podmínky ekonomické integrace, říká ruský ministr pro hospodářský rozvoj. Je to velký a složitý proces. Ale jsme už blízko k dokončení této práce.

23; Kadet Ministerstva vnitra zadržel v moskevském metru ženu, která se vrhla s nožem na pasažérku. Díky operativním a profesionálním krokům mladého policisty byla žena ozbrojená nožem zadržena. Předejít zranění napadené se ale nepodařilo.

24; Domovní prohlídka v kanceláři Navalného Fondu pro boj s korupcí. Navalnyj prohlásil, že jej silou vyvlekli z kanceláře. Chodby, kde se nacházejí kanceláře FBK a společnosti Navalnyj LIVE jsou zablokované „černými barety“. V létě bylo zahájeno trestní řízení kvůli podezření z praní jedné miliardy rublů přes struktury FBK.

25; V Mariupolu ukrajinští vojáci poskládali obraz novoročního stromku z min a dělostřeleckých granátů. Karatelé tvrdí, že materiál pochází výhradně z toho, co přiletělo z druhé strany fronty.

26; Na Ukrajině navrhují zařadit některá ruská území do „Litevského knížectví“ zahrnujícího většinu území Pobaltí, Běloruska a Ukrajiny. Autor této „krásné myšlenky“ je přesvědčen, že nový stát se stane silnějším, než je třeba Benelux. Pro srovnání: Souhrnný nominální HDP Beneluxu je pětkrát vyšší než souhrnný HDP Pobaltí, Běloruska a Ukrajiny. Dokonce i v paritě kupní síly vykazuje Benelux dvakrát vyšší číslo.

27; Soud vynesl rozsudek v případu znásilnění třiadvacetileté policistky třemi jejími kolegy. K tomuto široce medializovanému incidentu došlo ve městě Ufa na podzim minulého roku. Pachatelé dostali šest až sedm let natvrdo.

28; V Kremlu informovali o perspektivách dokončení výstavby „Severního proudu – 2“ po odchodu původního dodavatele, švýcarské firmy Allseas, která nechtěla riskovat dopady zločinných amerických sankcí. Projekt bude dokončen v nejbližších měsících, nejspíš vlastními silami Ruska.

29; Ukrajinci v průzkumu sdělili, co nejvíce očekávají od nového roku. V první řadě 23% z nich prohlásilo, že nemají peníze na oslavy příchodu nového roku. S Dědou Mrázem oslavy spojuje 28% respondentů, se svatým Mikulášem 17%, americký Santa Claus dostal 1%. 31% lidí prohlásilo, že není důležité, od koho dárky jsou. Od nového roku lidé očekávají pevné zdraví (49%), mír v zemi (40%), blahobyt rodiny (29%), peníze (24%), slušnou práci (16%), úspěchy dětí (12%).

30; Premiér Izraele se musel evakuovat z pódia do krytu. Benjamin Netanjahu a jeho suita opustili scénu po vyhlášení leteckého poplachu.

31; V důsledku rostoucího počtu divokých skládek odpadu se ve Lvovské oblasti přemnožily velmi agresivní krysy (potkani), které útočí na kočky i na lidi.

32; Ruští a američtí vojáci se poprali v Sýrii, hlásí podivná organizace z Londýna, nazývající samu sebe SOHR (Syrská observatoř pro lidská práva). Syrský armádní zdroj potvrdil, že několik amerických vojáků zkoumala názory místních kurdských obyvatel na přítomnost amerických vojsk v okolí. Všichni místní obyvatelé označovali americká vojska za zrádce. Vojáci se tedy vypravili do arabských a smíšených oblastí, kde jsou ale přítomna ruská vojska...

33; Byla zadržena banda vrahů, bývalých pracovníků FSB (B. Čukajev, A. Cukanov, A. Voskresenskij) . Během domovních prohlídek u obviněných bylo objeveno a zabaveno velké množství palných zbraní a výbušnin. Zločinci se specializovali na okrádání bohatých lidí, které okrádali a mlátili. Bití bylo v několika případech natolik intenzivní, že došlo k úmrtí.

34; „Ruská armáda rozmístila v Doněcku mocné zbraně“, píše se ve zprávě ukrajinské rozvědky, která vyvolala na Ukrajině paniku. Dnes v každodenní zprávě ukrajinského ministerstva obrany zveřejnili zprávu Hlavní správy rozvědky.

35; Na ruskou „celebritu“, která vyzvala ruské ženy, aby „nerodily otroky tomuto státu“, se snesla sprcha velmi ostré kritiky. Její slova byla reakcí na postup jedné ze soukromých klinik provádět interrupce. Na slova Aljony Vodonajevové velmi tvrdě odpověděl i Ivan Ochlobystin, který autorku výroku označil přímo za prostitutku. Výzva poté ze sociální sítě zmizela.

36; Ruská pravoslavná církev přerušuje styky s Alexandrijským patriarchátem kvůli uznání rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“. Příslušné rozhodnutí schválila synoda Ruské pravoslavné církve. Oznámil to tiskový tajemník Moskevského patriarchátu Vladimir Legojda.

37; Mezinárodní zločinecká skupina se pokoušela dodávat zbraně z Ukrajiny do Íránu prostřednictvím platebního systému. Pro financování machinací byly využívány fiktivní firmy.

38; Nezávislost po ukrajinsku. USA požadují, aby Ukrajina zrušila dohodu o prodeji společnosti Motor Sič Číňanům. Oznámil to dočasný pověřenec pro záležitosti USA na Ukrajině William Taylor během rozhovoru s novináři v Kyjevě.

39; Zemřela Galina Volček. O smrti režisérky informovali v divadle Sovremennik.

40; Tu půdu nebude nikdo potřebovat. Poslankyně ukrajinské Nejvyšší rady učinila „geniální objev“ v zemědělství. Poslankyně za Sluhu národa prohlásila, že ukrajinskou půdu brzy nikdo nebude potřebovat.

41; První ponorka ze série nejsmrtonosnějších byla v Rusku spuštěna na vodu. Cena bojového plavidla se odhaduje na zhruba 30 miliard rublů.

42; Chystej si rukavice! Jemeljaněnko přijal Kadyrovovu nedávnou výzvu na souboj.

43; Ukrajinská armáda už likviduje své vlastní lidi. Podrobnosti o činnosti speciální skupiny sdělil ukrajinský voják, který přešel na stranu Doněcké republiky.

44; Nejvyšší představitel Doněcké republiky udělil důtku ministrovi školství, kvůli odmítnutí akreditovat Donbaskou právní akademii kvůli formálním pochybením. Rozhodnutí vyvolalo velkou nejistotu v řadách vyučujících i studentů. Prověrka provedená parlamentní komisí dospěla k závěru, že k odmítnutí akreditace nebyl důvod.

45; Ukrajinský funkcionář zemřel po hádce v oblastní radě. Přesná příčina úmrtí se teprve zjišťuje.

46; Na Ukrajině byl propuštěn jediný prokurátor, který se zabýval případem Boeingu MH17. Vedoucí vyšetřovací skupiny za Ukrajinu ve vyšetřování okolností katastrofy byl propuštěn z prokuratury.

47; Ve Státní dumě odpověděli na prohlášení USA ohledně provozu na Krymském mostě. USA by se svými odsudky zahájení železničního spojení po Krymském mostě neměly vměšovat do vnitřních záležitostí Ruska.

48; Byly zveřejněny podrobnosti blížící se výměny zajatců mezi Luganskou/Doněckou republikou a Ukrajinou. Vyměněno bude 130 za 80 osob. Výměna bude připravena 29. prosince. Doněck/Kyjev 55 za 65, Lugansk/Kyjev 25 za 65.

49; U Zelenského informoval, kdy Ukrajina a Rusko budou moci podepsat plynový kontrakt. Rusko a Ukrajina musí schválit ještě řadu dokumentů včetně stažení vzájemných žalob.

50; V Kremlu informovali, jak bude Putin vítat Nový rok. Zástupce Kremlu připomněl, že prezident často na Nový rok pobýval v různých koutech Ruska.

51; USA vyjádřily pochybnosti v souvislosti s Avakovovým prohlášením ohledně případu vraždy Pavla Šeremeta. Ani samotný Avakov nemá úplnou jistotu.

52; Všechny hlavní silnice jsou lemované Ukrajinkami a Moldavankami. Obyvatel města Stryj ve Lvovské oblasti vyprávěl o svém životě v Moskvě. Ukrajinci by se měli zamyslet nad tím, proč většina prostitutek v Rusku jsou Ukrajinky.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
26 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 26.12.2019

 1. .lak napsal:

  Tak zas co tam možná na AE akismet nebo kdo asi nedá.

  Tak jistě že kapitálové zájmy nehledí na civilizaci natož na kulturu. Ty nejsou účelem jejich hry. Lidé ti jsou až na konec až zazvoní zvonec. Protože válečné pluhy jim zajistí že jim poté nebude mít kdo nadávat a své dějiny si napíší a napedagogují to nepopsaným listům a budoucím obětem.

  Ze zvědavce

  dnes 2019-12-28 11:13:58
  Za tím je ekonomické bruslení

  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

  kterému se chce indie z dobrých důvodů vyhnout jako čína, rusko.
  Svět molocha si holt žádá své.

  A praxi to bude fungovat vyvoleným pindosům čti kupčíkům a penězoměncům jako v eu schválně malým protože je to pouhá administrativa politické €araboafriky.

  https://www.youtube.com/watch?v=StIzboo1Hic

  Na závěr odkazu máte poselství kterého se účastníte, původně jsem chtěl napsat mameluci ve smyslu mameluk udělal, mameluk může jít ale pokud už nebudete nevědomí beru zpět. [velký smích]

  http://www.nwoo.org/2019/12/24/prehled-zprav-rusve…

  Jo a rozčilujte se nad jednotlivými segmenty až pochopíte záměr loutkovodičů.

  99999
  http://zvedavec.org/komentare/2019/12/8140-indie-dava-muslimum-cervenou.htm

  0OdpovězUpravPro 28, 2019 11:24

 2. proud napsal:

  Ja se patlam,vyplati se to :-)Treba U kapely Ortel(i kdyz hraje holt onen mizernej styl,ale je aspon vyvazenej textem),nebo Revolta,u kapel se Slovanskou tematikou a podobne ......

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!