PODZIMNÍ A ZIMNÍ DONBAS 26. – ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ U PŘÁTEL V 13.ZŠ

KODAK Digital Still CameraVe velkém sále naší družební 13.ZŠ Naděžda v Alčevsku (LLR) se 26.12.2019 konala novoroční jolka. Poprvé jsem byl na ní přítomen i já. Dočkaly se! Děti z 5.-9.třídy. Krásně vyzdobený sál s ozdobenou jolkou. Děti z 9.třídy připravily pohádku "Alenka v říši divů". Hlavní roli (Alenku-Sněhurku) nádherně zahrála Sofia Zezjulina. I další děti zahrály pěkně své role. V průběhu pohádky děti z jiných tříd zpívaly (5., 6., 7.třída) a tancovaly (8.třída). Děti z 5.třídy zahrály trochu zmodernizovanou pohádku "O veliké řepě". Také se soutěžilo. Dvě smíšená družstva soutěžila ve zpěvu, tanci, hodu vloček do koše, skládání pozdravu k novému roku. Na konci hlavní pohádky se Alenka proměnila ve Sněhurku, přišel i Děda Mráz, a tak mohl přijít nový rok.

Po skončení pohádky se děti ještě na chvíli vrátily do svých tříd a pak následovala diskotéka. Musel jsem se znovu podívat na děcka v 5.třídě, kde mě všichni opět vřele přivítali. Nemohou zapomenout na naši pomoc s novými okny! Děti měly před sebou na lavici dárkový balíček s dobrotami, které dostaly od školy. Potom jsem byl pozván na malé pohoštění k paní ředitelce.

Paní ředitelka si nemohla vynachválit nová okna. Děkuje všem v České republice, i jménem učitelů a rodičů páťáků, kteří přispěli na nová okna v 5.třídě! Hovořila o svém setkání se starostkou Alčevska Natalií Pjatkovou, které pověděla o naší pomoci škole a vůbec o naší dlouholeté družbě. Paní starostka prý byla velmi potěšena.

Po odchodu z ředitelny si mě odchytili, jak jinak, páťáci, a že s nimi musím na diskotéku. Tak jsem se tam na hodinku zastavil. Děti tancovaly, fotily se a vůbec se veselily! Začínají jim dvoutýdenní vánoční prázdniny a doma je 31.12. čeká novoroční jolka s dárky!

VŠE NEJLEPŠÍ, HLAVNĚ MÍR, V NOVÉM ROCE, PŘÁTELÉ!

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!