Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.1.2020

estoniya_es1; Estonský premiér v ruštině poblahopřál věřícím k pravoslavným vánocům.

2; V Radě federace promluvili o totálním fiasku USA po zavraždění Sulejmáního. Dokonce i generální tajemník NATO ochotný kdykoli krýt válečná dobrodružství USA, považoval za nutné distancovat se od vraždy íránského generála.

3; V Pentagonu komentovali informaci o stahování vojsk z Iráku. Prohlášení o začátku stahování označili za uniklý koncept jednoho z mnoha možných řešení. Ve skutečnosti jde o rozpory mezi centrálním velením amerických ozbrojených sil a velením armádní mise v Iráku.

4; Pompeo a Zelenskij projednali Blízký Východ. Během rozhovoru obě strany zdůraznily důležitost strategického partnerství obou zemí.

5; Zahynuly miliony zvířat, kouř je viditelný ze vzdálenosti dvou tisíc kilometrů. Proč vlastně hoří Austrálie? Podle odhadů expertů mohlo zahynout až půl miliardy zvířat, která obývají teritoria zasažená požárem.

6; Donbas: Ukrajinští vojáci se zabíjejí vzájemně a umírají při velmi podivných explozích. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.

7; Dny ukrajinského premiéra jsou sečteny. Kyjev potřebuje Moskvu. Ve vysílání ukrajinské televize zaznělo přiznání. Ukrajinský moderátor prohlásil, že záchrana Ukrajiny spočívá pouze v obnovení dialogu s Ruskem.

8; Válečné Vánoce v Luganské republice. Bojové pozice, velmi důležití hosté a kněz, který se zachránil před ozbrojenci z ukrajinské armády. Mladí členové Patriotické asociace Donbasu poblahopřáli bojovníkům Národní policie Luganské republiky k Vánocům.

9; Tohle skončí krvavými jatkami. Ukrajině předpovídají katastrofu. Anna German komentovala skandální rozhodnutí Nejvyšší rady o prodeji půdy.

10; Trump se bude muset narychlo pakovat. Svým rozhodnutím zahájil nejneúspěšnější operaci v historii USA. Americký prezident Donald Trump nadále chrlí ostrá prohlášení na adresu Iráku.

11; Ruské Tajfuny dorazily k pěchotě koalice opuštěné Spojenými státy. Píše se o tom v reportáži ze Syrské Arabské republiky.

12; Zelenskij učinil podivný tah, aby znovu získal Donbas. Jeho původní idea se dobře poslouchala: Chceme zamezit tomu, aby lidé utíkali z Ukrajiny (ať už s územím nebo bez něj). Jeho konkrétní kroky však jasně ukazují, že více než o lidi jde o území.

13; Jen aby to nebylo jako u Rusů. Jen menší část ukrajinské rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“ je proti „ruskému“ termínu pravoslavných Vánoc. Toto ožehavé téma termínu Vánoc může vnést do řad funkcionářů rozkolnické PCU rozvrat.

14; Krvavý majdan v Číně. Silové struktury zaútočily na „shnilé srdce protestů“. Čtyři členové známé skupiny vybírající peníze byli zadrženi pro praní špinavých peněz.

15; Velmi podivné fotografie Zelenského vyvolaly na Ukrajině pozdvižení. Zelenskij tvrdil, že zůstává v Ománu několik dní proto, aby se mohl setkat s několika regionálními lídry. Z fotografií (květiny, řasení závěsů atd.) však vyplývá, že se všechny uskutečnily prakticky během chvíle a Zelenskij si pak už jen dopřával radovánky dovolené.

16; Piráti přepadli v Nigérii námořní jednotku zvláštního nasazení a zajali Rusy. Někteří vojáci byli již zabiti.

17; „Krokodýli“ na nebi! Jak Ruská armáda zastavila válku na hranici Sýrie a Turecka. Píše se o tom v nejnovější reportáži ze Syrské Arabské republiky.

18; V Milwaukee v USA rozčilený řidič střílel po dětech kvůli sněhové kouli hozené na jeho auto. Dvě děti (dvanáctiletá dívenka a třináctiletý kluk) byly zraněny. Pachatel ujel z místa události, policie po něm pátrá.

19; Avakov: Ukrajina chce vyslat své síly zachraňovat Austrálii. Naše síly očekávají, jak se rozhodne australská strana, upřesnil ukrajinský ministr vnitra.

20; Zacharova se vysmála „chybě“ USA. Ve Washingtonu dementovali rozhodnutí o stažení amerických vojsk z Iráku slovy, že se jednalo o neschválený variantní návrh. Zacharova navrhla, aby bylo dobře zdokumentováno, že to prohlásili za chybu, pro případ že by zase chtěli něco hodit na „ruské hackery“ nebo RT.

21; USA začaly chystat sankce proti Iráku, píše The Washington Post. Irácký parlament nedávno vyzval vládu, aby zařídila stažení amerických vojenských sil ze země.

22; Budou muset platit a registrovat se. Ukrajincům bude zkomplikován vstup do EU. Už za rok budou muset Ukrajinci cestovat do EU podle jiných pravidel.

23; Írán prohlásil Pentagon a Americkou armádu za teroristy. Rozhodnutí bylo poslanci parlamentu schváleno jednomyslně.

24; Irák může od Ruska dostat protiraketový systém S-400 a „Buky“, říká vojenský expert. Irák je partnerem Ruské federace v oblasti vojensko.technické spolupráce a může získat potřebné prostředky protivzdušné obrany.

25; O novoroční noci probíhaly na pozicích ukrajinské armády regulérní boje. Jejich zvuky doléhaly až na pozice obránců Doněcké republiky.

26; Na jedné z oděských ubytoven odpálili granát. Mezilidský spor během hostiny skončil výbuchem granátu.

27; Světovou ekonomiku prý čeká „slowbalizace“, tj. celosvětové zpomalení ekonomického růstu. Vyplývá to z prognózy na rok 2020 od uznávané consultingové společnosti PricewaterhouseCoopers.

28; Desítky Íránců zahynuly v tlačenici na pohřbu Sulejmáního. Bohužel se ceremoniál rozloučení s národním hrdinou v Íránu neobešel bez obětí na životech.

29; Írán slíbil Spojeným státům „13 variant pomsty“. Připomeňme, že nad mešitou Džamkaran v Íránu poprvé v historii zavlála rudá vlajka msty.

30; O čem hovořili Zelenskij a Pompeo? Prezidentská kancelář zveřejnila podrobnosti. V Kyjevě, jak bylo zjištěno, mají obavy z možného stažení amerických vojsk z Iráku.

31; Polsko chce „zakázat Rusku měnit polskou historii“. Příslušný návrh zákona bude předložen na příštím zasedání polského parlamentu. Vědí polští zákonodárci, že jejich rozhodnutí nemá v zahraničí žádnou účinnost?

32; Na Sibiř dorazilo „evropské vedro“. Teploty jsou 20 stupňů nad normálem. Na značné části ruského území dochází k přírodním anomáliím.

33; Trumpova politika vůči Íránu je idiotská, ale skutečně hloupá zpráva spočívá v něčem jiném. Profesor Hravardské univerzity informoval, jak se Trump chytil do vlastní pasti. Steven Walt píše pro Foreign Policy, že Trumpovi a jeho spolupracovníkům zcela chybí strategické vnímání zahraniční politiky, což může vyústit ve skutečnou plnohodnotnou válku a utrpení mnoha nevinných lidí.

34; Dvě země už oznámily, že se chystají ke stažení svých vojsk z Iráku. Irácký parlament v neděli schválil rezoluci, která ukládá odchod všech zahraničních vojenských formací z území Iráku. Kvůli bezpečnosti přesune část svých vojsk z Iráku do Kuvajtu a Jordánska Německo. Slovensko se chystá po dohodě se spojenci dočasně stáhnout své vojáky domů. Těch je ale pouze sedm.

35; USA přesouvají „stratosférické pevnosti“ blíže k Íránu. Bombardéry B-52 byly zaregistrovány při odletu z letecké základny Barksdale v Louisianě.

36; V očekávání útoku byla americká vojska na Blízkém Východě uvedena do stavu bojové pohotovosti. Američtí vojáci očekávají útoky na své základny.

37; Krvácejícího ukrajinského vojáka odmítli přijmout v několika nemocnicích. Rozvědka Armády Doněcké republiky získala informace o okolnostech, v nichž několik ukrajinských ozbrojenců utrpělo střelná poranění. Zdravotnická zařízení nestíhají zraněné ošetřovat.

38; Dělí se o příčku s Nikaraguou. Ukrajina se propadla na 43. místo v žebříčku „kvality pasů“. Příslušné údaje uvádí Index pasů od švýcarské společnosti Henley & Partners.

39; Je to důležitý signál. Informace o návštěvě Vladimira Putina v Sýrii. Ruský prezident spolu s ministrem obrany a náčelníkem Generálního štábu Ozbrojených sil přijeli do Damašku.

40; USA lhaly. NATO skutečně stahuje vojáky z Iráku kvůli zákeřnému zavraždění Sulejmáního. Generální tajemník NATO předtím oznámil, že NATO pozastavuje svou misi na výcvik iráckých vojáků.

41; Nahrávají Putinovi? V Kyjevě a okupačním štábu ukrajinské armády jsou rozhořčeni obviněním ze strany OBSE a odevzdáním pozic ukrajinské armády. Kyjevská propagandistická média už zase vidí nějakou novou zradu, ale n jen tak někde, nýbrž přímo v řadách samotné nezávislé monitorovací misi OBSE v Donbasu.

42; V očekávání „hyperloopu“. Nový ukrajinský expres se porouchal cestou na kyjevské letiště. Odtáli jej do stanice Kyjev –Děmejevskij a tam cestující přesadili na jiný vlak, vypovídají očití svědkové.

43; Francie pracuje na tom, aby se vyhnula americkým sankcím kvůli restartu vztahů s Ruskem. Ze slov francouzského ministra hospodářství a financí jsou podobné sankce útokem na suverenitu francouzského národa.

44; Patriarcha Kirill s obavami komentoval nebezpečný „protirodinný zákon“. Patriarcha Moskevský a vší Rusi komentoval zákonodárnou iniciativu o „rodinném násilí“, který vyděsil veřejnost.

45; Putinova návštěva v Damašku: Velitelské stanoviště ruského uskupení, starobylá mešita a kostel Svaté Panny Marie. V Sýrii se také nachází ministr obrany Sergej Šojgu a náčelník Generálního štábu ozbrojených sil Valerij Gerasimov.

46; Ukrajinský ministr zahraničí Vadim Pristajko informoval o tom, kdy bude možné mluvit o fiasku Minského procesu. K Minským dohodám je třeba hledat alternativu, pokud nebudou v roce 2020 uskutečněny dvě události: volby v Republikách Donbasu a odpoutání vojsk. Za jednu z alternativ označil mírovou misi. Rozhodně si prý nepřeje zamrzlý konflikt.

47; Putin se přesunul do Istanbulu. Na 8. ledna je naplánováno setkání ruského prezidenta s prezidentem Turecka a účast Vladimira Putina na spuštění plynovodu Turecký proud.

48; V mikrobusu hromadné dopravy poblíž Kyjeva vznikla rvačka kvůli ostrým výrokům ohledně Donbasu. Mladý už začal urážet Ukrajince jako (doslova: „zasraný“) národ za to, že rozpoutali konflikt v Donbasu. Cestující ho posílali do Doněcka (opravdu jen tam). Muž nevydržel a udeřil jednoho z nich do obličeje. Šířit pravdu je jistě správné a záslužné, ale mělo by se tak dít rozumnými metodami...

49; Zkouška Ukrajinou. 7. ledna (Svátek narození Páně) se vysílal tradiční interview s Patriarchou Moskevským a vší Rusi, který odpověděl na otázky politického komentátora VGTRK Andreje Olegoviče Kondrašova.

50; Poradce tajemníka Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Sivocho našel mediátora pro konflikt v Donbasu. Přitom zdůraznil, že mír nastává tehdy, když mlčí ti, kteří předtím válku rozpoutali. Prostředníkem by měla být církev, která je přítomna na obou stranách konfliktu.

51; Hloupost, lhaní a strejda v arabském oděvu. Ukrajinští „patrioti“ zuří kvůli vzletu Zelenského do Ománu. Zastavte to! Dosud ještě nikdy nikdo nenapravoval trapas v komunikaci novým lhaním, osočuje prezidenta nechvalně známý „novinář“ z portálu Cenzor.net Jurij Butusov.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jeden komentář na Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 7.1.2020

 1. .lak napsal:

  Centrální mozek lidstva a můj ekšn :lol:
  CML
  Na Aeronetu je to další ze série špatných zpráv. V podstatě se zde střídají špatné zprávy a hodně špatné zprávy. Pokud pan VK vidí projekce syndikátu , tak nejspíše vidí blízkou i vzdálenější budoucnost, nebo možné budoucnosti , respektive budoucnost v tomto časoprostorovém kontinuu, která nás zřejmě čeká a nemine. Pak vyvstává otázka, pokud jsou procesy dané a nevratné, jaké má všechno to snažení smysl…

  27 OdpovězLed 9, 2020 19:38
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Vůbec by biochemii neuronů alias kvantových procesů neměl narušovat. I třeba i pro prosté prověřené přísloví předků o čem se mluví nedaleko bývá. A zprostředkovaně a možná i jinak jsme prostě tvůrci svých osudů. Máme prostřednictvím energetických center sílu vesmíru a neopatrní mohou být zapřažení zájmy s motivací zcela nepřejícnou. Měl by ignorovat baču který ho tam k tomu pouští, neví co to je za kvaňťák a vždy jde o dominance a tím sděluji že není opatrný. S čím se zachází tím se schází a nablblej projektor je pořád šidítko on line děje. Na sebe a sebeovládání. Nosiče špatných zpráv se z dobrých důvodů dá vyslechnou ale určitě skrz to nejde žít bez protiaktivity a poté to vidím i jako filozofický a existenční problém navíc je milión témat praktických než naplňování sdělené fikce která jde přes prostě přes informace. Tudíž tedy nežiji tím co jsem měl fčera k snídani protože se pohybuji v hodnocení a využití znalostí i poznatků a tělo když se neuženu tak jaksi neberu na zřetel a považuji bytostně až že je. Informace nezanikají a ani komplexy navíc tedy mám důvody i jako proutkař věřit že mozek je přijímač a nikoliv nositel vědomí. A z fyziologického hlediska jsou neurony jako kvantové v bezčasí mimo prostor a hmotu a dokonce dovedou třeba i po desítkách let naráz kdy už tam nebyli se objevit z čista jasna jako předtím pokud se tomu dá věřit ale proč by někdo tak cintal kdyby to neviděl že jo a iluzi vnímání času nám dává prostoropaměť zdejší reality a zkušeností. Tedy na otázku s tímto je duše vječná :-))) je jediná odpověď. Líznul jsem si vína ale na tak ta kvanta ta pověstná kapka že jo, blumáci, ale zatím asi 0,02dcl. °!° °!°
  https://www.youtube.com/watch?v=6KocZnJqamc

  0OdpovězUpravLed 9, 2020 22:40

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!