Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.1.2020

skrin_2061; Na „americkou zónu“ v Bagdádu byl spáchán raketový útok. „Zelená zóna“ v centru Bagdádu, kde jsou umístěny vládní budovy a velvyslanectví USA, byla terčem raketového útoku.

2; Za Trumpovu hlavu byla vypsána odměna 80 milionů dolarů. Prohlášení bylo učiněno během přenosu ceremoniálu rozloučení s generálem Kásimem Sulejmáním.

3; Jaké bude počasí mna pravoslavné Vánoce? Většinu Ruska zasáhla vlna abnormálního tepla. V asijské části Ruska bude teplota o 10 až 16 stupňů vyšší než je v tuto roční dobu obvyklé.

4; Došlo k útoku na americkou vojenskou základnu v Africe. Jsou hlášeni mrtví a zranění. Informuje o tom velení USA.

5; Už to začalo! Írán se vrací k vývoji jaderné zbraně. Íránská vláda oznámila „poslední krok“ v procesu odstranění omezení v jaderné otázce.

6; V krymském parlamentu odpověděli americkému generálovi na jeho slova k otázce, komu patří poloostrov. Jurij Gempel se obrátil na americké politiky s výzvou, aby přestali šířit mýty o poloostrově.

7; V Tanzánii byli zabiti čtyři šamani. Informuje o tom agentura Sinhua.

8; Kdo potřebuje válku v Íránu, Iráku nebo kdekoli jinde ve světě? Pokud stojíme na prahu války, pak je potřeba se především ptát, pro koho je výhodná.

9; Prchali před pronásledovateli. Byly zveřejněny podrobnosti exploze nákladního vozu s ukrajinskými vojáky. Byla zveřejněna pravidelná zpráva o vojenské situaci v Luganské republice.

10; Země se maximálně přiblížila ke Slunci. Hrozí něco? Slunce se ocitlo v nejbližším postavení k Zemi 5. ledna 10:48 hod.

11; Trump záměrně poslal Sulejmáního do Iráku, aby uvedl v život své proroctví. Irácký premiér zveřejnil velmi zajímavý detail ohledně vraždy íránského generála Sulejmáního.

12; Ukrajina a Rusko se dohodly ohledně plynu. Množí se spekulace, pro koho je to vlastně výhodné, zdali jde o vítězství či zradu. V Každém případě to ale není dobrá zpráva pro Američany, myslí si novinářka Olesja Medveděva.

13; „Ruský“ znamená spravedlivý. Ruské hodnoty jsou předmětem trvalého útoku.

14; Ozbrojenci prožívají hrůzu. Syrská armáda a ruské letectvo postupně dobývají provincii Idlíb. Turecko vysílá své bandy do Libye. Už bylo zveřejněno první video z účasti protureckých syrských ozbrojenců v libyjském konfliktu.

15; Trump nyní vyhrožuje nevídanými následky pro Irák- Kdo by si byl pomyslel, že Trump provede takto složitý manévr? Trump učinil další ostré prohlášení kvůli vyostřené situaci po vraždě íránského generála Sulejmáního. Prezident Spojených států prohlásil, že pokud odchod amerických okupačních vojsk z Iráku bude probíhat neplánovaně kvůli nepřátelské situaci, pak Bílý dům uvalí na Bagdád „takové sankce, jaké do té doby nezažili“.

16; V Bělorusku zvedá hlavu smrdutá špína. Běloruská ozbrojená pět prozápadní opozice (obdoba ukrajinského Pravého sektoru) hodlá učit lidi, jak správně milovat vlast. V podstatě nejde o nic jiného než jako nenávidět Rusko. Rusko se má pro Bělorusko stát nepřítelem číslo jedna.

17; Fiasko USA ve Venezuele. Americkou loutku Guaidó vyhodili z parlamentu. 5. ledna o tom informovali ve vysílání venezuelské státní televize VTV.

18; Ruští vojáci dorazili k Íráncům v souvislosti s vraždou Sulejmáního spáchanou Američany. Zástupce Ruské armády vedl velitel uskupení vojsk Ruské federace v Sýrii generálporučík Čajko.

19; Zákaz války. Kongres USA se postavil proti Trumpovi v soupeřením s Íránem. Dolní komora amerického kongresu tento týden schválí rozhodnutí o omezení vojenských pravomocí prezidenta Donalda Trumpa.

20; V Japonsku byli nadšeni ze sovětského „krále rychlosti“. Japonský vojenský analytik Mori Kentaro se podělil o své dojmy ze stíhaček MiG-25.

21; Protisovětský a rusofobní seriál Černobyl získal prestižní cenu „Zlatý glóbus“. Ceremoniál proběhl 5. ledna v Los Angeles.

22; Tím hlavním jestřábem nebyl Trump. Toho museli dlouho přesvědčovat, aby rozhodl o vraždě Sulejmáního, píší média. Vlivný americký list The Washington Post píše, že státní tajemník USA Mike Pompeo byl hlavním stoupencem vraždy íránského generála Kásima Sulejmáního a několik měsíců přemlouval prezidenta Trumpa k tomuto kroku.

23; V Gruzii zahynul ruský turista. Informuje o tom tisková služba gruzínského ministerstva vnitra. Turista se dostal pod sněhovou lavinu v lyžařském areálu Gudauri.

24; Dcera generála Sulejmáního se obrátila na Trumpa s výzvou. Dcera Americkou zavražděného íránského důstojníka Kásima Sulejmánío Zejnab na ceremoniálu loučení se zesnulým slíbila Washingtonu „černé dny“.

25; Co vy víte o zradě a vítězství? Poslankyně Státní dumy za Krym komentovala plány na instalaci Banderova pomníku na hranicích s Ruskem.

26; Čína drsně usadila Spojené státy kvůli plánu na rozpoutání války s Íránem. Válečná dobrodružství Washingtonu vedou k eskalaci násilí v blízkovýchodním regionu. Čína vyzývá USA, aby nezneužívaly své vojenské síly. Píše se o tom v prohlášení čínského ministra zahraničí.

27; Do ulic vyšly miliony lidí. Celý Írán (počtem obyvatel srovnatelný například s Německem) vstal a šel doprovodit svého hrdinu. Podle leteckých záběrů si každý může udělat velmi přesný obrázek o nebývalém rozsahu ceremoniálu.

28; „Veterán ATO“ Cybulja byl nalezen mrtev stovky kilometrů od fronty. Nikolaj Muravskij s přezdívkou Cybulja byl ideovým účastníkem Euromajdanu.

29; Proč USA nenapadnou raketami Sulejmáního pohřeb? Autoři úvahy o vojensko-politických událostech na Blízkém Východě si kladou otázku: Cui prodest? (Komu to poslouží?). Spojené státy nepotřebují ve válkách vítězit. Pro Ameriku je zvláště na Blízkém Východě výhodný trvalý chaos, který potřeba jen u a tam něčím přiživit.

30; Irák vyhazuje americké okupanty ze země. Vláda země chystá mechanismus odchodu zahraničních vojsk ze svého území. Spojené státy vyhrožují nejen sankcemi, ale budou prý požadovat i zaplacení nákladů na vybudování rozsáhlé vojenské základny.

31; Washingtonu se podařilo nemožné: Merkelová letí 11. ledna do Moskvy. Na programu je situace v Donbasu a také následky amerického teroristického úderu na bagdádském letišti.

32; Nekonečné moře lidí v ulicích. Na Západě jsou v šoku z rozsahu pohřbu generála Sulejmáního.

33; Krym v roce 2019 dosáhl nového rekordu v počtu turistů. První místo zaujali Ukrajinci, což svědčí o jejich postoji: Do země agresora by přece na dovolenou nikdo nejel. Další v pořadí jsou Bělorusové, Kazaši, Němci, Uzbekové, Arméni, Estonci a Ázerbajdžánci.

34; V Nižněgorodské oblasti byl zabit mladý člověk, který se zastal ženy. Pachatelem byl několikrát trestaný osmapadesátiletý násilník.

35; Funkcionář Roskosmosu Sergej Chajkin byl nalezen mrtev u Moskvy. Na místě události byla nalezena puška. Podle nejpravděpodobnější verze šlo o vraždu a sebevraždu po konfliktu dvou bratří.

36; Odboráři po celém světě vystoupili proti novému Zákoníku práce na Ukrajině. Nový pracovní zákoník Ukrajiny zbavuje zaměstnance jakékoli právní ochrany.

37; V USA informovali o „ruské hrozbě“ pro „neviditelná letadla“ NATO. „Struna-1“ je efektivní dokonce i proti letadlům letícím ve velmi malé výšce.

38; V Donbasu byl 5. ledna zlikvidován ukrajinský voják Sergej Racun z brigády „Chladné jaro“ (93. samostatná mechanizovaná brigáda ukrajinských ozbrojených sil). V samotné brigádě o smrti jejich soukmenovce trvale mlčí.

39; Tragédie světových rozměrů. Porošenko spojil požáry v Austrálii s Ukrajinou a „ruskou agresí“. Lesní požáry v Austrálii ani ruská agrese na Ukrajině nejsou lokálními příběhy a mají vliv na celý svět...

40; Ve Velké Británii se už chystají na Třetí větovou válku. Eventuální apokalypsu po „krizi kolem Sulejmáního“ předpověděl sloupkař listu The Independent.

41; Spojené státy mohou očekávat druhý Vietnam, prohlásil poradce nejvyššího vůdce Íránu. USA budou litovat, pokud nestáhnou vojska z Blízkého Východu.

42; Zavraždění Sulejmáního: Rada bezpečnosti OSN nebude svolávat zasedání. Nejvyšší představitel Íránu Alí Chameneí slíbil Spojeným státům pomstu za Sulejmáního smrt.

43; Krajně destruktivní přístup. V Radě federace reagovali na nápad instalovat Banderův pomník u ruských hranic. V ukrajinském město Konotop 40 km od ruských hranic se může objevit pomník nacistického vůdce ONU-UPA Stěpana Bandery. Starosta Ivano-Frankovska Ruslan Marcinkiv prohlásil, že pomník má stát čelem k ruské hranici, aby Bandera hleděl přímo na Kreml.

44; Írán nikdy nezíská jaderné zbraně, říká Trump. Nedávno Írán oznámil odstranění posledního klíčového omezení v rámci dohody o jaderném programu.

45; Haftárova armáda vstoupila do města Syrta. Během první fáze operace uskutečnila vojska námořní výsadek a zmocnila se přístavu ve městě.

46; Nastoupil začátek konce extrémně škodlivé přítomnosti USA v Západní Asii, píší íránská média.

47; „Vlasovec“ Babčenko zveřejnil svou podivnou prognózu pro zrádce vlasti v případě války s Íránem. Pokud USA zahájí v Arktidě válku proti Rusku, je Ukrajina zachráněna. Pokud zahájí válku proti Íránu, je s Ukrajinou amen.

48; Saakašvili se zastal Zelenského. Bývalý gruzínský prezident a bývalý gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili prohlásil, že také rád létal do zemí Peerského zálivu.

49; V Kyjevě policie donutila pokleknout nacisty, kteří se pokoušeli zmařit přednášku ruské bloggerky. Informuje o tom občanské sdružení Vidsič (Odpor, Odmítnutí).

50; NATO se distancovalo od vraždy generála Sulejmáního. USA schválily rozhodnutí o likvidaci velitele íránské speciální jednotky samostatně bez ANTO a koalice pro boj s Islámským státem, prohlásil v pondělí na tiskové konferenci v Bruselu generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg.

51; USA jsou vzteky bez sebe. Rusko a Čína kvůli vraždě Sulejmáního zablokovaly prohlášení OSN odsuzující útok na americké velvyslanectví v Bagdádu. Moskva vysvětluje toto rozhodnutí tím, že v dokumentu se nebere v potaz teroristická odpověď Washingtonu, který zavraždil velitele speciálních jednotek generála Kásima Sulejmána. Zástupci Spojených států prohlašují, že Rusko a Čína svými kroky zpochybňují autoritu Rady Bezpečnosti.

52; Nemocné a umírající okupační vojáky nechává velení svému osudu. Jen za první týden roku 2020 bylo do zdravotnických zařízení v zóně OOS (ATO) převezeno 24 ozbrojenců s těžkou formou pneumonie (zápalu plic).

53; Hladoví Ukrajinci se poprali kvůli šavarmě (Šavarma neboli šaurma je tradiční blízkovýchodní obdoba kebabu nebo gyrosu). Dva muži se v záporožském městě Energodar drsně porvali ve frontě na tuto pochoutku.

54; Írán připomněl Spojeným státům letadlo sestřelené v roce 1988. Prezident Íránu Hasan Rouhání jednoznačně naznačil, že jeho země má mnohem více důvodů pro údery na objekty USA.

55; Vojska USA samy utíkají z Iráku kvůli vraždě generála Sulejmáního. Irácká média zveřejnila text oficiální žádosti americké námořní pěchoty.

56; Čína oficiálně odsoudila vraždu Sulejmáního. Prohlášení učinil stálý zástupce (velvyslanec) Číny při OSN Zhang Jun.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
2 Komentářů k Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 6.1.2020

 1. .lak napsal:

  Z AE
  Farly
  Zdarec.Uf.lidi neblaznete.vime prece,ze to jsou herci kteri jedou podle scenare.Jenom nechapu ze si neuvedomuji to,ze uz jsme velice blizko rohu do ktereho nas tlaceji.a myslim,ze to bude posledni kapka pro spousty lidi,kteri jsou uz vazne nasrany.

  13 OdpovězLed 7, 2020 21:12
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Jde pochopit že ti co se tam natlačili na politickou scénu jsou workoholiky moci. Zhusta týraní nýmandé pro neschopnost v mládí a poté spolčení jak to dovedou specifičtí a mnou teď nejmenovaní a chovají se stejně. Prostě to vidíme on line. A samozřejmě se budou za prvé hojit aby udělali školu života ostatním čím prošli u defektních rodičů se stejným výsledkem s přáním bezmocné držhubné společnosti a vžijí se do rolí kdysi svých uzurpátorských dozorců alias pseudoopatrovatelů. Chorobní udělají omezence kde pro lidství, tedy humanitu, kulturu, slušnost místo nebude. Za druhé jen pro kult násilí. Kdy jsou samozřejmě v tom mistři a i byť oči v sloup budou trestat. Tady už nebude a zřejmě není alternativa pro rozum a diskuzi. Jde jen o týrání vazalů. Defektní lidé a defektní společnost. V mnoha neoddiskutovatelných faktech.
  Opravdu si myslím že zákonodárci by měli mít povinnost splnit vyšší nároky kvalit člověka než jsou hrátky s mocí či být panáky kmotrů a je to hlavně o rozpoznávacích a rozlišovacích schopnostech které prostě evidentně a viditelně někdy až do očí bijícím způsobem nemají.
  Kdysi jsem napsal že vrchní velitel má pravomoc mimořádných opatření státu a mohl by na základě nepříznivého stavu společnosti která je samozřejmě vedena poslanci jim rozdat testy jestli jsou s intelektem způsobilí funkce. A nebál bych se tam dát hranici IQ80 průměrného araba i když někteří uvádějí 70 a vsadil bych si na to že 3/4 půjdou do invalidního důchodu pro "opotřebení.
  https://aeronet.cz/news/tomio-okamura-se-snazi-vyvazat-spd-z-odpovednosti-na-predlozenem-navrhu-zakona-o-zbranich-z-dilny-jana-hamacka-ktery-zakazuje-domobrany-v-ceske-republice-zakon-pry-nezminuje-v-textu-nic-o-domobrane/

 2. Jennieslurf napsal:

  Delam ceskou hudbu, pisu texty, zpivam a hraju na nekolik nastroju.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!