PODZIMNÍ A ZIMNÍ DONBAS 27. – DĚDA MRÁZ, ALENKA, POPELKA, SHREK, ALADIN AJ.

KODAK Digital Still CameraJestli si myslíte, že tyto postavy nemohou vystupovat v jedné pohádce, mýlíte se! Na Novoroční pohádku jsem byl 27.12.2019 pozván do Sociálně-ekonomického gymnázia (2.ZŠ) v Alčevsku (LLR). To jsem však nečekal, co se všechno přihodí. Nejprve jsem zhlédl Novoroční pohádku ve velkém sále gymnázia. Pohádku nastudovali a zahráli žáci 11.třídy. Byla to neobvyklá pohádka. Zlá Baba Jaga začarovala Dědu Mráze a ten s pomocníkem ukradl novoroční jolku. Sněhurka zoufale prosila o pomoc. Na pomoc jí přišli Shrek s Oslíkem, Alenka, Popelka, král, princ, Aladin a další pohádkové postavy. Nakonec Oslík posypal Děda Mráze kouzelným práškem a ten se znovu proměnil. Jolka byla zachráněna a Nový rok mohl přijít.

Žáci sami vymysleli kostýmy, masky, nalíčení, připravili hudbu a rekvizity. Své role sehráli výborně, vynikli zejména Oslík v podání Bogdana a Aladin, který výborně tancoval. Žáci postupně pohádku zahráli ve dvou dnech čtyřikrát pro všechny třídy na škole.

Jelikož se mi pohádka velmi líbila, rozhodl jsem se zhlédnout i poslední představení o hodinu později. Co zatím dělat? Třídy se už neučily, měly zábavný program. Zašel jsem do 8.V za Kirou, členkou pěveckého souboru Eťud-Tais, ta ten den ale ve škole nebyla, jelikož s dalšími dětmi byla pozdravit s příchodem nového roku pracovníky do Alčevského metalurgického kombinátu. Jiná skupina dětí šla pozdravit veterány Velké vlastenecké války a přinést jim dárky. Tak jsem zašel do 7.A. Tam mě děti i třídní učitelka vřele přivítaly a zapojili mě do programu, do různých her a zábav. Nakonec jsem si s nimi zatancoval. Při loučení jsem jim musel slíbit, že za nimi zase přijdu. Ještě jsem pozdravil s novým rokem děti v 7.B a vrátil se do sálu na pohádku.

Minulé představení bylo pro děti 3.a 4.tříd, toto pro žáky 8.,9.tříd a pro 10.třídu. Také byli pozváni absolventi školy a bývalí učitelé. Mezi žáky 8.B byla sportovkyně Máša, se kterou jsem se pozdravil. Zástupkyně ředitelky v projevu mj. přívítala všechny hosty včetně mě. Po představení následovalo bujaré veselí, focení, sdělování dojmů. Vyfotil jsem se s některými herci (Oslík, Shrek, Aladin, Sněhurka aj.) a pochválil je za nádherné vystoupení. Zejména s Oslíkem jsem si pěkně popovídal. Popřál jsem žákům i vedení školy vše nejlepší v novém roce. Žáky čekala diskotéka a já jsem se vydal na další novoroční besídku…

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!