Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.1.2020

oruzhie_ssha_1_01; Americký kurátor na Ukrajině informoval, jaké zbraně budou Ukrajině poskytnuty v letošním roce. Mezi Ukrajinou a USA pokračují rozhovory o tom, jaké konkrétní zbraně země potřebuje.

2; Na vojenskou základnu šíitské domobrany v Deyr az-Zauru byl proveden letecký útok. Podle předběžných informací z místních zdrojů šlo o základnu Imám Alí.

3; Je třeba zastavit lži o zabavování vozidel či podobných nesmyslech. Byl zveřejněn vysvětlující text ohledně „paniky“ s registrací dopravních prostředků v Doněcké republice. S novým rokem přišly i nové metody ukrajinského lhaní.

4; Budou Ukrajinci rozebráni na orgány? Jaké důsledky bude mít nový zákon o transplantacích? Vládnoucí klika si může připsat další „úspěch“. Na Ukrajině prý povolili transplantaci.

5; Samozvanec Jepifanij z rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“ řekl, kdy bude na Ukrajině změněn termín Vánoc. Bohužel jsme si už zvykli na určité datum. Přenesení na jiný den není v tuto chvíli reálné.

6; Byl zveřejněn seznam zemí, kam poslanci Nejvyšší rady nejčastěji a nejraději jezdí za „výměnou zkušeností“. Některé země v seznamu ukazují spíše na to, že si poslanci za státní peníze užívají dovolené v turistických oblastech.

7; Obránci Luganské republiky odvrátili u Luganska útok ze vzduchu. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Republice.

8; Je nějak zatížená na otroky, ale má v tom zmatek. Zuřivá rusofobka Irina Farion prohlásila, že se nemůže stát ruskou prezidentkou, protože se nikdy nezajímala o ruskou kulturu, kterou považuje za kulturu otroků. Minský formát dohod považuje za formát „putinovský“,který zotročil Ukrajinu.

9; Kvůli krvavému selhání amerických jednotek zvláštního nasazení. Rozrušený Trump vybral 52 neočekávaných cílů pro případný útok na Írán. Počet nebyl zvolen náhodně: Jde o počet amerických diplomatů zadržovaných před 40 lety na íránském velvyslanectví. Nedávno Trump na sociální síti vyzýval Iráčany, aby schválili opatření proti Íránu.

10; „Ruský bohatýr“ a „Ilja Muromec“. To jsou obrovská letadla ruské armády. Informuje o nich materiál z Vojenského výzkumného a vývojového ústavu akademie Generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace.

11; Polští fašisté uštědřili ukrajinským nacistům ránu pod pás. To, že Poláci označili část území takzvané Ukrajiny za své (okupované) teritorium“, nesmírně rozhořčilo ukrajinské fašisty. Polské vyjádření bylo ale historicky přesné: V letech 1939 až 1945 se skutečně jednalo o polské území bezu ohledu na to, že jsou dnes součástí Ukrajiny.

12; Vražda íránského generála: USA se samy střelily do nohy kvůli Izraeli. Události na Blízkém Východě se začínají vyvíjet směrem k vyostření všech konfliktů.

13; Plynová válka Ruska a Ukrajiny: Kdo tedy vlastně vítězí? V minulosti probíhala jednání o předání plynovodů na ukrajinském území do správy Gazpromu, ale Ukrajina vydírala Rusko tím, že neustále zvedala cenu potrubí (z pěti až na dvacet miliard dolarů). Toto byl skutečný důvod, proč Rusko začalo budovat plynovody do Evropy vedoucí mimo území Ukrajiny. Pokud zajištění spolehlivosti tranzitu se stane zónou odpovědnosti Západu, párat se s tím nebudou.

14; Ruské rodiny jsou ve velkém ohrožení. Je třeba zastavit nový ultrafeministický zákon proti rodině maskovaný jako boj proti domácímu násilí. Odpůrci před ním varovali ještě před jeho zveřejněním. Jeho oficiální verze se po zveřejnění dokonce ukázala být horší, než se očekávalo.

15; Zarif drsně usadil Pompea. Statisíce hrdých bratří po celém Iráku odpověděly drzému americkému šaškovi. Šéf amerického státního departmentu Mike Pompeo nedávno učinil hloupé prohlášení o tom, že celý Irák jásá nad zavražděním íránského vysokého důstojníka. Opak je pravdou.

16; Krvavé fiasko v Sýrii, „Elitní“ sebevražední atentátníci se vrhli do útoku a byli zlikvidováni. O podrobnostech informoval armádní zdroj.

17; V USA obvinili íránské hackery z proniknutí do vládního serveru. Na hlavní stránce neznámí pachatelé nechali nápisy v obou jazycích – v angličtině a perštině.

18; V Kyjevě zareagovali na zveřejnění čísel o propadu tranzitu ruského plynu. Ten se snížil na pouhých 19%. Kyjev toto číslo nerozporoval, ale prohlásil, že navzdory snížení dostává platbu podle původních objemů (178 milionů kubických metrů za den).

19; Sulejmáního tělo bylo převezeno do Íránu. Miliony lidí vyšly do ulic. Pohřben bude 7. ledna v Kermanu, odkud pochází a kde si přál být pohřben.

20; Dva ukrajinští okupanti doplatili na vlastní „dáreček“ (minu) v Donbasu. Informuje o tom tiskové centrum tzv. „Operace sjednocených sil“ (OOS, dříve ATO). Oba zranění byli převezeni do nemocnice.

21; Pentagon vydal prohlášení o úderech na velvyslanectví USA a vojenské základny. Oficiální zástupce koalice plukovník Myles Caggins prohlásil, že bezpečnostní opatření na vojenských základnách v Iráku byla posílena.

22; Rusko doplní svou jadernou triádu. Armáda Ruska dostane v roce 2020 šest vylepšených nosičů raket Tu-95MS.

23; Trump přikázal zavraždění Sulejmáního navzdory informacím rozvědky, píší v USA. Jeho rozhodnutím byl překvapen dokonce i Pentagon. Výzvědné služby dospěly k závěru, že předpokládané útoky na americké vojáky nebyly nutné. Informace o situaci na Blízkém Východě získané 30. prosince ukázaly, že situace v regionu je normální a na cestách Sulejmáního a jeho jednotky Al Kuds do Sýrie, Libanonu a Iráku není nic neobvyklého.

24; Zemřel chirurg-onkolog Pavlenko, který sám bojoval proti rakovině. O jeho smrti informovala jeho manželka.

25; Útok na vojenskou námořní základnu USA v Keni. Stojí za ním ozbrojenci z radikální islamistické skupiny Aš-Šabáb.

26; Trump předpovídal válku s Íránem už v roce 2011. Írán, jak tvrdil Trump v dávném roce 2011, může být neutralizován různými způsoby.

27; Minimální mzda na Ukrajině předstihla ruskou i běloruskou. Při velmi nízké průměrné mzdě je to ale na škodu ekonomice. Lidé budou pracovat načerno a časem budou extrémně zatěžovat sociální systém kvůli svému chatrnému zdraví a takřka nulovým důchodům.

28; USA zahájily přesun více než 4 tisíc vojáků na Blízký Východ. Přesun vojsk probíhá v souvislosti s prudkým zvýšením napětí v regionu v důsledku zákeřné vraždy vysokého íránského důstojníka Kásima Sulejmáního americkými okupanty v Iráku.

29; V Polsku jsou šokováni prohlášením Kyjeva o Banderovi. Prý má každá země své hrdiny a nic do toho nikomu jinému není.

30; Americký prezident varoval Írán před následky případných vojenských akcí vůči USA. Trump pohrozil Íránu úderem pomocí nejnovější zbraně. Napsal doslova: „Spojené státy právě utratily dva biliony dolarů za vojenskou techniku. Jsme největší a nepochybně i nejlepší na světě! Pokud Írán zaútočí na americkou základnu, pošleme část tohoto zcela nového nádherného zařízení na jeho území. Bez váhání!“ Okamžitě reagoval jak Teherán, tak i Moskva. Ruský senátor Alexej Puškov prohlásil, že USA se už nemohou dočkat své velké války a dělají všechno pro to, aby vyprovokovaly Írán k útoku na americké cíle na Blízkém Východě.

31; Švédský hokejista si slovně ulevil poté, co ruský hokejista po vstřelení vítězného gólu políbil státní znak Ruska na svém dresu. Reakce švédského hokejisty vyvolala v sociálních sítích velmi negativní odezvu. Ruský hokejista tím nijak neútočil proti švédským státním symbolům. Byl to projev lásky k rodné zemi. Daleko horším prohřeškem bylo odmítnutí kapitána švédského týmu sundat si helmu při ruské hymně.

32; V Donbasu explodoval nákladní vůz s ukrajinskými vojáky. Informuje o tom tisková služba okupantů.

33; Východ nezapomíná! Letiště v Iráku a Íránu byla v rámci smutečních ceremonií přejmenována na počest generálů zavražděných Spojenými státy.

34; Rakousko to vzdalo. Rakouský kancléř Sebastian Kurz prohlásil, že jeho země už není dále ochotna přijímat migranty.

35; Je to začátek konce USA na Blízkém Východě, prohlásilo íránské ministerstvo zahraničí. Toto prohlášení bylo odpovědí na slova státního tajemníka USA Mika Pompea.

36; Zelenskij s rodinou opustil Ukrajinu. Luxusní dovolená v Ománu. Zelenskij i s rodinou byl 5. ledna ráno zpozorován v jednom z nejdražších hotelů v Ománu.

37; Natalja Poklonskaja prohlásila, že je připravena se stát velvyslankyní Ruska na Ukrajině, pokud by takovou nabídku dostala. Říká, že obě země miluje a považuje za svou vlast. Leží jí na srdci dobré vztahy obou zemí.

38; Zavraždění Sulejmáního má na Rusko přímý dopad. Případ vraždy vysokého íránského důstojníka by mělo Rusko donutit zamyslet se nad segmentem vysoce přesných zbraní, které Spojené státy používají k teroristickým vraždám svých protivníků. Ukrajina postupovala úplně stejně vůči předákům z Doněcké republiky, i když nikoli vysoce přesnými zbraněmi. Rusko by na tuto taktiku mělo zareagovat. Dosavadní reakce byly takřka nulové.

39; Útok na Doněckou republiku. Před úderem dorazily na pozice ukrajinských okupantů propagandisté z Kolomojského televizní stanice „1+1“.

40; Yankee, go home! Irácký parlament hlasoval pro odchod amerických vojsk. Parlament Iráku hlasoval pro vypovězení dohody s koalicí o boji proti teroristům. Američané svou zákeřnou vraždou vysokého íránského důstojníka iráckým poslancům jednoznačně předvedli, kdo je tím hlavním teroristou.

41; Několik minut před útokem na Sulejmáního USA Irák informovaly. V noci na 3. ledna USA provedly v areálu letiště v Bagdádu operaci proti veliteli elitní jednotky íránské armády.

42; V Kyjevě umlátili účastníka ATO k smrti. Dotyčný po návratu z Donbasu pracoval jako řidič kamionu. Žena oběti se pokouší najít svědky vraždy.

43; Zemřel ruský národní umělec Gennadij Piskunov. Informovali o tom v Moskevském státním akademickém dětském hudebním divadle Natalie Sac.

44; USA dali na srozuměnou, že hodlají nadále okupovat Irák navzdory požadavkům irácké politické moci. Prohlášení vydal státní tajemník USA Mike Pompeo.

45; Rusko vyslalo mohutné plavidlo na Východ kvůli napětí mezi USA a Íránem. Raketový křižník ruské vojenské námořní flotily Marašál Ustinov proplul Bosporem a Dardanelami a vplul do Středozemního moře.

46; Írán chystá úder na vojenské objekty USA. S tímto prohlášením vystoupil v televizní stanici CNN vojenský poradce duchovního vůdce Íránu ajatolláha Aliho Chamneího Hussein Degan.

47; Vůdce Hizballáhu Hasan Nasralláh oznámil, jaké konkrétní Američany budou zabíjet jako odpověď za zavražděného íránského generála. Civilní obyvatelstvo USA se nemá čeho bát.

48; Třetí světová? Generální tajemník NATO svolává mimořádné zasedání. Na něm se bude projednávat situace v Iráku po tragickém úmrtí íránského generála Sulejmáního v důsledku amerického útoku.

49; Britové se chystají udeřit proti Íránu Tomahawky. Informuje o tom list The Sun s odvoláním na svůj zdroj.

50; Turecká vojska zahájila operaci v Libyi. Informuje o tom turecký prezident Erdogan.

51; Na hranici Ruska a Ukrajiny bude vybudován Banderův pomník. Ve městě Konotop v Sumské oblasti bude vybudován pomník Hitlerova spolubojovníka a ukrajinského nacisty Stěpana Bandery. Informoval o tom starosta Ivano-Frankovska Ruslan Marcinkiv.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
3 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 5.1.2020

 1. .lak napsal:

  Tam to prostě neleze. Asi jsem tam urazil trolly gramatiky, teda rád.

  vanitas vanitatum
  jaryn – projev je vskutku hezký a přiměřeně přiměřený,a to až moc.Putin ví,že sociální pnutí je dost veliké v RF a proto zvolil tuto neutrální pozici,kde nikomu neublíží ,ba naopak.Autokratickkoliberální režim v RF není schopen překročit svůj stín a Putin v podstatě sedí na dvou židlích.Jak bylo sděleno Katasonovem,situace v RF je podobná únoru 1917.Vládní rozpočet se topí v přebytku 1 bilionu rublů,nacionální projekty kolabují.Čtvrtina děcek vyrůstá v nedostatku v rodinách pod statistickou hladinou chudoby.96 oligarchú má větší bohatství jak těch 21 milionů lidí žijící v chudobě.Prostě tam zraje revoluce a Putin kope do všeho sovětského.což hodně lidí není schopno překousnout.Zdaleka to tam není procházka po Něvském prospektu v rozpuku jara.

  1OdpovězLed 6, 2020 18:36
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  A divíš se? Podívej ukr. Nebo p.n. Oni dokázali rozvexlovat východní blok i když v návalu pravdomluvnosti sami na západě řekli když se z toho že měli vytržený trn z paty radovali a plácali se po zádech s našimi nýmandy že bez surovin a energií východního bloku by šli do půl roku totál na buben. A v 87? v německu s neomezenou rychlostí jste mohli vidět na dálnici leda zbloudilého rikšu asi dva týdny. Kolaps z kterého by se dekády nevzpamatovali.
  0OdpovězUpravLed 6, 2020 20:36
  https://aeronet.cz/news/video-statnicky-projev-vladimira-putina-k-novemu-roku-2020-byl-jako-zjeveni-z-jineho-sveta-v-podobe-prednasky-o-vnitrnim-kruhu-rodiny-a-o-rizeni-statu-na-1-priorite-od-zacatku-az-do-konce/

  • .lak napsal:

   Fór je v tom že hokynáři s vexláckou náturou dělali odjakživa a nikdy společnost jinak neprovozovali. A oni to tam zatlačí zase jako mnohokrát ale rabovat budou asi kde? Ještě že nejsem mladý, vůbec jim s tržníky perspektivu nezávidím.
   https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ

   • PetrC napsal:

    Laku, jen se nebojte prilezitost k rabovani si ta pakaz najde vzdy. Rekl bych ze v budoucnu to bude dan na nase prdy. Cela ta armada klimat bojovniku musi byt placena a hadejte kdo tu pakaz bude platit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!